Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MizantropiaOdraza1994

Estetyka rockowa, metalowa ma w sobie to coś

Polecane posty

Gość gość
w tej swojej teroii zgubiłeś rockersów od których dużo podebrali puncy i metale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Połączyłem jakoś tych rockersów z gangami motocyklowymi. Bo w sumie oni gdzieś tam istnieli, ale czy byli reprezentowani przez jakąś konkretną kapelę? Może Ramones? Bo jakoś nie przypominam sobie, by kapele z lat 60-tych i 70-tych wychodziły na scenę ubrane całe w skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecak kostka
W każdym razie nie było to powszechne. Black Sabbath brzmieli jak na ówczesne standardy naprawdę mrocznie i ciężko, ale łazili w jakichś śmiesznych rajtuzach, a Led Zeppelin i Deep Purple wyglądali jak zwykli hipisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wróć do sceny muzycznej wielkiej brytanii z okresu lat 60 i 70 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Więc bardzo dobrze, że w latach 80tych heavymetalowy wizerunek było skórzano-macho-gejowsko-motocyklowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
A jak ci muzycy wtedy wyglądali? Bo nie chce mi się googlować. Napiszesz mi w skrócie? Chyba, że jesteś na mnie obrażona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka faza przejściowa między hipisami i skórami. Czyli powoli wchodziły skórzane kurtki, ale dalej były modne kowbojskie kapelusze i poszerzane spodnie. The Rolling Stones np nosili skórzane bezrękawniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
No i The Rolling Stones w roli ochroniarzy zatrudnili Hell's Angells. Ale jednak nie tyczyło się to całej sceny, bo część dalej radośnie hipisowała (w tym sami Judas Priest, którzy inspirowali się sceną hardrockową, a ta miała jak pisałem dość komiczny ubiór), a inni stroili się jak jarmarczni clowni (zespoły glamrockowe|).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glam rock pojawił się dużo później. To była dość powolna ewolucja. Tak naprawdę skóry nie weszły na dobre do lat 80tych. Wcześniej popularny był trochę hipisowski/rockowy wygląd jak np. The Clash, Sex Pistols (dużo skór) czy Van Halen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Ja mówię o glam rocku z lat 70tych typu Slade, T-Rex, Sweet itp. Tamta scena wyglądało dość komicznie. Podobnie jak ówcześni piłkarze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
t-rex nie wyglądali wcale tak źle, prawdę mówiąc dobry przykład tej mody przejściowej. Poza tym to zależy jak na to patrzysz. Ćwieki tez śmiesznie wyglądają, a ile ludzi je nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Może dlatego dość powolna, że w latach 70-tych przez większość czasu żadna znacząca subkultura. Na początku dekady ruch hipisowski można powiedzieć upadł, a punkowcy (jako zorganizowana subkultura) pojawili się w drugiej połowie, bliżej końca niż początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez cały okres lat 60 i 70 była "moda" na rocka, było rockabilly i nie było potrzeby na subkulturę bo to po prostu było modne. Tak jak teraz granice się zacierają bo ludzie sami nie wiedzą lub nie chcą się szufladkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Taka młodziutka i masz taką wiedzę o muzyce dawnych lat. Nie powiem, lubię tu u dziewczyn :) Skąd takie obeznanie o czasach dla Ciebie prehistorycznych (bardziej niż dla mnie)? W końcu jak się rodziłaś, to Iron Maiden i Judas Priest odpowiednio z Dickinsonem i Halfordem już nie istnieli, a w czasach pierwszych rządów Kaczyńskiego byłaś jeszcze małą dziewczynką (ja już byłem dorosły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie hobby, chociaż nie uważam żebym wiedziała specjalnie dużo. Np. o scenie muzycznej subkultury gotyckiej wiem tak mało, że aż mi wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Gotyk to dość poboczna działka, ale jednak o głównym nurcie historii rocka wiedzę masz kompleksową :) Ja sobie wyobrażam, że jakbym poznał jakąś studentkę i takie tematy zaczął z nią poruszać, to by mnie wzięła za jakiegoś pryka i oszołoma, co się głupotami zajmuje, zamiast zarabiać pieniądze na jakaś wypasioną torebkę dla niej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale z subkulturą mam nawięcej wspólnego. W kazdym razie nadrabiam braki. I nie rób ze studentek takich materialistek, po prostu nie każdy się tym interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
To też był sarkazm. Jednak przy wielu współczesnych studentkach mogę się czuć jak dinozaur, bo one to inny świat. Mogły tracić dziewictwo w wieku 14 lat, w wieku 18 lat mieć od tatusia przyzwoite auto i umawiać się z chłopakiem, który sporo zarabiał za granicą :D Nie moje pokolenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no cóż, moje pokolenie miało więcej szczęścia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Co jak co, ale dziewczyny która straciła cnotę w wieku 14 lat to bym za bardzo nie chciał :P Podejrzewam, że jedna z moich byłych szybko weszła w ten sport, ale nigdy nie pytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jednak chciałeś...no i jak kobiety kiedyś rodziły w wieku 15-16 lat to jak myślisz, kiedy zaczynały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Dalej rodzą tak w pewnych krajach. Umierają też wcześniej. Jednak doszliśmy jako współczesna cywilizacja do pewnych rozwiązań, a teraz widzę historia zatacza pewne koło. Zawsze ceniłem sobie dziewczyny poukładane, rozsądne i rozważne. Znam takie, ale wszystkie w związkach. Dlatego mam prawo być marudnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Wiesz mój problem jest niestety taki, że urokiem osobistym kobieta może łatwo rzucić na mnie zaklęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co mówiłeś to nigdy takich nie ceniłeś, a brałes się za te proste, rozrywkowe i mało wybredne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Ceniłem i wzdychałem do nich po cichu, ale nie miałem odwagi. I wtedy zawsze pojawiła się jakaś słodka kokietka, z którą mogłem porozmawiać o rock'n'rollu i potem już szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cry me a river...i właśnie dlatego ci wygadani, "niedobrzy" faceci mają najlepsze kobiety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Ale z drugiej strony... Czułem do byłych ogromną chemię, miałem ochotę każdą z nich pozbawić majteczek od razu, nie były to z mojej strony relacje na siłę. Mam płakać, że miałem w łóżku parę ładnych, zgrabnych i apetycznych dziewczyn, które z przyjemnością było oglądać w seksownej bieliźnie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"majteczek" - za to określenie powinni ucinać jądra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecak Kostka
Czepiasz się szczegółów :P Niemniej teraz już zamierzam nabrać odwagi i uderzyć do jakiejś dziewczyny, która wydaje się poukładana. Tyle, że boję się kolejnych straconych nadziei... Nie chce mi się łazić seryjnie na randki z różnymi, próbować i próbować... Nie chcę też znowu zakochać się w złym człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie szczegół, facet mi raz z tym wyskoczył i nigdy się tak szybko nie ubrałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×