Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Dlaczego na Śląsku jest tyle patologii?

Polecane posty

Gość gość

Najwięcej zbrodni, przemocy i patologii jest właśnie tam. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo gorszy sort tam mieszka:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj konkrety bo ogólniki to nic nie wnosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie ogólniki? To jest potwierdzone statystycznie. Wczoraj znowu na Śląsku niewyobrażalna tragedia. Matka piła w domu kawe z sąsiadką, a dwulatek biegał na podwórku przy odkrytym szambie. Po godzinie zorientowała się, ze go nie ma , ale nie było już co ratować:( biedne dzieciątko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jakie ogólniki? To jest potwierdzone statystycznie. Wczoraj znowu na Śląsku niewyobrażalna tragedia. Matka piła w domu kawe z sąsiadką, a dwulatek biegał na podwórku przy odkrytym szambie. Po godzinie zorientowała się, ze go nie ma , ale nie było już co ratowaćsmutas.gif biedne dzieciątko... x CO ? Pierwsze słyszę, podaj jakieś źródło tych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jedno zdarzenie. A 12- latek utonął w niezabezpieczonym szambie w wielkopolsce -czyli tam też patologia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, to prawda. kilka dni temu w jakiejś gazecie był podany ranking 10 najbardziej patologicznych miast w Polsce. 5 miejsc w tym rankingu zajmowały miasta polożone na Slasku. Największa patologia w Rudzie Śląskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No jedno zdarzenie. A 12- latek utonął w niezabezpieczonym szambie w wielkopolsce -czyli tam też patologia? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Gdzie ja napisalam, ze to jest stwierdzone na jednym przykładzie? Po prostu podałam KOLEJNY jaki zdarzył się na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to zlepek najgorszych sortów z całej Polski, ktore nie mogac znalezc pracy u siebie przyjechaly tu zasmiecac nasz lsask- ktory jest motorem napedowym oprocz Warszawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslisz ze takie rzeczy zdarzaja sie tylko na Slasku? Naiwniaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:53 - no następna nie umie czytać:O Na Śląsku jest NAWIĘCEJ, co nie znaczy, ze nigdzie indziej takie rzeczy nie mają miejsc. Interesuje mnie tylko dlaczego akurat ten Śląsk jest taki specyficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już wpadły Ślązoczki i bronią tego swojego bagna. Za granicą jest w chooy tego bydła i na każdym kroku słychać tę ohydną gwarę:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo stoi najlepiej gospodarczo i wszyscy ciągnęli tu niegdyś za praca. Jest tez najbardziej zamieszkany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo na Śląsku mieszka bardzo dużo ludzi. Poza tym większość z was nie zna historii ani geografii rodzinnego kraju i nie ma pojęcia, że województwo Śląskie nie równa się Śląsk. Ale od lasek z kafe trudno wymagać jakiejkolwiek wiedzy. :p Ale na kafe nie widać gwary śląskiej. Widać za to nieuki piszące inną gwarą typu "na krótki rękaw", "na dworzu" i inne kwiatki w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W miastach, które kiedyś należały do Niemiec nie ma prawie wcale Ślązaków. Jest napływowa ludność ze wschodu. Nie usłyszysz tam śląskiego tylko wschodnie rozciąganie. Poza tym są całe osiedla budowane pod kopalnie, gdzie zamieszkują całe wsie z Lubelszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za nic w świecie nie zamieszkałabym na Slasku. Smród, brud i wyraz twarzy tamtejszych mieszkańcow...taki tępy bez wyrazu, wzrok jakiś taki błędny....brrrrrr:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie niewyksztalceni sciagali z całej Polski za pracą w kopalni. Ciężka, acz dobrze płatna i do tego inne profity. Stąd taka klasa społeczna. I niech się szanowne matrony nie obrażają, bo to jest prawda. Trzeba trochę czytać, oglądać programy, a nie tylko telewizję śniadaniowa i durne seriale. Czy mam wrażenie, że na kafe to głównie niepracujace slazaczki lub gorolki? (nie mylić z góralkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Śląsku jest drogie życie niemal jak w stolicy, a wynagrodzenia o połowę mniejsze :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz na Śląsku może i lukrowo nie jest. Ale kiedyś, lata 60,70 to był ten wzrost,, najazdu goroli ", głównie mężczyzn po odsiadkach, szukających pracy, niewyksztalconych, nuezamoznych itp. Na Śląsku dostał pracę, mieszkanie, no to zjezdzali. Potem się rozmnażali i tak wyrosły pokolenia patologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, na śląsku nie ma rodowitych Ślązaków. Ze świecą szukać. Wszystko tutaj to mieszanina byle czego zewsząd. Dobrze piszecie. Moja mama też nie jest stąd. Przyjechała z podkarpacia. Za pracą. Skończyła pedagogikę przedszkolną (studium nauczycielskie) i pracy na wsi nie było. A, że tutaj jej tato pracował w Sosnowcu i ma rodzinę w miejscowości obok tej w której mieszkamy, zjechała tutaj. Rodzina jej pomogła na starcie. Miała 22 lata. Potem poznała mojego ojca, też pomieszany bo babka moja jest z Gdańska dziadek z Częstochowy. I tak tu się zasiedlili i żyją już całe lata. Ojciec się tutaj mój wychował, ale mama już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś autorko, to prawda. kilka dni temu w jakiejś gazecie był podany ranking 10 najbardziej patologicznych miast w Polsce. 5 miejsc w tym rankingu zajmowały miasta polożone na Slasku. Największa patologia w Rudzie Śląskiej x Zapewne w fakcie te dane. Gazeta dla upośledzonych umysłowo ludzi :P pisana przez równie niedorozwiniętych półmózgów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ze Śląska i mieszkałam w różnych śląskich miastach. Potwierdzam, że jest tu dużo "patologii" i niebezpiecznych ludzi, ale to nie są rodzeni tutaj Ślązacy, takich naprawdę mało zostało. Myślę, że winne jest budownictwo. Prawie same kamienice i bloki, niektóre po 14 pięter. Zawsze gdy ludzie są tak "ściśnięci" na małej powierzchni, to zwiększa się ilość patologii na metr kwadratowy :P Na osiedlach domków nie ma takich zjawisk. Nie wspominając już o dzielnicach cygańskich, które tu można znaleźć... tam i za dnia nie radzę wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mieście w którym teraz mieszkam praktycznie nie ma żadnej rozrywki. Dla dzieci - może 1 plac zabaw na 20 bloków. Prezydent nie inwestuje w rozwój kultury, tylko naszej pożal się Boże drużyny piłkarskiej. Naprawdę ze świecą szukać innych rozrywek, więc 1/4 chłopców to kibole :D TU JEST NUDNO. Po 19 miasto umiera. Cisza. Nikt nie jest na spacerze, nikt nigdzie nie idzie, nikt nie wraca z zajęć. Trochę osób siedzi w barach, może ktoś się przewinie w kebabie, to tyle. Ja się od zawsze kręciłam koło młodzieżowego domu kultury więc miałam ciekawe i wartościowe zajęcia, ale wiadomo że mały procent się interesuje takimi rzeczami. A reszta się nudzi. Więc wieczorami siedzą w domach i piją albo chodzą i szukają problemów :P Mimo tego powoli ale skutecznie wszystko się tu zmienia na lepsze ;) jeszcze 10 lat i będzie tu normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tutaj mnóstwo ludności napływowej głównie ze wschodu. Więc tak naprawdę można powiedzieć, że patola jest nie tylko rodzima, śląska, ale napływowa. Na te 10 wymienionych miast odnośnie dwóch można się kłócić. Opole które znajduje się na drugim miejscu leży na Śląsku Dolnym, a wy tutaj się czepiacie Górnego, a to jest różnica. Sosnowca mieszkańcy Górnego Śląska nie uważają za Śląsk, a Sosnowiczanie się do Śląska nie przyznają. Więc tak naprawdę zostają 3. x Ale na kafe nie widać gwary śląskiej. Widać za to nieuki piszące inną gwarą typu "na krótki rękaw", "na dworzu" i inne kwiatki w tym stylu. -Faktycznie. Wiesz, gwara śląska powinna być tak naprawdę uznana za język, tak jak kaszubska. x gość dziś Za nic w świecie nie zamieszkałabym na Slasku. Smród, brud i wyraz twarzy tamtejszych mieszkańcow...taki tępy bez wyrazu, wzrok jakiś taki błędny....brrrrrr - Dokładnie, to są twoi byli sąsiedzi zza płotu. Ups, powinnam napisać- zza płota. x Czy mam wrażenie, że na kafe to głównie niepracujace slazaczki lub gorolki? (nie mylić z góralkami) - Ha ha ha, a dlaczego niepracujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Za nic w świecie nie zamieszkałabym na Slasku. Smród, brud i wyraz twarzy tamtejszych mieszkańcow...taki tępy bez wyrazu, wzrok jakiś taki błędny....brrrrrr - Dokładnie, to są twoi byli sąsiedzi zza płotu. Ups, powinnam napisać- zza płota. vv Spoko, od urodzenia mieszkam w stolicy Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śląsk to również Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bp przyjechały gorole i zasmiecaja nam Śląsk. Pijaki i zabijaki z Warszawki bo im tam nie wyszło. Najgorsze są osiedla np jastrzębie zdrój które składa się z samych goroli czyli przyjezdnych a co za tym idzie z samej patologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle, ze z powodu, ze tam jest praca dla tzw klasy robotniczej, czyli pracowników fizycznych, którzy częsciej niz ci umysłowi bywaja patologia, jak uzywac juz tego przykrego słowa. To samo w łodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nienawidzę Górnego Śląska, a mieszkałam tam całe studia. Kiedy tylko mogłam to uciekałam stamtąd. Choćby na 1 dzień. Brrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ruda Śląska..cos strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×