Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość gość30
I nas będzie Emil ♡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
U nas bedzie Marcelinka:) teraz mówimy Miki do brzuszka:) skąd sie wzieło Miki wiem ale Marcelinka to nie wiem skąd:) u mnie dzis 20tc:) wiec powiedzmy ze półmetek:) :) :) i dzis kazdy mówi ze juz widać i nawet Mąż jak wrócił z pracy to mówił Miki ale rosniesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja sie nie znam czy ten dzidzius sie rusza czy nie troche sie martwie:( czuje jakby wibrujący tel w brzuchu i cos co sie rozbija jakby bąble pękaly ale to zazwyczaj w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witm nowa mame :) karola, faktycznie w drugiej ciazy szybciej sie czuje ruchy.. w pierwszej poczulam ruchy ok 20 tygodnia..a teraz juz malenstwo czuje od paru dni...oczywiscie tylko czasami...takie delikatne popukiwania....dzis az mi sie brzuch zabujal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A czemu sie wlasciwie daje dwa imiona? Ja mam dwa i oby dwa sobie przyniosłam z datą urodzenia:) chyba sie rodzicom myslec nie chcialo i tak mi dali:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
I can napisz co przypominają te ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Emil, ladnie jak moja dis byla w ciazy to jej babcia mowila a moze Emilka ale jest Filipek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatku czuc takie bulgotanie..przelewanie..takie jakby babelki... kurcze ciezko to opisac...pozniej przechodzi to w delikatnie pukanie, przeciaganie..czuc jakby ktos od srodka cie "gniotl" ;-) poloz sie na plecach, na plasko i polez tak z pol godziny...moze cos poczujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A to cos podobnego do przegonoenia w jelitach tylko nie boli i jest jakby zaraz pod skórą brzucha? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche tak jakby wlasnie w jelitach bulgotalo... nie powiedzialabym , ze pod skora..ja czuj***ardziej w srodku (ale moze to dlatego, ze moje dziecie jest bardziej "schowane") jeszcze brzuch mam plaski..wiec moze i odczucie jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mnie w koszuli to widac brzuch ale w zwyklych bluskach nie, leze i czekam az Miki sie poruszy, najwidoczniej jesl leniwa po mamie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corcia w brzuchu tez byla leniwa..ledwo co ja czulam...nigdy mnie porzadnie nie kopnela...raz na jakis czas przeciaganie.. To juz w tej ciazy wiecej czuje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Hmm to moze dobrze ze sie leni bo niektorzy mówią ze czasem boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A tak w ogole to ja nie moge spac:( jak tylko pogasze swiatla to zaczynam maratony do toalety i sikam litrami, ulozyc sie nie moge bo zaraz bolą mnie biodra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
K25i moze za dużo pijesz na noc? Ruchy to tex takie jak smyranie. Zjedz cos słodkiego podobno pobudza dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Loda kaktusa zjadlam:) no ja caly dzien pije ale tak jestem nauczona. W pracy na 12h praktycznie siedzenia i czytania ksiazek jedna butelka wody 1,5litra i kawa albo dwie i herbaty tez ze dwie to mi bylo malo picia. Woe nie wiem co tak sikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Chociaz tej nocy bylam moze dwa razy przed zasnieciem siku i raz nad ranem ale taka pelna ze myslam ze wybuchne jak szlam do toalety a potem bolal mbie brzuch jakbym za dlugo trzymala:( a w ogole cud ze ja juz wstalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleście się rozpisały. Nie mam szans nadążyć :) W robocie sajgon a jeszcze jutro robię 5 urodziny córce. A że zawodowo organizujemy imprezy dla dzieci to to zobowiązuje do wypasu :) Zazdroszcze tym co juz czują ruchy. Ja się ciągle boję że jednak nie donoszę tej ciązy jak poprzednich. Chyba nie wytrzymam do terminu wizyty i pójdę gdzies szybciej na usg. Tym bardziej że powoli mijają objawy ciążowe - to oczywiscie kiedyś musi nadejść ale jak sie ma dwa poronienia zatrzymane za sobą to się panikuje. Czytałam że boicie sie macierzyństwa - to jest własnie świetny znak. Zła matka nie martwi się jaką jest matką. Jak sie martwisz to znaczy że jestes dobrą :) Co do trzymania dzieci, kapania itp. nie do końca jest to kwestia intuicji. Ja jej nie miałam i faktycznie źle trzymałam dziecko do karmienia czy odbicia - troszkę mi się od neurolog oberwało. Warto jednak jakies poradniki-nagrania zobaczyc jeśli sie nie ma styczności z maluchami. ale takie błędy nie świadczą o byciu złym rodzicem. Błędy w rodzicielstwie popełnia każdy. Teraz jest taki wyścig na to, kto będzie lepsza matką. Kobiety mają mega presję już od narodzin - kto jak karmi, kto przegrzewa, kto chodzi codziennie na spacery itp. A przeciez jesteśmy tylko ludźmi a nie terminatorami. Trzeba sobie czasem dac prawo do błedu albo do zwykłego odpuszczenia na chwilę. Dziecko nie umrze jeśli raz w tygodniu zamiast trzaskać kilometry z wózkiem, położymy się obok i utniemy sobie wspólna drzemkę w domu. Wczoraj byłam na warsztatach z psychologiem dziecięcym i mówiła jasno. Żeby dać coś dziecku to coś trzeba mieć. Żeby mieć siłe i cierpliwośc to trzeba czasem pomyslec o sobie- wyjśc, oderwac się, odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Witajcie a ja dziś miałam ze 3 pobudki w nocy bo mnie wybudzał kaszel:/ a nad ranem obudził mnie budzik w telefonie i mi sie tak z pół godziny przysnęło z telefonem praktycznie na brzuchu - już się martwię. ja myślałam nad imionami ( biorę pod uwagę dziewczynkę) - Ada, Zuzanna, Hania ( zawsze chciałam mieć Hanię ale kuzynka niedawno urodziła i ma Hanię), Melania, Stefania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Eve nawet tak nie myśl, że nie donosisz ciąży. Tylko pozytywne myślenie!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku ciąży miałam sen,że urodzę Amelke. A tu psikus będzie synek i brak pomysłu na imię,ale jeszcze dużo czasu jest więc może wpadnie coś do głowy. Dziewczyny a piszecie lub prowadzicie jakieś pamiętniki ciąży? Bo ja prowadzę dziennik ciąży i wiecznie coś tan notuje chociaż jeszcze za wiele się nie dzieje. Jak zacznie kopać i się ruszać to mi miejsca braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o L4 to ja jestem od 6 tc. Lekarz elektronicznie przesyła zwolnienie więc nawet na pocztę nie musze chodzić. Nie dałabym rady pracować bo wymiotowałam jak kot czasem przeZ 4 dni byłam wyjęta z życia i bez sił. A poza tym bałam się poronienia jedną ciąże straciłam w 13tyg i skończyło się zabiegiem. Więc wole dmuchać i chuchać aby wszystko było dobrze. Praca nie zając nie ucieknie przynajmniej moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dziewczyny ja się tak zastanawiam nad tym promieniowaniem bo jednak długo w pracy przy komputerze siedzę teraz jeszcze ten telefon na brzuchu nad ranem - wiem, że są takie kocyki belly armor słyszłyscie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy zdarza się Wam,że leci krew z nosa? Może dziwne pytanie ale odkąd jestem w ciąży zdarza mi się to notorycznie. Zwłaszcza jak wymiotuje albo jak idę ulicą czy spaceruje po parku. Rozumiem,że p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
juz coraz wiecej mam zna plec. tez bym chcial juz wiedziec. mam usg w czwartek, mam nadzieje ze pokaze sie. Jestesmy tak pewni ze bedzie dziewczynka, ze mam nadzieje ze tak bedzie. Jeszcze tydzien. Ja tez juz cos czuje w brzuchu, szcegolnie wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
myszka ja nie mam krwotoków ale czasem jak wysmarkam nos to jest zabarwione lekko krwią to chyba normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Ja nie miałam nic do gadania jeśli chodzi o imię dla dziecka. Tutaj mój mąż powiedział ze on podejmie decyzję bo ja noszę w brzuszku a on się zajmie imionkiem. A więc dziewczynka na którą szczerze całą rodziną jest nastawiona będzie miała na imię ALICJA ale jeśli będzie chłopczyk (oczywiście też się wszyscy będą cieszyc) KUBUŚ albo jeszcze MACIUŚ. A ja nie protestuj***ardzo mi się te imiona podobają. Trochę mnie martwcie z tym częstym oddawaniem moczu.. bo ja tak nie mam jest 14 tc ale nie chodzę tak często -mam powód do zmartwień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
A trochę krwi z nosa tez mam rano najwięcej i pod wieczór. I taki dziwny katar mi przyszedł taki jak jest opisywany w internecie jako ciazowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka a morfologie robilas? Jak nie masz anemii ani problemów z wysokim ciśnieniem to chyba nie ma się czym martwić - w ciązy krew troszke szybciej krazy przy słabych naczynkach to chyba moga byc takie krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfologie robie co miesiac i wyniki sa dobre. Na cisnienie rowbiez nie mam powodow do narzekan. Ostatnio bylam w Rossmanie i widzialam Szumisie,ktore pomagaja zasypiac maluszkom emitujac bialy szum. Z tego co pamietam to wydaja po 2 dzwieki suszarki,szum wod plodowych z bijacym sercem, fal morskich i padajacego deszczu. Cena okolo 100zl ale ciekawe czy faktycznie sie to sprawdza? Czy warte swojej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×