Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kkiniaa84

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz. 3

Polecane posty

Gość gość
Kkiniaa wiem, że scratching miała robiony Alexvande.... Tylko, że ona chyba już bardzo dawno tu nie zaglądała. Mogę ją podpytać albo poprosić żeby coś napisała w temacie. Martuskaa1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Kinia ja mialam robiony straching endo cykl przed criotransferem...ok 19-22 dc... na wynik czekalam 3 tygodnie wyszlo ok...u mnie w klinice placilam za to 500zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniaa- grunt to sie nie poddawać, masz plan i go realizuj. Ja też po tylu porażkach już inaczej podchodziłam do kolejnych działań, troche zadaniowo, ale emocje były w środku zawsze. Do udanego transferu bałam sie nawet podejsc, tak bardzo bałam sie porażki, gdyby nie M i doktor, zrobiłabym przerwę. A tak...mój synek ma już 4,5 m-ca, dokładnie rok temu pamietam jak walczyłam by progesteron nie spadał i codziennie robiłam zastrzyki by za kilka dni usłyszeć serduszko ❤️ Walcz i sie nie poddawaj! Scratching robiłam raz, nic nie placilam, lekarz robił go na wizycie pod koniec cyklu przed cyklem, w którym miał sie odbyć transfer. Laparoskopię miałam na samym początku, jeszcze przed pierwszą iui. Wtedy dr zalecił diagnozę by wykluczyć rożne przyczyny, nie zakładał że zrobi ją tylko przy endometriozie. Troche dziwne podejście ma Tw lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuśka podpytaj ja i daj jej kopniaka w dup...sko od kkiniaa84 że nas tu zostawiła ;-) Pozdrów ją i uściskaj Malami na wynik biopsji czekałas rozumiem 3 tyg. ? Czy ty miałaś to w jednym czasie scratching i biopsje??? Wiem że są dwa rodzaje tej biopsji bo już się chciałam zapisać ale jak zaczęli mnie wypytywac czy to ma być pod względem rakowym czy zapalnym to zwatpilam, w czwartek zadzwonię do dr i się dopytam ale raczej pod względem zapalnym. Nie wiem co jeszcze zrobić miałam badanie na zespół antyfospolidowy, kariotypy, v-leiden,mthfr, protrombiny, białko s wolne, białko c aktywność, antykoagulant toczniowy, histeroskopie . Malami co tam jeszcze miałaś robione???? Zocha82 ta laparoskopie konsultowalam z 3 różnymi lekarzami z kliniki :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Kinia to co wypisalas nie mialam tocznia badanego...teraz mialam laparo+histero wypisu jeszcze nie widzialam ciekawe jak to zostalo opisane... ja mialam pobierany wycinek i wysylany na hist-pat i 3 tygodnie czekalam na wyniki...mialo to pomoc w zagniezdzeniu zarodka no ale niestety...:/ Nie mialam badanych jeszcze komorek nk wiec niewiem czy na to sie jeszcze nie skusze.. teraz czekam cierpliwie do poniedzialku do wizyty...ciekawe co moj dr powie...czy jeszcze cos zleci?? tylko co??? W sumie to sie zdziwilan , ze po tyle stymulacjach nie mialam zadnych zrostow itp..chyba najwidoczniej moj organizm nie akceptuje zarodkow skoro z macica mam wszystko ok?;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kinia mi też lekarze odradzali laparo, dlatego miałam tylko histero która nic nie wykazała, ale podejście po niej się udało. Trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieje ze u Ciebie uda się już druga procedura, bo u mnie dopiero trzecia się powiodła. Dobrze ze masz plan i się nie poddajesz :) A_gusia88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moje kochane, Martuska dala mi takiego kopniaka, ze sie juz melduje. Nie wiem od czego zacząć.... może od tego, ze mocno Was pozdrawiamy z moim synkiem Boryskiem ur. 27.11 !!! Poród w moim przypadku był akurat strasznym dramatem, ale na szczęście wszystko skończyło sie pomyślnie, ale na myśl o tym jeszcze teraz mam dreszcze. Po prawie 12 godz zrobiono mi cesarkę...do domu wróciłam po około tyg z pękniętymi zebrami... Nie wiem czy Martuska wspominała, ze do zeszłego tyg mieszkała z nami przez 5 miesięcy teściowa...która doprowadziła do tego, ze o mały włos a rozwalił by sie mój związek , teraz dopiero dochodzę do siebie i teraz dopiero ciesze sie swoim szczęściem i teraz dopiero moje życie wygląda tak jak JA chce i nie jest coś mi wmuszane, nikt mi sie nie wtrąca...i obiecuje, ze już będę odwiedzać forum regularnie !!!! Niestety nie dam rady nadgonic czasu, ale mysle ze po wpisach szybko zorientuje sie co u Was slychac. Pytano mnie o scratching...a wiec tak, miałam robiony przy okazji punkcji - ponieważ nie można było od razu robić transferu, zapewne większość z was pamięta , ze moje endometrium żyło sowim życiem, polegało to na nacięciach błony śluzowej macicy...nie bolało bardziej niż po punkcji, jedyne co to przez kilka dni miałam plamienia ... w pierwszym cyklu po zabiegu miałam transfer i jego skutkiem jest mój Brysiu !!!! Lekarz mowil, ze teoretycznie szansa na zagniezdzenie po zabiegu jest wieksza i w moim przypadku byl to strzal w tzw 10 !!!! pozdrawiam Was moje kochane !!! ja niebawem bede chciala wrocic po rodzenstwo mojego Boryska ( MAM 1 ESPIMOSKA )!!! zastanawiam sie kiedy najlepiej, po jakim okresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To po co pozwoliłaś sobie na zamieszkanie z wami teściowej? Sama jesteś sobie winna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexvandekol ale Cię tu nie było!!! Witaj, super że Borys jest z Wami i wynagradza pewnie każda trudna minute porodu :-) dobrze, że teściowa się wyprowadziła. Teraz pewnie wszystko wróci do normy. Gościu jesteś żałosna, najpierw coś napiszesz, a później usuwasz :-D Kinia ależ silna kobietka z Ciebie. Najważniejsze, że masz plan, cel jest wart wszystkich poświęceń, a czas i tak minie :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexvandekol ale Cię tu nie było!!! Witaj, super że Borys jest z Wami i wynagradza pewnie każda trudna minute porodu :-) dobrze, że teściowa się wyprowadziła. Teraz pewnie wszystko wróci do normy. Gościu jesteś żałosna, najpierw coś napiszesz, a później usuwasz :-D Kinia ależ silna kobietka z Ciebie. Najważniejsze, że masz plan, cel jest wart wszystkich poświęceń, a czas i tak minie :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dość , ze wróciłam to przeczytałam wszystkie zaległości !!! Kinia, MałaMi i moja Martuśka - trzymam za Was mocni kciuki, ciesze sie ze walczycie i sie nie poddajecie !!! Pamiętajcie wyjątkowa mama czeka na wyjątkowe dziecko, nadejdzie ten moment !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aleczka ty jesteś żałosna, nie zalogowany gość nie usunie swojego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Dziewczyny czesto o Was mysle i caly zas trzymam za Was kciuki! Wierze, ze za chwile dolaczycie do grona szczesliwych mamusiek!! X Kinia- ja walczylabym o laparoskopie... wiem, ze moze okazac sie zbedna, ale w moim przypadku zdzialala naturalny cud. Tylko w ten sposob mozna wykluczyc zrosty i endometrioze... Musi to jednak zrobic lekarz, ktory specjalizuje sie w nieplodnosci. Moja kuzynke operowal lekarz, ktoremu wydawalo sie, ze sie na tym zna. Dolegliwosci zwiazane z endometrioza wrocily do niej w pierwszym cyklu po. Aktualnie jest po 2 procedurach ivf, ostatni transfer sie udal, niestety niska beta i slabo przyrastala, az spadla... Lekarz, ktory ich teraz leczy probowal "uspic" endometrioze. Moim zdaniem teraz powinien wziac ja na kolejna laproskopie i zrobic z tym prawdziwy porzadek przed kolejnym ivf, jesli w ogole kiedys sie na nowe podejscie zdecyduja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny Kinia i Małami jesli chodzi o badania, to Przeciwciała antykardiolipinowe powinno sie robić razem z badaniem na toczeń i wtedy wiadomo czy jest zespól antyfosfolipidowy. Ale te badania trzeba by powtórzyć kilkukrotnie, bo może on się ujawniać w różnym czasie. U mnie dr.podejrzewal ze wtedy gdy zachodzę w ciążę i dlatego obumierały..chociaż to tylko podejrzenia. Dlatego lekarze często nie zlecają tych badan, tylko z góry przepisują acard i clexane. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alexvan gratuluje i wszystkiego dobrego na nowej drodze życia:-) Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alexvandekol fajnie ze się odezwałaś :) mój synek jest niecały m-c młodszy od Twojego. Maj ma czesto wyjezdza i mimo ze tesciowie pomagają jak mogą, to nie mogłabym z nimi zamieszkać. Ciesze się ze zaczyna się i Was układać :) A_gusia88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morela15
Gościu czyli to by oznaczalo, że piszesz czasen jako osoba zalogowana, bo wiesz, że wtedy mozna usunac post?;] to moze jednak pisz ze swojego konta. # Gonia u mnie wszystko dobrze, w pt dowiemy sie prawdopodobnie czy to chlopiec czy dziewczynka:) w sumie przez opieke nad synkiem to zapominam o tym, że w ciąży jestem;) # kinia bardzo mi przykro, ale.dobrze, że dzialasz dalej! #alex witaj ponownie:) gratuluje synka i ciesze sie, że tesciowa sobie juz poszla:p czemu w oogle tak dlugo u Was była?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 21.20 masz racje, żałosna jest!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Gonia 2381
Morela 15 No to fajnie i daj znać czy chłopiec czy dziewczynka..:-) Choć i to nie ma dla mnie znaczenia bo najważniejsze aby całe było maleństwo i zdrowe..:-):-):-) A u mnie kochana punkcie miałam we wtorek i pobrano z "16" pęcherzyków ...Wczoraj dzwonili z laboratorium i 11 się zapłodniona a 5 już wiemy że odpadły..:-( Jestesmy dobrej myśli z cichutką nadzieją że będzie ok bo wogóle jak mi doktor powiedział że z jednej strony pobrał mi aż 16 to byliśmy w szoku że hej..:-* Liczymy się że wszystkie nie przetrwają do 5 doby ale choć kilka to już to będzie wiele dla nas:-):-):-):-) Także czekam na telefon z kliniki i sobota-niedziela transfer...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia świetny wynik! Trzymam kciuki za Wasze maluchy!:) transfer zapowiada sie odrazu? Wyniki masz dobre po stymulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Gonia 2381
Morela 15 Tak tym razem transfer odrazu po punkcji bo wyniki hormonów były ok..Więc szykujemy się na sobota-niedziela na transfer. A wynik kochana to dopiero niespodzianka tyle pęcherzyków w moim przypadku gdzie nie mam jajowodów i lewy jajnik funkcjonuje tylko koło 20% a lewy koło 60-80%...:-):-):-):-) To trzeba umieć celować w dyszke...;-);-);-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Gonia 2381
Morela15 Po punkcji odpoczywam nie przemeczaj się a wręcz więcej leże nic coś robię i dostaje fioła na maxa bo nie dla mnie jest leżenie..:-( No ale cóż doktor kazał bo trochę się obawiał po takiej stymulacji nad mogą wystąpić jakieś bóle ale jest ok..Owszem czuje trochę uciska i tak dalej ale chodzę sprzątam także aby tak dalej;-) Już się nie możemy doczekać naszych bubolek...:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alexvandekol - witaj po długiej przerwie ;) wszystkiego dobrego dla Waszej rodzinki... :) My wracamy właśnie po drugi i ostatni zarodek, czerwiec - lipiec, tak żeby między dziećmi i cc było 2 lata przerwy ;) x MiskaD - kurczę beta kuzynki jednak spadła.. Współczuję jej.. Może jednak się podniesie i zacznie walczyć na nowo.. W Tobie też siła, aby jej w tym pomóc!!! x Gonia - piękny wynik!!! Odpoczywaj dużo.. Ciężko na pewno, ale musisz.. Trzymam mocno kciuki!!! Pisz częściej, bo nawet nie wiedzialyśmy, że Ty już po punkcji.. ;) x Ja za pierwszym razem miałam 16 pobranych, z czego 8 zaplodnionych i do 3 doby nie przetrwał żaden zarodek.. Za drugim podejściem lekarz poszedł w jakość nie w ilość.. Pobranych miałam 10, z czego zaplodniono 4, 2 zarodki przetrwały.. Jeden śpi za ścianą.. Dla mnie IVF to dalej taka zagadka i totalna indywidualność, że czasem aż ciężko mi w to uwierzyć. Lekarze działają mam wrażenie zbyt schematycznie na pierwszy rzut, potem jak się nie uda to modyfikują postępowanie.. Ech.. x Malamii, Kkinia - często jestem przy Was myślami... x Wpisów jak na lekarstwo, ale goście jak zwykle aktywni.. I to jest mega żałosne! x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkiniaa84 - przykro mi z powodu porażki. Ja miałam scretching robiony na miesiąc przed każdym transferem. W sumie 4 razy. Lekarz na wizycie priv robił bez pobierania dodatkowej opłaty. Dlaczego lekarz odradza laparoskopię ? x alexvandekol - witaj po przerwie. Gratuluje synka. Teściowa pewnie chciała pomóc w wychowaniu synka, ale my dobrze wiemy,że teściowe potrafią być nie do zniesienia. Nadzieja78 też coś na ten temat wie. Czy coś się zmieniło ? Mojej się troszkę "polepszyło", ale to pewnie ze względu na wiek, już jej się nie chce mi dokuczać. Ma 72 lata i wciąż ją coś boli. Lata od lekarza do lekarza i pewnie stąd nie ma czasu dla mnie ;-) . Nie brakuje mi jej. x Gonia 2381 - super wynik. Leż i odpoczywaj, bo nawet jak Tobie wydaje się,że nie musisz to organizm może tego potrzebować. Troszkę leżenia nie zaszkodzi ;-) x MiskaD - szkoda kuzynki. Z tego co wiem, nie da się uśpić endometriozy. To jest cholerstwo. Trzeba to usunąć. x Biedrona1979 - masz rację , ivf to zagadka. Moja sąsiadka miała 11 inseminacji , 5 procedur ivf. Nie było ciąży z tych zabiegów. Niepłodność idiopatyczna. Odpuściła, pogodziła się,że nie będzie mamą, kupiła sobie psa, podjęła studia podyplomowe i zaszła naturalnie w ciążę po 2 miesiącach z bliźniętami ;-) Dziewczyny mają 2,5 roku, a ona znów w ciąży. I jak to mówi, musiała przejść przez piekło, żeby teraz być szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartuskaa1985
Kochane byłam wczoraj u doktorka i daje zielone światło do kolejnej procedury IVF. Wizyta wypada mi na 30 kwietnia hehe tak czułam, że tak będzie. Akurat na ten weekend jesteśmy na weselu, no ale cóż siła wyższa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie koleżanki Pisze ogólnie i myślę że żadna się nie pogniewa..;-) Dziś dzwonili z laboratorium i mamy 9 naszych bubolek...:-):-):-):-):-):-):-):-):-) Także jutro o 18 godz. transfer wcześniej rozmowa z naszym doktorem i embriologiem i działamy Pozdrawiam was ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia- gratuluje piękny wynik ! Życzę Ci by jutrzejszy transfer sie powiódł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1)Martuska super wieści, rozumiem że zaczynasz cała procedurę od początku??? 2)Gonia dzięki za wytłumaczenie odnośnie zaplodnionych komórek, nawet nie wiedziałam że można więcej jak 6. Kochana życzę Ci byś od jutra była w ciąży przez kolejne 9 mc, piękny wynik uzyskalas 3) alexvandekol fajnie ze się odezwałaś pamiętasz nasz początek ciąż był wspólny.... Dobrze ze ta teściowa już sobie poszła, dlaczego tyle czasu była u was? 4) miska d tak bardzo mi żal kuzynki 5) kkahha odradzaja gdyż nie ma podstaw do robienia a mogę sobie więcej szkody narobić zrostami itd ale ja to skierowanie od nich wyciagne siła bo ta laparo strasznie mi chodzi po głowie, wiadomo na zabieg i tak będę czekać ok pół roku bo tyle w Warszawie na wszystko trzeba czekać 6) biedronko fajnie ze czasem ci przez główkę przejdziemy, mile to :-* Czy dobrze pamiętam że to ty miałaś akupunkture? W jakim celu ona była??? I jak możesz napisać ile taka przyjemność kosztuje??? 7) morelko czy już wiesz czy masz pannę czy kawalera pod serduszkiem??? Ja w przyszłym tygodniu biopsja endometrium i 3 tyg oczekiwania na wynik Pozdrawiam was wszystkie moje kochane :-* Malami, Martuska będzie dobrze nie ma innej opcji, mocno was ściskam, przytulam, całuję uda nam się!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×