Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 miesiace kontakt wzrokowy

Polecane posty

Gość gość

Czesc, daleka jestem id popadania w panike i histerie. Mam jednak pytanie dotyczace rozwoju dziecka. Moj synek ma 3 miesiace i mam z nim dosc slaby kontakt. Wyglada to tsk, ze na chwile spojrzy i odwraca glowe. Na usmiech odpowiada czesto ale od razu odwraca wzrok. Czy takie zachowanie jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosze o powazne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko rozwija się inaczej więc zamiast się martwić idź z dzieckiem do pediatry może Ci coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mial ktos podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj syn tez tak mial dopiero z miesiac pozniej zaczal sie zagapiac na nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 3 miesiace(14t) i wlepia wzrok we mnie czekajac na moja reakce, np usmiech i reaguje na niego. Zaczal tak reagowac od 11tyg. Dzieci rozwijaja sie roznie, ale zawsze warto porozmawiac z pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój w tym wieku miał już dobry kontakt wzrokowy, uśmiechał się, a czasem śmiał się w głos (właściwie to było to takie skrzeknięcie). Ale on w ogóle od początku jest towarzyski i lubił widok twarzy. Może Twój np. woli oglądać przedmioty. Pokazuj mu dużo obrazków kontrastowych. Sama narysuj na białych kartkach czarne wzorki. Co na to pediatra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pediatra nie widzi problemu:( martwi mnie to troche bo mam w rodzinie przypadek autyzmu. Moj skonczyl wlasnie 12 tygodni, moze faktycznie dac mu czas bo urodzil sie 2 tygodnue przed termubem. On wlasnie czasami fajnie patrzy sie, reaguje, wodzi za nami wzrokiem. Czasami odwraca wzrok i patrzy wszedzie dookola. Czy wasze dzieci maja takie chwile, ze patrza dookola pomimo patrzenia wprost na nie? Czy zawsze patrza w oczy? Bo moze ja przesadzam i to jest normalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze to normalne reakcja..dziecko jest ciekawe swiata i nie bedzie dlugo patrzec tylko na ciebie.moj od urodzenia uwielbial zaluzje w oknie i brązowa szafke ktora stoi na tle bialej sciany.mysle ze spogladanie na twarz blisko niego wymaga duzego skupienia i trzymanis główki na wprost co tez nie jest takie latwe w tym wieku. Wyluzuj bo dziecko wszystko wyczuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to ze odwraca glowke zaraz po usmiechnieciu sie? Jakby sie wstydzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maluchy nie skupiaja dlugo wzroju na jednym obiekcie, nawet jesli to mama. Czasami zauwaza cos ciekawszego. Moj patrzy sie na nas, odpowiada usmiechem na usmiech, placzem na jakes dzwieki, ktore mu sie nie podobaja. Powtarza nawet po mnie jak mu sie chce " a buu" czy "oooo". Czasami znajdzie jednak cos ciekawszego niz mama i patrzy sie np w sciane nad lozeczkiem z naklejanymi autkami, czy nianie stojaca przy lozeczku. Z twojegho opisu wynika, ze wszytko z twoim maluchem w porzadku. Poprostu ciekaw jest swiata dookola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro chwilę na Ciebie patrzy oraz ogląda różne przedmioty, to nie masz się czym martwić. Dziecko jest całkowicie normalne jak na ten wiek. Nie doszukuj się autyzmu na siłę, bo go tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×