Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak podajecie swój wiek? W latach ukończonych czy rocznikowo?

Polecane posty

Gość gość

Tak pytam przy okazji tematu o wieku w którym urodziłyście. Jeżeli np urodziłam się w grudniu 84, w ciążę zaszłam w czerwcu 2014, to ginekolog wszędzie wpisywał 29 lat, bo tyle miałam ukończone. Urodziłam w styczniu 2015, dopiero co skończywszy 30 lat, a położna wpisała mi rocznikowo 31 lat. W papierach mam teraz jakbym chodziła w ciąży 2 lata, a mam przecież wcześniaka. Powinno to być jakoś ujednolicone. No i kwestia np testu pappa, tam też się podaje wiek i na tej podstawie jest obliczane prawdopodobieństwo, w moim przypadku teoretycznie można było wpisać 29 lub 30, wynik za każdym razem diametralnie różny... to samo jak po 35 r.ż. niby są badania prenatalne bezpłatne na nfz i znowu jak oni to liczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszędzie wpisują wiek ukończony. Na przykład na receptach dla dzieci jest napisane np. 3 lata, nawet jeżeli za miesiąc ma 4 urodziny. Moim zdaniem położna źle wpisała twój wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polozna pewnie wziela kalkulator i sobie odjela 2015 - 1984 = 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leżałam z dziewczyną która kończyła 30 lat pomiędzy usg genetycznym a połówkowym i z tego powodu u niej prawdopodobieństwo Downa i innych chorób nagle gwałtownie wzrosło mimo, iż w ciąży przecież już była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U lekarza czy w innym takim miejscu podaję mniej więcej wg. zasady - do 7-8 miesięcy po urodzinach podaję wiek ukończony, powyżej wiek który juz prawie osiągnęłam. Dla samej siebie :D podaje tylko wiek ukończony. Ale dzisiaj mam urodziny więc już muszę przestać się oszukiwać i zmienić cyferkę odnośnie mojego wieku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w UK tu wpisują wiek ukończony. A ja różnie podaje,chociaż po 25 zaczęłam podawać ukończony bo jestem z grudnia;-) wiec mam narazie te 29:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na prentalnych wpisali 29 lat, choć za parę tygodni konczylam 30. Sama podaję wiek rocznikowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na prentalnych wpisali 29 lat, choć za parę tygodni konczylam 30. Sama podaję wiek rocznikowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze, że mam urodziny na początku roku, nie mam takich problemów :P Ale wydaje mi się dziwne podawać wiek rocznikowo zamiast lat ukończonych, np. rodzisz dziecko 31 grudnia, a na następny dzień mówisz, że dziecko ma roczek, bo rocznikowo tak wychodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mi zawsze wpisywali rok rocznikowo. U lekarza, położna i w szpitalu - zawsze tak miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu dziecku zawsze piszą tyle, ile ukończyło, np 2.10m.. albo 9 miesięcy.. Mnie raczej też pisano wszędzie ukończone lata, oczywiście bez miesięcy itp. ALE, ALE.. właśnie na porodówce wpisano mi właśnie lata rocznikowo, mówiąc, że tak się tam zapisuje.. Rodziłam w styczniu, a urodziny miałam po kolejnych 3 miesiącach, czyli w kwietniu i niestety, wpisano mi więcej lat niż miałam w rzeczywistości :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie slyszalam nigdy o wpisywaniu wieku rocznikowo. zawsze ukonczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×