Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Gość Zuzanna Amelia ææ
Dzien Dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczór dobry Wywiało wszystkich czy co?Daa gotuje karkówkę,Caal pracuje,Ferdżi gdzie jesteś?Bo Saam chyba wsadza:-D Daa zamówione;-)pierwsze będą dla Ciebie;-) Miłego wieczorka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) o Daa:) no tak ale przecież gdy my rozmawiamy to ja Ci daję cynk i gadamy na Twoje ponoć darmowe konto:D Też pamiętam jaka panika była po wybuchu w Czarnobylu, gdy radioaktywna chmura nad nami też zawisła. Mówiono by nie zbierać grzybów i jagód a szczypiorek i inne zielonki spłukiwać obficie wodą przed spożyciem. Ale w Prypeci, w strefie najbardziej skażonej żyją i mieszkają ,nielegalnie" starsze osoby, kobiety. Oglądałam reportaż, mają po 80 lat i jeszcze śpiewają i tańcują. o A hortensja to ciekawa roślinka. Zobacz Saam jaką ciekawostkę znalazłam na ten temat. ,,..Każdy właściciel krzewu hortensji może sterować kolorem jej kwiatów, wystarczy zmienić kwasowość gleby, w której rośnie hortensja. Aby uzyskać czerwonawe odcienie hortensji należy utrzymywać bardziej zasadowy odczyn, kwaśna gleba powoduje że kwiaty hortensji stają się niebieskie, a nawet fioletowe. Hortensja ogrodowa to prawdziwy kameleon wśród roślin! Ze względu na nadmorskie pochodzenie hortensje najlepiej czują się w klimacie morskim: wilgotnym i łagodnym. W Polsce najokazalsze krzewy hortensji rosną na Pomorzu oraz w zachodniej części kraju...,, a jaki ciekawy okaz hortensji truskawkowej znalazłam, ciekawe czy można ją zamówić na allegro, zaraz sprawdzę... http://www.miododajne.pl/Allegro/hortensja%20vanille%20na%20pniu%204.jpg o Zuzia :) witaj o miłego wieczoru:) mimo, że już dobiega końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no gdzie ja się podziałam?😭 czyżby to już następna strona? a już widzę...podwójnie:D:D i widzę, ze Wiola zdążyła się ulokować na setnej a mnie wywaliło na 101 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wieczorowo :-) Wiola ,a gdzie tam :-) ,teraz nie gotuje nic :-).Na obiad pieklam karkowke w kapuscie :-).Bylam na babskim posiedzeniu u sasiadki i u fryzjerki :-) Juz nie moge sie doczekac tych babeczek z kominkiem ,a inaczej mowiac z dzurka :-). Cal ,no wlasnie dzis zauwazylam ,ze mi zlotowka z karty gdzies wsiakla i nie zauwazylam kiedy :-) Dzis dzwonilam na infolinie Twojej firmy ,bo znow mi punkty wsiakly ,a bonow nie dostaje .W sierpniu mam otrzymac ,zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa to żółwik hehe,też dzisiaj byłam u fryzjera:-DTeż się nie mogę doczekać,może pypcia nie dostanę:-P Caal ja w domku mam hortensje,ale taki super kolorek,po bordowy podchodzi;-)ale sztuczny:D Słyszałam,że je trzeba mocno pieścić,żeby miały pożądany kolor.Też chciałam posadzić,ale nie miałabym na nią czasu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola :) o pieszczotach pierwsze słyszę ale, ze trzeba rozmawiać z domowymi kwiatkami to słyszałam:D lepiej wówczas rosną bo nasz wydychany dwutlenek węgla im służy...ale niby co i jak trzeba pieścić hortensji ? kwiaty, łodyżki, korzeń?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba chodzi o ten kolor Caal,ale ja bym się brała za korzeń,bo chyba od niego zależy dalszy rozwój roślinki:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola:) ale hortensja to ONA, zresztą Saam gdy już ją zachoduje to niech poeksperymentuje i wszystko wypieści:P i może nam zda relację jak mu rośnie:) Ja też nie mam czasu na szczególne troszczenie się o wymagające rośliny. Cieszę się gdy uda mi się podlać po lub przed pracą. o Jakaś padnięta dzisiaj jestem😭 będę się już ewakuować do łazienki. Dobrej wypoczynkowej nocy Wam życzę🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mogę Caal:-D:-D:-D Gorzej jak Saam już eksperynta robi i moczy korzenia w atramencie:-DMyślisz,że nam się pochwali,że mu zsiniał:-P I ja Wam pożyczę dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny juz uciekly ,a ja dlugo rozmawialam przez 'skajpa ' :-) Na Saama nie bede czekala ,bo w cieniutkiej koszulinie zmarzne i katarku dostane ,a musze byc zdrowa na wyjazd :-) Dobrej nocy Mili 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamosiejka
dobry wieczór :) l Życie mnie przycisnęło i trudno było wypłynąć na powierzchnię. Nawet gość się wieczorem pojawił. Ale chociaż było z kim piwko wypić. Wreszcie trochę wolnego, oczywiście w przerwie płacenia rachunków. l Hortensja zakupiona, ziemia również. Trzeba bedzie w majowy weekend znalezć miejsce i czas i ją wysadzić. Póki co jest niewielka, ze trzydzieści centymetrów. Mierzyłem rzecz jasna razem z korzeniem. Ale ma zalążki kwiatów wieć może jeszcze w tym roku przekonam się czy rzeczywiście zakwitnie na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamochwała
Dziękuję za informacje na temat Hortensji. Dodam, ale pewnie wszyscy wiedzą, że nazwa pochodzi od imienia żony pewnego botanika. Poza tym lubi wilgoć i dobrze czuje sie w pH 5,5. Trzeba ją chronić przed większymi mrozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocksaametal
Na mnie też pora bo chociaż nieco pózniej to jednak do pracy iść trzeba bedzie rano. l Dla wytrwałych i mocno zdeterminowanych piosenka o Hortensji. Z dużej literki bo tym razem chodzi o kobitkę. Może nie łatwo się zorientować ale tekst jest po polsku więc tłumaczenia nie będzie. Radzę się wsłuchać w ciekawe brzmienie instrumentów. Tekst niesie w sobie wiele mądrości i można nawet wynotować sobie. Co??? ... A co to ma wspólnego ile dzisiaj wypiłem :p l dobrej nocy :) l kolorowych kwitnących ... l KABANOS - Hortensja chce być brzydka l https://youtu.be/Uvu08ss0Dj0 l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ludkowie Chyba mam dziś słabszy dzień, choć obudziłam się minutę przed dzwonkiem budzika i zaraz wstałam, mimo że mam dziś wolny dzień i mogłabym poleżakować trochę,tym bardziej, że za oknem deszczowo i zimno. Już zapaliłam w Co, bo dosyć się wymarznę w pracy. Tz niby nie marznę, bo jestem dobrze ubrana, ale nie lubię się tak mocno ubierać, szczególnie w grubą kurtkę polarową, ale bez niej to bym tam zginęła:O Dlatego dziś chcę mieć ciepło w domku od rana. Sądziłam że będzie dziś pogoda na tyle dobra by wyjść i coś porobić na działce, no ale nie ma szans. Piszecie o hortensji a ja zagryzam wargi ze złości na samą siebie, bo miałam kilka dorodnych krzaczorków, ale kiedy likwidowałam ozdobne ogródeczki, by posiać na nich trawę, wszystko wykopane zostało wyrzucone a teraz też od dłuższego czasu mam w planie zakup hortensji. U mnie kwitła najczęściej na niebiesko, choć bywały lata że kolor jej się zmieniał, ale ja do tego ręki nie przykładałam, więc albo natura, albo mamcia czymś tam ją nawoziła. Saam, Twoja muza na dobranoc, wcale nie była uspokajająca, a wręcz przeciwnie. Dobrze że odsłuchałam ją dopiero rano, inaczej pewnie nie mogłabym wcale zasnąć :D:P Ciekawe czy dziewczyny zakupią te foremki, ja raczej się wstrzymam, bo znów aż tak często nie piekę, więc te formy które mam, zupełnie mi wystarczają. Calinessa, wiesz wczoraj dostarczono mi sadzonki truskawek i ....miałaś rację, to jakaś paranoja. Sądziłam że każda będzie w osobnej doniczce i już z zielonymi odrostami a tu dostałam nawrzucane do woreczka korzenie, świeżo wykopane z ziemi:O Jestem zdegustowana, bo to już mój trzeci nie trafiony zakup na allegro. Do tej pory zawsze była zadowolona z zakupów a teraz figa. Najpierw buty, które miały być białe a są złoto białe, zasłony które miały być w kolorze jasny len, dla mnie prawie białe, a tu dostałam szarość , prawie zieleń, no powiedzmy szałwię:O i teraz te truskawki...normalnie odechciało mi się cokolwiek już tam kupować Nawet nie piszę komentarzy, bo musiałabym wystawić negatywy, ale przecież towar dostałam więc nie powinnam narzekać :O eh... To wszystko tak mnie zdołowało, że dziś mi się już nic nie chce:( No dobra, dość narzekania. Dziś mamy już 27 kwietnia, do końca miesiąca jeszcze tylko 3 dni, nie licząc dzisiejszego. Od niedzieli zacznie się maj a co za tym idzie, mam nadzieję na więcej słońca i ciepła i ogólnie lepszego samopoczucia. Imieniny dziś obchodzą: Teofil, Zyta Przysłowie: „Kwiecień, co deszczem rosi, wiele owoców przynosi” Zobaczymy ile w tym prawdy, a raczej czy te ostatnie przymrozki nie uszkodziły kwiatów na drzewach i czy rzeczywiście będą jakieś owoce w tym roku... Świętujemy także z takiej okazji jak; Światowy Dzień Grafika Dzien Florysty Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii zapraszam na kawusię; http://www.legionowocity.pl/files/pict/2013-12-02/legionowo-najlepsza-kawa-do-ekspresu-cisnieniowego-8Tc3NDc4MT_o.jpg zieloną herbatkę; https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTRh1q8dnn971XC_7uOR0PHX_pM9RB4cTNo9V7_J9zmUErDo9tCwA i coś na dobry początek dnia; https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT45Y6Eufqwiq-oM_FCmR6jKShtKNUbBFUrHvdKl5u7yOvAl3Lg http://i.iplsc.com/-/00010YYYXOKSB5TP-C116-F4.jpg zapraszam. Teraz mimo kiepskiego nastroju, maszeruję do kuchni, może tam mi się poprawi. Trzymajcie się cieplutko, miłego dnia🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) o Ferdzi :) witaj w klubieteż mam wolne dzisiaj. I mnóstwo spraw do załatwienia. Obiecałam sobie, że włączę laptopa dopiero gdy wszystko pozałatwiam i zrobię i figa!:D Może udany zakup on-line zależy od sprzedawcy bo allegro to tylko pośrednik, więc może tu trzeba się przyjrzeć i czytać opinie i tez je wydawać ku przestrodze innym. Niemniej jednak też zamówiłam coś na allegro ale nie rośliny tylko struny do gitary. M dostał od dziec***iękną gitarę na urodziny i oczywiscie psujca jeden ubrzdyngolił już strunę. Poprzednia gitara też wisi z urwaną struną. Dziękuje za herbatkę:) o Florystką chciałabym być. Nawet myślę o tym kursie i własnej kwiaciarni już od lat. Tylko niestety M mi w tym nie pomaga a wręcz przeciwnie. Muszę wyczuć moment tak jak z prawem jazdy i może uda się skruszyć ten beton:D Zwłaszcza, ze transport własny już mam zapewniony:) Też mam dzisiaj kiepski nastrój bo pobolewa mnie w okolicy serca:( zaraz łyknę jakąś waleriane i biorę się za real. o miłego dnia wszystkim :) może z nutką... https://www.youtube.com/watch?v=2bIn-jurWhM Kasia Kowalska - To Co Dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybko machnę filtrowniczkom bo nawet spokojnej przerwy nie mam. l dzień dobry :) l cześć Ferdzi 🌻 l hej Celinko 🌻 l Jednak mimo zabiegania dobry humor u mnie nie znika bo nic mnie nie boli ani mi nie dolega. Głód właśnie zaspokajam i jest to zaspakajanie wyłącznie głodu pokarmowego. Nie jest mi ani zimno ani gorąco. A na dodatek za dwie godziny zaczynam weekend, długi weekend. Oczywiście o ile kierownictwo nie zmieni zdania bo sprawy się trochę komplikują. Ale bądźmy dobrej myśli. Najwyżej dzisiaj zostanę dłużej. l udanej środy wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ No i nie pasuje do towarzystwa ,poniewaz nic Was nie boli ,jestescie zadowoleni mimo wielu zajec ,a ja co ? ,kwekam i boleje :-) ...Co do Allegro ,jakos nie lezy mi ten sklep ,nie sklep ,wole inne . Cal ,czy te struny do gitary sa takie slabe ,czy M z takim impetem je szarpie :-) Wiolka ,no gdzie te babeczki z kominem ? ,juz nie moge sie doczekac :-) Saam ,pamietam ,ze nie byles zadowolony z weekendu zaczynajacego sie w czwartek ,a teraz jest odwrotnie ,moze to dlatego ,ze jestes saam :-).Mozemy Cie zabrac do Sobieszewa ,chcesz ? :D.Mielismy jechac w piatek ,ale zdecydowalam ,ze gdy pojedziemy w sobote to wtorku wystarczy .Mowia ,ze po trzech dniach goscie 'smierdza ':D,znacie to ? Ide uwazyc kawe ,bo zasne :-),a Ulan drzemie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) no jak to! przecież pisałam rano, że mnie coś pobolewa:D ale już po bólu:) może na odmianę zrób sernikowe babeczki, co? ale to pewnie ryzykowne bo mogą opaść jak to sernik. A ja dzisiaj rosołkuję na rozgrzewkę. Zamroziłam trochę świeżego lubczyku bo narosło go sporo. Co do strun to M więcej je stroi niż gra, wciąż mu coś nie pasuje, nakręca te śrubki aż pewnie przekręcił za mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
Siemka ziomale:-D Wszystkim dzisiaj cierpiącym,ślę pozdrowienia i jak mówi stare przysłowie pszczół:Jutro będzie lepiej!:-D Daa mam nadzieję,że jutro do mnie przesyłka dotrze,dostałam@że już wysłali;-)więc musimy jeszcze troszkę poczekać. Caal a znosisz dzielnie to brzdękanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Cal ,no widzisz ,jak zwykle jestem nieprzytomna :-).Tak pisalas ,ze serducho niedomaga .Moze czas na badania :-),czy tez Ciebie trzeba wziac za reke i zaprowadzic do lekarza tak jak Ulana :-) Wiesz ,jakos nie mam ochoty piec serniczkow tych miniaturowych ,a jeszcze w tych malych dolkach ,to juz w ogole tego nie widze . Wiolka ,no to czekam na babusie :-) Ja mam zagwostke :-o.W Gdansku -Sobieszewie jest łacznie 17 osob w rodzinie ,a u drugiego brata jest z zieciami 6 osob ,tak wiec łacznie jest 23 sztuk :-).Juz mowilam ,ze upieke muffinki ,ale chyba musze je piec na raty .Z drugiej strony po jednym to za malo na kilka dni :-).Chyba musze upiec i muffiny i duza babke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
To moze upiecz takze jakies drobne kruche ciastka a do tego daj lody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Daa:-0jak na balety jedziesz,to nie zobaczysz moich dla Ciebie babeczek?No tak.Przy tylu mufinkach,to byś musiała troszkę posiedzieć.Zrób swoje popisowe i walnij jakąś blaszkę ciacha;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola ,zobacze ,zobacze :-).Przeciez nie jade do lasu :D,a do wielkiego swiata :D.Juz zdecydowalam ,ze upieke muffiny ,tym razem kokosowe z Princessa i ciasto murzynek z powidlami ,chyba :-).Baletow to nie bedzie ,tylko spotkanie rodzinne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To gitara Daa:-DNo widzisz,tak będzie chyba dobrze,popieścisz podniebienia familii;-)mówisz kokosowe?Mmmmm pychota:-)ja mam też ochotę na sałatkę jarzynową i jak to mówi Ferdżi chyba ją popełnie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz ochote na salatke ,to zrob ,po co masz chodzic i myslec o niej :-).Ja na wyjazd tez zrobie jakas salatke ,jeszcze zastanowie sie jaka .Zawsze dostaje ochrzans od rodziny za to ,ze przyjezdzam z garami ,ale tak lubie :-).Oni tez gdy przyjezdzaja ,to nigdy z golymi rekami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nowa strona . Jutro z Ulanem wieziemy szwagra ,tzn .Ulana brata do urologa i najchetniej weszlabym do gabinetu z nim :-),ale tylko dlatego aby posluchac diagnozy i zalecen lekarza ,bo szwagier bedzie pierwszy raz u urologa i moze nie zapamietac wszystkiego .Chyba jednak troche by to dziwnie wygladalo abym ja tam byla ,wiec Ulan z nim wejdzie bo juz dobrze obeznany w 'tych sprawach' :-) ...jednak nie nowa strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×