Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość Drapaczek
Izabela, to położna do porodu, czy na wizyty po porodzie? Pytam bo kompletnie nie mam o tym pojecia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona przyjdzie do mnie po porodzie, ale to jak z pielęgniarką środowiskową, masz prawo sobie ja wybrać i w razie jakichkolwiek pytań czy problemów mieć z nią kontakt :) tak samo jest przed porodem jeśli np. wydaje Ci się, że masz skurcze czy coś w tym stylu, to możesz zadzwonić zapytać, może do Ciebie podjechać i zbadać Cię czy masz jechać do lekarza itd. Ja tak miałam z poprzednią położną, a teraz bez gadania ta przepisała mnie do siebie i powiedziała, że w razie czego proszę dzwonić :) wiec chyba dalej tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie wiem czy są takie, które przy samym porodzie tez mogą uczestniczyć, bo to jest położna środowiskowa, a właśnie niektóre dziewczyny się obawiają czy potrafią przy dziecku zrobić po wyjściu ze szpitala, a taka położna środowiskowa w czasie połogu tez przychodzi, pomaga w kąpieli itd. Ale nie, że robi za nas tylko w ramach nauczenia matki, w każdym razie nie martwcie się jak zostaniecie same pierworódki ;) No i dlatego ja wolę wcześniej sobie wybrać i się skontaktować itd żeby poznać ta panią, a nie, że przyjdzie mi obca baba do domu oglądać moje krocze czy wszystko jest ok :/ a zawsze przychodzi taka pani do domu po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dzięki Izabela za informacje :) i taka polozną wybiera się z danego szpitala, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mi odpowiedzi nie przesłało. Takie położone wybiera się choćby w ośrodku jak środowiskowe pielęgniarki :) są chyba przydzielone na dany teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
Dziewczyny, czy zastanawiałyście się już nad wyborem fotelika (nosidełka) do auta? Ja powoli zaczynam przeglądać internet w tym kierunku i przyznam szczerze że nic oprócz Maxi-Cosi nie przychodzi mi do głowy. Chciałabym aby fotelik miał testy zderzeniowe, zapewniając największe bezpieczeństwo. Macie jakieś opinie w tym temacie? Według mnie wybór fotelika jest ważniejszy niż wybór wózka. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziubalik, na Allegro dość duży wybór jest :) w kategorii foteliki samochodowe wpisałam przedział 0-18 kg lub 0-25 kg :) a jeśli chodzi o samo nosidełko, to planujemy kupić wózek 3w1 ,także wybór z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudysek143
Ja fotelik będę kupowała maxi cosi :) co do położnej to dopytał na następnej wizycie bo nie orientuje sie jak to tutaj jest. Wiem ze w 34 tyg muszę sie zapisać do szpitala na poród :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
Drapaczek, wiem że na allegro jest ich sporo, ale myślałam że może macie jakieś doświadczenie który jest najlepsz :) Właśnie wróciłam od lekarza, wszystko w porządku, serducho bije :) dzidzia się wierci, ma już 8.5 cm, ale jeszcze nie było widać co kryje między nogami ;) następna wizyta za miesiąc. Pytałam też pani doktor czy to normalne że jeszcze nic nie przytyłam (na wadze), a w brzuchu tak, mówiła że dziecko rozwija się prawidłowo i nie mam co się martwić,bo niektóre kobiety tak mają że na początku w ogóle nie przybierają na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubalik super, że z dzidzią wszystko ok :) ja swoją zobaczę dopiero 4 czerwca, ale może juz poznam płeć :) a fotelik ja też będę kupować maxi cosi. Przy chłopakach moich nie miałam kasy na lepszy i kupiłam taki za ok. 150zl i szczerze to nie było najgorzej, ale bałam się jeździć dużo. Potem kupiłam obydwóm droższe foteliki z dobrymi wynikami testów wypadkowych i samej sobie zapewniam te minimum komfortu psychicznego. Teraz nie będę narażać ani dziecka ani swojej głowy heh i kupię maxi cosi, bo ma bardzo dobre wyniki w testach :) a planuje dużo jeździć :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziubalik, ja moją gin też właśnie pytalam czy to nie dziwne, że waga dalej w miejscu stoi, a w zasadzie nadal -5kg niż przed ciążą. Tak samo odpowiedziała jak Twój lekarz :) mówię jej jeszcze, ze zawsze myślałam, iz będąc szczupłą osobą od razu mi brzuszek wybije, a tu brzusio nadal prawie płaski :P ponoć tusza kobiety nie jest wyznacznikiem tego, jak brzuch się uwidacznia, dużą rolę grają mięśnie brzucha, szerokość bioder itp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
My co miesiąc 1 kg do półtora przybiera my akurat a nigdy nie tyka ale to nic ;) a uważacie że te foteliki z wózkami 3 w 1 nie są zbyt dobrej jakości? My jeszcze nawet wozeczka nie wybralismy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska te foteliki od wózka nie sa jakieś super, ja wole nie ryzykować i kupić lepszy z atestami itd. Co do wózka to tez nie mam wybranego bo to wcześnie ale jakoś ten mi wpadł w oko http://www.tomi.pl/baby-design-lupo-comfort.html?currency=EUR aczkolwiek jeszcze nie przeglądałam za bardzo :) chciałam quinny ale stwierdziłam ze nie chce tyle pieniędzy wydawać, można zawsze cos innego dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Klaudysek ma rację, te foteliki od wózków nie są mega super, my będziemy go używać tylko do przenoszenia dzidziusia, np do przychodni itp :) nie wiem nawet czy mają atesty. Do auta kupimy typowo fotelik samochodowy :) Jeśli chodzi o wózki to przeglądając oferty, szukam też opinii nt danego modelu, żeby w ciemno nie kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Hej :) Trochę poczytałam na temat tych fotelików kupowanych osobno jak i z wózkiem 3w1 i powiem Wam, że akurat w wózku, który sobie upatrzyłam normalnie fotelik przeszedł odpowiednie testy zderzeniowe oraz spełnia wszelkie normy. Piszę tutaj konkretnie o bebetto torino. Oczywiście jeżeli w Waszych "upatrzonych" wózkach tego nie ma to bym się nie zastanawiała tylko kupowała odpowiedni fotelik. A jak tam Wasze samopoczucie? Ja dziś jestem troszkę śpiąca, ale to nic. Już mi nie puchną stopy, brzuch przestał mnie boleć :) jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka ja też już mam postanowione, że będzie bebetto Torino :) nie jestem pewna czy nie czytałam komentarzy, że fotelik szału nie robi, a foteliki teoretycznie wszystkie dopuszczone do sprzedaży mają certyfikaty, najlepiej sprawdzić konkretny model na testy fotelików ADAC, bo nawet maxi cosi nie wszystkie modele mają dobre wyniki :) a który kolor masz na oku? Bo ja chyba kupie ten szaro czerwony, a ze jest drogi dosyć to chce juz w lipcu kupić, żeby potem spokojnie wyprawkę kompletować :) Dziś już teraz jestem zmęczona i śpiąca, w ogóle jestem ciągle śpiąca, ale mam w mieście wielki park i dziś z synami poszłam na dłuuuugi spacer :p teraz padam na łeb na szyję. Powiem Wam coś śmiesznego, kupiłam sobie dziś franie hehe, pomyślałam że chyba zwariuje, gdy będę miała małe ciuszki, różne kolory, a moja pralka jest na 7 kg i co? Wrzucę 3 pary bodów i będę prac 2 godziny w prawie pustym bębnie, a gdzie reszta ciuchów plus my i moje chłopaki :p jak myślicie? Zaczynam wymyślać czy dobry pomysł? Bo mój mąż jak zobaczył w bagażniku tą franie to ma ze mnie ubaw :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Izabela, nie przejmuj się Kochana :D przecież myślisz praktycznie :) to racja, że włączanie pralki na parę tak maleńkich ciuszków się nie opłaca :) Dziewczyny, ja poprostu dzień w dzień strasznie wcześnie się budzę i już później nie mogę zasnąć. Za to o 22 jestem taka śpiąca jak po męczącym dniu w pracy :P Jak tam u Was z zachciankami? :D macie jakieś? Mnie jedynie straaaasznie ogórki kiszone smakują, jak nigdy wcześniej :D ale generalnie nie mam jakichś innych porywów smakowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
My nadal lody i ogórki małosolne czasem albo placuszki ziemniaczane ale to bardziej sezonowo niż ciążowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgośśś
Hej babki. W sumie to wstępnie patrzyłam już na wózki, ale poczekam jeszcze z decyzją dopóki nie będzie na pewno dobrze. Byłam dzisiaj na prenatalnych i wszystko wyszło super!! Lekarz był bardzo miły i uprzejmy :-) nawet wydrukował zdjęcie jak mała ssie kciuka <3 tak mała, potwierdził, że to dziewuszka :-) co do plamień to powiedział, że nie jest to wina jakiś komplikacji bo wszystko jest w porządku. Prawdopodobnie to niski poziom progesteronu więc mam brać leki i powinno być wszystko ok :-) Za tydzień todzice wiozą mnie do męża :-D a że pracuje nad morzem to bardzo się cieszę :-) bedę gotować mu obiadki, chodzić na spacerki po plaży i przytulać w nocy :-) Dziewczyny a myślałyście może nad pieluszkami wielorazowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgośś,gratuluję córeczki :) My musimy czekać do następnej wizyty i wtedy już będzie wiadomo co tam w brzuszku siedzi ;) Ja na pewno bede używać pampersów, z wygody,bo nie wyobrażam sobie prać wielorazowych pieluch. Miłego i spokojnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Małgoś, bardzo się cieszę, że jest dobrze! :) i również gratuluję córeczki :) wdychaj duuuzo jodu nad tym morzem, dobrze Ci zrobi :D Co do pieluszek wielorazowych, a pampersów, to również decydujemy się na pampersy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Superancko, że u Was i u Waszych pociech wszystko gra!:) Moja wizyta u lekarza przebiegła spokojnie, wszystko też ok, maluch ma prawie 12 cm... Kochany dzieciaczek:D Rozwalił mnie tylko mąż, który patrząc na USG stwierdził przy lekarzu, że jego potomkowi musi się w brzuchu nudzić samemu i że w gruncie rzeczy to straszne, że ma tam tak ciemno... :D Śmieję się z nego do dziś... :D Lekarz mi doradził, żeby smarować już brzuch, piersi, pośladki i uda regularnie oliwką dla dzieci, aby się rozstępy nie porobiły (powiedzał też, że te wszystkie balsamy dla kobiet w ciąży to ściema bo skład nie różni się zbynio od oliwek, działanie też nie, a cena jest dużo większa). Odstawiłam też kwas foliowy i mam jeśli chcę, dla własnego sumenia, łykać przez miesiąc femibion dla ciąży, ale nie jest to konieczne. Więc zaopatrzyłam się we wtorek w ten femibion i oliwkę Nivea i się na noc smaruję... :D Doradził mi też, żebym spała już w staniku, najlepiej sportowym. Jestem bardzo szczupła, noszę rozmiar 34/36, a stanik miałam 70B, 2 tyg temu musiała kupić z większymi miseczkami... Ponoć żeby zachować jędrność i żeby nie opadły to dobrze spać w staniku, nawet jak już się urodzi. Ehhh... Za miesiąc mam pryjść z wynikami morfologii, moczu i... krzywej cukrowej. Nie wiem jak to przeżyję... :( Co do fotelików, też kupię wózek 3w1 i póki co nie będę kupować innego fotelika, jak dziecko zacznie siadać to będziemy myśleć nad jakimś, od listopada do czerwca nie planujemy dużo jeździć autem, jak będą się wakacje zbliżać to będziemy nad fotelikiem myśleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
wisienka w moim labolatorium to Panie przygotowuja ta miksture do wypicia ale nie maja nic przeciwko jak masz ze soba cyrtyne to ja Ci wycisna do tego i jest calkiem znosne. Rok temu nawet mnie nie zmulilo. Ja tez mam fotelik-nosidelko z zestawu 3w1 i sprawdzil sie a calkiem sporo podrozowalismy. Mysle ze o wiele wazniejszy jest wybor potem fotelika. U nas dopiero jak skonczyla 8 mies to przeszlismy na fotelik. Koniecznie musi sie rozkladac zeby jak dziecko usnie to bylo w pozycji pollezacej. Co odo pieluszek to oczywiscie uzywamy pampersy. Pupcia ania raz nie byla odparzona. Nieraz nawet myslalam sobie o mojej mamie ktora rzecz jasna uzywala tetrowek i nie potrafilam sobie nawet tego wyobrazic. Moja Mala i tak byla grzeczna ale i tak nieraz nie mialam nawet czasu zjesc spokojnie, a co dopiero zmieniac pieluszke po kazdym siusiu i pewnie ubranka tez... Izabela kupilas franie ok, ale ja uzywam poprostu husteczek przeciwko farbowaniu i jest ok. Najbardziej trzeba na niebieskie rzeczy uwazac, bo raz cos mi puscilo, ale roz z bialym, zoltym pralam i bylo ok. Ale Ty w sumie jestes bardziej doswiadczona niz ja... Wiec nie bede sie wymadrzac:) ja mam wizyte 31 ale watpie ze dowiem sie juz kto tam sobie siedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co wpadł mi w oko ten bebetto ! Zastanowię sie nad nim bo cena nie mała :) Ja będę używać pampersow, nie wyobrażam sobie codziennie prac pieluch :D niby to jest eko ale ja tam jestem matka wygodna :D co do picia glukozy to nawet niewiem kiedy ja będę miała robiona. Robi sie chyba w 20tyg jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudysek - ja mam robić na początku 2 i 3 trymestru... Do 22 tyg się robi, ale to lekarz pewnie Ci powie jak nadejdzie czas:) KochamBlekit - jesteś wspaniała! Twoje rady są nieocenione, to moje pierwsze maleństwo i na dobrą sprawę oprócz bratowej (kórej dzieciaki są już duże, rodziła 10 lat temu...) i mojej mamy nie mam się kogo radzić. A., moja bratowa, sama mówi, że "za jej czasów" nie było nawet USG 4D (takie mi we wt zrobił gin), wózki były ciężkie itp, więc cięźko jej ze wszystkim radzić... :)Tym bardziej, z czego bardzo się cieszę, ona nawet laktatora nie potrzebowała, wszystko jej łatwo "szło" z maluchami i nie miała problemów!:) Mnie mama mówi (używała gł. tetrówek, bo ciężko było dostać pampersy, jak do sklepów "rzucili" to wszyscy rodznie ponoć kupowali nawet jak dzieci nie mieli i nam dawali:D), że pampersy to wygoda i właśnie są super bo nie odparzają w większości pupki malucha, więc warto ich używać, ale późnej fajnie jest użyać pieluch tetrowych aby dzieciaczka oduczyć załatwiania się "gdzie popadnie" :D może się właśnie do tej rady zastosuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Witajcie :) Wisieńko, ależ ten Twój Maluszek jest już duuuzy! :D A propo tego, iż dzidziusiowi się może w brzuchu nudzić, to samo wczoraj powiedziałam mojemu Mężowi :D dziwnie na mnie popatrzał, że taka refleksja mnie naszła :P Co do krzywej cukrowej, gdy wykonuję jakieś badania kontrolne, widzę dużo dziewczyn, które przynoszą cytrynę wlasnie na to badanie :) Byłam dziś u endokrynologa, przepisał mi tę samą dawkę leku, co moja gin i zlecił ponowne wykonanie tych badań. Na usg widoczne są dwa guzki, które mnie zmartwily :( na szczescie są małe, lekarz powiedział, ze bedziemy się im przyglądać i ze nie wpływa to na dzidzię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienka to który to tydzień, że maleństwo już takie duże? A już wiadomo czy to mały czy mała jest taka/taki duży? :) my mamy 15 tc i 8.5 cm dopiero ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochambłekit do frani przymierzałam się już dawno, nie planując nawet dziecka :) nie chodzi o sam fakt zafarbowania, bo i tak piore osobno kolory, ale o takie dni kiedy mam cały wolny i mogę sobie wszystkie ciuchy wyprać :) moje chłopaki tak brudzą, że codziennie piore, a i tak mało kiedy mam pusty kosz :p poza tym tak białe pranie jak we frani to automat nie zrobi :p nie używałam nigdy tych chusteczek, jakoś o tak bym się bała wrzucić białe skarpetki do kolorowych ubrań heh. A ciuszki dziecięce zawsze prałam gdy chłopcy byli mali w proszku dzidziuś, on tak cudnie pachnie, że mogłabym wdychać całymi dniami. Dziś pojechałam do szkoły, po prawie 3 tygodniach przerwy, jakoś tak wyszło przez komunie młodego i dziewczyny stwierdziły, że już mi brzuszek widać :D ale sprawdziany dały mi w kość, nic nie potrafię zapamiętać teraz, nie mogę się skupić na nauce :( Co do pieluszek tetrowych to miałam oczywiście, ale do karmienia, podłożenia pod główkę itp do pupci pampersy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Izabela1986 Co do koloru wózka to jeszcze nie wiem, ale pójdę raczej w granat albo w szary :) Dziewczyny, o co chodzi z tym piciem glukozy? Wiem, że robi się to do jakiegoś badania, ale do jakiego i po co? Kiedyś tylko gdzieś natrafiłam na wątek, jak skarżono się, że po tym są straszne wymioty?! Co do pieluszek tetrowych to nie ma mowy! :P Nie będę męczyć dziecka odparzeniami. W dzisiejszych czasach jak mamy takie udogodnienia na pewno nie mam zamiaru się wysilać i dokładać sobie roboty :P Małgośśś Gratuluje córci, ja coś czuję, że u mnie też będzie :) Mam nadzieję, że w czerwcu już się o tym przekonam. Już nie mogę doczekać się tej wizyty. Czekam już i czekam :P wisienka_ Jak Twoja dzidzia ma 12 cm to zapewne u Ciebie już przynajmniej jest 15 tc? U mnie zaczyna się właśnie 16 tc, a przy wizycie będzie połowa 17 tc to mam nadzieję, że dziecko już też będzie mniej więcej takie :) Co do oliwek to różne są zdania. Ja już od dwóch tygodni smaruję się kremem palmers i na razie jest ok, jestem zadowolona, oby tak dalej :) Z tym stanikiem to mnie przeraziłaś. Ja teraz chodzę bez kiedy tylko mogę. W nocy to już w ogóle nie wyobrażam sobie spać w czymkolwiek. Po prostu jak śpię to jest mi wygodniej bez niczego :P A co dopiero stanik :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziewczyny, teraz jesteśmy w takim okresie ciąży, że każdy maluszek rośnie już w swoim tempie - inne wolniej, inne szybciej, ale ważne, żeby mieściły się w tych "widełkach" jeśli chodzi o wymiary :) Może to zabrzmi śmiesznie, ale kremami przeciw rozstępom smaruję się odkąd dowiedziałam się o ciąży :D ale uważam, że jeśli ma się tendencje do ich powstawania to i tak wyskoczą, choćby niewiadomo czym się smarowało ;) Kupiłyście już może jakąś drobnostkę dla malenstwa? :) mnie sie już marzą takie zakupy, a nie tylko wieczne oglądanie i oglądanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×