Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

1000 zł na dziecko może ktoś wie

Polecane posty

Gość gość
Czy wzielyscie juz moze wnioski jakie dokumenty sa potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam dziś w mopsie u siebie. Kazała mi przyjść za tydzień w czwartek i wszystko będzie. Potrzebny jest akt urodzenia i kserokopia dowodów osobistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja złożyłam wniosek. U mnie wypełniało się w sumie 3 wnioski. Jeden ogólne informacje, dane osobowe opiekuna i dziecka (pesel) kilka podpisów i tyle. Drugi to oświadczenie, że nie pobiera się macierzyńskiego, a trzeci numer konta. Potrzebny dowód osobisty i tyle. Żadnego dowodu małżonka czy aktu urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie pracuję to konto mi nie potrzebne, czy mogę podać nr konta męża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A oświadczenie, że nie nie pobiera się macierzyńskiego to skąd wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama jedynaka
A zapytam z ciekawości moze ktoś wie jak jest na KRUS-ie? Zlikwidowali ten jednorazowy dodatek za urodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o zasilek dla np bezrobotnych matek. Ja jutro ide po wniosek. Ustawa obowiazuje od 2016 ale moga skorzystac tez rodzice dzieci urodzonych w 2015 pod warunkiem ze nie ukonczyly 12 miesiecy. Nam zostalo jeszcze 3 do roczku. Np dziecko urodzilo sie w pazdzierniku 2015 roku wiec prze 9 miesiecy bedzie otrzymywac 1000 zl odsylam do ustawy aby doczytac warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jestem swierza w temacie i czytałam o tym zasilku. Ja nie pracuję ale nie jestem zarejestrowana w PUP a ubezpieczona jestem przy mężu. Moje dziecko za 5 miesięcy skończy roczek więc wynikało by z tego ze należy mi sie ten zasilek. Nie trzeba być zarejestrowanym w urzedzie pracy? Żadnych zaświadczeń nie trzeba stamtąd mieć? Każdy MOPS dostaje takie same wytyczne? Wypełnia się wniosek, oświadczenie że się nie pracuje, że nie pobiera się macierzyńskiego i już? Wydaje mi się to trochę zbyt piękne aby mogło być możliwe?. Nie najezdzajcie na mnie ze jestem tępa tylko jakby ktoras z was ktora juz zlozyla wniosek napisać od a do z jak to wygląda, jakie dokumenty byla bym wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na tym wniosku co składałam były dane do wypełnienia na jakie konto ma być przelana kwota i możesz wpisać konto męża. Jeżeli jesteście np. współwłaścicielami też taką informację zapisujesz. Żadnego zaświadczenia o tym, że nie pobierasz zasiłku macierzyńskiego nie potrzebujesz. Podpisujesz takie oświadczenie, że pod groźbą karalną nie pobierasz takiego świadczenia. Oni sami sprawdzają to w swojej bazie. Jak np. jesteś bezrobotna i zarejestrowana w urzędzie pracy to piszesz takie oświadczenie o wyżej wymienionej sytuacji. Nie wiem jak jest w przypadku krusu. Już pisałam powyżej, że żadnych dokumentów ode mnie nie wymagali. Nie wiem dlaczego to ma być za piękne? Zwykły dowód potrzebny i dostajesz dokumenty do wypełnienia. Może w innych urzędach wymagają jeszcze jakiś zaświadczeń, ale wątpię. Po pierwsze to już mają Ciebie w bazie danych, chyba odbierałaś becikowe? Już pokazywałaś akt urodzenia dziecka. Po co dwa razy? Możesz zawsze zadzwonić i dopytać. Ale naprawdę złożenie wniosku jest bardzo proste. Moje dziecko urodziło się w 2015 r. i będzie proporcjonalnie wyliczona kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj zlozylam wniosek . Bardzo prosty formularz. Wcześniej brałam becikowe wiec zadnych dokumentów nie potrzeba. Swoje dane . Pesel dziecka . Konto . Kilka podpisów i to wszystko . Spodziewałam sie kolejek ale wszystko sprawnie , nawet nie bylam tam 15 min. Brawo MOPS Wrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to rzeczywiście wydaje się proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałam, ze będę musiała najpierw zarejestrować się w pup i może biegać do skarbówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy. Wniosek o "kosiniakowe" czyli 1000 zł na dziecko złożony bez problemów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy zostanie przelane te 1000 zl na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoras z dziewczyn ktore skladaly juz wnioski jest bezrobotna a jej maz pracuje na umowe o prace? Nadal nie wiem na pewno czy mi sie nalezy ten 1000. Rodze w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam identyczną sytuację, mąż na umowie o prace ja bezrobotna nie zarejestrowana, rodzę w kwietniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie nadal wnioskow brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 8.17, myslisz ze.dostaniemy ten tysiac? Bezrobotna a maz pracuje na umowe o prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że dostaniemy bo nie nabyłyśmy prawa do urlopu macierzyńskiego, a mąż nabyłby je tylko wtedy gdybyśmy zrzekły się praw do dziecka lub o "zgrozo " w wypadku śmierci matki dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiecie moze jak jest z tym w Krusie?moze skladal ktos juz?moje dziecko w kwietniu skonczy rok,macierzynskie jednorazowe z krusu pobralam,czy dostane 1000zl przez4 mies?jewst ktos w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesli peacuje na umowe zlecenie a maz ma umowe o prace to dostane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli pracujesz na zlecenie należy Ci się macierzyński, więc 1000 nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy juz poskladalyscie wnioski o 1000zl w mopsie?czy u was wszystkich sa te wnioski do wypelniania bo u mnie nadal brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 11.02 dostaniesz macierzyńskie poprostu, a jeśli wyniesie ono mniej niż 1000 zł to dostaniesz wyrównanie do tego tysiąca właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heloł! Zagląda ktoś tu jeszcze? Jak tam dziewczyny wypełnia się te wnioski? Nie robią problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak złożyliście papiery na początku miesiąca to kiedy kasę wypłacają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wniosek do wypelnienia bardzo prosty swoje dane i dane dziecka zadnych dokumentow nie musialam dostarczac kiedy pierwsza wyplata tego niewiem po decyzje mam sie zglosic pod koniec miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod koniec stycznia pierwsza wyplata. Pracuje na zlecenie mąż ma umowę o pracę dziś przyszła decyzja i dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×