Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki pies do domu z małym dzieckiem?

Polecane posty

Te mamy które piszą, że pies w domu to tylko obowiązki i zarazki nie powinny być mamami. Jak ktoś nie szanuje zwierząt, nie uwrażliwia dzieci na ,,braci mniejszych" nie powinien brać się za wychowywanie małego człowieka. To pierwsze. Drugie to, to że dzieci wychowywane z psami, kotami właśnie nie są alergikami, nie chorują na astmę itp. Po trzecie: pies właśnie zachęca do wspólnych, rodzinnych zabaw. W rodzinach bez zwierząt bardzo często rodzina żyje obok siebie a nie za sobą. Psy potrafią pozytywnie scalać rodzinę bardziej niż wspólny dom, obowiązki i kredyty. Jeśli chodzi o rasę ja mam charta, jest to cudowny, spokojny pies, akceptuje nawet naszego kota znajdę, mimo że jest to pies z silnym instynktem łowieckim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma psa idealnego do malego dziecka, pamietaj ze jesli dziecko pociagnie za ogon uderzy czy co kolwiek pies bez wzgledu na rase moze sie obronic bo mysla ze to atak, wiec nie zważaj uwagi na rasę. Tylko np. usposobienie psa (nie czytaj bajek ze psy uwielbiaja male dzieci) i inne wady zalety danej rasy. Pies tez musi byc szkolony, tresowany - co i tak nie da gwarancji. Psy są zazdrosne wiec uwazajcie przy malych dzieciach ... Jesli chodziloby o moją rade polecilabym i nawet sama przy kupnie decydowala tez charakterystyka siersci. Kazdy pies się "leni" mimo ze jest czesany i pielegnowany, mialam kiedys malego kundelka z sierscia ok 2cm czasany byl co 2 dni a mimo tego siersc byla wszedzie doslownie ! najgorsze byly np skarpetki w ktorych przeszlo sie bez papci po domu (mimo ze bylo w nim sprzatane regularnie) nadawaly sie do wyrzucenia po jednym zalozeniu siersc byla tak powbijana, zreszta jak w kazdym innym swtrze spodniach itp. Takze teraz jak bedziemy myskec o piesku to bedzie to rasa z najmniejsza sierscia, ideal DOG NIEMIECKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili111
Każdego psa trzeba ułożyć - ja miałam bokserkę, gdy urodził się mój drugi syn. Psa uczyliśmy, jak ma traktować dziecko - udało się wspaniale. Ja syn stanął na nóżki nasza sunia uznała, że jest on ostatni w stadzie i trzeba było konsekwentnie to rozwiązać. Boksery to cudowne psy. Ja wychodzę z założenia, że trzeba mieć rozsądek i psa traktować jak psa, nawet tego najmądrzejszego. Chyba one naprawdę lubią dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkaja
Ja posiadam slowackiego psa gonczego i mogebgo polecic przy malych dzieciach. Nasz byl jiz przed narodzinami corci i mimo to nie bylo zazdrosci, wrecz wykazuje zainteresowanie i opiekunczosc. Mala zaczyna plakac to jest pierwszy zeby ja uspokic i polizac- taki starszy brat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko cavalie spaniel, zero agresji, mój roczny syn robi z psem co chce, a pies spokojnie wszystko znosi. Rasa do dogoterapii, uważaj na labradora bo to wyjątkowo głupie psy. Nigdy nie wydzielam tej rasy grzecznie idące na spacerze BEZ smyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się wychowywałam z jamniczką. Dobrze jej nie pamiętam, bo to był pies mojego ojca z domu rodzinnego i byłam mała gdy zmarła, ale wszyscy w rodzinie bardzo dobrze ją wspominają jako dobrego, łagodnego psa. Ponoć pilnowała wózka na spacerach i pozwalała się zbliżać do mnie obcym. Pozniej miałam pudla, a do teraz same jamniorki . Aktualnie mam z meżem szczenie jamnika i myślimy o powiększeniu rodziny. Pies bardzo dobrze reaguje na dzieci jest ulubieńcem całego podwórka, z drugiej strony cieżko wyjść tylko na pół godzinny spacer, bo zawsze mamy tabun dzieci do towarzystwa . Poprzedni też był świetny, łagodny jamnik dożył 18 lat, także to jest pies przyjaciel na kawał życia . Jamniki długo żyją jako rasa. Jedynym minusem jest to ,ze są to psy polujące poprzedni pies potrafil zagryźć kune czy lisa, wykopać kreta, obronić mnie przed agresywnym puszczonym owczarkiem (był zadziorny i nieustępliwy choć mały), dziecka nigdy żadnego nie zaatakował Nasz waterynarz zawsze chwali jamniki, że są jak Pan Wołodyjowski i to jedyna mała rasa takiego serca odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*nie pozwalała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cavalier king charls spaniel fakt zero agresji. I dzieci dobrze znosi. Jak mała/mały za mocno walnie czy złapie za wąsy to na jakiś czas po prostu omina dziecko łukiem. Ale jest wymagający czesania itp. Na golden retriwery i labradory w tej chwili bardzo trzeba uważać. Tylko te z bardzo sprawdzonych rodowli. Jest to rasa tak popularna, że krzyżowana między sobą co daje wiele rys na psychice i zfrowiu psów. Wogóle ja uważam, że jak kupić psa to tylko z rodowodem z dobrej hodowlii z dokumentacją medyczną. To inwestycja. Jak w dobry samochód czy dobrą pralke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćja
bokser, mam dzieci (10 i 7 lat), boksera starszego od nich i nigdy w życiu nie widziałam nawet minimum agresji wobec nich, wręcz przeciwnie, to najlepszy przyjaciel i ich opiekun, wszystko zalezy od jego ułożenia i zachowania zdrowych relacji między psem a dziećmi, trzeba pamietać, że dla psa rodzina jest stadem, w którym obowiązuje raz "zatwierdzona" hierarchia" i pod żadnym pozorem nie wolno jej zmieniać, nie mówiąc już miejsca psiaka w tej hierarchii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kundla najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko amstaff.. Im młodszy tym lepiej..wiem z doświadczenia bo sama posiadam i Male dzieci i takiego psa jak również znajomych z podobnymi gromadkami. Trzeba tylko na poczatku dać psu wyraźnie do zrozumienia ze dziecka nie tyka. Mój raz w zabawie podgryzał syna,dostal lomot i nigdy wiecej tego nie zrobił. Na dworze tak pilnuje dzieciaków ze nawet na plac zabaw potrafi nie wpuszczać innych ludzi i nie odstepuje ich na krok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychowałem się owczarkiem niemieckim, kochany i wyrozumiały był;) Moje dzieci "pilnował" bokser. Lepszego psa dla dziecka nie widzę. Idealny obrońca i przyjaciel dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owczarek niemiecki suczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
berneński pies pasterski - wspaniała rasa, a szczególnie dla małych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak widać każda rasa dobra jeśli pies dobrze ułożony. my mamy syberiana husky. wzięliśmy dorosłego psa-znaleźliśmy to w lesie, przywiazanego do drzewa :( był skrajnie wycienczony. zawiezlismy do weta , otoczylismy opieka i odwdzięczyć się tym samym. wobec obcych jest nieufny i czasem warknie jak uzna że ktoś przekracza granice-np sasiad poklepal męża po plecach a potem tak go szturchnal dla żartu w ramie-pies w ułamku sekundy był między nim a mezem warknal i usiadł koło nogi męża :) w stosunku do naszego 6 letniego syna-zachowuje się jak pluszowy miś. mały go przytula, kładzie mu głowę na grzbiecie i leżą tak sobie :) w stosunku do kotow-lubi popedziec, ale z naszym krory byl w domu przed nim-spi na jednej koldrze i pozwala mu jesc ze swojej miski. wada naszego psa- klopotliwa w utrzymaniu sierść. Ale jak się rwgularnie-codziennie czesze, raz na 2-3tygodnie kapie-zima rzadziej- 3-4 razy w tygodniu odkurza to jest ok. u nas pies jak się pojawił od razu miał wyznaczone miejsce w hierarchii. dopasowal się do tego, mimo traumatycznych przeżyć jest bardzo zrównoważony. jest też opiekuńczy. poszłam z nim kiedyś na długi spacer i skrecilam oraz zranilam nogę w lesie. leżał przy mnie,lizal po nodze-choć chwilę wcześniej szalał po krzakach i weszyl za sarenkami. czekał grzecznie przez prawie dwie godziny aż maz przyjechal-dopiero maz zauważył ze nie zapisałam mu smyczy-psu nie w głowie już było bieganie jak mi się działa krzywda. I choć to mój pierwszy pies tej easy-wet twierdzi ze czystokrwisty ;)- to mogę ta właśnie rasę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro miarą tego czy dobry pies czy nie jest to że jak dziecko pociągnie za ogon to nie ugryzie to może kupcie PLUSZOWEGO? brak mi słów, ludzie pies to ŻYWE stworzenie! I kupujecie go dla siebie, jest jak nowe dziecko w domu!! Trzeba go kochać i szanować! a mając takie podejcie to wogóle nie kupujcie psa. Ja mam psa i dzieci - pies był dla mnie, a dzieci go szanują i nie zaczepiają bezsensownie bo są tego nauczone - pies jest z nimi od urodzenia (ich). A i pies nie zagraża bezpieczeństwu dziecka jak jest dobrze zsocjalizowany a dorośli powinni zwrcać szczególną uwage na dzieci i psa gdy są razem - bo pies to zwierze i działa instynktowanie nie dlatego ze jest zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2 grzywacze chińskie. Kiedy byłam mała rodzice też mieli jednego, łysego. Był bardzo przyjazny, nie szczekał jak terriery, nie wariował, pozwalał młodszemu bratu na bardzo dużo, nie atakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam kundla i sobie chwałę. Kundle są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam beagle,super rodzinne psiaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbleeee
Beagle to na dwor najlepiej. Ja was nie rozumiem. Nabierzecie tych pchlarzy do domow a pozniej sie skarzycie, ze to smierdzi, sra, szczy, gryzie, niszczy, slini, kudlami oblazi. Jak to mozna w domu przechowywac wogole. To wcale nie fajna maskotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie prawda że psy sikają brudzą gryzą niszczą .Ja wychowałam 2 dzieci miałam 3 pieski 2 to kundelki przygarnięte a ten ostatni to shih-tzu wiadomo każdego szczeniaka trzeba wychować ale żaden z moich psów nigdy nie skrzywdził żadnego dziecka .Dzieciom też trzeba powtarzać że ciągnięcie za ogon to pieska boli że bicie też boli że tak nie wolno nie tylko psy są winne że czasem się bronią .A jeśli chodzi o sierść no właśnie ten ostatni nie ma sierści tylko włos który ciągle rosnie i trzeba go obcinać średnio co dwa miesiące i czesać ale wolę to niż ciągłe bieganie z odkurzaczem .I jeszcze jedno moja siostra ma labladora i duży dom ale jej pies jest wspaniały duży i bardzo czuły ma 3 małych dzieci i nigdy bym nie powiedziała że ta rasa jest taka czuła jak siostrzeniec [ma 2 lata] przewrócił się pies przybiegł do siostry naszczekał na nią [dał znak ] i pobiegł do dziecka i położył się koło niego .Kończąc każdy kto chce mieć psa najpierw powinien poczytać na ten temat i dobrze się zastanowić jaka rasa i czy w ogóle bo to nie zabawka jak się znudzi to się wyrzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kupować, przygarnąć. Mam dwa duże adoptowane ze schroniska, najkochańsze. Bawią się super z moim 3 latkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy pies się nadaje,pod warunkiem,że dobrze wychowany i dzieciak też. Wszystko pod kontrolą, nie zostawiać małego dziecka samego z psem,wtedy sami się prosimy o jakieś nieszczęście. Wychowałam się z psami ras dużych, uważanych za agresywne i niebezpieczne.Nigdy żaden mnie nie ugryzł,nawet nie próbował.Nie goniły kotów, swoim wyglądem budziły respekt i straszyły obcych,a sąsiedzi i znajomi wiedzieli,że to kochane psy i nikogo nie skrzywdzą.Pies długowłosy wymaga więcej zachodu ze względu na czesanie tak więc lepiej jakiś z krótką sierścią, przy dziecku jest co robić. Tak z psem,jak z dzieckiem,musisz wychować, bo inaczej to tylko kłopot i stres,powiem wprost:jak dbasz,tak masz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBuziak
PLUSZAK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla małego dziecka , to tylko cavalier king charles spaniel , kocha dzieci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjjj
kundelek ze schroniska - najbardziej wdzięczny i oddany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Golden retriever - najlagodniejszy i srednioduży, więc wzbudza respokt. Owczarek podhalański - nieprzewidywalny naogól bardzo zły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kundla i tyle poyebalo was z tymi psami?? Jak można wydać 3 koła na psa o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam berneńczyka (berneński pies pasterski ) wyglądają dość groźnie a są aniołkami nasz berneńczyk potrafił zjeżdżać ze zjeżdżalni na placu zabaw i wchodzić i schodzić po drabinkach mało tego krok w krok chodził za moim braciszkiem i go pilnował brat miał wtedy 1,5 roku i gdy tylko się przewrócił lub sobie coś zrobił to Axis odrazu biegł po któregoś z domowników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
shih-tzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×