Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabi92

Niewydolność maciczno łożyskowa

Polecane posty

Cześć! Może któraś miała podobny problem, otóż 2 tyg temu (był to wtedy 36 tydz ciąży) położna odesłała mnie na USG ponieważ według niej moje dziecko jest małe. To samo potwierdziło badanie USG, waga dziecka wynosiła 2415g a wymiary biometryczne: BPD 83.0 OFD 113.0 HC 309.7 AC 297.0 FL 70.0 Stwierdzono zatrzymanie wzrostu płodu i skierowali na ponowne USG w 38 tyg w celu sprawdzenia czy mała rośnie. Dzisiaj miałam to USG jednak wymiary dalej małe: BPD 86.0 OFD 112.0 HC 312.4 AC 311.3 FL 72.0 i waga 2694g Pomyślałam, że moja córka będzie poprostu mała, drobna. Jednak lekarz po konsultacji powiedział mi, że prawdopodobnie wystąpiła u mnie niewydolność maciczno łożyskowa oraz, że w tym przypadku mój poród musi być wywoływany przed terminem. Niestety nigdzie żadnych rzeczowych informacji na temat tej niewydolności, a jak już coś znajdę czytam i widzę najgorsze scenariusze. Czym taka niewydolność może grozić? Dodam, że wywołanie porodu zaplanowali na niedzielę i martwię się, ze to też za późno (?) Może któraś z Was miała to samo? Albo ma szerszą wiedzę w tym temacie? Dziekuję za pomoc usmiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×