Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gośćmagda88873

Rzeszów czy ktoś tam mieszka i może doradzić?

Polecane posty

Gość gośćmagda88873

Stoję przed wyborem wynajęcia mieszkania i znalezieniem pracy albo w Krakowie albo w Rzeszowie. W krakowie kiedyś studiowałam, nie lubię tego miasta, za tłoczno, za duże korki, choć na plus przemawia szybkie znalezienie pracy i większe zarobki, ale adekwatnie mieszkanie w Krakowie tez droższe. W Rzeszowie byłam kilka razy, miasto mi sie spodobało, ale zastanawiam się tylko jak z pracą w Rzeszowie, czy łatwo ją tam znaleźć?? I jak z zarobkami? Czy miasto jest przyjazne? Ogólnie chciałam się dowiedzieć jak żyje się Wam w Rzeszowie? I czy warto się tam przeprowadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Rzeszów, przyjazne rozwijające się miasto ogółem warte polecenia, jednak co do pracy to nie orietuje się jak tam z rynkiem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzeszów to podkarpacki zaścianek i duża wiocha!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmagda88873
A czy ktoś wie jak tam jest z pracą, bo to dla mnie bardzo ważny aspekt przy przeprowadzce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest bardzo dużo glupku !...A CO TY UMIESZ ROBIC !!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest praca w Rzeszowie przyjedz tu a nie do śmierdzącego smogiem Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kraków jest piękny, zycie towarzyskie kwitnie dużo sie dzieje, kraków to przyszłośc a rzezów to jakieś zad***e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się tak odpowiedzieć. Jaki masz zawód? Jestem rzeszowianką i studiowałam w Krakowie, więc chyba mogę Ci doradzić. Nie polecam Rzeszowa, który jest dość mocno przereklamowany. Pensje są tu najniższe w kraju - nie miej złudzeń. Ludzie na kierowniczych stanowiskach zarabiają około dwójki, często jest to jeszcze kombinowane. Oczywiście, jeśli jesteś inżynierem czy technikiem, będzie lepiej. Jeśli to że miasto jest czyste (dopóki na przedmieściach nie zaczną palić w piecach byle czym - wtedy jest podobnie jak w Krakowie) czy zielone czy kompaktowe (małe, blisko wszędzie) jest dla siebie podstawą to przeprowadzaj się tutaj. Ale uważam, że to trochę bez sensu, decydować się gdzieś mieszkać, bo byłam parę razy, ale pracy tu nie mam na razie. Ja spędziłam tu 19 lat, wróciłam i z pracą jest ciągle kiepsko, mimo że zmieniam ją dość często. To jest rynek pracodawcy. Mieszkania są relatywnie drogie, jest zbyt dużo studentów, którym można wynająć prawie każdy lokal, tak więc ciężko znaleźć coś taniego i w dobrym stanie, z właścicielem, który nie będzie Cię nachodzić pod byle pozorem "bo do tej pory wynajmował studentom i wie, jak to jest". Mnie się udało, mieszkam za 600 zł w lux mieszkaniu w centrum, ale i tak się wyprowadzam wkrótce, bo nie interesuje mnie praca za takie pieniądze, to jest po prostu nielogiczne. Kultura - leży i kwiczy. Ale jeśli nie lubisz i nie doceniasz Krakowa (mówiąc, że jest tłoczno - przecież to jest stosunkowo małe miasto, w Warszawie Ci nie tłoczno?), to może rzeczywiście lepiej osiądź w mniejszym mieście. Tylko najpierw znajdź sobie tam pracę, potem mieszkanie. I nie musi to być wcale Rzeszów, pewnie w Białymstoku czy Opolu mogłabyś trafić na lepsze warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeszów się rozwija. Moja siostra mieszka tam już ponad 10 lat i jest bardzo zadowolona. W Rzeszowie studiowalam i był to najlepszy okres w moim zyciu:) ludzie są świetni, a mężczyźni cudni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS. I nie ma porównania jeśli chodzi o transport. Korki są dziś wszędzie, także w Rzeszowie. W Rzeszowie przydaje się rower, ale w Krakowie - też, w dodatku miejski na dobrym poziomie - bez porównania do płaczącego Roweresu. W Krakowie, jak pada lub masz gorszy dzień, możesz wsiąść w tramwaj, w Rzeszowie będziesz sterczeć na przystanku jak idiotka, tablice wyświetlają kursy z błędami, biletomaty też raz działają, raz nie, a jak już Ci ten autobus przyjedzie to uwaga uwaga od stycznia zapłacisz tylko 3 zł za bilet jednorazowy. Żaden tam 20-, czy 40-minutowy, żaden dwukrotnego kasowania, żaden godzinny (do nabycia tylko u kierowcy - powodzenia) - do Rzeszowa takie innowacje jeszcze nie zawitały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kraków jest piękniejszy, ale w Rzeszowie tez można wygodnie mieszkać. Na pewno dzisiaj jest więcej perspektyw niż z 10 lat temu, jak szukałam pierwszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeszów to nie takie małe miasto i wg mnie można tutaj wygodnie żyć i mieszkać. A tu https://praca-rzeszow.com.pl/praca znajdziecie świeże oferty pracy. Pracownicy z wykształceniem technicznym mają spore szanse na dobrą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to z wroclawia jest ta Natalia co dala sie nagrac murzynowi :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan Kowalik

Teraz  buduje się  osiedle dobry uznany deweloper trafficmonsoonteam.pl  fajnie to wygląda i co najważniejsze cena nie jest z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów jest na pewno duzo tańszy niz Kraków,a zarobki bywają podobne. W Krakowie mieskania są w kosmicznych cenach, w Rzeszowie jest taniej. Tak wiec nie musice tak bardzo się zadłużac. Wiadomo, ze w centrum praktycznie wszedzie bedzie drogo, ale moim zdaniem w ostatnim czasie powstało sporo ciekawych inwestycji deweloperskich, którym warto jest się przyjrzeć. Czasami warto jest poszukac lokum poza centrum, ale w dzielnicach dobrze skomunikowanych. Jak Senatorska. Powstaje tam osiedle domów w szeregowcu. Można sobie kupić dom w cenie mieszkania, a dojazd to kwestia 15-20 minut do centrum. Na przykład taki Brzozowy Zakątek https://sprzedajemy.pl/szeregowka-rzeszow-brzozowy-zakatek-senatorska-okazja-2-1b8e55-nr61660929

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie warto mieszkać. Tutaj nie ma takich tłumów jak w Krakowie, wycieczek zagranicznych, czterech pasów w jedną stronę  i jest jakby bardziej kameralnie. Nie ma też tak, że nic się nie dzieje. Miasto ciągle się rozwija, są 2 duże uczelnie publiczne i kilka mniejszych i sporo młodych ludzi. Często organizowane są różne wydarzenia dla rzeszowian. Ogólnie dużo się dzieje i jest też sporo atrakcji https://rzeszowpodkarpackie.com/ 

Jeśli chodzi o prace to zależy w jakiej branży szukasz. Na Podkarpaciu jest na pewno z tym trudniej niż w Krakowie, ale wszystko też zależy od branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie warto mieszkać. Tutaj nie ma takich tłumów jak w Krakowie, wycieczek zagranicznych, czterech pasów w jedną stronę  i jest jakby bardziej kameralnie. Nie ma też tak, że nic się nie dzieje. Miasto ciągle się rozwija, są 2 duże uczelnie publiczne i kilka mniejszych i sporo młodych ludzi. Często organizowane są różne wydarzenia dla rzeszowian. Ogólnie dużo się dzieje i jest też sporo atrakcji https://rzeszowpodkarpackie.com/ 

Jeśli chodzi o prace to zależy w jakiej branży szukasz. Na Podkarpaciu jest na pewno z tym trudniej niż w Krakowie, ale wszystko też zależy od branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×