Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

1000 zł na dziecko może ktoś wie

Polecane posty

Gość gość
No to fajnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zlecenie i dostaniesz? Chyba wyrownanie do tysiąca czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cały tysiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, ale ktoś nie zna ustawy i będziesz zwracała, bo w ustawie stoi jak byk, że jeśli pracuje się na zlecenie, to wyrównuje się do kwoty 1000 zł różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież jak pracuje na zlecenie to nie przysługuje mi macierzyński. Babko nie znasz się to po co piszesz i wprowadzasz w błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będąc w ciąży pracodawca zlikwidował działalność .pobieram zasiłek w wysokości zasiłku macierzynskiego a po urodzeniu mam prawo do macierzynskiego ale do nowego rodzicielskiego już chyba nie. Czy można zrezygnować z macierzynskiego i pobierać te 1000 przez rok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaniesz, teraz nikt nie zostanie bez tego tysiaka. Brawo rząd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, znam się. Oczywiście, że na zleceniu przysługuje macierzyński, jeśli podlegasz ubezpieczeniu (czyli odprowadzasz składkę). Wiem, bo dostałam macierzyński (zresztą nie tylko ja). Uważasz, że ZUS by przyznał, jeśli się nie należy? Jasne. Zresztą, wystarczy w google wpisać, ustawy nie trzeba znać. Składając wniosek podpisałaś oświadczenie, że nie przysługuje Ci macierzyński, czyli nieświadomie poświadczyłaś nieprawdę. Nie piszę tego złośliwie, tylko by pomóc, abyś uniknęła rozczarowania jak przyjdzie do zwrotu. A może macierzyński Ci się bardziej opłaca, tylko nie wiedziałaś, że się należy? A może nie odprowadzałaś (lub pracodawca) składek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak. przez pierwszy rok takiego jakby macierzyńskiego. ta ustawa już weszła. warunkiem jest nie pracować na umowę, można się uczyć lub pracować na zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz bezrobotne i leniwe maciory na potęgę będą zachodzić w ciąże dla tych nędznych 500 zł. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym, chyba coś nie tak....bo skoro pracujesz, czyli pozostajesz w stosunku pracy, to jedno wyklucza drugie. A w trakcie ciąży, w dniu urodzin nie pracowałaś i dopiero teraz podjęłaś się zlecenia? Czy wcześniej już pracowałaś? Bo nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zasiłek macierzyński przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym: pracownikom, członkom rolniczych spółdzielni produkcyjnych i spółdzielni kółek rolniczych, osobom wykonującym pracę nakładczą, osobom wykonującym pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, oraz osobom z nimi współpracującym, w tym osobom świadczącym pracę na podstawie umowy uaktywniającej określonej przepisami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2013 r. poz. 1457), osobom prowadzącym pozarolniczą działalność oraz osobom z nimi współpracującym, osobom wykonującym odpłatnie pracę, na podstawie skierowania do pracy, w czasie odbywania kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania, osobom odbywającym służbę zastępczą, duchownym. Zasiłek macierzyński przysługuje za okresy odpowiadające okresom: urlopu macierzyńskiego i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego, urlopu ojcowskiego. Zasiłek macierzyński przysługuje niezależnie od okresu podlegania ubezpieczeniu (bez okresu wyczekiwania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy muszę być zarejestrowana w pup? Bo jestem ubezpieczona u męża w pracy, nie będzie problemu z tym becikowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz byc .Czy poskladalyscie juz wnioski ?kiedy dostaniecie decyzje czy sie nalezy ten macierzynski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie skladal wnioskow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem bezrobotna, mąż pracuje na umowę o pracę. Dzisiaj dzwoniłam do mopsu i pani powiedziała, że nalezy się kosiniakowe jeśli mąż nie będzie korzystał z żadnych świadczeń typu zasiłek macierzyński. A nie będzie bo mu nie przesługuje skoro ja nie pracuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoras z Was otrzymala juz moze 1000 zl za styczen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny za informacje, w grupie raźniej :) piszcie jak to wygląda u Was. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po niedzieli ide po decyzje a ktoras z Was moze juz otrzymala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 12.50 daj znac jaka decyJa i jaka jest twoja sytuacja. Tzn jestes bezrobotna a maz pracuje? Jesli tak to czy ma umowe o pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem bezrobotna maz pracuje napewno napisze jak otrzymam decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj odebralam decyzje 1000zl zostalo mi przyznane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz się rzuca sępy na pieniądze jak zwykle :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co zazdrosc.Jesli mi sie nalezy to dlaczego mam nie skorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdrosc nie. A po roku co? Zeby w sciane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chcesz wiedziec to urodzilam dziecko w lipcu ubieglego roku nie wiedzac jeszcze o istnieniu wtedy tych pieniedzy i nie plakalam z tego powodu ze nie mam macierzynskiego tylko sie cieszylam ze urodzilam zdrowe i oczekiwane dziecko.Teraz jesli pojawila sie taka mozliwosc otrzymania 1000 to dlaczego mam nie skorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz wiadomo ze otrzymam ten 1000 zl miesiecznie od stycznia do czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, to fajnie :) a Twój mąż pracuje na umowę o pracę? A jesteś zarejestrowana w pup? Bo ja jestem ubezpieczona przy mężu i nie wiem czy powinnam może być w pup???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maz ma umowe o prace ja tez jestem ubezpieczona u meza i nie jestem zarejestrowana w PUP i dostalam ten tysiac o stycznia do czerwca bo moje dziecko urodzilo sie 2 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie, że jest taki temat. Mi się też należy kosiniakowe i złożyłam wniosek 15.01 (wcześniej nie było wniosków u nas) nie mam jeszcze decyzji. Ona przyjdzie mi pocztą? zadzwonią? czy sama muszę iść zapytać i pewnie dostanę pieniądze pod koniec lutego za styczeń, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×