Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ToZnowuMy

zebromarchewka

Polecane posty

to ja od kota > Ty wiesz co ? mąż ja straszył : bo pan cie zabierze , ,ze są tam beboki i inne takie ... ;/ masakra dzięki za odp i czekam na dalsze ;) już napisałam maila do księdza marka ;) jeszcze musze kilka rzeczy powywalać z hello kitty . sritty i wgl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Witaj As :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Witaj Nicky :) no widzisz a jednak, maz ja straszył a teraz widzi strasznego faceta . Teraz trzrba jakos zresetowac jej te mysli. Badz z nami tutaj to bedziesz miala wsparcie :) Dzieci maja duza wyobraźnię i wtedy w mozgu tworzą sie obrazy. Czas by opierd ..... meza ( przepraszam ale on bardzo zle robi) . Napisalam op******ic ale tylko dlatego bo zla jestem na niego ale nie o******laj tylko usiadz kolo niego w stosownej chwili i spokojnie wytłumacz ze takie p*****lniete teksty zle sie odbijają na dziecku. Nie uzywaj wulgaryzmow haha( to tylko ja uzywam gdy mnie nosi ;) ) kazdy juz tu o tym wie ;) . Spokojnie wytłumacz jemu a jak bedzie marudzil to ostrzej ze krzywdzi dzuecko i sobie nie zyczysz takiego podlego zachowania. Dobra stop bo mnie nosi hahaha :) :) pozdrawiam wszyStkie kochane ludziki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoje powiem ;0 ale mimo wszystko modlitwa jest również bardzo ważna :) a jemu powiem ,zeby w nij lęku nie zasiewał , i tak poprosze księdza jescze raz poświęcenie mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
A co to "beboki " ? Jakimi bebokami ja straszy? Pierwsze slysze o bebokach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Nicky hahaha "juz napisalam sms do ksiedza Marka " hhahs szybka akcja, fajna jestes, fajnie piszesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NickyMinaj & To ja od kota 🌻 Ostrzeżenie przed czymś poprzez zasiewanie lęku u dzieci typu "nie chodź tak daleko sam/tam bo przyjdzie dziad i cię wsadzi do wora" to jest tylko zwrócenie uwagi, że istnieje taka możliwość pt. "nie rób tego ... bo może się stać to czy tamto" Każdy chyba w dzieciństwie miał z takim zwrotem do czynienia i nikt przez to nie widział porywających dziadów / panów/ beboków itp. A ma to na celu ostrzeganie przed czymś co może się źle skończyć typu.: "nie wychylaj się za mocno przez okno bo możesz wypaść" czy "nie chodź samemu gdzieś tam bo to może się źle skończyć" I to jest naturalne ostrzeżenie dziecka przed zagrożeniami, które niesie mu życie. I taki "lęk ostrzegawczy" przed czymś jest potrzebny i zdrowy do funkcjonowania każdego człowieka. Oczywiście nie mam tu na myśli jakieś patologiczne notoryczne strasznie małego dziecka, bo nikt przy zdrowych zmysłach tego swojemu dziecku tego nie robi aby dziecko się bało dla samego strachu. Ale już samo widzenie takiej postaci przez niczego nie spodziewającego się człowieka czy dziecka to tu jest skutek inny niż tylko mówienie do kogoś "uważaj bo jakiś pan przyjdzie i zabiera niegrzeczne dzieci". Dziecko samo sobie tego nie wyobrazi żeby jeszcze się tego wystraszyć tak żeby płakać. To nie jest w naturze dziecka. Ale to jest właśnie w naturze złego, żeby przychodzić i niszczyć spokój i zasiewać lęk aż do momentu paniki. Pokazuje się właśnie ludziom wierzącym (albo się nawracającym tak jak było w moim przypadku, że widziałam w tamtym czasie dwa razy ducha) Działa tak wtedy kiedy ma jakiś dostęp np. poprzez rzeczy, które należą do niego. Mogą to być również zabawki, które są specjalnie omadlane przez ludzi służących złemu aby zły duch mógł w większym stopniu działać niż bez tych rzeczy. Np. poświęcone złym duchom kadzidełka, wahadełka, amulety, pentagramy itd. Zły duch wykorzystuje naiwność naszą. Nie musimy w to wierzyć żeby on mógł poprzez te rzeczy działać. Znam przypadek jednego egzorcysty, u którego potem byłam, że dostał od znajomego jakąś maskę, którą ów znajomy przywiózł z podróży zagranicznej i od kiedy miał tą maskę w swoim pokoju to nie mógł się modlić. Kiedy szukał przyczyny doszedł do wniosku, że zaczęło się to od momentu otrzymania tego prezentu. Kiedy ją usunął okazało się, że mógł się na spokojnie modlić bez przeszkód. Jedni powiedzą na to, że to jest nasza psychika - a drudzy powiedzą, że to działanie złego ducha. Przychylam się tu do działania złego ducha bo w świecie duchowym nie ma przypadków - to raz. A dwa to - ktoś sam z siebie nie robiłby sam sobie krzywdy żeby potem musieć szukać przyczyny danej trudności - bo to jest nielogiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwestii męża to możesz mu powiedzieć aby traktował tak dziecko jak sam by chciał być traktowany w tym wieku. Owszem ostrzeżenia są ważne dla normalnego zdrowego wychowania dziecka ale przykładowo już mówienie "idź do diabła" / "idź do cholery" / "zawsze jesteś taki niegrzeczny" / "niech cię cholera weźmie" itp. itd. sprowadzają działanie złego. Rodzić w ten sposób może nieświadomie do życia swojego dziecka zaprosić złego. Warto o tym wiedzieć. Mówi o tym wielu egzorcystów. Polecam filmiki ks egzorcysty Piotra Glasa na youtub. Wszystko pięknie wyjaśniają. Takie jest działanie słowa dla złego ducha i też jest moc błogosławieństwa. Od wieków właśnie rodzice przy małżeństwie błogosławili swoje dzieci na resztę drogi życia. I to nam zostało od święta ale na co dzień nie pamiętamy żeby innych dookoła błogosławić aby zmniejszać zasięg złego. Dlatego warto dzieci błogosławić w Imię J/ezusa wówczas zły nie będzie miał w ich życiu tak łatwego dostępu jak w przypadku przekleństw z diabłem w roli głównej. Są modlitwy uwolnienia od takich negatywnych wpływów słów wypowiadanych w złości. Nawet od negatywnych myśli o sobie. Które też są formą zaproszenia działania złego ducha. I właśnie J/ezus nas z tego wyciąga kiedy tylko Go o to poprosimy :) Czy On nie jest wspaniałym Bogiem? Uwalnia, uzdrawia, naucza i się Nim zachwycam bo mnie wyciągnął z właśnie z wpływów złego :) Gdzieś przeczytałam, że zły duch jest jak pies na uwięzi. Kiedy podchodzi się za blisko to kąsa. No i można podejść do niego świadomie i nieświadomie ale zawsze efekt jest ten sam bo każdy zostaje pokąsany duchowo i życiowo. Ale Bóg jest mocniejszy :) I Jego drogi z Jego nakazami warto się trzymać żeby zły nas za bardzo nie poturbował w tej ziemskiej pielgrzymce do wieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym temacie polecam dla każdego: x Kultura Otwock Celestynow SP12Otwock MDK Otwock Zagrożenia Duchowe Dzieci i Młodzieży cz 1 https://www.youtube.com/watch?v=jhZA0X9wCiE x MDK Otwock Zagrożenia Duchowe Dzieci i Młodzieży cz 2 x Włodzimierz Cyran https://www.youtube.com/watch?v=38nJAMRCSck x polecam szczególnie dla Hehgościa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj oj stara modelka bez związku ;) zgadzam się ze wszytskim co napisałaś . pisałam do księdza , którego mi poleciłaś , wyszło na to ,zę bardz dobrze zrobiłam ,zę wywaliłam tą wredną lalke , tak jak mówię , ja dobrze wiem kiedy zaczęły sie takie problemy . mam nadzieje ,ze lęki córeczki niebawem ustaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Tak Modelko ale ja slyszalam tego typu teksty nieodpowiednio użyte. Typu: jak bedzuesz niegrzeczny to dziad cie zabierze albo babajaga. Babajaga nie istnieje i nie moze dziecka zabrac ( z bajki jest) . Oczywiscie jesli dziecko biega wyrywa sie w nieodpowiednich miejscach i szarpie sie z mama to mozna powiedziec ze " jak bedziesz uciekal to mamusi bedzie trudno cie znalezc i ktos moze cie zabrac gdy sie zgubisz . Ale jak dzuecko jest niegrzeczne w inny sposob np broi strasznie w domu to nie mozna powiedziec ze oddam cie dziadowi albo dziad cie wezmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
Witaj NickyMinaj :-) I nie czytaj tego poniżej! ;-) No, chyba, że od tego drugiego "x"-a My tak sobie z Modelką lubimy czasem pogaworzyć ;-) x Modelko Jestem trochę przerażony tym człowiekiem a raczej jego siłą oddziaływania na innych. Zasłyszane gdzieś tam: "trzymaj się z dala od negatywnych ludzi, oni zawsze znajdą problem na każde rozwiązanie". To już nie jest tylko ksiądz doktor, nie egzorcysta a religijny imam, tak jak to postrzegają fanatyczni islamiści. Nie ma nic prostszego od wyszukiwania negatywów w ludzkim postępowaniu, zwłaszcza jeżeli stoi za tym jakaś ideologia skupiająca jej wyznawców. Czy to Świadkowie Jehowy czy Zielonoświątkowcy czy jakiś inny odłam protestancki, każdy z nich posługuje się podobną retoryką, zaglądając przez ramię konkurencji - wyszukiwanie drobnych błędów interpretacyjnych Pisma Świętego i tworzenie na tej podstawie własnej wizji świata i człowieka w tym świecie. A ja staram się wyobrazić po wysłuchaniu kazania Pana Doktora, wpisanego w jego postrzeganie NORMALNEGO człowieka, niezwolonego siłami nieczystymi, prowadzącego NORMALNE życie, mającego NORMALNE relacje z innymi, niepodatnego na żadne z opisanych zagrożeń. Jego zwykły dzień. I wiesz co Modelko? Staje mi przed oczami obraz fanatycznego muzułmanina. Rozumiem, że zabolało słowo "fanatyzm". Ale czym jest fanatyzm jak nie dokładnym przestrzeganiem reguł tej gry. Do przemyślenia ... Mam nadzieję, że nie obraziłem :-) ;-) x Jeżeli chodzi o bardzo małe dzieci, wolę się z niczym nie wyrywać przed szereg ;-) Ta materia jest tak delikatna, że wymaga paru przemyśleń, kilku przespań się z tematem i dopiero można pokusić się o rozwiązanie problemu. Sądzę, że kobiety są tu bardziej predysponowane do prawidłowych rozwiązań, pokierowane zresztą wrodzoną intuicją :-) x DzieńDobry Wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Teraz mi sie przypomnialo ze moja mama straszyla moja corke babą. Bardzo mi sie to nie podobalo a tymbardziej ze moja corka jak byla malutka ( no i do teraz) byla bardzo grzeczna i cichutka. Tyle ze czesto prosila babcie by isc do ogrodu czy na spacer to odpowiadała jej babą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Nicky jak corka ma inne jeszcze France w domu to tez wypiernicz podepcz i zdala od domu z tym gownem. Pamiętacie "Lalke Czaki?" I to gowno z "Ducha" ktore dziewczynka miala w pokoju ( klaun czy co za gowno to bylo) . Same paskudztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
17:37 :) zgadzam sie w 100 procentach :) Wszelkie działania ksiezy wobec zlych mocy ( egzorcyzmy itp) sa dla mnie przerażające , dziwne i zle ( sory) Wole opcje : psycholog psychiatra, przyjazne osoby blisko, czyli dobre słowo przyjaciela Mozna sobie niezle napieprzyc w zyciu gdy ksiadz bedzie wyganial zlego od nas ;) . Ja w boga wierze ale juz kiedys pisalam ze ksieza mnie przerażają a skoro cos mnie przeraza to nie jest to dobre. To jest tylko moje zdanie wiec Modelko kochana nie obraz sie na mnie, kazdy ma tam jakies swoje wyobrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Kochani :) Cały dzień nie miałam czasu na pisanie, ale przynajmniej po południu złapałam godzinkę snu przy moim synku. Ranek intensywny, popołudnie leniwe, a na wieczór znowu brak czasu na cokolwiek. Teraz mam nadzieję, że nie padnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebok to regionalny "demon" słowiański, który pozostał w powiedzeniach ludowych do obecnych czasów tak jak Licho. To samo dotyczy Baba-jagi, która dotrwała do naszych czasów tylko w bajkach rosyjskich, a potem podpierniczona przez innych na Europę. x Już Wam kiedyś o bóstwach słowiańskich wrzucałam link. Wiele z mitologicznych postaci, które występowały w wieku krajach "zostały podciągnięte" pod postać diabłów większych i mniejszych po chrystianizacji danych ludów. xx Za mną bardziej przemawia nauka, niż Biblia ukazująca stworzenie Ziemi w 6 dni z całym dobrodziejstwem inwentarza, ale nie wyklucza to mojej wiary, w której byłam wychowywana. xxx Gdyby nie pełna i jakby nie było agresywna chrystianizacja w czasach średniowiecza, to do tej pory byśmy mieli kanon bóstw oraz dobrych i złych demonów (leśnych, domowych, wodnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Ooo witaj As , myslalam ze juz was nie bedzie . Milej nocy kochane ludziki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Bebok to licho ;) to juz wiem dzieki As :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkleiło mi część linku, ale z tego można wskoczyć na wikipedię i na liście spokojnie wybrać hasło z naszym słowiańskim demonem ;). Jak będę miała czas to znowu Wam wyszukam filmik o bóstwach i demonach Słowian. x Tak jak już Wam pisałam o przejmowaniu ludowych, pogańskich tradycji do świąt chrześcijańskich, tak samo robiono z "wrzucaniem do jednego worka" postaci mitologicznych takich jak grecki faun czy nasz rodzimy bies, kusy itp. xx Wystarczy trochę zapoznać się z historią chrystianizacji "ludów pogańskich". Nam taki zaszczyt "wykasował" całą bogatą historię naszego państwa i kultury, a co było przed chrystianizacją stało się"tabu". Czemu w Częstochowie na Jasnej Górze wisi obraz w niedostępnym miejscu dla wiernych i zwykłych turystów, który przedstawia Władców Polan przed przyjęciem Chrztu, a my się o nich w szkole nie uczyliśmy? Mamy szczątkową wiedzę, ale Słowianie, którzy żyli na terenach obecnego Państwa Polskiego nie byli dzikusami, ale prężnie działającymi i zjednoczonymi plemionami. Wodzowie byli zgodni i zjednoczeni podczas obrony ludu, gdzie podczas kryzysów na czele stawał najczęściej wódz Polan. Szkoda jest tego, że do ciekawych faktów historycznych trzeba się dokopywać i mieć czas na analizowanie źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Witam kochane czlowieczki :) milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Za mną bardziej przemawia nauka, niż Biblia ukazująca stworzenie Ziemi w 6 dni z całym dobrodziejstwem inwentarza, ale nie wyklucza to mojej wiary, w której byłam wychowywana. As tak samo mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
Witajcie Kicia, sześć dni jest jak najbardziej wiarygodne ;-) Wszystko zależy od obrotu Ziemi wokół swojej osi. Jeżeli jej prędkość kątową zmniejszyć tysiąckrotnie, to i dzień nam się wydłuży. Tylko co robić w tak długą noc? ... hmm ... ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Hahahahaha wtedy pisac cala dluga noc zeberki powinny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Hahahahahahahahaha ale ja mam zapłon ;) jak wrak na zlomowisku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Hehgość & As28 & Ta od kota x Zastanawiam się tak dlaczego same negatywy w chrześcijaństwie widzicie? Hmm... Jakby Wam ktoś czarne okulary założył. Jak dla mnie to nie jest obiektywna ocena. Owszem były czarne punkty w katolicyźmie bo katolicy to ludzie. Gdyby Bóg nas stworzył aniołami wówczas bylibyśmy bezgrzeszni. Ale Bóg chciał nas Stworzyć jako swoje dzieci. A dzieci wiadomo co wyprawiają :) Z tym, że to nie powinno nikomu przysłaniać prawdziwego sensu wiary w Boga. Który jest za nami a nie przeciw człowiekowi tak jak złe duchy, przed którymi właśnie nas Chroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znow nam hamują strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Cala trójca Hehgosc As Ta od kota Dostali wszyscy naraz post od Modelki , ze czarno widza katolicyzm ;) Modelko wspolczuje ci takiego towarzystwa ;) haha .... naszego hahaha Jak krnabrne dzieci. As opowiadała jak kolega mowil jej ,ze ksiadz kazal mu robic loda i on mu robil tego loda tam przy zachrystii i ma uraz dziewczyna. Hehgosc tez ma uraz ( wkurza go wszystko) Kot - bardzo wkurzaja mnie ksieza, nie wiem cholera czemu ;) Modelko wybacz i nie opuszczaj ludkow marchewkowych. Nickgosc co myslisz o księżach? Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×