Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania

Pięćdziesięciolatki odchudzamy się nadal część 3

Polecane posty

Po tym wietrze zima wrocila! Zimno jak diabli ale klima juz swoje robi :P Powinnam wiewiorke odswiezyc ale mi sie nie chce, pewnie jeszcze tydzien wytrzymam... Plany? Chyba wreszcie pojade po nowa maszynke do mielenia :P 2 Mania 🌻 a w leb dac? Ja chce ranczo!!! Szkoda ze juz koniec i dobrze ze juz koniec bo kariera wujta przypomina kariere Nikodema Dyzmy... To w raju tego drzewa nie moglo obciac? Maja tyle drzew.... Ja Ci nie dalam spac? JA??? Czy to moja wina jak sobie w lozko naszczalas? Boncia 🌻 co to za skrot? ŚDM? Jak ja sie przeprowadzam to zawsze robie liste gdzie zmieniac adres, bo to sie tego troche uzbiera. Ale moze juz nie bede musiala zmieniac? Chcialoby sie wyprowadzic blizej wielkiej wody ale z drugiej strony jak pomysle ze znowu cos do remontu... to mi sie odechciewa. Chyba ze wygram z milion lub 5 jak Solejukowa to wtedy nowke kupie :D Opty 🌻 a ja od lazienki zaczynam bo to najlatwiejsze pomieszczenie :D No bo wanny nie mam to co tam sprzatac? 😘 kawa przy sudoku ;) pyszna. No to jak pierogi z jagodami to ja do Was dolaczam :D:D Tylko niech znajde latajacy dywan, pewnie odkurzyc trzeba :O 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopnelam sie w doope! Wiecie jak wstretnie wygladaja odrosty na takim rudym jak moj lbie? W dodatku klaki pasujace do mojej srebrnej bizuteri 😡 2 A ja sie jeszcze tak grzecznie chcialam zapytac - czy ta opiekunka nieletnich dalej gdzies w kaciku ta pierdziawka sie bawi czy moze ku uciesze Lapki sie obzera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Mnie od kilku dni lysy nie daje spac.Boncia:) jesli chodzi o zdjecia poprosilam corcie o wyslanie,sprawdzalam przed chwila jest ze poszly do Ciebie:),i Nutki:) natomiast do reszty Kruszynek przesylala Sagus:).O jedna byla awantura,ale juz za pozno.Fajnie ,ze bedziesz mogla jechac odpoczac,i dobrze ze pismo doszlo na czas. Maniu:) Piszesz o zmianie lekow,pare lat temu tez przez to przechodzilam.Nie poinformowano mnie ze wszystkie,nawet te od cisnienia nalezy redukowac stopniowo,poniewaz organizm zle to znosi.Na nastepnej wizycie wrocilam do tych ,ktore biore do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam sie do mycia okien,ostani raz robilam to w maju,najbardziej wkurzaja mnie parapety,w dalszym ciagu odwiedzaja je golebie,chociaz skonczylam z ich dokarmianiem i w dalszym ciagu brudza. Anoolka:) Przypomialas mi o kupieniu farby do wlosy,ostatni raz nakladalam ponad miesiac temu,odrosty juz widac.Domowe pierogi robione sa sporadycznie ,jak nie chce mi sie gotowac i mielic miesa ,dodaje przesmazone na patelni,tak jest o wiele szybciej.Natomiast te "drugie" musza byc byc wykonane prawidlowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszac do Bonci:) mialam na mysli zdjecie z psiakiem na ktorym wyszlam fatalnie,ale juz trudno:) Opty:) Mialam tez chec sciagnac z Yoanki:)gyros ta potrawe jadlam po raz pierszy rok temu,i bardzo mi smakowala.Dobrze ze nie pamietam przepisu,a od wczoraj postanowilam w koncu przylozyc sie do diety.Wytrzymalam caly dzien bez pieczywa,co mi sie rzadko zdarza. Yoanka:) Goda:) Sagus:) Pozdrawiam serdecznie zycze milego dnia i udanego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi 🌻 dieta dietą a kawy sie trzeba napic! (_)> 🌻 (_)> 🌻 (_)> 🌻 Pojechalam i wrocilam bez maszynki do mielenia. Maly wybor. Podobala mi sie jedna ale $ 350 dolcow. Niby na biedna nie trafilo ale bez przesady... Zebym to chociaz pierogi ;) robila ! Ale za to kupilam sobie tuniczke i kolczyki :D A co, od przybytku glowa nie boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi do mnie jednak zdjęcie nie dotarło!! Opty narazie dostałam zawiadomienie,że sanatorium mi się należy i,że do Jedlca a termin w II lub III kwartale 2017 a dlatego tak szybko bo z KRUS-u. Chciałabym wyjechać do sanatorium w górach byłam w Szklarskiej Porębie..tam chętnie bym wróciła. Anoolka ŚDM..wKrakowie zaraz zacznie się Światowe Dni Młodzieży...przyjeżdza papież Franciszek będzą tłumy ludzi..już się zjeżdzają! Wczoraj jadłam u mamy pierożki z jagodami mniam..mniam..a jak wracałam z wnusią z kina po drodze chciałysmy zjeść zupkę...ale takie tłumy były,że czekanie pół godziny! więc zrezygnowałysmy i kolacja była w domku! Mój najstarszy syn wybrał się na miesięczny wyjazd z synem w najodleglejsze zakątki na północy Skandynawi...pisze..nie ma ludzi...pustkowie ,cisza,.nie liczą czasu,nie zna dni tygodnia i czują się super! Anoolka ja na poczie poprosiłam o zatrzymywanie poczty ale adresu nie podałam bo taki mam tymczasowy...ale wiem ,że niektóre listy do mnie nie docierają,wracają na stary adres. U mnojego J dzieje się,oj dzieje..a ja mam spokojne życie! Dziś córcia przyjedzie po wnusię,znowu zrobię rodzinny obiadek... Będzie fajna niedziela. Opty gdzie się z Manią wybieracie...pewnie nie doczytałam!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boncia 🌻 dzieki za przetlumaczenie skrotu, teraz mi wstyd bo Saga pisala o swiecie mlodziezy ale stara gropa (ja) ma krotka pamiec :O Skandynawia brrr, odludzie, podwojne brrr! Ale na pewno pieknie w takiej gluszy bez smieci cywilizacji. E tam, na poczcie moglas prosic... jeden pamieta inny nie. A moze powinnas sobie skrzyneczke na poczcie zalatwic? Nie wiem jak u Was ale u nas roczna oplata jest bardzo niska. Ale wtedy trzeba wszedzie podac ten skrzyneczkowy adres, we wszystkich urzedach i u znajomych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wita. Wrócilismy do domu szcześliwie . Mam mieszankę różnych uczuć .Odżyły wspomnienia... W nocy obudziłam sie i spojrzałam prosto na okragły ksieżyc w oknie.Długo sie przyglądałam. Kiedys czesto mi przyswiecał jak wracałam do domu po nocy gdy sie u koleżanek zasiedziałam.Spacery wieczorem polną drogą ,odglosy cykad i ten zapach.... ,oglądaliśmy zachody słońca . Lasy piękne .....nazbieraliśmy kurek ,podgrzybki i jagody. Tylko jedno mnie dreczy -pogrzeb mojej siostrzenicy . Ksiadz dał popis .....została pochowana jak najgorszy kundel .Moja siostra spokojna Osoba wyszła z cmentarza -nie wytrzymała tych bzdur jakie wygadywał .Rodzina roztrzęsiona -powód nie chodziła do kościoła . Nie obchodzilo to żebyła dobrym człowiekiem ze przeżyla okropne tragedie ,tragiczna śmierc syna ,meża.....załamala sie ....była chora... sama...serce nie wytrzymało. Ponoc coraz mniej ludzi chodzi do kościoła .Wykorzystal to ze od nie dawna tam mieszkała ''obca'.Nie sposob tego pisac .... Ja nie jestem skora do płaczu ,ale beczałam ,jeszcze nie moge o tym spokojnie rozmawiać .Nie ma sie co dziwić ,była przy mnie od niemowlęcia .Tak jak ja na emeryturze z Śląska przeprowadzili . Kupili dom pod lasem .Zle sie to skończyło .Jednego jestem pewna -ja nie wyszłam bym z cmentarza....co bym zrobiła nie wiem ,ale na pewno ''błotem'' obrzucać bym nie pozwoliła. Wszystko przeczytałam ,ale rozpisałam sie ,czas ucieka .Trzeba obiad przygotowac . Jeszcze raz poczytam dokładnie co u Was i sie odezwe . Milej niedzieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam chwile czasu ,dzieci przyjadą porzegnać sie . Megi 🌼 ja też musze wziać sie za porządki,jeszcze sierpien przeczekam.Włosy mi siostra poprawiała ,czyli odrosty i obcięcie . W sierpniu będziemy mieli sporo odwiedzin i my będziemy w rozjazdach .Ja do specjalisty i J. na biopsję. Za fotki dziękuje . Bońcia 🌼to tylko młodym pogratulować takiej wyprawy ,wspomnienia pozostaną... Mania 🌼już wrocilas z Raju i wszystko zdążylas ''ogarnac ''zdrowia życze. Opty 🌼jednak wyjedziesz do sanatorium. My papiery otrzymaliśmy z powrotem i chyba juz zrezygnujemy. Goda 🌼miło ze juz jesteś.Ja tez robie przetwory ,jednak obecnie zdecydowanie mniej. Ciagle chodzi mi po głowie .....gdzie mieszkasz? .Nie koniecznie musisz mi odpowiedzieć na wątku .Pytanie związane jest tym -moi rodzice z powiatu Oszmiańskiego pochodzili .Tam tez mam Rodzine . Yoana 🌼meżczyźni chyba tak mają-J.tez ciągle czas spędzał w garazu ,piwnicy .Do dzis nie wiem co tak długo mozna tam robic? Sagus 🌼piszesz ''nie jest źle''i niech tak zostanie jak najdłużej Grzybami nie przejmuj się beda jeszcze jesienne. Anoolko 🌼o Tobie jutro pomyśle . Milego popołudnia . Ja na Gosci czekam,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w przelocie - niestety - ten net mnie tu wykończy o Niedzielnie 🌼 o Czytam i czytam Cię Nutko bo jesteś na końcu i nie napiszę co mnie zalewa ....na takie zachowanie księdza, :( Przykre i nie rozumiem dlaczego Parafianie to tolerują . U mnie tyż Łysy dawał - jaki wielki ....niesamowity - spać nie pozwalał to łaziłam :) i wąchałam i nadziwić się nie mogłam , że tyle lat tu jeżdżę i nie zauważyłam ILE tu jest gwiazd.....Fajnie tak se w koszuli i połazi i posiedzieć :) o Grzyby są ale ...już dla mnie za wysoko .Chrzanię po prostu - kupię i już . Muszę się ewakuować z werandy bo coś ciemno się robi :o o Bońcia - jesteś w adresach mailowych Megi - więc fotki doszły na pewno do Ciebie - sprawdź w SPAMIE . Często, gęsto tam lądują. o Nie przewrócę stronki . Drugiego okna tez nie mogę otworzyć . No nic , jakoś se trza radzić :-D o Anoola- no przeca bębniłam i pisałam dlaczego pryskam z Grodu - po mojemu to nie trafiony pomysł z ulokowaniem tych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. O zaplecze socjalne mi chodzi :o Nie mogę tu pisać co wyprawiają Księża i niektóre parafie .... o Ja się na razie nie wybieram do Grodu - na razie zostajemy tu, ale ...może być różnie. Chociaż Ślubas zgłaszał urlop - w zasadzie nie jest niczyim pracownikiem to i nie musiał , ale wiedzą przynajmniej , że Go na miejscu nie ma. o Megi - bez pieczywa tyż żyję ....da się , póki lato jest . :) o Opty - o tak ! Leczo kabaczkowe ...może jutro , bo chcę wycieczkę se małą zrobić i odwiedzić swoje zakątki . Poszukuję stolnicy ...może jutro uda mi się ją kupić na ryneczku . Stara po Teściowej mi si rozsypała w drobny mak. A te ze sklepu są jakieś takie sklejkowe .. Fajnie, że się zobaczysz z Manią !!!! Miłego spotkania :) o Na sanatoryjnych sprawach to ja się jeszcze nie znam :( Nie wiem ile u nas się czeka. Może kiedyś ... o Poślę się bo się błyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goda - przerwałam zabiegi. Nic się nie stanie - tydzień przerwy -okładam kolana takim żelem , który trzymam w lodówce. Pomaga - to najbardziej . Wiesz jak u nas się zaczną te ŚDM , to większość placówek się zamyka - bo nawet nie dojadą. Urzędy będą nawet dłużej pracować, sklepy spożywcze itd - nawet dołożyli całodobowych aptek. Mam takie pobożne życzenie żeby tylko WSZYSTKO PRZEBIEGŁO SPOKOJNIE !!!! o No zmykam jakiś obiad sklecić , wczoraj pierożki z jagodami - no Ślubas był w raju :-D - ja się obejdę - nie lubię ...ale rydzów na masełku nie darowałam - no nie da się :-P o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sagus no jutro spotkanie , juz sie ciesze na nie zeby tylko nie było za ciepło :( bo jazda w autobusie dusznym i goracym to do lekka masakra :( No wyobrazam co tam w grodzie sie wyprawia a co robia niektozy ksieza to mozna sobie wyobrazic wystarczy poczytac co wyprawiał ksiadz na pogrzebie siostrzenicy Nutki :( Nutko no szkoda ze nikt temu ksiedzu geduli nie wyprostował bo to wyraznie nie ksiadz a szuja :( no jeszcze zaległosci jak ogony sie ciagna ale teraz do połowy sierpnia mamy z synem wolne wiec pomału sie nadgoni roboty . Bonciu o rany połnoc Skandynawi toz przecie samo cudo juz s e wyobrazam :D a ten spokoj i cisza to jeno pomarzyc . Anoola no kolczyki na bank potrzebne :D a tuniczka tym bardziej :D No co Ty jak mozna obciac pikne drzewo przecie lepiej zmienic operatora :D no własnie szczam ze strachu ze Ty zaraz pobudke zrobisz:P:PHihi przecie u nas teraz typowo nasze polityki to jak sobowtory Dyzmy :(Ja akurat tez nie lubie sprzatac łazienki i dlatego małego zatrudniam do niej a on piknie czysci :DZreszta mały wyjatkowo pracowity i dzis na działce wyczyscił papierem sciernym dwa krzesła :D Megi no własnie tez sie boje tej zmiany lekow bo do tych poprzednich to tydzien sie przyzwyczajałam a teraz czekam na jakies durne reakcje przy nowych lekach . Opty no to do zobaczyska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Maniu - do zobaczenia ! Śpij spokojnie, żebyś miała kondycję - bo nie wiem, czy Cię po lesie nie przegonię ! Wiesz, komary czekają na świeżą krew ! Bońcia - powiem tak jak Anulka - brrr... Pewnie urokliwe miejsca, ale dla mnie za zimne. Parę lat temu szwagier objeździł kamperem te odludzia, zdaje się Lofoty były jego miejscem docelowym. Mnie to raczej ciągnie tam gdzie ciepło. Dziwne, że znasz miejsce gdzie będziesz w sanatorium. Ja dowiaduję się tego w ostatniej chwili, teraz dużo wcześniej, poprzednim razem to były trzy tygodnie przed wyjazdem. O przekierowywaniu listów nic nie wiem, to się nie wypowiadam. Oj tak Saguś - niech będzie spokojnie ! Nie potrzeba nam w kraju nieszczęścia tych młodych ludzi. Nutko... nie mam słów na zachowanie się takiego księdza. "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą." - tak nas Ewangelia naucza. Czyżby do niego to nie miało zastosowania ? Szkoda, że wszyscy z cmentarza nie wyszli w trakcie takiego gadania. Może dałoby mu to do myślenia, bo pyskówki - to woda na młyn dla niego. U nas o takich przypadkach nie słyszałam. I niech tak będzie jak najdłużej. Anulka - no, tuniczka na pewno się przyda. A kolczyki - to spontanicznie, czy na poprawę nastroju ? Idę na pocztę, a potem padam do wyrka. Byłam dzisiaj "na wyjeździe" i niestety SKS się kłania. Jeszcze tylko kubaski przed wypłatą (_)O, (_)O, (_)O, - i spokojnego poniedziałku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutka 🌻 no to juz przechodzi ludzkie pojecie! Tym czarnym widac calkiem w lepetynech sie poprzewracalo, zeby dobitniej sie nie wyrazic! Ze tez nie znalazl sie nikt wsrod zalobnikow zeby mu zdrowo w zeby yebnac 😡 Wcale sie nie zdziwie jak juz nikt do kosciolow nie bedzie chodzic… Nigdy nie bylam “koscielna” ale teraz wiem ze dobrze robilam. Az wstyd ze tacy udawaja ze Boga reprezentuja! Sagus 🌻 a ja pisalam ze sklerotyczka jestem :P Po prostu chyba sprawy ktore mnie nie dotycza nie zostawiam w pamieci… To gdzie bys lokowala te dni mlodziezy? Gdzies w gluszy pewnie i tak by bylo najlepiej. Matuchno! To Ty stolnice uzywasz? No tak, len taki jak ja to ani pierogow ani makaronu nie robio :P A ja bym rydze sobie podarowala ale z Twoim slubaskiem pierozkow bym pojadla :D Mania 🌻 goraco w autobusie? Jeszcze troche i bedziesz piskac ze zimno! Juz ja Cie znam Ty upierdliwa staruszko! U mnie dzis rano bylo tylko 4 stopnie ale juz piekne sloneczko swieci i siedze przy otwartych drzwiach. A myslisz ze netowy dostawca nowa stacje przekaznikowa postawi? Pewnie wszyscy korzystaja z tej samej. Drzew duzo, trza obciac i nie miec problemow z netem bo juz bez netu zyc sie nie da… Opty 🌻 mowisz ze Manie przez komary przepuscisz??? Biedne komary, pewnie sie otruja jak Maninej krwi se lykna! Kolczyki to kaprys… bo tak sobie umyslilam… a ze tansze niz flaszka to dziury w kieszeni nie zrobily :P 😘 za kawe. Dzis mialam znowu przez skype nauke nowosci. Nawet mi sie ta nowosc podoba. Jeszcze raczkuje i na slepo ;) nie zatwierdzam fakturek ale system mi lezy. I szybciej zapalapalm niz naczelny ktory ze mna siedzial... Aniola nie bylo, byl w tym drugim miejscu. Wyslal mi maila ze jutro mnie doedukuje ;) wrazie jakbym czegos nie skumala. :O Przepytam go :P Yoana 🌻 na dyzur dzis??? Na 10 godzin? To sie kawa wzmocnij :P (_)> 🌻 (_)> 🌻 (_)> 🌻 (_)>🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam na kawe, bo inaczej sobie zasane w pracy, moj kolega z pracy ma urlop, wiec siedze jedna i nikt mnie nie obudzi...hehe...wczoraj wrocilismy pozno wieczorem ze wsi z koszem ogorkow, fasolki i t.p. wiec , jak ta durna pieklilam sie w nocy i spac poszalam przed 2, a o 5:30 pobdka... ide poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutko, poczytalam o pogrzebie siostrzenicy, nie moge wprost uwierzyc, ze mozno tak znecac sie nad ludzmi, przeciz i tak ich spotkalo nieszczescie pogrzeb bliskiej osoby, a ksiadz zamiast pocieszyc i pomoc, to jeszcze cos takiego wyprawia?? powaznie dziwie sie, ze nikt na to nie zareagowal, chociazby tym wyjsciem i zostawieniem jego samego z jego kazaniem... Ty wtedy z nami jeszcz nie pisalas, ale moze dziewczyny pamietaja, byl u nas jeden taki ksiadz na wsi, nowo naznaczony i znecal sie nad ludzmi, sam nie swiecac zachowaniem, ani skromnoscia, po ktoryms tam takim wyskoku na pogrzebie osoby naprawde powazanej przez wszystkich, ludzie nie wytrzymali i chcieli zdjac mu sutane w kosciele, nie wiem, czy prawada, ale podono wtedy juz nigdzie nie mogl by byc ksiedzem, blagal wtedy o przebaczenie i dosyc szybko byl przeznaczony do innej parfii... Ja jestem z Wilna, a urodzona pod Winem na wsi 25 km, od miejsca mojego obecnego zamieszkania i zdecydowanie nie jestem miastowa osoba, wole wies i roslinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sagus, no to chybo dobrze zrobilas wyjezdzajac z miasta, bo nie bardzo wyobrazam jak bedzie miasto funkcjonowac przy takim naplywie ludzi, jezeli t przerwanie kuracji nie zaszkodzi , a te oklady pomagaja to Ok, tylko uwarzaj na siebie i nieprzemeczaj sie tam, mam nadzieje, ze pogoda dopisze, bo u nas juz ktory dzien ciagle pada, slonca jak na lekarstwo, na kilka chwilek i znow pada Anoolka, no fajny zakup, a kiedy pochwalisz sie i pokazesz, jak wyglada i to i to? i po co ci ta maszynka do mielenia jeszcze za taka horendalna cene?? ja mam reczna, ktora otrzymalam chyba w podarku na wesele...hehe...a pierogi robi i tak dosyc czesto urzywam:) No widze mialas powazny powod , zeby sie wkurzyc i to poskutkowalo, a to najwazniejsze a ze bystra dziewczynka jestes, to i nowe zmiany szybko zalapalas, szybciej niz szef, z tego jakie wnioski? kto musi byc szefem?:) Boncia, widze, ze ty to dopiero wiedziesz towarzyskie zycie, to film, to goscie, nie masz kiedy smucic sie, a odpoczywasz chociaz kiedys? :) z sanatorjum to nie wiem kompletnie nic, nigdy ni ja, ni nikt z moich bliskich z tego nie korzystal i nawet nie wiem, czy mi sie nalezy, czy tylko, jezeli ktos ma jakas chorobe, to wtedy i jak u nas to finansuje sie? czy wy musicie duzo doplacac do tego? Megi, ja tez nie cierpie mycia okien, wiem , ze trzeba by, ale ciagle odkladam, a to mam inne zajecie, a to deszcz pada:) Ja pierogi robie tylko na wyjatkowe prosby rodziny, cepeliny juz nie robilam chyba wiecej niz 2 lata, taki len ze mnie:) a maszynka do makaronu stoi nie uzywana juz tez chyba wiecej niz pol roku:) jak juz sa swierze warzywa, to ja wole cos takiego z miesem zrobic, na dzis ma byc cukinia faszerowa miesem mielony z ryzem i pieczarkami ... Opty i Mania , milego spotkania, ogladania roslinek i plotkowania, Mania cierpliwie poczekam na zdjecia:) wczoraj chociaz nie za bardzo mielismy wolnego czasu, to jednak zabralismy sie za czyszczenie stawu, bo zarasta Bog wiedza czym, chyba sama zapaskudzilam ta woda z jeziora, ktora przywiozlam, jak mi doradzono, na zaplodnienie flora wyczyszczonego stawu, narazie te amury nie sprawdzaja sie, chyba zbyt mlode, albo karmu zbyt wiele maja:) no i jak juz mielismy napompowana lodke, to poplywalismy mierzac dno, myslalam , ze bedzie glebiej , ale w najglebszym miejscu bylo tylko 3,5 m, chyba znow dno muli sie... ale jaka ulga i uciecha, kiedy w upalne dni mozno poplywac na wlasnym podworku:) Moj luby w sobote byl na grzybach, przytargal dwa ogromne kosze, ale tylko 14 prawd****ow i 10 grzybow polskich, wiec wiekszoc poszla do obsmarzenia i zamrazarki, pol dnia zeszlo na obieraniu, ze nie wspomne, jakie mam teraz rece, musze chowac pod stolem....czy ja kiedys bede miala ladny manikiur??nie mialam i chyba bie bede, no bo tydzien, to chyba za maly okres na odratowanie rak i paznokci od ziemi i prac rolnych?:) a jak smakuja swoje mlode ziemniaczki z koperkiem i maslakami na smietanie....mniam...mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Witaj Nutka:) milo ze wrocilas,ja dopiero zorientowalam sie co bylo przyczyna Twojego wyjazdu.Wyrazy wspolczucia z powodu smierci siostrzenicy.Tez dziwie sie ludziom ze tolerowali zachwanie ksiedza.Bylam na wielu porzebach,nie zawsze zmarly byl osoba wierzaca,i nie zawsze odszedl z przyczyn naturalnych,ale nigdy z czyms takim sie nie spotkalm.Druga historia nie zwiazana z pogrzebami,ale tez nie nadaje sie zeby tu o niej pisac. Anoolka:) dzieki za kawe:) czesto chodze po sklepach w poszukiwaniu tauniki,tak zeby mozna bylo zalozyc do spodni,ale udaje mi sie kupic jedynie dluzsze bluzki.Nie lubie nosic spodnic,ani sukienek nawet nie pamietam kiedy mialam na sobie.Ostatnio jak ide na rynek ciagnie mne do ciucholandu w ktorym akurat jest dostawa,mozna cos fajnego dla siebie wybrac,bez sluchania "w czym moge pomoc".Maszynke kupila mi pare lat temu mloda na gwiazdke,ma wiele innych funkcji oprocz mielenia,ale wstyd przyznac ze ich nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sagus:) Uwielbiam patrzec na ksiezyc,w sierpniu mozna zaobserwowac tez deszcz meteorytow,spadajacych gwiazd. Dobrze znioslam tez drugi dzien bez pieczywa,dzis musze ugotowac sobie jarska zupe tak na dwa dni,zeby nie czuc glodu.Fakt ze lzej mi sie oddycha,czuje sie lepiej bez zbednych zapychaczy.Zobaczymy jak dlugo wytrzymam. Goda:) W naszych okolicach nie ma tak duzo grzybow,przyznam ze moge robic przy nich wszystko z przyjemnoscia.Uwielbiam jak po mieszkaniu rozchodzi sie zapach suszonych,juz wpadlam na pomysl jaka zupe zafunduje sobie na obiad. Jesli chodzi o robiony recznie makaron,to nie na moje nerwy:) Boncia:) Dobrze ze odzyskalas spokoj ducha,i nie musisz przejmowac sie problemami innych.Nabralam tez ochoty zeby jechac gdzies na dluzej,odpoczac tylko nie potrafie okreslic kiedy to mi sie uda zrealizowac. Ale sie rozpisalam ,pora sie zbierac. Mania:) Opty:) Zycze udanego spotkania:) Yoanka:) Pozdrawiam milego dnia i udanego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Megi, tez lubie zapach suszonych grzybów .Ja i J nazbieraliśmy po koszyku. Kobiałkę kurek ,usmazyłam i zamroziłam ,mieliśmy lodówke samochodową ,to do domu dowieźliśmy. Sagus ,kiedyś zbierałam rydze ,teraz u nas nie ma ,a może ja nie pamiętam jak wyglądają ? Dobrze ze masz gdzie wyjechać z miasta ,wiele osób tak robi . Goda moja mama mówiła ,ze zbierała duże grzyby i zasalała ,przechowywała w kamionkach . Takich u nas nie ma . Opty ,czy dobrze doczytałam ? masz spotkanie z Mania ,jeśli tak -to miło spędzonego czasu . Anoolko ,dobrze by było tak zrobić.....szkoda ręki... Ludzie skargi pisali -bez eha. Kto będzie przejmował sie maluczkimi ,kasa sie liczy. Każdy proboszcz musi do Kurii odprowadzić haracz. Tam na wsiach bieda aż piszczy ,młodzi zdolni wyjechali ,ci co sa to na bezrobociu ,starsi sie'' kruszą'' Więc każdy sposób jest dobry,żeby''delikatnie ujmując ''zachęcić'' do bywania w Kościele. Moi młodzi wczoraj pożegnali sie z nami ,juz sa w Londynie Obecnie cisze sie z ich decyzji ,jaka podjęli 10 lat temu.Teraz kupili dom ,maja pracę ,wnusio śliczny ma 2 latka i piękny uśmiech. :D Zostawiam pozdrowienia dla Wszystkich Kruszynek 🌼 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość józefa
Opty i Mania jestem ale dole takim jakiego swiat nie widzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józia dołek wiadomo obsikany zimny mokry wiec trzeba wygramolic sie z niego . Nutko no fajny dzionek przynajmniej ja spedziłam w fotelu albo na hustawce bo wiadomo gospodyni szalała po kuchni . Megi ja tez lubie tuniczki i zakupiłam kilka na ryneczku całkiem niezłe podobno włoskie i superowe do spodni . Godus no cierpliwosc sie przyda bo ostatnio zdecydowanie chodze do tyłu i zaległosci mi sie tworza okrutne :( Wow wspomniałas cepeliny i slinka mi poleciała , tez je wyjatkowo lubie , jeny jakie dobre robiła moja Mama . No u Koksika tez jest teraz łodka i mozna sobie pływac po stawie ale tam chyba tak głeboko nie jest moze w najgłebszym jakies 2,5 m . wow tyle grzybow mniam mniam :D Anoola no co Ty przecie robinii nie mozna wyciac ona tak cudnie na rozowo kwitnie a net małe piwo :D No ja bym tak Ci popsuła latem klime w samochodzie to bysmy pogadali :P ale jak wracałam to jechał autobus z klima ale w druga stron e to było piekiełko w autobusie i jeno otwarte okna dawały wiaterek, ale dzien był ciezki bo przedburzowo i nawet Opty było ciezko oddychac a co dopiero upierdliwej staruszce :P Tak ze Opty zlitowała sie nademna i nie poiła komarów moją krwią :P i dzien spedzilismy kiele domu a spacer po lesie juz podarowałysmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....no, już większych kwiatków nie udało mi się wybrać.... Ale chciałam dobrze. Józia - dołki zostaw na jesienne dni, teraz świeci słoneczko, kwitną kwiatki - więc głowa do góry. No faktycznie, jakaś pogoda była dzisiaj ciężka, nie chciało mi się Mani przeganiać po lesie - a szkoda, bo dowiedziałabym się, jak to jest z Jej krwią i komarami ! Ale myślę, że Anulka jednak się myli. Maniu - dziękuję za cudnie spędzony dzień, szkoda że tak szybko się skończył. Nutko - uważasz że połajankami ksiądz zyska więcej wiernych chodzących do kościoła ? Może kilka wieków temu to skutkowało, jak pogrzmiał na ciemny ludek z ambony. Ale teraz ? A ten haracz nie może być aż tak duży - niech sobie swój standard życia ukróci - to będzie dobrze. Tak się składa, że dzięki Optykowi poznałam księdza na malutkiej parafii (jedna nieduża wioska z której tez większość wyjechała gdzieś "za chlebem") - który nie jęczy że ma biedę i nie grzmi na wiernych w niedzielę, nie ustawia taksy za swoje "usługi". Ale nie wystawił domu parafialnego który i tak stałby pusty, jeździ malutką toyotą, mieszka w części wiejskiego domu, nie ma gospodyni.... Ale kościółek odnowił, parking przy nim wygospodarował - dba o wszystko. Czyli - można ! Goda - ale głęboki ten Twój staw, fajnie tak po robocie spłukać z siebie pot. Ale ilości roboty to i nie zazdroszczę. Co do rąk - tez mam i miałam zawsze zniszczone i podrapane. Nie da się tego uniknąć pracując w ziemi. A poza tym to mnie jakoś bycie lalką - nie bawi. Megi - nie namyślaj się za długo nad sposobem wypoczynku, tylko zaplanuj jakiś konkretny termin - np. za trzy tygodnie - i tego się trzymaj. Zobaczysz, że takie "postanowienie" powoduje, że problemy da się pokonać i zamiar zrealizujesz ! Tego Ci życzę. Aha - patent Mani na makaron z jagodami jest SUPER !!! Nie bawiłam się w lepienie pierogów, wolałam posiedzieć spokojnie na tyłku i pogadać - a obiad sam się zrobił. Jeszcze topikowa kawa dla Solenizantki - (_)O, (_)O, (_)O, chociaż dzisiaj wypadałoby postawić tę w ślicznych kubeczkach z niezapominajkami.... ale tak zapisałam adres, że na szybko nie mogę go znaleźć. Ta musi wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
👄👄Anoola🌼🌼 - zdrówka, radości, wszystkiego najlepszego , spełnienia wszystkich marzeń no i by Twoje dzieciunki były zdrowe tyż;)👄👄 o I zdrówko wypiję Twoje ! 100 LAT ;) ❤️ YYYYYYYY❤️ o Pozdrówka dla Wsiech ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No slicznie dziekuje za cudny zapach piwoni i bzu 😘 Goda 🌻 no to jak sama siedziesz to odpoczniesz sobie po tym “wypoczynkowym” weekendzie na wsi :D E tam, nie ma sie czym chwalic, ani jednym ani drugim. To takie codziennego uzytku a nie jakies wyskokowe rzeczy ;) Tunika No slicznie dziekuje za cudny zapach piwoni i bzu 😘 Goda 🌻 no to jak sama siedziesz to odpoczniesz sobie po tym “wypoczynkowym” weekendzie na wsi :D E tam, nie ma sie czym chwalic, ani jednym ani drugim. To takie codziennego uzytku a nie jakies wyskokowe rzeczy ;) Tunika http://www.autographfashion.com.au/PRINTED-ZIP-FRONT-TUNIC.aspx?p6617841&cr=5twr__123529 No wiesz, to nowe co nam pokazywali to glownie dla urzednikow a nie dla managerow. Oni znaja sie na wyzszych ;) sprawach :P Megi 🌻 a co za roznica miesdzy dluzsza bluzka a tunika? To prawie takie same! Od lat nie nosze spodniczek…. I w pracy wygodniej a po pracy rzadko gdzies bywam wiec z przyzwyczajenia spodnie :P Zawsze staram sie kupic nowy ciuch tak zeby nadal sie na impreze (jak jakas sie szykuje) a pozniej zeby bylo mozna nosic do pracy. Nutka 🌻 I tak mnie kurkami szczuja :O:O a zjadlabym, oj zjadla! Ja do kosciola nie chodze. Pamietam z dziecinstwa ze Bog jest wszedzie wiec pogadac mozna na przyklad jadac samochodem. I jakos chyba sie z Bogiem w ten sposob dobrze dogaduje. Jozia 🌻 a co to? Tylko Opty i Mania na tym topiku? Mania 🌻 dzieki ale dobrze blizniaczko wiesz ze chudosci nie bedzie! Nie da sie! A dlaczego chcesz mi psuc klime? Przeciez ZARAZ bym ja naprawila :P na koszty bedzie mnie naciaga, od paskudna staruszka! Upierdliwa w dodatku! Opty 🌻 dziekuje slicznie 😘 ta pozniejsza galazka bzu taka ze musialam schowac. No to tez musze sprobowac z tym makaronem. Zerszta z truskawkami czesto kiedys robilam to co sie dziwie? Kubeczki te nasze sa najsliczniejsze! Link nie zawsze sie otworzy a te zawsze widac, nawet jak sie zoomu nie zlapie 😘 Sagus 🌻 dziekuje, szczegolnie za dzieckow zdrowie! Kielonka postawie jak do chaty wroce a Wy w tym czasie sie obudzicie ;) Boncia 🌻 tak po nocy sie tluczesz? Dziekuje bardzo 😘 W pracy nawet nic nie mowie bo tu sie imienin nie obchodzi, nawet nie wiedza ze w kalendarzu kazdy dzien ma jakies imie ..... (_)> 🌻 (_)> 🌻 (_)> 🌻 (_)> 🌻 I dla zdrowotnosci.... 🌻 Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y Y 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×