Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki pies do domu z małym dzieckiem?

Polecane posty

Gość gość
Owczarek niemiecki suczka z dobrej sprawdzonej hodowli, wtedy możemy sprawdzić jak zachowują się rodzice szczeniaka czy są spokojni, czy agresywni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanielkaaaaaaaaaaaaaa
Polecam spaniela-cooker suczkę. cudowne psiaki szybko się uczą. na zawołanie sie przytula, jak jej pokaże ramię. co prawda dużo sierści ale zawsze można podciąć bynajmniej ja podcinam łapki aby z dworu nie wnosiła. uwielbia wodę, biegać więc na wycieczki rodzinne w sam raz w końcu to pies mysliwski do polowania na kaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem tak rasa nie ma większego znaczenia .Bardziej trzeba zadbać żeby psa wychować dzieci też .Bo pies nie zabawka .Ja miałam 2 kundle jeden był kochany i dzieci nie odstępował na krok a drugi mimo wysiłku profesjonalnej szkoły nie znosił dzieci i nic nie dało się zrobić taki był .Jak przychodziły do nas dzieci niestety pies musiał mieć kaganiec .Od 4 lat mamy shih-tsu nasze dzieci są już dorosłe ale nie potrafimy żyć bez psa w domu .Jak czytam wypowiedzi to przekonuję się po nich że niektórzy ludzie nie powinni nigdy psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucreatia
Są tchórzliwe owczarki, niezrównoważone jamniki... Jakiegokolwiek psa byś nie wybrała - potrzebuje on przede wszystkim uwagi i zainteresowania wszystkich domowników, żeby go "ułożyć". Osobiście polecam rottweilera ze sprawdzonych hodowli - to cudne psy: mądre, odważne a wobec dzieci opiekuńcze. Duże, budzą respekt - za to mają krótką sierść i pod tym względem łatwo je pielęgnować. TYLKO potrzebują tresury - jak każdy pies, który ma mieszkać z ludźmi, i tego nikt "nie przeskoczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amstaf będzie idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanaqui
Zajrzyj na stronę http://www.mojpies.com/ , tu jest bardzo dużo ciekawych rzeczy na temat psów. W zakładce "rasy" może znajdziesz pieska, który Cię zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę goldeny i owczarki - ok pod warunkiem, że ze sprawdzonych hodowli. Ja mam doga niemieckiego - mały koń, więc zapisałam się na szkolenia. I właśnie na szkoleniach okazało się, że najwięcej pogryzień powodują mieszańce, potem goldeny, a potem owczarki. Aż mi się wierzyć nie chciało. Mój dog to łagodna ciapa, ale podobno nie wszystkie są takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sznaucer. Mój partner miał w swoim rodzinnym domu. Bardzo mądry pies i przywiązany do właścicieli. Dzieci były przy nim bardzo bezpieczne. Młodszy brat bawił się z nim i mógł wszystko, łącznie z ugryzieniem go, nigdy ich nie ugryzl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naszaopiekunka
Polecam jamnika, inteligentny, mądry z poczuciem humoru :) A jak by potrzebowałaś w sytuacjach wyjątkowych kogoś do wyprowadzenia psa, to polecam stronę internetową www.naszaopiekunka.pl. Tam znajdziesz nie tylko nianie ale i pomoc domowa oraz inny personel. Rejestracja i dostęp do danych kontaktowych osób szukających prace jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko -> idealizujesz świat, budujesz dom, jedno dziecko masz, drugie w drodze czyli do sielankowego OBRAZKA brakuje Tobie psa, który: -sam się wychowa -będzie nie za maly, nie za duży -nie będzie się brudził -nie będzie gubić sierści -zniesie wszystkie fajne i niefajne pomysy Twoich dzieci (tarmoszenie, ciagnięcie za ogon, wkładanie paluszków do ucha, oka, etc) -nic nie zniszczy Myślisz kategoria 'mam dom z ogrodem i psa z rodowodem'. Twoim wypadku najlepszy będzie pluszak. Wybacz, ale dla mnie ważniejsze jest dobro zwierząt niż Twoje nierealne zachcianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam owczarka podhalańskiego. Tak oddanego psa nigdy w życiu jeszcze nie miałam. Miałam 5 latek jak do nas przyszła (przybleda, ktoś ją wyrzucił po oszczenieniu się). Na początku spala w budzie, a ja jako 5 letnia dziewczynka siedziałam tam z nią! Nigdy, przenigdy nie zrobiła mi żadnej krzywdy. Może to zależy od wychowania, ale zawsze grzeczna na spacerach, szła przy nodze. Co do sierści trzeba o nią dbać wiadomo, na zimę ma bardzo gruba sierść, która potem trzeba wyczesac, ale nie jest to pies który zobaczy kałuże i się w nią wrzuci. To psy obronne, przyjacielskie. Mój np uratował sąsiadów przed śmiercią, bo zaczął ujadac, gdy zobaczył ogień. Polecam jak najbardziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ubawił mnie ten wpis "autorko idealizujesz świat..." Co ludźmi kieruje, że wypisują takie bzdury??? Kobieta ma dom z dużym "wybiegiem", dwójka dzieci to też żaden wielki wyczyn, z tego co pisze jest rozsadna i po prostu CHCE MIEĆ PSA. Znakomicie ją rozumiem - też nie wyobrażam sobie domu bez psa. Sama mam dwie bokserki (rasę wybrałam właśnie ze względu na dzieci). Autorko - olej te wredne i zawistne wpisy :-) Twoje dzieci kiedyś Ci podziekuja, ze dzięki tobie nauczyły się miłości i szacunku do zwierząt. Mój syn ma już 16 lat a moja starusza bokserka 13. Nikt nie ma do niej tyle cierpliwości i nie poświęca jej tyle uwagi co właśnie mój zbuntowany "gimbus". Życzę powodzenia i mnóstwo radości ze zwierzakiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam takiego, którego potrafisz ułożyć:) Ja mam dwa yorschireterriery (szczenię i 2,5 letnią sunię) oraz dwoje dzieci powyżej 6 roku życia i dwa koty w dodatku. Psy ułożyłam a dzieci nauczyłam jak się z psami i kotami obchodzić. Teraz nie potrafią żyć bez siebie i co najważniejsze - nie stanowią dla siebie zagrożenia. Yorki są świetne do domku (przynajmniej moje) - z trawy nie widać, a szczekają na obcych głośno, na całe osiedle:). Nawet w nocy ( są w domu) dają znać jak ktoś obok bramy przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jak jesteś taką wielbicielką rasy, to chociaż naucz się nazwy ;) Ja polecam goldena. Tylko ze sprawdzonej hodowli, bo to popularna i niestety bardzo już "popsuta" rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bouvier-owczarek flandryjski, bardzo opiekunczy,chodzi krok w krok za dzieckiem, pilnuje wózka gdy dziecko spi, uwielbia zabawy,spacery,w dodatku piękny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden! Psa trzeba wychować - tak samo, jak i dziecko! Jak sobie to wyobrażasz przy tak małych dzieciach? Myślisz, że pies od razu umie się załatwiać na dworze? Że nie będzie gryzł butów, kabli i nie będzie Ci zawracał głowy chcąc się bawić? Pies jest jak dziecko, niech Ci najpierw dzieci podrosną, a potem pomyślcie o psie, zebyśmy mogli go wspólnie wychowywać, a dzieci przy okazji uczyć odpowiedzialności za żywe stworzenie! Inaczej te bidy (psy) kończą w lasach przywiązane do drzewa albo wyrzucone na ulice, bo sie wychowywać nie chciało, bo dzieci, bo alergia, bo to, bo tamto... Ludzie, myślcie przyszłościowo, a nie, bo zabawkę-pieseczka dziecku chcemy kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lablador lub golden ale najlepiej samemu wuchowac pieska od małego zauważyłam że nawet dobre spokojne psy mogą od swojego pana nauczyc się złego zachowania . Moja labladorka jest spokojna zawsze opiekowała się moimi i obcymi dziecmi nawet zwierzakom nic nie robiła złego tylko lizała lizała i lizała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colliecacy
Moich pięcioro dzieci wychowało się z owczarkiem collie. To wspaniały pies, który jest bardzo rodzinny, opiekuńczy. Minusem jest to, że ma długą sierść i trzeba go codziennie czesać. Ja też mam własny dom i dużo miejsca do biegania dla psa. Collie potrzebuje chociaż 1 długi spacer dziennie z właścicielem w plenerze. Piesek taki ma wielkie serce, pełne miłości dla domowników. To jest pies domowy !!!! Polecam - rodzinę czeka dużo radości. Mój piesek był "odpadem" z hodowli ponieważ miał bielmo na 1 oczku ale nam to nie przeszkadzało ponieważ i tak był wspaniały i uroczy a do tego bardzo opiekuńczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
West highlander terrier (westie ) - do 10kg, bardzo przyjazny dzieciom, nie gubi siersci ale wymaga przystrzyzania co ok 3-4 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja sąsiadka miała westa. To był chyba najgłupszy pies, jakiego znałam. Całymi dniami szczekał albo wył. Był agresywny ze strachu i oszczekiwał ludzi a ta idiotka puszczała go bez smyczy i tylko wołała "nie ugryzie". Ją raz opiertoliłam, jak mi pies nie pozwalał wyjść z klatki a ona nie potrafiła go odwołać. Mogłam psu zasadzić kopa, ale nie chciałam pogłębiać jego lęków. Poza tym to nie psa wina, że ma durną właścicielką. Moja agresja przełożyła się więc z psa na właścicielkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja proponuję psiaka ze schroniska! Wybierzcie się tam z mężem i uratujcie jakiejś bidulce życie i odmieńcie jego los a na pewno Wam się odwdzięczy. Prscownicy schroniska czy fundacji albo domu tymczasowego znajdą dla Was psiaka, który będzie fajnie reagował na małe brzdące. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam maltanczyka maly wesoly piesek cichy I spokojny do tego lubi sie przytulac. Ogolnie bardzo grzeczny I kocha dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzilabym wziąć psa ze schroniska. Będzie bronił dziecka i w zyciu mu nic nie zrobi jak go dobrze dobierzecie do swojego stylu życia. Jeśli ma to być pies rasowy również polecam goldena setera irlandzkiego border collie i spaniele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej zapytaj jakie dziecko do domu z psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka0909
Cocker spaniel maly delikatny kochany piesek bardzo spokojny i łatwo je wychować mądre psiaki ją bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno nie polecam ślicznego pekińczyka, bo są to pieski bardzo zazdrosne, zaborcze. Wprawdzie krzywdy dziecku nie zrobią, ale bardzo głośno szczekają i dopominają się zainteresowania, gdy w pobliżu znajduje się maleństwo, absorbujące jego właścicieli. Kochane pieseczki, ale dla osób samotnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjhgbf
Nie wiem. Mój sie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalala
Cocker spaniel angielski! Albo kundelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne zwierzę w domu. Dom jest mieszkaniem dla ludzi tylko zboczency mają zwierzęta w domu!!!! Dla zwierząt jest buda chlew kurnik obora itd....!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×