Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Napisałam i nie wczytało mi odpowiedzi :) Dziubalik gratuluję i ciesze się, że wszystko w porządku i kupuj Kochana, kupuj, to sama frajda :) Drapaczek miałam takie ogrodniczki tez dla chłopców :) są świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dokładnie Izabela, bardzo fajne :) Dziewczyny, mam pytanko. Dzisiaj znowu czułam takie "pyk, pyk" w brzuchu :) Ale znów w tym samym miejscu co wczoraj, po lewej stronie brzucha, raz może tylko takie muśnięcie po prawej stronie. Czy to możliwe, żeby dzidzia dawała kopniaczki dokładnie w tym samym miejscu dzień za dniem? :) Zawsze mi się wydawało, że takie pierwsze, delikatne kopniaczki, to z każdej strony brzucha czuć, raz tu, raz tam.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Kurczę, też napisałam odpowiedź i się nie wysłała. Coś ta kafeteria szwankuje :P Izabela, dokładnie, bardzo fajne są :) Dziewczyny, mam pytanko. Dzisiaj znowu parę razy czułam w brzuchu takie "pyk,pyk" :) Ale znów w tym samym miejscu co wczoraj. Po lewej stronie brzucha, raz może tylko takie muśnięcie po prawej stronie. Czy to możliwe, żeby dzidziuś dawał takie delikatne kopniaczki w tym samym miejscu, dzień za dniem? Zawsze mi się wydawało, że takie pierwsze sygnały czuć na całym brzuchu, raz z tej strony, raz z drugiej.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek to jest normalne narazie na tym etapie :) ja tez mam cały czas w jednym miejscu, czasem gdzieś indziej. Już niedługo poczujemy takie prawdziwe mocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też najczęściej "coś" czuję po lewej stronie,na samym dole brzucha. Takie puk puk i spokój ;) wczoraj pani doktor mówiła że teraz już coraz bardziej wyraźne będą te ruchy, a na razie takie motylki to jest właśnie to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
wisienka_ Dzięki za rady. Ja właśnie tak robię, ale ciężko mi spać w taki sposób. Tej nocy przez to strasznie się męczyłam, spałam chyba tylko z dwie godziny :/ Obudziłam się po trzeciej w nocy i koniec spania. Bardzo nietypowo jak na mnie. Więc chyba lepiej mieć spuchniętą stopę i się wyspać :P Ojj, będzie dzisiaj ciężki dzień dla mnie. Trochę Przestraszona 25 Witaj ponownie :) Ja czasami zastanawiałam się co słychać u dziewczyn, które przestały pisać. Fajnie, że wróciłaś :) dziubalik Gratuluję dziewczynki :) Ja mam nadzieję, że na USG połówkowym dowiem się jaka jest płeć. A to już w najbliższą środę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaTysia
Cześć dziewczyny :) Czytam te wasze komentarze i aż się milutko robi :D Rosną te nasze dzidzie :) Mój już jakiś tydzień daje czadu, najbardziej się rozkręca na egzaminach i kiedy ja się próbuje skupić on daje popis tańca w brzuszku :) tatuś w szoku, że niunio taki malutki (brzucha nie mam w ogóle) a rusza się jak szalony, dosyć wcześnie bo to 19 tydzień dopiero ale cieszę się, że daje już znaki, że tam jest :) oj nie wiedziałam, że będę tak tęsknić za kimś kogo jeszcze nie widziałam :D A mam do was pytanie odnośnie szczepionki na przeciwciała. Czy któraś z was jest w sytuacji, że powinna kupić? A może któraś już się zdecydowała??? No i jeszcze pytanie czy skusiłyście się na pobranie krwi pępowinowej? Bo myślę o tym i z dnia na dzień coraz bardziej mnie ta opcja przekonuje. Chce zabezpieczyć dzidzię na przyszłość... Co do zakupów, nic jeszcze nie myślałam o tym, chyba zostawię to na troszkę później :) Jak się dzisiaj czujecie? Chyba powinnyśmy mieć coraz lepsze samopoczucie i coraz więcej energii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Drapaczek ja w pierwszej ciazy przez pierwsze kilka tygodni czulam kopniaki tylko z lewej strony na dole a potem dopiero sie mala rozkrecila:) teraz znow zaczelo sie od lewej strony, ale i blizej srodka tez cos czuje. Niektorzyw wierza ze jak w pierwszej ciazy czulo sie z lewej pierwszy ****** jest np dziewczynka to pierwszy ruch z drugiej ciazy daje sygnal o plci. Czyli teoretycznie u mnie bedzie druga dziewczynka:) zobaczymy czy siesprawdzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
MamaTysia, u nas 18 tc i dziś Maluszek, gdy położyłam ręce na brzuchu, dał mamusi znak w postaci trzech kopniaczków, aż poczułam pod ręką :D za każdym razem zaczynam się śmiać bo póki co, to mnie łaskocze hehe :) I też mam takie napady, że mi się tęsknota za dzidziusiem włącza :) Myślę sobie, że chciałabym, żeby szybko zleciało, żeby był już listopad, żebyśmy mogli już Kruszynkę utulić :) Ze szczepionką na przeciwciała nie mam problemu. A jeśli chodzi o pobranie krwi z pępowiny, to powiem Ci, że nawet się jeszcze nad tym nie zastanawiałam, choć fajna sprawa to jest :) A pro po brzuszka, byłam wczoraj się rozejrzeć za sukienką na to wesele, które jest za 3 tygodnie i mówię babeczce w sklepie, że szukam jakiejś luźniejszej, najlepiej rozkloszowanej bo jestem na początku 5 miesiąca ciąży i nie wiem jak brzusio do tego czasu się będzie zachowywał :) ona taaaakie wielkie oczy zrobiła i się mnie pyta, gdzie ten brzuch noszę :D i mówi: "pani, ja w 5 miesiącu już chyba ze 20 kg na plusie miałam" hehehe :) Mówiła, że dosłownie od początku ciąży zaczęła puchnąć, także z nami Dziewczyny nie jest tak źle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KochamBlekit, ooooo, to u nas też tak powinno być, że dziewczynka, a jednak nadal rokowania na synusia są :D liczę, że na połówkowych się wszystko wyjaśni lub na wizycie za 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek widzę, że się zarejestrowałaś :) :P Fajnie:) Super są te ruchy, też je lubię, a mój mężuś tylko kładzie rękę albo przystawia ucho do brzucha i czeka, aż też cos poczuje.. Dziś jestem po badaniu krzywej cukrowej (coś wcześnie mi kazał zrobić, no ale jak mus to mus...) i po powrocie do domu maluch się wierci :D Po takiej dawce cukru ma energię:D Fajne są te ruchy! Teraz byle do godz. 18, a może już dowem się, czy kopie dziewczynka czy chłopiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
ale Drapaczek to sie tyczy 2 ciazy:) jesli u Ciebie bedzie npo chlopiec i czulas pierwsze ruchy po lewej to w drugiej ciazy pierwszy ruch po lewej chlopiec a po prawej dziewczynka:) o to chodzi... Bo u Ciebie chyba pierwsza dzidzia? Moja Mala spi a ja slodko leniuchuje i leze i ,,gadam'' z mlodszym Skarbem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
KochamBlekit, tak, pierwsza dzidzia :) Wisienko, juz w sumie jakiś czas temu się zarejestrowałam ale jak piszę z telefonu to mimo, że wpisuję hasło itp, to nie jestem jako zalogowany użytkownik, nie wiem czemu :P tylko na lapotopie to działa :) Musiałaś długo siedzieć w tej przychodni? Bo podobno trzeba się nieźle naczekać przy tym badaniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pobierają krew i po wypiciu wody z cukrem po godzinie znów pobierają krew, wiec to lekko masakrystyczne :) nigdy mi nie było przy tym niedobrze, ale raczej trzeba to zrobić jak najwcześniej się da, bo w moim przypadku to umieram z głodu :P a Ty Wisienka jak to zniosłaś? Mam jutro pisemny egzamin, a w poniedziałek praktyczny, a przy tym drapie mnie w gardle od poniedziałku i dziś jestem wykończona, bo w nocy mnie tak kaszlało, że nie mogłam spać :( ale coś zrobić, pije herbatkę z miodem i sokiem malinowym i lekarz pozwolił mi jedynie na syrop drosetux, a od początku ciąży Wit c 3 razy dziennie,wiec mam nadzieje, ze nie rozwinie się infekcja... Kupiłam dziś w Tesco dwa śliczne pajacyki :) kapitalne są i trzy pary malutkich skarpetek :D Brawo Ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dzięki Izabela za info :) Kurczę, nie wiem jak to zniosę, mnie z rana zawsze tak z głodu ssie :( Tabletkę na tarczycę muszę zjeść na czczo pół h przed posiłkiem i to już jest dla mnie wyczyn, czekać tak długo zanim coś zjem, a co dopiero tyle czasu :D Ja dzisiaj widziałam takie śliczne czapusie :) Ale nie kupiłam bo dedykowane osobno dla dziewczynek i osobno dla chłopczyków, także jeszcze się wstrzymałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wczoraj lekarka mówiła że za miesiąc będę robić krzywą cukrową i powtórzę badania na toksoplazmozę. Ale ponoć to bardzo niedobre, aż strach pomyśleć ;) Dziewczyny a jakie rozmiary ubranek kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tyle energii ze ciagle cos w domu sprzątam przestawiam i ogólnie jakoś dobrze sie czuje. U mnie tez powinna być dziewczynka jeśli by sie sprawdziło bo w pierwszej ciazy jak i teraz pierwsze ruchy z lewej strony No ale pierwsza córcia a teraz podobno chłopak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ja póki co kupuję 56, jak skompletuję to, co potrzeba, to zacznę kupować 62 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek nie kupuj dużo na 56cm, tak naprawdę jeśli uda Ci się w nie wcisnąć dziecko w szpitalu to potem już będzie kiepsko :) dzieci już rodząc się mają ok.56cm, pewnie, że nie jest to norma, ale jeszcze do tego dochodzi pampers na pupci i sam fakt wciśniecia w te kuse rzeczy tego wiotkiego ciałka :) po prostu szkoda by było, żebyś nie nacieszyła się dłużej ciuszkami. Mi też poradzili, żebym kupiła odrazu na 62cm i faktycznie obydwaj synowie urodzili się z długością 56 cm :p teraz mam kilka rzeczy newborn czyli właśnie ok.56cm, a resztę mam od 0 do 3 miesięcy :) Dziś widziałam w Tesco ciuszki dla wcześniaków na 44 cm :) takie malusie wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek a my nie mamy tego samego terminu czyli 11.11? Albo cos mi sie pomyliło :D ja jutro zaczynam już 20tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Izabela, masz rację :) Mam właśnie parę ciuszków typowo na 56 i to jest taaakie malusie, że szok :) Kupiłam parę rzeczy, tak jak mówisz, 0-3 m-cy i widać różnicę między tymi w rozmiarze 56 :D Klaudysek, mam termin na 16 listopada wg badań prenatalnych :) i końcówka 18 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
u mnie 56 przydaly sie spokojnie na pierwszy miesiac moze nawet 2. W 62 tonela. Urodzila sie 3250 i 54cm. W za duzych ubrankach dziecko ,,nieladnie'' wyglada. O ile taka kruszynka moze nieladnie wygladac:) nie przejmujcie sie Mamusie ta krzywa na zapas. Ja w pierwszej ciazy czulam mdlosci tylko z glodu i tez sie balam, ale bylo dobrze. Co prawda nie jecie ale organizm dostaje cukier czyli czuje sie troche najedzony i nie czujecie glodu. U mnie to bylo 3 razy pobieranie. Pierwszy raz na czczo i wtedy wypijamy, potem poziom glukozy po godz. i poziom glukozy po 2 godz. NAPRAWDE POLECAM WZIAC ZE SOBA CYTRYNE! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
u mnie 56 przydaly sie spokojnie na pierwszy miesiac moze nawet 2. W 62 tonela. Urodzila sie 3250 i 54cm. W za duzych ubrankach dziecko ,,nieladnie'' wyglada. O ile taka kruszynka moze nieladnie wygladac:) nie przejmujcie sie Mamusie ta krzywa na zapas. Ja w pierwszej ciazy czulam mdlosci tylko z glodu i tez sie balam, ale bylo dobrze. Co prawda nie jecie ale organizm dostaje cukier czyli czuje sie troche najedzony i nie czujecie glodu. U mnie to bylo 3 razy pobieranie. Pierwszy raz na czczo i wtedy wypijamy, potem poziom glukozy po godz. i poziom glukozy po 2 godz. NAPRAWDE POLECAM WZIAC ZE SOBA CYTRYNE! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Ojj nie ładnie dziewczyny, ktoś chyba tu nie oglądał meczu :P MamaTysia Dobry pomysł z pobraniem krwi pępowinowej, kiedyś o tym słyszałam, ale zupełnie zapomniałam. Trzeba będzie się nad tym zastanowić :) U mnie też jest 19 tc, już właściwie prawie 20. Dzidzię czuję tak raczej po środku. Dzisiaj jak zjadłam trochę lodów i się położyłam to muśnięcie było już bardziej konkretne :) Ale i tak mało co czuje, ale pewnie za niedługo wszystko się rozkręci :) Podczas meczu też były leciutkie kopniaki, może będzie piłkarz :D wisienka_ Czy to badanie polega na wypiciu glukozy, a potem (chyba po dwóch godzinach) znowu? Bo słyszałam, że to jest nie jest fajne. Podobno strasznie po tym mdli, niektóre kobiety to miały okropne wymioty po tym. Mnie coś takiego przeraża. Od początku ciąży w ogóle nie wymiotowałam, nawet nie miałam mdłości... klaudysek143 To my mamy bardzo podobnie, ja mam termin na 10.11 :) I jutro też zaczynam 20 tc :) X Ja jeszcze nic nie kupowałam, ale chyba ciuszki na 56 to kupię dosłownie kilka, a resztę 62. Dziecko szybko rośnie i szkoda by było robić sobie zapasy a potem nowe odkładać do szafy, bo już za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nelka, ja też narazie mało co czuję, dzisiaj w ciągu całego dnia ze 4 razy coś poczułam. I tak się właśnie Dziewczyny zastanawiam, kiedy powinno się czuć takie częste ruchy? Bo póki co jakieś kopnięcia w odstępach np 5. godzinnych nie powinny być powodem do niepokoju, czyż nie?? Jest jakaś granica wiekowa ciąży, od której regularność tych ruchów i ich częstotliwość jest już bardzo istotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek jest taka granica, ale nie pamiętam kiedy więc nie chce gadać bzdur. Wiem tylko, że na pewno pod koniec ciąży na pewno gdy się jest podpinaną do ktg to masz taki guziczek, który naciskacz za każdym razem gdy poczujesz ruch. To ma duże znaczenie wtedy, bo gdy jest ich za mało to mogą wywołać poród troszkę wcześniej :) myślę, że teraz jeszcze przez jakiś czas nie jest to istotne, ja mam trzecia ciążę i zaczynam 18tydzien i mimo, że jestem szczupła nie czuje w ogóle kopniaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam termin z miesiączki na 11.11 a z usg 10.11 :D ale chyba dobrze liczę ze 19t1d to zaczęty 20tydz? Tak mi lekarz mówił i już zgłupiałam :D drapaczek narazie nie ma norm ile dziecko sie rusza bo ono sie rusza często tylko jak chodzisz to tego nie czujesz, ja ruchy wyczuwam tylko jak leżę czyli zazwyczaj wieczorem dopiero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Nie odpisałam wczoraj, bo miałam zabiegany dzień, a jeszcze znajomi wpadli na mecz (Bogu dzięki, że z żonami bo umarłabym gapiąc się z nimi na piłkę:D) i po wizycie u lekarza musiałam się przygotować:) x Co do krzywej cukrowej - nie ma się czym martwić! Były ze mną 4 inne panie, każda w ciąży, i żadna z nas nie odczuła jakiś skutów ubocznych. Cytryny nie pozwolili mi wcisnąć (a tydzien temu jeszcze byłam się pytać i nie miały nic przeciwko:/ chyba zależy na kogo się trafi). Najpierw poszłam na pobranie krwi, po 30 minutach mnie zawołali na wypicie glukozy (musieli sprawdzić poziom cukru na czczo - czy nie ma przeciwwskazań do spożycia tak dużej dawki cukru). Zatkałam nos i wypiłam cały kubek duszkiem, jak mi szwagierka poleciła i jakoś poszło. Po godzinie poszłam znów na pobranie krwi, po kolejnej jeszcze raz. Chciało mi się co prawda jeść, ale nie miałam mdłości ani innych przebojów:d Dobrze, że mąż ze mną był bo zanudziłabym się na śmierć sama przez te 3 godziny spędzone w poczekalni... Na prawdę nie ma się czego obawiać! I najważniejsze - nie ma cukrzycy!:D x Na wizycie dowiedziałam się, czemu tak szybko gin kazał mi iść na krzywą - na pierwszej wizycie robił szczegółowy wywiad i powiedziałam, że moja babcia od strony taty i dziadziuś od mamy mieli curzycę (pytał o to), więc miałam predyspozycje i chciał jak najszybciej to sprawdzić, a już od 17 tygodnia można. Dzidziuś jest zdrowy i rośnie:D Mąż jest zawiedziony, że na USG nie widać było wciąż czy to dziewczynka (nastawił się na nią:D) - maluch zacisnął uda i mimo długiego badania nie dopatrzyliśmy się niczego :D I zapytałam o to badanie szyjki... Uspokoił mnie, że on ma USG 3D i widzi dokładnie jej budowę i może spokojnie ocenić, czy się skraca czy nie i jaki ma kształt - ponoć jak się skraca to z kształtu litery U robi się Y. No i znów powiedział, że czując jakieś objawy typu skucze, plamienie, ucisk w dole brzucha mam niezwłocznie przyjść, bo to są pierwsze objawy i wtedy będzie mnie badał ginekologicznie, a tak nie widzi potrzeby. Ufff... :D No i mam za duże TSH... Dostałam lek, najmnejszą dawkę bo hormon jest niedużo podwyższony, za 2 tyg powtórka badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×