Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Ferdżi nie źle zaiwaniasz:-(odpoczywasz chyba pracując:-(Tyle roboty odwalasz,co nie jeden facet tyle nie robi,czapka z głowy;-) Co do kosztów to troszkę mnie to kosztuje,a z pomocą to jak mówię tylko na sezon.Po za nim nawet bym o tym nie pomyślała,bo bym nie wydoliła:-D U mnie koniec roboty,łącznie ze sprzątaniem jestem zadowolona,no i mam ładniejszą podłogę:-D:-D:-Dtylko podłoga skrzypi w jednym miejscu:-P Saam chyba też ostro wsadza i wysadza:-D Miłego wieczorku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze wpadłam na chwilę, by Wam machnąć na dobranoc, a przy okazji napisać że trochę roboty jeszcze wykonałam a częściowo wykonywaliśmy wspólnie, tyle że brakło nam wkrętów do drewna i trzeba było jechać do Cas...y Przy okazji kupiłam jeszcze impregnat do drewnianej budowli i skrzynki też tym pomaluję, będzie ładnie:D Zakupiłam też włókninę do osłony roślin, bo ptaszory wszystko zielone wydziobują Musiałam też zakupić 10 worków 20 l ziemi, ale to już kupiłam w Biedronce ...przynajmniej ziemia z Biedronki źle mi się nie kojarzy :D:P Wioluś, jeśli uważasz, że taka pomoc jest Ci potrzebna, to się nie zastanawiaj, przecież w sezonie pewnie masz tam dłużej otwarte, więc musiałabyś sporo godzin siedzieć. Nie wiem co prawda w jakiej branży narabiasz, ale sezon to sezon, więc latem klientów więcej. A z moim zaiwanianiem to jest tak jak piszesz, w domu zapierniczam a w pracy odpoczywam, aż za bardzo odpoczywam. Niestety, taki przedłużony odpoczynek powoduje znużenie i jeszcze większe zmęczenie:O Kiedy jestem w domu odrabiam zaległości z dwóch dni i nadrabiam na następne dwa dni, tak że czasu na lenistwo nie ma. Miałam dziś jeszcze upiec sernik, ale ...już mi się nie chce...może się zmobilizuję 3 maja. W zasadzie powinnam upiec czeski królewski, bo za tydzień synowa przylatuje, ale nie wiem czy się ze wszystkim wyrobię.... Teraz już kończę, pracującą Calinessa ściskam serdecznie i życzę miłej pracy . Daa, przesyłam buziaki i życzę cudnych chwil w gronie rodzinnym👄 Saamowi życzę miłego wieczoru, w miłym towarzystwie. Wioli, by cieszyła się nową podłogą i nie myślała o kosztach👄 Wszystkich cieplutko pozdrawiam i życzę spokojnej nocy, miłych snów👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak pewnie znów zaczyna się zabawa w ciuciubabkę Już widać , więc jeszcze raz mówię dobranoc wszystkim👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam spędza wieczór (późny wieczór) w towarzystwie radia. Słucham piosenek z czasów gdy miałem kilka lat. W sumie miło. Zwłaszcza że mam na talerzu gorącą kaszankę. Miała być z grilla ale jest z mikrofali. Przecież nie będę o tej godzinie rozpalał ognia na podwórku. Ani czekał do jutra. Co prawda mógłbym przyłączyć się do sąsiadów bo jeszcze (albo już) majówkują ale to pokolenie mojego syna więc chyba byłyby trudności z integracją. l Dzisiaj wsadziłem tylko dwa razy. Ale za to prawie swiątecznie. Jeden z iglaków kilka miesięcy temu robił za mini choinkę. Po południu miałem małe spotkanie rodzinne. A później nadrabiałem zaległości w realizacji planu dnia. l dobry wieczór :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh...Saam chyba zasnął przy tym radiu:D dobry wieczór:) ja dopiero po pracy po przepracowanych 8 godzinach bo market czynny do 24. Pamiętam kilka moich świerczków gdy były metrowe to też robiły za choinke świąteczną:) Teraz już są potężnymi drzewami z oblepionymi szyszkami czubami. Trzeba się nastrajać do spania bo zaraz zacznie świtać;) może tak: https://www.youtube.com/watch?v=fBFpz1c1zR0 Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamaj
"Hej ma Wiem ,że lubisz tą grę Wyjdź i zagraj teraz Ponieważ moje serce jest twoje Weź je w opiekę Masz zwycięską rękę więc chodź i zagraj teraz, zagraj teraz " l Claydee Ft. Alex Velea - Hey Ma l https://youtu.be/sBSOKNl_mpk l Maj przywitany to można iść spać. Przy okazji majowitania doczekałem się Celinki. Doczekałem a nawet przeczekałem. Nie liczcie na to że wstanę skoro świt. l dobrej nocy :) l kolorowych majowych ... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam majowy
dzień dobry :) l Tylko machnę i w biegu bez wybiegu zaśpiewam bo trzeba zdążać na sumę. l "Zakładam ciemne bryle i zwalniam krok, Nieprzyzwoite myśli zdradziłyby wzrok. Kusi maj - młody maj!!! Kusi maj - młody raj!!!" l GOLEC UORKIESTRA - Młody maj i https://youtu.be/XDx5BhR8BiE l udanego pierwszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam niedzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Zuziu 🌻 ja Ciebie również witam i o nastrój pytam (w skali do 10) l Jak ogólnie wiadomo dzisiaj świętują ludzie pracujący miast i wsi. A że pracują wszyscy (gospodyni domowa w obecnych czasach jest zrównana z osobą na etacie) to świętują wszyscy. Bezrobotni również bo szukanie pracy to jedno z najcięzszych zajeć. l Dzisiaj także Dzień Kaszanki Wiedziony chyba intuicją już wczoraj wieczorem otworzyłem opakowanie. Tak więc połowa została na dzisiaj. Chociaż tylko raz na jakiś czas mam smaka na kaszankę to tą zjem dwa dni pod rząd bo jest bardzo dobra, z watróbką. Ale dopiero na kolację. l Słoneczny piękny dzień, fajnie maj się zaczyna. Trzeba wyjść z domu. Ale jeszcze nie wiem czy w teren czy tylko na podwórko. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ludu pracy:-D Przyszłam Wam powiedzieć,żebyście się trzymali cieplutko,i milutko spędzali majowanie. Zostawię całuski dla każdego😘😘😘 Uściskajcie mocno Daa jak wróci;-)Ferdżi nie przemęczaj się mocno;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam majowo:) o Cały dzień odpoczywam i jestem coraz bardziej zmęczona😭:D Nawet do pisania nie było melodii ani sposobności. Dzieci się rozjechały po górach. M złapał się za pędzel i trochę odświeżył co nieco na zewnątrz. A ja w sumie zrobiłam tylko obiad i jestem jakaś bez energii. Mam nadzieję, że wraz z wieczorem to się odmieni. Kaszanki akurat nie mam. A też od czasu do czasu lubię. Mam taką ulubioną z podrobami z ,,Bacówki"nie jest taka tłusta jak te tradycyjne i jest z kaszą gryczaną. o Wiola:) pewnie jak zwykle ruszasz nocą w podróż do swojej pracki więc spokojnej Ci życzę :)i podróży i pracy;) w Kołobrzegu sporo majówkowiczów, pokazują w tv, nawet co niektórzy wskoczyli w morską toń:D o Zuzia nic nie ujawnia co robi i w jakim nastroju a Saam powinien już wrócić z wycieczki o ile inne atrakcje go od niej nie powstrzymały;) o U mnie za oknem ptaśki pięknie śpiewają, gru/chają a ja nawet nie wyszłam dziś do ogródka. Ale już niedługo majowy urlopik to nadrobię kontakt z naturą. o miłego pierwszomajowego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas zaliczyć pierwszą majową noc. Jutro niestety trzeba majówkowiczom umożliwić uzupełnienie napojów, przekąsek, kiełbasek, kaszanek i węgla do grilla. Niech się ludziska bawią i odpoczywają:) Później też będę miała 2 dni wolnego. Dobrej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam na sam
dobry wieczór .... a właściwie noc :) l Akurat trafiłem na 3100 postów. Ten okągły numer zdobyła Celinka, gratuluję 🌻 Wiolkę która chyba jedzie w moją stronę pozdrawiam 🌻 i Nie będę się rozpisywał bo lekko "zmęczony" jestem ;) męskim niestety towarzystwem. Ale "kolega jest od tego i wypada czasem spotkać się z nim" i Maleńczuk & Waglewski - Koledzy l https://youtu.be/patL2Z2USvw l dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych pierwszomajowych .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podyżuruję kiedy mogę, niech "zmęczony"kolegą Saam jeszcze odpoczywa;) i się przywitam. Dzień dobry:) o Saam :)dzięki za gratulacje:) he he.. 100 postów temu też miałam osiągnięcie ale nikt nie zauważył a nie chciałam być chwalipiętą :P:D Dziś zauważyłam w kalendarzu, że jest: Dzień Polonii i Polaków za Granicą Święto Orła Białego Dzień Grilla oraz cytat dnia: „Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest Twoje” - św.Jan Paweł II z którym nie do końca się zgadzam mimo, że wielki człowiek go wygłosił. Najbardziej chodzi o te wczoraj:) o No nic... zaraz lecę więc przyczyniać się by inni mogli świętować, zwłaszcza te trzecie święto:D o miłego dzionka wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byc może Celinka jeszcze ma wpływ na to co było wczoraj ale ja niestety nie. Gdyby tak było to z pewnością wiele bym zmienił. Chociażby to że poszedlbym wcześniej spać aby nie marnować zaleganiem w łóżku tak pięknego poranka jaki był dzisiaj. Ale trudno, zaczynam dzień od przedpoludnia. l dzień dobry! :) l cześć Celinko 🌻 służba nie drużba więc spokojnej pracy Tobie życzę. Zapomniałaś napisać że dzisiaj także Dzień Flagi. Więc idę wypełnić obowiązki gospodarza i wywiesić na topiku wirtualną biało-czerwoną. Realnej flagi nie wiyszam bo jej nie posiadam. I jak co roku tak i tym razem obiecuję sobie że zakupię. Niedawno byłem bliski zakupu ale cena wydała mi się bardzo wysoka. Pewnie dlatego żebył na niej orzeł. Ale ten orzeł dodatkowo mnie zniechęcił bo chociaż taka flaga wygląda atrakcyjniej to jest nieprawidłowa. Flaga powinna zawierać tylko dwa równe pasy: biały u góry i czerwony na dole l miłego drugiego .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieszanie flag na mojej ulicy nie jest zbyt popularne. Raptem dwie, trzy można zobaczyć a jest to całkiem spora ulica. Ale myślę że będzie to się zmieniać bo zanika przeświadczenie że ma to związek ze wspieraniem komunizmu czy rządu którego większość raczej nie lubi. Chociaż nawet to ostatnie też się zmienia bo rząd ostatnio h/o/jny. l Jeśli chodzi o Polonię to moja rodzina ma również w niej udział. Na stałe poza granicami żyją trzy osoby. Jedna założyła rodzinę i już raczej nie wróci. l Święto Grilla mam zamiar celebrować. Zamiast gotować obiad rozpalę grilla. Ale nie będzie to nic wyszukanego bo w lodówce mam tylko śląską. I jedna kaszanka jeszcze została. Pogoda jak najbardziej grillowa. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam wieczorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majowym wieczorkiem o widzę, że tylko Zuzia przyszła skromnie pofiltrować:) o Saam :) ta flaga z orłem to chyba na okazję mistrzowstw piłkarskich. Też mam taką. Mam nawet flagowe pokrowce na lusterka samochodowe:D W zeszłym roku była wyprzedaż tego po 10 gr i nakupiłam trochę ale jeszcze nawet nie rozpakowane. Chyba głupio by mi było tak stroić autko:D dzieci też nie chcą. Normalną flagę mam ale nie mam kija. Musiałabym pożyczyć od miotły:D A co do cytatu to ja inaczej to zrozumiałam. Wiadomo, że przeszłości nie zmieni się ale to co przeżyłam, co poczyniłam czy złe czy dobre to tylko moje. I tak czy inaczej ukształtowało to moje "teraz" i pewnie jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamograj
dobry wieczór :) l cześć Zuziu 🌻 l Dzień Flagi prawie minął ale myślę ze jeszcze możemy pośpiewać. l "Czy ci w duszy gra? Czujesz to co ja? Serce przyśpiesza tak, gdy tańczą z wiatrem kolory dwa. Czy ci w duszy gra? Czujesz to co ja? Serce przyspiesza tak, gdy tańczą z wiatrem kolory dwa." l Flaga - polska piosenka patriotyczna l https://youtu.be/hJ9SZzcOP_I l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech... u mnie zza okna dobiega całkiem inna muzyka niż ta flagowa. Trzeba będzie włączyć jakiś film i może przy nim się zaśnie;) Dobrej nocy Zuzia:) Saam:) i podglądacze;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saam w Wielkim Domu
hej Celinko :) trzymaj sprzęt. Może nasi piłkarze w następnych mistrzostwach zajdą daleko to będzie głupio nie wystroić auta. Wydaje mi się że papież w tej swojej myśli chciał zwrócić naszą uwagę na to że najważniejsze jest to co dzieje sie w danej chwili. Możemy wtedy coś zrobić, zmienić, naprawić , poprawić itd. Z tym co było wczoraj już nic nie da się zrobic, to już historia. Ale wcale nie znaczy że to było nieważne. Każdy dzień będzie nam policzony. Natomiast czy będziemy mieć wpływ na jutro tego dziś z całą pewnością powiedzieć nie możemy. Zresztą gdy przyjdzie jutro to będzie nazywać się dziś. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam na sam
"Sam na sam Z samotnością twarzą w twarz Ciebie nie ma Został żal I niedopowiedzenia Na dnie zmarzniętego serca Obok leży twoja łza" l Szymon Chodyniecki - Sam Na Sam l https://youtu.be/Hq0RhzZxnXl l dobrej nocy życzę wszystkim ... l kolorowych flagowych .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani ((((((zasłuchałam się ....smutna bardzo ta piosenka Saam:( Oczami wyobraźni zobaczyłam siebie w osobie tej tańczącej dziewczyny. Niegdyś też tak tańczyłam, co prawda bez point na stopach, ale mój taniec był pełen ekspresji i zachwycał wiele oczu. Eh...teraz mogę wyłącznie o tym pomarzyć, albo zamknąć oczy i przywołać wspomnienia....)))) Dziś wreszcie mam wolne, niestety tylko dziś. W zasadzie wolę mieć wolne w zwykłym dniu, a nie świątecznym, ale cóż , tych świąt się teraz namnożyło jak kociąt w maju :D Jestem obecnie po częściowej zmianie kadry, wymieniłam jednego pana na innego, a następny czeka w kolejce :D Ciągle przychodzi pani i żywcem chce bym ją przyjęła do pracy a ja się przed tym bronię i zresztą szef też był przeciwny,więc póki co wciąż dostaje odmowną odpowiedź. Widzę że pisaliście o fladze. Ja też nie wieszam flagi i w moim mieście nie zauważyłam, by szczególnie dużo samochodów było przystrojonych wczoraj. Pracuję przy *****iwej ulicy, a zobaczyłam tylko jedno auto z flagą i szczerze mówiąc jakoś to troszkę śmiesznie wyglądało i trąciło myszką. Co do wczoraj.....to popieram Saama. Na to co było wczoraj nie mamy wpływu, było minęło, a to co działamy dziś jest ważne i zależne wyłącznie od nas, jutro.... w wielu aspektach zależy od wielu czynników, ale najbardziej od tego co zrobimy dziś. Czyli dziś , tu i teraz się liczy. Za oknem mglisto, słońce usilnie próbuje się przebić przez gęstą warstwę chmur, jakieś niewielkie przebłyski światła, pięknie tańczą na mojej firance...co dziś zwycięży? słońce czy chmury ? zobaczymy. W kalendarzu ; 3 Maja wtorek. Święto Konstytucji 3 Maja Imieniny obchodzą: Aleksander, Maria oraz Alodia, Antonina, Anika, Diodor, Diodora, Juwenalis, Leonia, Mariola, Maura, Piotr, Świętosława, Teodulf, Tymoteusz, Wirzchosława, Wiola Przysłowie: „Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa” Dodatkowe święta ; Dzień Słońca Światowy Dzień Wolności Prasy Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii Dzień bez Komputera Ponieważ dziś dzień Słońca, to może jednak słońce wygra dzisiejszy bój z chmurami :D W dzień bez komputera się nie bawię, bo nie miałam go dwa dni, więc muszę odrobić zaległości:D Mam takiego pecha, że kiedy zaczynam pisać posta, rozdzwaniają mi się telefony Wszystko co chciałam napisać ucieka gdzieś, ciężko mi się później skupić na pisaniu, kiedy w głowie jeszcze brzmi czyjś głos:O eh...chyba następnym razem wyłączę telefony, by choć raz spokojnie napisać to co w głowie siedzi. Teraz niestety, muszę się zresetować, czyli pomaszeruję do kuchni, tam mi się najlepiej odpoczywa. Mam w planie upiec muffiny według podpowiedzi Daa, z princessą, sernik na kruchym spodzie i może jak się uda, jeszcze czeski królewski....a co mi z tych planów wyjdzie zobaczymy. Calinessa, miłego odpoczynku, po trudach pracy, może wybierzesz się na wycieczkę samochodzikiem, by oczy nacieszyć zielenią? Saam, pewnie jeszcze odsypia, a może otworzył już jedno oko i za chwilę też zacznie się krzątać po kuchni, niestety z wielkim smutkiem w sercu... Daa, nadal rozkoszuje się towarzystwem rodzinki, ale mam nadzieję że dziś już wróci do domku i da nam znać że jest i że wszystko oky. Wiola czuje blisko morską bryzę, eh...może znów znajdzie się jakiś przystojniak, który umili jej dodatkowo pobyt w tak pięknych okolicznościach przyrody. Olivier, pewnie też w domku i poświęca całą swoją uwagę dla rodzinki. Czarnula zapodziała się gdzieś, pewnie nie zdejmuje słuchawek z uszu. Podobnie zresztą Jola, która nie pokazuje się nam od dłuższego czasu i nie wiemy czego aktualnie słucha ani czy może zmieniła już pracę i co się z nią dzieje. Zuzanna pewnie korzysta z pięknej pogody i wyrusza właśnie na wycieczkę. Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam i życzę pięknego dnia🌼 Na odchodne zostawiam Wam coś słodkiego; http://1.bp.blogspot.com/-LeanGA3yDqU/U9ntZxVKslI/AAAAAAAAHrE/YL8ejQFnbrs/s1600/tort+czekoladowo+wisniowy+14.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
A ja mam ostatni wolny dzień. Nie wiem jak dam radę jutro po tygodniu wolnego wstać o piątej i wytrwać w pracy jedenaście godzin. l dzień dobry! :) l cześć Ferdzi 🌻 dzięki za kawę i ciasto. Dzisiaj zmobilizowałem się by wstać po ósmej. Chciałem iść do kościoła na dziewiątą aby więcej dnia wolnego zostało. A dzisiaj również święto kościelne: NMP Królowej Polski. l U mnie zdecydowanie wygrywa słońce. Poki co przepędziło wszystkie chmury i uspokoiło wiatr.. l Piosenka rzeczywiście smutna bo o rozstaniu. Ale to tylko piosenka. Można za chwilę włączyć radośniejszą i nastrój się poprawi. Poza tym u mnie rozstanie tylko chwilowe i długo nie pozostanę saam na saam. Zresztą w moim wieku już nie przeżywa się tak rozstań jak w czasach gdy było się w wieku wokalisty lub w jeszcze młodszym. Rozstanie z dziewczyną z którą się chodziło trzy miesiące było końcem świata. Dojrzały człowiek łatwiej sobie wytłumaczy że "tego kwiatu pół swiatu". Z tym że im człowiek starszy tym świat coraz bardziej się zawęża. Eeech życie .... l Dzisiaj do pary dobieram sobie słońce. Wypiję kawę i wychodzimy. l udanej majowania wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
A ja mam ostatni wolny dzień. Nie wiem jak dam radę jutro po tygodniu wolnego wstać o piątej i wytrwać w pracy jedenaście godzin. l dzień dobry! :) l cześć Ferdzi 🌻 dzięki za kawę i ciasto. Dzisiaj zmobilizowałem się by wstać po ósmej. Chciałem iść do kościoła na dziewiątą aby więcej dnia wolnego zostało. A dzisiaj również święto kościelne: NMP Królowej Polski. l U mnie zdecydowanie wygrywa słońce. Poki co przepędziło wszystkie chmury i uspokoiło wiatr.. l Piosenka rzeczywiście smutna bo o rozstaniu. Ale to tylko piosenka. Można za chwilę włączyć radośniejszą i nastrój się poprawi. Poza tym u mnie rozstanie tylko chwilowe i długo nie pozostanę saam na saam. Zresztą w moim wieku już nie przeżywa się tak rozstań jak w czasach gdy było się w wieku wokalisty lub w jeszcze młodszym. Rozstanie z dziewczyną z którą się chodziło trzy miesiące było końcem świata. Dojrzały człowiek łatwiej sobie wytłumaczy że "tego kwiatu pół swiatu". Z tym że im człowiek starszy tym świat coraz bardziej się zawęża. Eeech życie .... l Dzisiaj do pary dobieram sobie słońce. Wypiję kawę i wychodzimy. l udanej majowania wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saammaj
Przepraszam za dubel, nie wiem skąd się wziął :) l Dzisiaj gramy radośnie i po polsku. A żeby było patriotycznie to będzie folkowo, żywiołowo i o polskich pięknych dziewczynach ;) l "W moim ogródecku rośnie rozmaryn Powiedz mi Maniusiu, kto cie omanił? Jasieńkowe ocka, jasieńkowe ocka Bo się w mojem sercu tak zakochały" l Rokiczanka - W moim ogródecku l https://youtu.be/hp4endJMu1E l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×