Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość Açai91
@Gracjanka juz myslalam ze ci sie udalo przed wywolywanien sie ustrzec :-) A ja hie mialam wcale wymazu robionego tego do porodu jak sie okazuje. Bo jak mam cesarke to bie trzeva tego robic - tak mi p. Dr. Powiedziala. Dzisiaj biore sie za pieczenie bulek - zobaxzymy jak sie uda i o ile lepsze sa wlasbe niz ze sklepu:-) Juz mamy umyte okna przez mojego meza, lazienka i kuchnia wydprzatana, pokoj gdzie bedzie mala juz tez. Jeszcze tylko poodkurzac i pozmywac podlogi dzis (tez maz) i Natalka moze sie wprowadzac :-) Kopie dzis malutka jak szalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
-Gość nie ma za co. Za wiele nie pomoglam -Mila0256 no zimna woda jest okropna. Heh mi sie zawsze siusiu zachciewa od razu jak tylko wkładam nogi do miski ale staram sie chwile wytrzymać :) pózniej czuje lekka ulgę... -zojka123 ja mam robione usg na każdej wizycie. Czy jest co tydzien czy co 3 tyg na każdej. Super ze wszystko jest ok i mała super waży. -acai91 he he dobrze by było sie ustrzec wywoływania porodu, ale niestety nic nato nie wskazuje. Małej sie poprostunie spieszy he he a szkoda... Dużo by mamusi pomogła :) Oj takie bułeczki domowe... Mniammm ale mi zrobiłaś gula .. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różefi
Dziś mnie zbadano ginekologiczne i zrobiono USG , tak więc z badania wyszło że rozwarcie na szczęście się nie powiększa ,boli mnie kręgosłup i spojenie łonowe,a brzuch ciągnie . USG jak to pań doktor określił "superowe" ,ale kiedy nastąpi rozwiązanie nie wiem ,mówią że jak będę miała regularne skurcze także nie wiem kiedy to nastąpi bo ja takowych nie czuję. Do tego wszystkiego jestem okrutnie senna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracjana a ja znow mam takie dni kiedy tylko marze o tym rzeby polac sie zimna woda albo gorącą dzis nie sa tak spuchniete jak wczoraj moze ta opuchlizna efekt przy uczuleniu bo wczesniej tego nie bylo :-) Zojka Twoja mala w tej chwili ma moja wage urodzeniowa a ja mialam 2850 i 54 cm jak sie urodzilam :-) Kurcze na brzuchu od zawsze mam pieprzyka takiego jak krosta malego ale odstajacy a jak teraz sie brzuch napiął to mnie denerwuje bo jak swedzi to czasem sie boje ze moge cos z nim zrobic .. Bo odczuwam go jak strupka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
@Mila - nogi do gory. Ja codziennie na spuchniete nogi juz nie trzymam w wodzie tylko podkladam poduszki i podglowki pod nogi u leze z nogami jak najwyzej i ogladam tv :-) pomaga :-) tylko trzeba z godzinke zeby sie troche ustabilizowalo. Niunka moja ma czkawke wlasnie a ja sie zwijam bo mnie boli brzuch na dole. Na dodatek ona sie tak bardzo rozciaga caly czas. Juz niech bedzie piatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila0256
Açai91 w tym rzecz ze ja nie potrafie dlugo lezec dzisiaj cudem spalam do 12 z przerwami na siku a jak chcialam polezec to by bylo tak ze ja dzisiaj bym glodowala i musialam wstac sobie obiad zrobic bo jednak cos jesc musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, dziewczyny ;*** tak mi dziwnie, że mogę wreszcie olać naukę. -_- póki co odsypiam i odpoczywam, bo to ostatnie tygodnie, kiedy mogę ;D @Różefi, a co w końcu z ta cesarką? będą Ci robić przez te genetyczne sprawy czy jednak nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, mam takie pytanie ;) mam cykle zazywczaj 28dniowe. Kochałam się z partnerem w 12 i 14dc z prezerwatywą + pratner kilka sekund przed finałem wycofywał się. 23dc zauwazyłam podbarwiony gęsty śluz na kolor lekko brązowy. Dziś powinnam dostać @ jednak nie było. Poszłam na BhcG z krwi : wynik poniżej 0,1mlU/ml. test sikany pepino także negatywny. Czy mogę uznać że ciąży nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Gracjana trzymaj sie trzymamy kciuki. Moje malenstwo wlasnie skonczylo tydzien :) Tpm o tak zmeczenie jest i snu brakuje, mam tesciow do pomocy to tez niby odpoczywam ale i duzo robie w domu zeby nie bylo ;) to i zmeczona chodze. Kawusi4 to juz chwilka i chyba tez ruszysz na szpital. Jak jechalam na cesarke wzielam torby ze soba i bo musialam miec rzeczy dla malenstwa i mialam je ze soba. Po porodzie maluch byl non stop ze mna. Tu juz byla masakra bo ani odpoczac ani wziac na rece bo brzuch boli, gdzies isc bo boli, nawet do karmienia nie moglam znalezc odp pozycji :( Mila masz sie z tymi nogami ale juz tuz tuz.... Justynka super ze mwma Ci pomaga to duzo dla nas a u Ciebie to faktycznie sie dzieje. A Ciebie tez te powodzie dotknely? Ok mloda pojadla ide spac dalej ;) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex będę miała cesarkę ,w piątek miałam konsultacje z hematologiem i powiedział że ze względów hematologicznych wypisuje zlecenie na takie rozwiązanie. Tylko teraz każą mi czekać aż będę miała regularne skurcze,żeby mnie pociąć a to już uważam za bezsens. Jakoś tydzień temu nie było problemem ,że jestem wg USG e 36t6d i mieli wywoływać poród chyba tylko po to żeby łóżko zwolnić,a teraz ciężko wyznaczyć termin planowanej cesarki. Mówię wam co ja ssię mam w tej ciąży to jakaś masakra. Dziś już po ktg, oczywiście śniadania zjeść nie mogę aż do wizyty ,tak więc czekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz mam wiekszy cyrk zamkneli porodowke w szpitalu tam gdzie rodze tzn teraz juz gdzie chcialam rodzic i musze jechac nie wiadomo gdzie jak bylam na zastrzyku od uczulenia kazdy mi mowil ze jak cos to po karetke oni od razu beda wiedzieli gdzie mnie wiezc albo jak sie zacznie to w karetce bedzie polozna i ona odbierze porod . Masakra mojego lekarza nie bedzie oddzialu nie ma jestem jak bezpański pies . A moj chyba mnie przeziebil bo on jest przeziebiony mnie juz boli gardlo mam katar i kaszel... Chyba pecha mam na koniec ciazzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam do Was pytanie, jak to wyglądalo u Was. Przykładowo termin porodu z OM mam na 12.06.2016, zwolnienie lekarskie do 12.06.2016. Jeżeli nie urodzę do tego czasu to 13.06 mam wstawić się do szpitala i wiadomo, że mogę urodzić np. 15.06. I tu pojawia się pytanie - czy od 13.06 do 15.06 szpital wystawi mi L4, czy już te dwa dni będą podciągnięte pod macierzyński? Jeżeli tak to jak wypełnić dokumenty, wszędzie w formularzach jest urlop macierzyński od daty narodzin dziecka. Podpowiedzcie jak Wy rozwiązałyście tę kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila to średnio... Ale rzeczywiście jak coś to dzwoń po karetkę i z głowy.oby to przeziębienie się nie rozwinęło :/ Ja będę rodziła 130 km od mojego miejscowego szpitala. I najprawdopodobniej cesarkę będę miała w czwartek o ile nie wyjdzie w trakcie coś nieplanowanego ;) Gościu szpital nie powinien robić problemu i wystawić zwolnienie na dni przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Mila zdazysz dojechac bez problemu do nowego szpitala urodzic na miejscu to twoje pierwsze dziecko to nie martw sie ze szybko wyskoczy a jak tak to w karetce bedzie polozna- dasz rade. Rozefi bidulko faktycznie takie zamieszanie, ze czujesz sie pozostawiona sama sobie a przeciez tu nie chodzi o telewizor ktory jak kupisz popsuty to mozesz reklamacje zlozyc tu chodzi o zdrowie Twojego maluszka. Szkoda, ze tak sie dzieje w szpitalach, ze znieczulica niektorych lekarzy na tak istotne sprawy no ale miejmy nadzieje, ze u kazdej z Was porod zakonczy sie szczesliwie. Mojej kumpeli odeszly wody o 0:03 i dopiero na drugi dzien o 7 rano kazali jej przyjechac czyli po 31 godz i dziecko dostalo infekcji ciagle ma zastrzyki i na antybiotyku mala placze i mama placze, nerwy i stres. Dbasz o ciaze 9 m-cy zeby dziecko mialo odp warunki i zdrowe bylo to pozniej ktos jedna decyzja potrafi spierdzielic ci radosc z porodu badz uposledzic dziecko na cale zycie..Przepraszam ze tak pisze ale tak czesto bywa. Nie martwcie sie dziewczyny i miejcie wplyw na decyzje lekarzy nie pozwolcie im decydowac jeslu chcecie inaczej chyba ze jest juz jakas koniecznosc i nie ma wyjscia badzcie czujne, pozdrowionka. Gracjana jak tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, czy powinnam martwić sie bardzo opuchniętymi nogami, mam kilka dni do cesarki, mojego lekarza prowadzącego nie ma, a ja z dnia na dzien wyglądam gorzej. niewiem czy powinnam gdzies sie zgłosić do szpitala czy zignorować to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*ROZEFI no teraz to tak namieszali z tymi porodowkami u nas ze szkoda slow albo przyjma albo nie ... MASAKRA jakas ... *nikola ja sie wlasnie martwie ze tak moze byc bo u mnie w rodzinie wszystkie szybko rodzily i nie mialo to znaczenia pierwsze czy drugie ale dobrze ze te karetki sa a nie tak jak dawniej ze najpierw trzebabylo szukac telefonu a potem wyczekiwac karetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Czesc dziewczyny, piekny dzień dzisiaj, w taki moglabym urodzic ;) Bylam dzis w firmie zawiezc zwolnienie i odwiedzic znajomych. Milo spedzony czas ale za to balam sie zeby gdzies w drodze mnie nie zlapalo, bo strasznie twardy brzych dzis mam, ciągle sie napina, boli, ledwo moglam isc. Mimo to kusi mnieczeby przejsc sie jeszcze do 2 sklepow po letnie buty na spacery, bo jak sie mala urodzi to nie bedzie to takie proste. Najwyzej porod aie przyspieszy id tego chodzenia ;) Dziewczyny czy ktoras z Was pije/piła herbatke z lisci malin? Czytalam ze to podobno usprawnia porod. Co o tym sadzicie? Bo chyba kupie i zaczne id dzisiaj pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Hej :) U mnie gdzie ordynatorem jest moj gin prowadzacy tez zakmkneli porodowke niestety. A szkoda bo bardzo chcialam tam rodzic. Na szczescie skierowal mnie na koniec do innego ginekologa dzięki ktoremu mam wejscie do innego szpitala. Współczuję wam dziewczyny tego puchniecia:( Ja ogolnie procz bolesnego parcia w pochwie nie mam zadnych innych dolegliwosci. Bardzo chciałabym urodzić juz w przyszlym tygodniu a tutaj zadnych objawow. Ani czop nie odchodzi, zadnych skurczy itd. Tylko tyle co na usg wyszlo ze glowka nisko szyjka krótka z rozwarciem na palec. Dodatkowo zaczynam sie bać czy bede mogla karmic bo biust mi sie nie powiększa ani nawet nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
Pamietaj ze kazda moze karmic tylko trzeba rozbujac w razie czrgo:-) zrobilam dzis makaron z truskaekami bo chodzilo za mna kilka dni. Moze to ze wzgledu na spokoj czy na to ze to juz niedlugo wszystko w sumie 3 dni - ale dobrze znosze wszystko nawet z bolem:-) nie mogw sie doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Mila masz racje z tym szukaniem tel i wyczekiwaniem na karetki ;) bedzie ok. Bezka ja nie pilam tych herbatek i nie moge nic powiedziec :( Nie polecam przyspieszac porodu bo nawet jesli uda nam sie wywolac skurcze to nie koniecznie bedzie rozwarcie badz odejda wody a nie bedzie skurczy i wtedy mozemy sie umeczyc. Kochane badzcie cierpliwe i zdajcie sie na matke nature. Mnpm- wielkosc i bol piersi w ciazy nie ma wplywu na laktacje. To czy bedziemy mogly karmic piersia zalezy od nas. Od pierwszych chwil malenstwa trzeba je przystawiac do piersi i pobudzac produkcje mleka. Dopiero w 3 dobie zauwazymy ze piersi nabrzmiewaja. To od nas i malucha zalezy ilosc pokarmu w piersiach; od nas: jak czesto przystawiamy (najlepiej na zyczenie), od maluszka: ile potrzebuje, czasami tylko troszke aby sie napic a czasem wiecej aby nasycic zoladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola zamieszanie jest u mnie okropne,a niby w dobrym szpitalu jestem ;) nic to jeszcze troszeczke i mój skarb będzie na świecie :) Gość (13:31) powinnaś zglosis się do szpitala,duże obrzęki mogą świadczyć o czymś niepokojącym . Bezzka nie kombinuj tylko cierpliwie czekaj ,aż się samo rozkręci . chcesz próbować coś przyspieszyć to ewentualnie zrób sobie tę przyjemność i uprawiaj sex :D Mam nadzieję ... Powiem ci ,że leżąc na trakcie porodowym już się nasluchalam różnych porodów i jedne są szybkie i bezobjawowe,inne długie i ciężkie ,wiec to że nie ma konkretnych objawów nie znaczy ,że nie chwyci z godziny na godzinę ;) co do karmienia to przede wszystkim musisz nastawić się ,że bardzo chcesz i jeśli nie będzie wychodziło męczyć położną żeby dobrze nauczyła przystawiac do piersi . Jeśli wszystko dobrze pójdzie to jutro o tej porze będę juz odliczala chwilę do momentu kiedy zobaczę moje maleństwo :) mam tylko dylemat czy ściągać mojego żeby chwilę że mną był przed i żeby zobaczył małego zaraz po przez dosłownie chwilę ,czy lepiej niech przyjedzie następnego dnia i posiedzi z nami w pokoju dla położnic troszkę dluzej . boję się że szew będzie bolał i ciężko będzie mi się poruszać . już tak blisko i tyle niepokoju w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Rozefi bidulko widac ze sie denerwujesz bo widze o ktorej dodalas posta. U mnie tez 05:50. Ale mala karmie to nie spimy. Na twoim miejscu dalabym znac twojemu aby byl przy Tobie, zreszta zalezy jak bys sie z tym czula? Moj byl przy 3 bo chcialam jego wsparcia no ale kazdy jest inny...nie denerwuj sie bedzie ok trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te liście malin nie maja przyspieszac porodu tylko jak przyjdzue na niego czas to sprawic ze porod bedzie efektywniejszy :) tzn. ma wzmacniac miesnie macicy i skurcze zeby sprawniej poszlo. Ale zobaczymy czy zdaze w ogole zacząć, bo dzis mamy na 10:30 ktg w szpitalu w ktorym mam rodzic, zobaczymy co wyjdzie. Lekarz kazal mi tydzien tenu odstawic luteine i magnez no i dzis pierwszy raz zlapal mnie skurcz lydki w nocy, malo przyjemne.. Rozefi to juz trwa odliczanie :) fajnie ze niedlugo ujrzysz swoje dziecię, dobrze będzie, przynajmniej podczas cesarki unikniesz tych bolesnych skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Bezzka zawsze myślałam, że herbata z liści malin może przyspieszyć poród i z ciekawości sobie chwilkę poczytałam. Rzeczywiście jest tak jak piszesz, że taka herbatka może usprawnić poród a nie go przyspieszyć tylko powinno się ją pić już kilka tygodni przed rozwiazaniem. U nas to już trochę chyba za pozno. Mam nadzieje .... ja w pierwszej ciąży nie mialam żadnych objawów porodu. Dzień wcześniej bylam u lekarza prowadzącego i ten mi powiedzial, że jeszcze ze 2 tygodnie pochodzę, a co sie okazało na drugi dzień urodzilam. Rozefi to u Ciebie ekscytacja przed jutrem pewno sięga już zenitu. Ja wczoraj myślałam, że u mnie coś się rozkręci bo jak położyłam sie spać to zaczął boleć mnie brzuch i krzyż tak jak na miesiączke. Po dobrej godzince się uspokoiło. Powiem wam, że prawie w panikę wpadłam. Kurcze ta świadomość co mnie może czekać wzbudza we mnie ogromny lęk. Takze Rozefi trochę zaczęłam Ci zazdrościć, że bedziesz miała cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Rozefi jutro Wielki Dzień. Ładna data 09.06 na narodziny. Będziesz miała chociaż dobrą opiekę położnych po porodzie? Bezka w sobotę poszłam kupić sandałki, bo w balerinach, jak długo chodziłam puchły mi stopy w te upały. Co to byl za wyczyn. Nie dość, ze trzeba bylo przymierzyć to jak zwykle noszę 39 lub 40 tak 41 były dla mnie za male . Nie mogłam w kostce zapiąć a w japonkach stopy wyglądały jak baleron. Przytyłam 8 kg w ciąży, ale dłuższy spacer, nadchodzaca burza zrobiły swoje. Na szczęście udało mi się kupić sandały, rozmiar 41 :) , które się dopięły. Wczoraj, gdy odbierałam syna z przedszkola mój dwulatek wybiegł prawie na ulicę. No i zmuszona byłam przebiec kawałek, żeby go złapać. Wystraszyłam się niesamowicie. W niedzielę wyszłam z nim z kościoła, bo bylo mi za duszno a ten nagle wbiegł do środka. Juz myślałam, ze go nie znajdę. Chyba kupię mu jakieś szelki , bo nie nadążam za nim z tym brzuchem. Idę dziś z nim i z najstarszym do okulisty i trochę się obawiam jak wrócę. Pochwalę się jeszcze, że dziś ma przyjść lóżko dla średniego, żeby najmłodszy łóżeczko zwolnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już dosyć tego szpitala, tu kto jest ten podejmuje decyzję wczoraj już mnie naszykowali na to ,że jutro będę mieć cesarke, że ciążę trzeba rozwiązać troszkę wcześniej żeby się akcja porodowa nie zaczęła i wszystko było po ludzku . dziś już tak kolorowo nie jest ,bo przyszła inna pani doktor i " dalej czekamy aż rozpocznie się akcja ,będą regularne skurcze i wody odejda wtedy będzie cięcie" - po co pytam skoro ma być cięcie to po co mam mieć te skurcze ? Kawusi4 czy opieka poporodowa będzie dobra dam znać po wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
Ja na szczescie mam termin zaklepany na piatek i chyba mi tego nie beda odwlekac bo zapisane :-) malutka szaleje w brzuchu, mnie lapie stres czy spakowane wszystko bo jutro rano ruszamy do szpitala. Dzis jeszcze apteke zalicze - za ostatni pobyt w szpitalu PZU mi przyznalo 200zl na leki to kpokupuje Octanisept i Contratubex na blizny bo one drogie sa. Ze dwa Linomagi dokupie tez. I bede gotowa na podboj oddzialu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM3
Cześć dziewczyny!Moja Helenka ma dziś równo miesiąc,a tak naprawdę dopiero wczoraj miałabym termin porodu.Aż trudno uwierzyć ,że to już miesiąc.Jeszcze tylko 11 i będziemy świętować roczek,hehe.Wy w większości jesteście na trochę innym etapie,bo ciągle oczekujecie na maleństwa,więc nie chcę się rozpisywać o mojej codzienności.Może potem,jak już wszystkie się "rozpakujecie "zaczniemy sobie plotkować o karmieniu,spacerowaniu,usypianiu,kupkach itd. Jestem z Wami całym sercem i życzę powodzenia.Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
wpadlam zobaczyc,czy rodzicie ;)trzymajcie sie dzielnie na tej koncowce! opuchniete nogi bym pokazala,podjedz na izbe,co ci szkodzi. Moja mala ma 10dni :) nie daje mi spac..przy pierwszym jednak wiecej sil mialam,teraz w nocy jak pijana stoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Rozefi no iedyne co moge powiedziec to ze nie rozumiem tej polityki twojego szpitala. Moj gin jak na polowkowych wyszlo ze maly ulozony posladkowo wiec póki co zalecenia do cesarki powtarzal ze trzeba będzie sie wczesniej umówić na CC zeby nie ryzykowac ze zacznie sie normalny porod i skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×