Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pattipotrafi

Retro aranżacja do mieszkania

Polecane posty

Gość gość
Na stronie https://7kd.pl/ mam sprawdzony sklep z dywanami, to jest w ogóle sklep online marki 7 Krolestw Dywanow (importują bezpośrednio z Turcji). Dobry kontakt szybka i darmowa dostawa, nie mam z nimi problemów a kupuję regularnie dywany – do hotelu, do domu, do mieszkan które podnajmuję itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA

Jak dla mnie to tylko meble włoskie i nie zamieniła bym je na inne. Meble Włoskie po pierwsze są bardzo trwałe a po drugie są  niepowtarzalne. Bardzo ładne wzornictwo możemy znaleźć na stronie sklepu ITALIASTYLE. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onkosfera

Widze, że większość odpowiedzi na posta to reklamy. Mimo wszystko podejmę dyskusję, może ktoś się przyłączy

Sens wstawiania mebli retro do mieszkania zależy od powierzchni jaką dysponujemy, stylu naszego życia, stylu domu w ktorym mieszkamy. No i co rozumiemy przez meble retro. Pamietajmy że te sprzed 100lat są mniej praktyczne i bardziej delikatne niż meble "babcine" z PRLu, czy współczesne.

Jeżeli ktoś dysponuje starą willą, albo wielopokojowym apartamentem w kamienicy, to czemu nie mialby sobie  urządzić lokum całkowicie w starych meblach? Natomiast większość osób ma nowoczesne mieszkania w blokach(nowoczesne oznacza dla mnie powstałe od dwudziestolecia miedzywojennego), o niezbyt dużym metrażu. Dlatego wtedy najlepiej sprawdza się urządzenie współczesne, nawet minimalistyczne i w tym wnetrzu wyeksponowany jeden piękny stary mebel np fotel czy tremo. Wtedy jesteśmy w stanie docenić smak staroci, a wnętrze nie wygląda na przestarzałe i zdziadziale. I nadal jest praktyczne, a nie jak w muzeum.

Jeśli chodzi o moje upodobania, to zawsze mialam upodobanie do poddaszy i belek stropowych, jednak nie zdecydowalam się na mieszkanie na poddaszu na stałe, bo to jednak bardzo upierdliwe (wysokie pietro bez windy, wózki, dzieciaki, okna tylko połaciowe, częste problemy z dachem, z temperaturami itp). Dlatego zrobilam sobie (rękami fachowca oczywiście) dwie beleczki z przyporami w mieszkaniu we współczesnym bloku. Niektórzy nabierają się na to do tego stopnia, że pytają, aha, to mieszkanie poddaszowe?, mimo, że widzieli z zewnątrz, że blok ma płaski dach! Do tego mam szafkę kuchenną po prababci i stół z krzeslami po babci. A reszta wspolczesna, nawet ikea. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos9

ja bardzo długo urzadzalam lazienke retro. nie mogłam się na nic zdecydować. Jeśli chodzi o armaturę to jestem zakochana w modelach firmy www.armaret.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria Motała
4 godziny temu, Gość gos9 napisał:

ja bardzo długo urzadzalam lazienke retro. nie mogłam się na nic zdecydować. Jeśli chodzi o armaturę to jestem zakochana w modelach firmy www.armaret.pl

A ja polecam dobrego projektanta, bez tego ani rusz z remontem. https://www.decoroom.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×