Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kkiniaa84

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz. 3

Polecane posty

Gość malamii89
Krk87 witaj ...podchodzisz komercyjnie do ivf? ja od wrzesnia zaczynam stymulacje to bedzie moja 4 stymulacja .. wierze, ze wkomcu sie uda... Kinia mozesz mnie dodac na 29 mam wizyte rozpisanie stymulacji. .. wczoraj bylam u immunologa wsztstkie wyniki mam ok jeszcze dala skierowanie na 5 innych badan ale pow ze juz nie ma co badac... Sylka ogrimne gratulacje:** Julka to juz masz co dzwigac;)) kawal chlopaka :)) Basia co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krk87
Malami89 witaj :-) tak, dlatego mialam rok przerwy. Dwa podejscia troche nas nadszarpnely. Amh mam niskie i nie kwalofikowalismy sie do refundacji ktora byla. Do tej pory mialam krotkie protokoly ma cyklu pol naturalnym. Badania ok kariotypy tez. Niestety mam hashimoto. Pierwszy raz podchodzac do transferu przed mialam 1.2 tsh a w 10 dpt prawie 4. Tarczyca mi bzikuje przy sporych dawkach stresu. Przy euthyroxie 112 na luzie tsh 0.8 super, ale jak cisnienie idzie w gore to przy takiej samej dawce jus skacze na 1.8. Po ostatnich probach zostaly mi zamrozone oocyty i sie zastanawiam czy z tych korzystac czy moze od nowa lepiej na swiezych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krk 87 oprócz dobrego endokrynologa , tak jak mówisz zdrowa dieta, sporo ruchu, troche luzu(wiem wiem dobrze sie mówi..ale coś w tym jest) ja bym Ci poleciła Ubichinol -powtarzam sie jak zdarta płyta ale uważam ze mi pomógł i później dziewczynom też:-) i jeszcze dziewczyny polecaly Dhea ? Ania1602 ? Powodzenia!! X Malami trzymamy kciuki !! Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Krk87 na naszym wątku :) Tak jak Nadzieja nadmieniła ja brałam DHEA Eljot, chociaż nie stymulowałam się do IVF tylko do IUI. Jednak faktycznie przy niskim AMH jest polecany. Oprócz Ubichinol koenzym q10, DHEA Eljot ja bym dorzuciła Inozytol, Vitrum D3 forte i Lino Complex. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krk87
gość dziś Ania1602 Dhea Eljot bralam na 3 m-ce przed pierwsza stymulacja aby poprawic wydajnosc jajnikow i jakosc komorek pozniej juz nie. Moja dr.endokrynolog pracuje w jednej z klinic ivf w Wa-wie wiec caly czas ma na uwadze to ze teraz na jesieni mam zamiar kolejny raz podchodzic do staran. Wlasnie biore vitrum D3 i folik. Wczesniej wyczytalam gdzies ze przed samym transferem i po dobrze robia orzechy brazylijskie, mleko i ananas :-P. Chyba najtrudniej o pozytywne nastawienie zwlaszcza ze nawet lekarze potrafia do niego zniechecic :-\ Dziewczyny mialyscie podczas transferow nacinana otoczke zarodka albo dawany embryo glue?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syllka- gratulacje! Ale szybko poszło :) zdrówka dla Was. X Krk87- witaj! W mojej klinice stosują embryo glue za każdym razem, ciezko powiedzieć czy skuteczniej z nim czy bez, bo u mnie były rożne efekty. Lekarze twierdzą, że nie zaszkodzi, a może pomóc. Nacięcia otoczki nie miałam ale ponoc lepiej je stosować gdy ra otoczka jest bardzo gruba i może utrudniać zagnieżdżenie zarodka. X Julia- dzieki za rade, tak odpowiem dr następnym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syllka- gratulacje! Ale szybko poszło :) zdrówka dla Was. X Krk87- witaj! W mojej klinice stosują embryo glue za każdym razem, ciezko powiedzieć czy skuteczniej z nim czy bez, bo u mnie były rożne efekty. Lekarze twierdzą, że nie zaszkodzi, a może pomóc. Nacięcia otoczki nie miałam ale ponoc lepiej je stosować gdy ra otoczka jest bardzo gruba i może utrudniać zagnieżdżenie zarodka. X Julia- dzieki za rade, tak odpowiem dr następnym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krk87
Zocha82 Witam :-) Ja sie zastanawiam czy nie zmienic kliniki. Za 1wszym podejsciem byly dwa zarodki podane w 3 dobie, jeden 6 komorkowy a drugi kompaktujacy tyle tylko ze ruszyl z duzym opoznieniem i wybil sir ponad pierwszy oba podane. Bedac na konsultacji w innej klinice powiedziano mi ze ten drugi byl wadliwy genetycznie skoro rozwijal sie w taki sposob i daremny byl jego transfer. Za drugim razem zdecydowalismy ze chcemy imsi zamiast icsi na co lekarka prowadzaca sie zgodzila. W dniu punkcji inna Pani dr nam oswiadcza " przeciez z mrozonego nasienia nie mozna zrobic imsi" o.0. Wspomnielismy o nacieciu otoczki ale P.dr stwierdzila ze lepiej nie bo ryzyko blizniat syjamskich. Po tym wszystkim wiem tylko ze na 1000% chce jeszcze sprobowac zawalczyc o malenstwo pytanie tylko gdzie i jak. Podziwiam Was dziewczyny , ze macie tyle wiary, sil i nadzieji. Wielki szacunek dla Was :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Krk87- sporo juz przeszliscie, dlatego ja polecam Wam z caego serce klinike novum i dr Zamore. Na pewno odpowiednio przeanalizuje Wasz przypadek i przygotuje do kolejnego podejscia. Nam powiedzial wprost, ze bez przygotowania i suplementacji akurat dhea nie ma sensu podchodzic na szybko do in vitro. Trzymam kciuki! Z takim pozytywnym nastawieniem na pewno w koncu wszystko sie uda :) X Julka- masz co nosic i faktycznie nie ma sensu meczyc siebie i dziecko w kosciele- lepiej skorzystac z wozka :) X Sylkaa- gratuluje kochana!! Wszystkiego dobrego dla Was :) X Zocha82- dr niech sobie odpusci te komentarze :P mi w sumie pozniej juz nic nie mowil na temat kg :) a kiedy masz u niego wizyte? Wybacz ten brak zdjec, ale nie ogarniam wszystkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krk87 witaj! u mnie właśnie trzecia procedura się powiodła. Przy dwóch transferach miałam zastosowane nacięcie otoczki i jeden z nich się powiódł. Ja miałam przy IMSI (II procedura) więcej ale "gorszych" morfologicznie zarodków, wówczas żaden transfer się nie powiódł. Za trzecim razem mieliśmy ICSI i pierwszy transfer się udał i mimo nacięcia otoczki mam tylko jednego malucha w brzuchu :) Ja brałam kwas foliowy 5mg, Wit D3 2000j, Ubichinol Kaneka, mąż też był suplementowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiskaD- dziękuje;*, ale nie przejmuj sie fotkami, wiem że teraz sie ogarniasz, przy okazji będąc w stolicy widziałam te meble na żywo i zdecydowaliśmy sie na łóżeczko i komodę. Ale troche zaczynam sie niecierpliwić, bo nie odpisują na maila z zamówieniem (chciałam kombinacje dwóch łóżeczek-chodzi o szufladę, sprzedawczyni powiedziała że są w stanie zrealizować wszystko na nasze życzenie). A jesteś zadowolona z łóżeczka "w praktyce":)? Datę wizyty dr ustali jak wróci z urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syllka serdeczne gratulacje. Ciszę się, że z Wami wszystko ok. Jesteście już w komplecie:) Xxxxx Nadziejko Wojtek chyba na razie eksperymentuje ze smakami, bo raz mu coś smakuje, a nazajutrz już nie;) Od następnego tyg zacznę podawać delikatne obiadki z mięskiem. Wprowadzam też gluten w kaszce mannej i od początku bardzo mu smakowało, a teraz od kilku dni się krzywi. Poza tym chyba niedługo zabiorę mu cycka, bo tymi dwoma ząbkami gryzie mi sutki! Jak mu urośnie coś u góry to całkiem odgryzie;) Najgorsze jest to, że bardzo mu się podoba podgryzanie matki, bo śmieje się przy tym. Może ma któraś z Was pomysł na takiego gryzonia?;) A jak Twoja Luizka? Podjada już coś? Xxxxx Krk87 ja też mam niedoczynność i hashimoto. Transfer ze świeżakiem z nacinaną otoczką powiódł się na chwilę. Wtedy też miałam tsh na poziomie 4. Moja endokrynolog twierdziła, że za skok tsh odpowiada stymulacja dlatego uważam, że w przypadku niedoczynności lepiej transfery odraczać do następnego cyklu. A i któraś tu z dziewczyn pisała, że nacięcie jest w ramach programu, więc mnie chyba naciągnęli, bo płaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylka Gratulacje! Szybkiego powrotu do formy i zdroweczka! Kirk Witaj! Ja nie mialam inf, ale jestes na dobrym forum, dziewczyny ci pomoga. Sa wspaniale! U mnie w zeszlym tygodniu znowu troche paniki... Nie czulam malego przez 2 dni i pojechalam do szpitala... Wszystko z nim ok... Chyba bede mama panikara.... Dziwne, wczesniej wolami nie mozna mnie bylo do lekarza zaciagnac.... Zostalam troche usprawiedliwiona moim miesniakiem... moglam nie czuc mojego skarba, bo ten caly miesniak ma juz 8 cm... Rozmawialam z moim lekarzem, w srode wizyta... Mozliwe, ze bedzie skierowanie na cc. Wlasciwie wszystko mi jedno... Moze to i lepiej... W poniedzialek zaczynamy Szkole Rodzenia w Inflanckiej. Chyba jednak zdecyduje sie na ten szpital, bo Zelazna jest bardzo oblegana... Sama nie wiem... Darknesss To juz za chwile, za momencik... Dzieki za pomysly z imionami... Zadne jednak nie skradlo nam serca... Ja mysle Mateo/Mathia, ale Enrico nie jest przekonany... No coz, moze jak sie urodzi, to sie przedstawi :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy żadna z Ciebie panikara! Ja małego nie czułam 2 godz i już zaczęłam działać żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, bo to nie było dla mnie naturalne. Po 4 godz bez ruchu byłam na IP. I okazało się, że miałam rację! coś się działo niedobrego ale jeszcze nikt nie wiedział co! Takie odstępstwa od normy trzeba poprostu kontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja78
Lucy Zuzka ma racje, ja miałam milion dziennie zagwostek czy wszystko jest ok ;-) To macie niewiadomą z imieniem.. X Zuzka moja lubi ziemniaki z dynia i ziemniaki ze szpinakiem :-) jabłuszko, jabluszko z brzoskwinia i bananem :-) narazie dostawala najwyżej pól sloiczka ale juz domaga się więcej :-) dzis sie skończyło a ona dziobek dalej otwiera jak ptaszek;D gluten mam wprowadzić do 6 miesiąca to mam jeszcze 3 tygodnie..chyba będę po łyżeczce dodawała kaszkę manna błyskawiczną do mleka , co myślisz? X Ewap jak u Was? Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko ja mam takiego gotowca - kaszka manna z nestle i ona ma już w sobie mm. Ale jak Ty małą karmisz innym mm to dodaj kaszkę i powinno jej smakować. Co do rozszerzania diety to ja idę mniej więcej z poradnikiem z bibovity ale więcej używam gerbera. Samemu można się pogubić co i kiedy. Chociaż można też trochę intuicyjnie. Można zamówić na ich stronie. Na to czeka się ok mca, więc młode mamuśki możecie zamawiać;) I tam jest napisane, że ten gluten można wprowadzać od 4 mca. Ja zaczęłam wszystko trochę później ze względu na wcześniactwo małego. A ten szpinak to skąd masz, bo ja nie mogę trafić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syllka- gratulacje, powodzenia Zuzka- szpinak z ziemniakami ma bobowita, dostępny w Rossmann i super pharm. Ja też wprowadzałam gluten za pomocą kaszki mannej Nestle. Ale ja nie dodawałam do mm tylko do deserku, według instrukcji, chyba na początek jedna łyżka, czasem codziennie czasem co drugi dzień Nadzieja- tą kaszkę Nestle można podawać do wszystkiego i jest moim zdaniem lepsza niż taka zwykła. Ogólnie ja wprowadziłam wszystko na czas i bez żadnego problemu, z niczym nie zwlekałam. Moj syn najbardziej lubi słoiczki hipp i bobowita. Azzurro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleczka21
Sylka ogromne gratulacje! Sprawnie poszło. Szybkiego powrotu do formy i dużo siły i wytrwałości, bo przy dwójce maluchów sie przyda :-* Krk witaj,ja też nie miałam inv ale dziczyzny są wsparciem w każdej sytuacji i problemie. Także dobrze trafiłaś. Julka powiedz mi Ty podajesz małemu Delicol? Pomaga? Ja małej podawałam i wydawało mi się ze jest lepiej. Wczoraj wieczorem mi się skończył a nie miałam zapasu i mała brzuszek bolał w nocy wiec dziś juz wracamy do podawania. Z tym ze wysypalo mi ją na twarzy i glowie. Myślałam że to jakieś uczulenie i juz zaczęłam się zastanawiać czy nie robie jej krzywdy tym Delicolem. Ale wczoraj sytuacja się raczej wyklarowala to tradzik niemowlęcy. Czy któraś z Was ma doświadczenie? Co robić z kostkami żeby szybciej zniknęły? Miłego dnia Wam życzę Kochane, u nas paskudna deszczowa pogoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylka - gratulacje !!!! Lucy- ja mam tak samo jak tpTy, jak nie czuje maluszka dłuższy okres to wariuje. Oj z imieniem napewno nie masz prosto, moze Luca? Ja chyba zostanę przy Borysku :-p Dalej mam straszne zgagi i prawdę mówiąc nic mi nie pomaga, najgorsze sa noce :-( ale wszystko zniosę. Pisałam o mebelkach, wiec wybrałam mebelki z www.klups.pl, pare koleżanek npmimpolecilo, wiec sie zdecydowałam. Dziewczyny, jakie butelki, smoczki, podgrzewacze czy laktator kupic ? Z jakiej firmy ? Prosze doradztwie mi cos ... Krk, mi tez udało sie za 3-cim razem, wiec spokojnie. Dziewczyny juz pisały, ale ja podkreśla, ze bardzo polecam ubichinol marki kenya( dostępny tylko przez internet ) , ja miałam jeszcze problemy z endometrium wiec wino i orzechy brazylijskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krk87
Dziekuje Wam wszystkim za dobre slowo i rady :-) szczerze powiem, ze przed wczesniejszymi podejsciami bralam tylko folik i castagnus ( z wlasnej inicjatywy). Zaden z lekarzy nie zasugerowal zadnej innej suplementacji. Teraz tez łykam " na wlasna reke". Rozejrze sie za tym koenzymem tylko powiedzcie mi moje drogie dziewczyny ile przed transferem nalezy go przyjmowac? MiśkaD co do kliniki to wlasnie poprzednie mialam w tej wspomnianej przez Ciebie jednakze bylam pod opieka innych lekarzy. Przez 2 procedury bylam przerzucana po 5 lekarzach. Teraz mysle nad zmiana wlasnie na dr Z albo W chyba ze sie uda do L. Tez mam taka nadzieje , ze do trzech razy sztuka ;-) moga byc i bliznieta byle cale i zdrowe. Przyszle mamusie jak znosicie ciaze po ivf? Z lektury forum wnioskuje iz w wiekszosci przypadkow wszystko idzie dobrze swoim rytmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylkaa gratulacje kochana, dużo zdrówka. Malami89 już zapisuje, trzymam kciuki powodzenia. Krk87 witamy trafiłaś w bardzo dobre miejsce, dziewczyny pomogą Basiczku co tam u ciebie??!? Lucky dawno cie tu nie widzialam, fajnie że jesteś i nie jesteś panikara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krk87 ja brałam ubichinol coś około 3 m-cy przed transferem. aleksvandekol ja też będę kupować komodę klupś, konkretnie model marsell :) a łóżeczko chyba inne bo wolałabym z szufladą. Co do podgrzewacza zdecydowałam się na Avent i laktator też chciałam elektryczny Aventa, ale dostałam od koleżanki elektryczny Canpolu, więc nie będę kupować innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze później doczytać ale jestem w plenerze i słabo z netem..Dziewczyny u nas tez ulubione to Bobovita i Hip a te ziemniaki ze szpinakiem to Bobowita od 4 miesiąca. W Intermarche kupuje.Ogólnie to słaby wybór jest od 4 miesiąca i chyba za chwile zacznę podawać te po 5 miesiącu :D Kupie ta kaszkę Nestle :-) i juz w tym tyg będę dawać ale nigdzie do tej pory jej nie widziałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka moja mala miała okropny trądzik niemowlęcy i zbawienny okazał sie krem Latopic od 1 dnia życia:-) rewelacja po dwóch dniach stosowania po krostkach ani śladu;-) o tamtej pory codziennie po kąpieli nawilżam nim buźkę małej, a no i twarz przemywam woda z ampułki z apteki. Zamówilam na Gemini w paczce jest sto sztuk. Nadaje sie do noska zamiast wody morskiej itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia ten laktator elektryczny Caspolu jest super naprawdę ja go miałam i die sprawdził, ma różne tryby no i cena jest przystepna bo placilam cos ok.150 zl. Podgrzewacza nie uzywam w ogole , dostalam od koleżanki Avent..a sterylizator mam parowy Canpol i jest super wchodzą do niego 4 butelki aventu a sa szeroke, 4 zatyczki i smoczki:--) 10 minut i wyparzone ;-) X Co do butelek to temat rzeka ...:D każdemu dziecku co innego pasuje. Mojej na początek z Aventa nie pasowały, krztusiła sie. Za to ta najzwyklejsza z Canpola od laktatora tak :-) wiec kupiłam zestaw szklanych bo te plastikowe cienkie sie nie nadawały do wyparzacza. No i przez jakiś czas bylo ok, do czasu aż mnie szlak trafil jak mala potrafila ciumkac mleko godzinę przysypiając, potem pól godziny odbijania i pól snu i na nowo..chodziliśmy z m jak zombiaki i ii zmieniliśmy znów na Avent tylko ma wóniejsze smoczki niż jej wiek i jest ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko dziękuję za podpowiedź zaraz kończę zamówienie na gemini. A ta woda do sól fizjologiczna? Czy jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do podgrzewacza to może bardziej sorawdzil sie dziewczynom kp , co odciągają i podają buteleczką.. Przy mm nie ma sensu bo mleko robisz na bieżąco, niby Bebilon można podać do dwóch godzin po przygotowaniu, nawet jesli sie tak zdarzyło to mleczko czekało w termosiku lub podgrzewalam w tzw.kąpieli wodnej :-) X Krk Ubichinol kup z keneki sprawdzalam ma największe skoncentrowanie, dostępny w aptekach internetowych. Brałam 3 miesiące przed stymulacja po 1 dziennie a w cyklu stymulacji po dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×