Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lentilek

Imię Lena

Polecane posty

Gość Lentilek

Jestem w 22 tygodniu ciąży, dowiedziałam się, że będę mieć córkę i pojawił się problem z imieniem. Od zawsze chciałam mieć córkę Lenę lub Julkę. Zastanawiam się, czy zrezygnować z imienia dlatego że stało się teraz aż za bardzo popularne? Czy nie ma sensu kierować się tym i wybrać imię które mi się po prostu podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba się to nazywaj. Nie masz jednak wrażenia, że to imię brzmi jak niedokończone, jak echo: Magda-lena, Mar-lena, He-lena, Mi-lena itp.? Mam nastoletnią Arlenę, stąd temat "lena" jest mi nieobcy (czasem ktoś mi woła na dziecko Lena).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś też mi się podobało, ale teraz nasrane tych Len tyle, że już mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ładne ale mi sie bardziej podoba np Oliwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lentilek
Co do "niedokończenia" coś w tym może jest ale ani Magdalena ani inne z wymienionych mi się nie podoba. Chce żeby imię było krótkie, Oliwia-też ładne ale mam już 4 w najbliższej rodzinie a to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z krótkich imion: Olga, Sara, Ewa, Anna, Klara - może któryś z tych pomysłów spodoba Ci się? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Anek to nibymalo jest? To imie id wielu lat jest calkiem popularne, jedna na 15kobiet je bosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
małych Anek jest akurat mało. U nas w przedszkolu nawet nie ma jednej Anny w każdej grupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się to imię bardzo nie podoba. Brzmi jak niedokończona końcówka, jak takie ruskie imię. Ale coś chyba w nim musi być skoro tylu osobom się podoba? Nie wiem co może być urzekającego w tym imieniu. Z dwóch opcji lepsza Julka ale tyle tych Julek że imię straciło na swojej wyjątkowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena jest bardzo ładnym imieniem, świetny wybór. Nie zauważyłem zeby było teraz bardzo popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo, że jednym się podoba innym nie. Ale komentarze w stylu "tego jest teraz pełno " jednak mogą męczyć. A Lena była najbardziej popularna 2 lata temu, teraz trend spada i mamy same Zuzie i Hanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takalena
Mam 40 lat i mam tak na imię. Jako dziecko byłam nieszczęsliwa bo bardzo chciałam byc zwykłą Kasią, Gosią. Doceniłam to imie jako nastolatka i dziękowałam mamie że włąśnie nie jestem tą "zwykłą" Kasią..... Chociaż nie lubię zdrabniania tego imienia. Uważam że, każdy powinien nadawać imie swojemu dziecku według własnego gustu. Nie patrzeć ,że komus się nie podoba to wasze dziecko nikogo innego , a jak sie komus nie podoba to jego problem. Dziwia mnie tutaj tematy typu czy podoba Wam sie takie a nie inne imię, każdy ma inny gust i wszystkim sie nie dogodzi. Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Ruskie imie jak te wszystkie Nadie i Sonie. Nadjezda od razu daj, a jak syn ci sie urodzi, to Wladimir.Poza tym Lena kojarzy sie z Leninem. Komunistyczne bydlaki, propagujecie Putina jak wszyscy chca go zniewazyc. Coca cola juz oberwala za reklame, gdzie Krym byl na mapie Rosji, a wy bedziecie bezkarni niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lena to jest szwedzkie bardzo popularne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koncowka, takie nico

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki jest ten "problem z imieniem", bo go nie widzę?? Twoje dziecko, twój wybór imienia. Takie Ci się podoba, takie nadajesz. A że ktoś myśli podobnie, to co z tego? W sieciówkach też nie kupujesz ubrań, bo przecież wiele innych kobiet kupi takie same?? W sklepie nie weżmiesz jogurtu X, bo poprzedniczka ma takowy w koszyku? Eee. Jaka ty matką będziesz, jak nawet w kwestii imienia (wybranego, mało: wymarzonego przez siebie) musisz się radzić? I to gdzie? na kafeterii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może nazwij ELENA piękne imię sama bym tak pewnie nazwała ale nie mam córeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LENA E-LENA HE-LENA To wciąż jakieś zbitki, zakończenia. Nie dostrzegacie tego?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lena to Ruskie imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może jeszcze ENA :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julita alternatywa dla Julia, Judyta ? Jowita ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syn mojej siostry dał tak córce na imię, malutka ma 5 miesięcy a moja matka jej to imię przekręca - bo ruskie i jej się nie podoba😳 nazywa ja po swojemu Luska, szczerze gdybym była matka już dawno zrobiłabym z tym porzadek😏

sama zaraz urodzę córkę i będzie mała Mia, bez żadnych zdrobnień i udziwnień, oczywiście już foch bo imię im się nie podoba- takie zagraniczne a nie polskie i proste🤔🙄takze nie dogodzisz wszystkim, najwazniejsze ze podoba się rodzicom dziecka😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dobrosułka napisał:

To ja zmienilabym gdybym miala takie odczucia.

nie, bo moje też mi sie podoba. Nie tak bardzo jak Lena, ale też jest ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedzie za granicę to będzie się to czytało Lina 🙂  Lina ci sie podoba? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam koleżankę o tym imieniu. Początek lat 80. Jak się przedstawiała, to kazdy myslal, ze ma rosyjskie pochodzenie. To imie chyba z Rosji pochodzi? 

Kiedys mi sie podobalo, teraz juz nie bo jest tak czesto nadawane, ze brzmi bardzo pospolicie. Dla przykładu mnie sie bardzo imie Zuzanna podobalo, ale zrezygnowalam z niego bo to imie od lat jest na 1 lub 2 miejscu w statystykach nadan. Po prostu juz. obrzydlo. Kiedyś takimi imionami byla Anna i Katarzyna. Nie twierdzę ze sa brzydkie, sa ladne ale popularność sprawiła, że  juz ma sie dosyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×