Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość Hela_ela
Dzień doberek Ja wstaje raz w nocy na siku tak około 4-5 ale jak leze w lozku wieczorem zanim zasne to ze dwa razy tez musze wstać , mimo że tak ze dwie godziny wcześniej staram nie pić za dużo. Jeśli chodzi o krew z nosa to ja mam takie skrzepy jak wysmarkam nos , no i strasznie mi krwawa dziąsła podczas szczotkowania zębów , chyba jeszcze nigdy nie miałam z tym problemu , musze sprawdzić czy można używać Corosodyl w ciąży , może to pomoże. Czy któraś z mam która już miała cesarkę czuje ból w bliznie ? Wiem że ona tez się rozciąga ale czasami to naprawdę boli i zawsze się denerwuje mi ze ta blizna peknie czy coś bo ten ból naprawdę jest nieprzyjemny. Plus ostatnie parę dni takie ciągnięcie w pochwie , macie tak ? Z imionami to u nas ciężka sprawa , bo nie możemy nic wybrać , tatuś się uparł na Zosie , z tym ze on wymawia je Zofija i to jest jedyne imie dla dziewczynki jakie rozwazamy po rozmowach o setkach innych , Oli się to nie za bardzo podoba bo ona by chciała Sophie ale on nie odpuszcza i ciągle się o to spierają :). Dla chłopca nie mamy jeszcze nic , tzn mamy jedno awaryjne ale żadne z nas nie jest jeszcze do niego w 100% przekonane i póki co jest ciezko coś wybrać, mam nadzieję że uda się przed porodem :) U nas dzisiaj deszczowo i smutno , miałam zamiar się zrelaksować w kąpieli , może sobie włączyć jakąś relaksacyjna muzykę ale boję się że zasne i nie zdążę po core do szkoły o 15.30 wiec chyba znajdę coś do sprzątania albo prasowania bo się znudze. Miłego dnia Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Dzień doberek Ja wstaje raz w nocy na siku tak około 4-5 ale jak leze w lozku wieczorem zanim zasne to ze dwa razy tez musze wstać , mimo że tak ze dwie godziny wcześniej staram nie pić za dużo. Jeśli chodzi o krew z nosa to ja mam takie skrzepy jak wysmarkam nos , no i strasznie mi krwawa dziąsła podczas szczotkowania zębów , chyba jeszcze nigdy nie miałam z tym problemu , musze sprawdzić czy można używać Corosodyl w ciąży , może to pomoże. Czy któraś z mam która już miała cesarkę czuje ból w bliznie ? Wiem że ona tez się rozciąga ale czasami to naprawdę boli i zawsze się denerwuje mi ze ta blizna peknie czy coś bo ten ból naprawdę jest nieprzyjemny. Plus ostatnie parę dni takie ciągnięcie w pochwie , macie tak ? Z imionami to u nas ciężka sprawa , bo nie możemy nic wybrać , tatuś się uparł na Zosie , z tym ze on wymawia je Zofija i to jest jedyne imie dla dziewczynki jakie rozwazamy po rozmowach o setkach innych , Oli się to nie za bardzo podoba bo ona by chciała Sophie ale on nie odpuszcza i ciągle się o to spierają :). Dla chłopca nie mamy jeszcze nic , tzn mamy jedno awaryjne ale żadne z nas nie jest jeszcze do niego w 100% przekonane i póki co jest ciezko coś wybrać, mam nadzieję że uda się przed porodem :) U nas dzisiaj deszczowo i smutno , miałam zamiar się zrelaksować w kąpieli , może sobie włączyć jakąś relaksacyjna muzykę ale boję się że zasne i nie zdążę po core do szkoły o 15.30 wiec chyba znajdę coś do sprzątania albo prasowania bo się znudze. Miłego dnia Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Sorki za powtórkę posta ale coś nie chcą przechodzić jak wysyłam z telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ja blizny po cesarce nie czuje ( na dzień dzisiejszy) ale takie ciągnięcia, kłucia jak najbardziej. Mój kaszel jest coraz gorszy:( gardło boli mniej ale ten kaszel jest typowo taki z gardła suchy męczący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka - szumisie są śliczne i raczej się sprawdzają u dzieci w sensie zasypiania. Ale można puścić szum z youtube - i masz wtedy za darmo - albo włączyć suszarkę czy puścić kran- ja tak robiłam. Tym bardziej jak masz suszarkę z różnymi trybami to możesz właczyc słabszy nawiew i mniejszą temperaturę i przy okazji rozgrzac dziecku brzuszek co pomaga przy kolkach. Nie wiem czy te szumisie z rossmana to przytulanki czy takie zawieszki na łożko - jesli przytulanki to może byc kłopot gdyby trafił ci sie mały alergik, wtedy pluszowe zabawki sie nie sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Aniala może lepiej idź do lekarza. Mi szybko przeszło na zmiany w oskrzelach i musiałam antybiotyk brać. Nic niee wiem nt nadmiaru komputera. Jedynie gin mówiła na początku, że jak są krwawienia to żeby właśnie unikać nadmiaru ciepła. Nie kłaść laptopa na sobie itd. Mam nadzieję, że pogoda się ustabilizuje i yda się wyjść na podwórko trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Moj lekarz to sie smial z tego ze niby komputer promieniuje. Jak rozmawialismu o nieplodnosci. To wcale nie ma wplywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Co do krwotokow z nosa to ja zawsze mialam od dziecka w genach po tacie i babci. Szczegulnie gdy upal lub wysilek jak trenowalam to musialam pic duzo wapba i wit c bo duzy wysilek i krew leci. Mialam przypalane naczynka w nosie i juz są tak drobne ze nie moge juz wiecej przypalac. Wiec na temat krwotokow sie wypowiadac nie moge bo jak to jedna larygolog powiedziala: taki pani uroda... ale fakt boje sie tego w ciazy jak to bedzie bo teraz mam zadko a co bedzie latem. Za to dziąsla mi puchną i krwawią bardzo nad 1, 2zębami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0527
Hej hej. Mala na dworzu z mloda ciocia he he a ja obiad robie u zaraz lece do nich. Ja blizny bardzo nie czuje ale mam takie jakby dretwienie albo taki mrowienie e miejscu blizny i promieniuje w gore po skosie ale to raz na jakis czas. Te szymisie moze i fajne ale moga sie do niego mocno przyzwyczaic jak moja mala do suszarki. U nas dzis cieplutko jakies 18 stopni . ja do lazienki latam czesto ale jak spimy same tzn maz ma na noc to nie moge chodzic bo ona nawet jak spi to wstaje i leci za mna a zaraz przy drzwiach mamy schody i niby jest barierka ale moja siostra czasem zapomina zamknac u wtedy z wielkim bolem czekam do rana he he Nam dla dziewczynek podobaja sie dosc twarde imiona np Olga , Nadia , Kornelia , ale mam tez dwa inne lekkie typy Antosia i Blanka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
No to mnie uspokoiłyście z tym komputerem;) mi się wydaje ( bo już tak miałam), że to typowy taki kaszel z gardła bo jest podrażnione itp. 2 razy już tak miałam i zawsze oskrzela wszystko czyste, ostatnio jak byłam to dostałam taki syrop niezalecany w ciąży i w przychodni dużo zarazków i poszłam drugi raz prywatnie i dostałam antybiotyk raczej na moją prośbę bo pojawił się w gardle biały nalot co się później okazało to był czop na migdałku - który i tak nie zniknął po antybiotyku a sam po czasie wypadł wprawdzie też miałam taki kaszel jak teraz ale nie wiem czy to zasługa antybiotyku , że po ok 5 dniach przeszło,dopiero 2 dzień mam gorszy kaszel no nie wiem zobaczę co się będzie działo może tym razem spróbuję zwalczyć metodami naturalnymi? zrobię sobie syropek z cebuli ale jak nadal będzie źle to wtedy na pewno lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Wlasnie tez tak mysle o tych szumisiach ze to mozna kupic dopiero jak sie okarze ze dziecko ma problemy z zasypianiem a nie od razu ta uczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0527
Dziasla to i mi krwawia niestety. No z tym szumiesiem to wlasnie zalezy tez od dziecka , mojej znajomej synek jak tylko uslyszal ten szum wpad w taki szal ze nie bylo opcji zeby go sluchal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Czyli misio moze przereklamowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Czasem to mi tak z dziąsel leci ze jak ide siku w nocy i patrze w lustro to mam krew na zębach a kanapki to musze sobie kroic na male kostki jak dla dziecka bo jak gryze to boli, kurde jak stara babka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0527
No tak mi sie wydaje. Kosztuje okolo 100zl i nie jest to moze nie wiadomo jak duza kwota ale z drugiej strony jest to rzecz bez ktorej mozna zyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ania 05 Ty masz juz jedno dziecko i spi bez misia przeciez:) ja narazie nie wiem co kupowac:) zobacze co tesciowa pokupila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0527
He he tak spi bez misia ale jak byla malutka miala ze 3 tyg to miala problem z kupami i nie mogla spac i wlaczalam suszarke i bylo dobrze bo ladnie spala i wogole ale nie wyczulam momentu zeby ja odstawic i suszarka u nas byla na porzadku dziennym do jakiegos 4 -5 miesiaca z malymi przerwami. Teraz przy drugiem bede wiedziala ze dwa trzy dni i koniec z suszarka:) To do tych rzeczy dla maluszka to powiem ci ze to co jest w internecie na liscie do wyprawki to polowa sa to rzeczy ktore sa albo nie potrzebne albo dla widimisie rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Co wiem ze na pewno kupię to przewijak na łóżeczko bo jest to z pewnością wygoda dla kręgosłupa. A jesli chodzi o zabawki to jestem sceptycznie nastawiona bo moja prawie sie nie bawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ania 05 a masz jakąs liste co potrzebne? Wyslalabys na maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A wanienka to taka do stawiania na ziemi czy na stelazu? Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
karola8912 - ja tez myslalm ze przewijak na lozeczko to wygoda, oj jak ja sie pomylilam, oczywiscie na lozeczku nie lezal bo by polowe zaslanial i nie dalo sie nic w srodku zrobic. a potem jak podrosnie to porazka. momo ze mam taki to musze kupic inny, oddzielny nawet maly. a tak pozatym to juz 2 dzien z rzedu, przesypiam caly dzien. jak sie o 9 rano poloze to o 14 wstaje :( jak dzis. wiekszosc pisze o przyplywie energii u mnie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0527
Gdzies mam jak znadje to wysle:) no przewijak ja tez teraz kupie ale ten oddzielny nie na lozeczko. Wanienke polecam na stelazu nie musisz sie schylac wyginac i wogole a jak po cc to wybawienie i ogolna wygoda i ja odrazu polecam ta wieksza ta 102cm ona chyba ma bo ta matutka to kolo pol roczku robi sie mala. Zabawki to tez temat rzeka np taka mata edukacyjna niby fajna ale co z tego jak mala byla na niej z 5 razy , kolejna hustawka stojaca w domu bujala sie moze z 5 razy. Ale np krzeselko do karmienia mega wygoda. Kolejna sprawda co do ubranek kazdy mi polecal kaftaniki a mnie tak one wkur... ze glowa mala zawijaly sie podwijaly no o dup... potluc za to body spiochy i polspiochy to byly nasze glowne ubrania do 4-5 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Moja siostra miala uzeczko i przewijak dokrecany i chyba tez tak zrobie. Hustawke mieli taką ktira sie przerabialo w krzeselko do karmienia, chcą nam dac tą chustawje ale ja sie czuje taka zobowiazana jak mi ktos cos daje nie chce po kims

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkałam w malutkim mieszkanku jak się córka urodziła wiec oszczedzalismy miejsce. Fajnie nam się sprawdziła taka komoda która była wanienka z nakładanym przewijakiem. Tylko jak byłam sama to trudniej bo dziecko wyciągnięte z kapieli trzeba była najpierw gdzies przełożyc, potem dopiero podnieśc przewijak żeby ubrac. Teraz bede mieć komode ubraniową z przewijakiem a wanienke chciałabym na stelażu ale na wanne nakładanym - żeby nie latać z ta wodą codziennie, bo mamy wysokie progi i cięzko przejechac a w górnej łazaience mało miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0527
Kurde kafe sie tnie pisze juz 5raz. A wiec z przydatnych rzeczy to jeszcze termomert do wody zwlaszcza jak wode robi tatus , laktator zwlaszcza jesli chcesz karmic piersia. A z tymi rzeczami to zalezy czy planuja kolejne dziecko czy nie. Jesli nie to smialo bierz ale jesli tak to sie zastanow bo moze wy niezdazycie uzyc a juz beda chcieli dla swojego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Hej ale się rozpisujecie aż trudno nadążyć. Ja jestem w 3 ciąży. Poprzednio nie miałam przewijają i świetnie sobie dawałam rady. Wanienka bez stelaża w sumie taka dostałam a stelaż zajmuje miejsce. Szumisie mi nie były potrzebne. Każde dziecko jest inne i wszystko można zawsze wszędzie kupić. Nie ma sensu wszystkiego naraz i zagracać mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ania 05 jak znajcziesz liste to daj znac podam maila. A laktator to jaki kupic konkretnie o marke chodzi i model itd. My bedziemy miec teraz duzy pokoj z dzieckiem poki male a w malym pokoju jak to mowie magazynek:) i tak sobie mysle jak urzadzic jakis kącik dla dziecka. W polowie maja bede miec remont duzy bo z wymianą okien w sumie to od slubu remontujemy po trochu. Nie wiem jak to wyglada u innych. Moja siostra wynajmuje to nie mogla poszalec z moejscem dla dziecka, msm kolezanke co ma dwójke dzieci, dziewczynke 3lata i teraz synka w marcu urodzila +meza a w mieszkaniu tylko jedna szafa w zabudowie na caly korytarz. I nie mam sie gdzie zainspirowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A jak wezne np tą hustawke od kogos to jak mam sie zachowac za dziękuje czy ich dzieclu dać cos kasy czy kupic mu cos? W sumie to siostra pewnie jakby miala miec kolejne dziecko to i tak to do niej wróci bo do kosza nie wyrzuce tylko do rodzicow na strych wywioze to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×