Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnnaK79

Bośnia i Hercegowina (zorganizowała Wytwórnia Wypraw)

Polecane posty

Gość AnnaK79

Byłam tam z pilotką Karoliną, bardzo fajny wyjazd, pomimo że wcześniej byłam 3 razy w Chorwacji, okazało się, że w połowie miejsc zawartych w programie dotychczas nie byłam! Naprawdę wypasiony program, jest co oglądać, oprócz Splitu, Jezior Plitwickich, Dubrownika, Szybennika czy Trogiru jest wyprawa w góry Biokowo i wspaniała panorama ze szczytu wybrzeża Makarskiej, kraina Imotski no i wyspy, Korczula z pięknymi plażami w Lumbardzie i przede wszystkim Mljet (weszliśmy tam na wzgórze, panorama z jeziorami na wyspie robi wrażenie). W Bośni było więcej niż przy wyjeździe do Czarnogóry na którym byłam 3 lata temu, Jajce wodospad w centrum miasta, chyba najlepsza widokówka bałkańska. Na koniec Słowenia z jaskinią w Postojnej i rzadziej odwiedzanych jaskiniach skocjańskich, super wyjazd, ale może dlatego że trafiłam też na fajną grupę ludzi Mam pytanie do osób, które również miały okazję zwiedzić Bośnię i Hercegowinę - dajcie znać, co zwiedziliście, czy też tak dużo ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naucz sie najpier pisac poprawnie debilko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabrina203
Ja tam planuję jechać w tym roku. Chciałabym sobie zrobić wycieczkę wzdłuż wodospadów Kravica , które rozciągają się wzdłuż rzeki Trebižat. Słyszałam, że jest tam krystalicznie czysta woda! I że ta rzeka niedaleko miasta Ljubušk jest popularnym miejscem kąpieli mieszkańców. Z jakimi biurami podróży byłyście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko !! 75% tego co pisałaś to CHORWACJA ! :(/ A propos Bośni ..jak tam islamizacja tego kraju -postępuje ? Bo juz parę lat temu co krok był nowy meczet i baby w burkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekB77
Tak sobie obejrzałem tą ofertę i faktycznie trochę w niech Chorwacji a nawet Słowenia w drodze powrotnej. Nocleg jak widzę jest zorganizowany w Neum, więc po stronie Bośni. Jako że Bośnia jest tańsza niż sama Chorwacja, to chyba doskonały punkt wypadowy, by zobaczyć też Chorwację. Cenowo 1500 za 2 tygodnie wydają się rewelacyjną ceną. Nocleg i dojazd w tej cenie to raczej ciężko byłoby zorganizować w samej Chorwacji. Co do samego bezpieczeństwa to jechałem przez Bośnię i nie czułem się jakoś szczególnie zagrożony. Ludzie bardzo sympatyczni i pomocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula423
Opinia o brudnej Czarnogórze jest już nieaktualna, jeszcze w zeszłym roku tak teraz NIE. W tym roku przeżyłam szok, wszystko wysprzątane, przycięta trawa na poboczach, puste kubły na śmieci, TAM SIĘ COŚ WYDARZYŁO NIEPRAWDOPODOBNEGO! Jeszcze nigdy i nigdzie nie widziałam tak pozytywnej zmiany w ciągu jednego roku (czyste przejście graniczne z Chorwacją). Mnóstwo nowych budynków, troszeczkę mniejszy ruch turystyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekB77
Region się rozwija, więc są odpowiednie inwestycje. Oni widzą po Chorwacji jak wiele mogą zyskać na turystyce. Odpowiednie zaplecze to dla nich podstawa. Z czasem ceny będą rosły, to naturalna konsekwencja wzrostu zainteresowania danym krajem przez zachodnich turystów i dużych touroperatorów. Wraz z postępem najazdu turystów zmniejszy się niestety ilość faktycznych, lokalnych atrakcji. Komercja w tym przypadku dość mocno wpływa na atrakcyjne miejsca. Najbliższe lata to właśnie najlepszy czas na zwiedzenie Bałkanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia67
Jednak warto tam wybrać się teraz zanim właśnie ceny takich wycieczek mocno wzrosną. Zdecydowanie warto zwiedzić te zakątki świata. Sama zresztą uwielbiam takie mniej popularne miejsca. Byłam już w Gruzji, Czarnogórze. W tym roku właśnie planuję wycieczkę do Bośni i Hercegowiny. Na pewno zwiedzę tą "nieoficjalna" stolicę Bośni. Wodospady też mnie zawsze bardzo przyciągają. Chociaż najbardziej to uwielbiam poznawać historie i kulturę ludzi zamieszkujących dane miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×