Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bruno Shatyn

Kaczka na taczkę.. archiwum 25

Polecane posty

otulona_snem dziś wystarczy pobieznie,tylko trzeba sluchac uchem,a nie brzuchem x x A ty czym słuchasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_iftar_ dziś No Shatyn To żeś pojechał Ty nasz kafe historyku x x A czym tak "pojechałem"? Może jakiś konkret?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Bruno Shatyn dziś Wolę wietnamców. Ale to już moje prywatne skrajne zdanieoczko.gif x x Wg mnie mafie azjatyckie są dużo gorsze od ukraińskich." xxxx Dużo u nas wietnamców, a jakby ich nie było. Są od dwudziestu lat, i w ogóle nie odczuwasz ich obecności. Natomiast ukraińców pełno wszędzie. Na ulicy, w autobusach, w sklepach. Rozumiem, że to proces identyczny jak my np w UK w 2005, jednak wkurwia mnie to, tak samo jak nie rozumiałem np iroli, którym nagle we wlasnym miescie pol autobusu gada po polsku, litewsku, slowacku.. I nic na to nie poradze. A tu jeszcze dochodzi trudna historia, i nawet nie jestesmy razem w zadnym wspolnym projekcie politycznym. Bez sensu:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo u nas wietnamców, a jakby ich nie było. Są od dwudziestu lat, i w ogóle nie odczuwasz ich obecności. Natomiast ukraińców pełno wszędzie. x x Dlatego, m.in. ich mafie są niebezpieczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu jeszcze dochodzi trudna historia, i nawet nie jestesmy razem w zadnym wspolnym projekcie politycznym. Bez sensu x x Masz rację. Bez sensu. Ale to polityka która rządzi się swoimi prawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_iftar_ dziś No Shatyn To żeś pojechał Ty nasz kafe historyku x x A czym tak "pojechałem"? Może jakiś konkret?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iftar na orange. Nie wiem Shatyn bo "ja rzadko kiedy myśle ale za tom chyża w dziele".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojciec: Adrian Bandera -greko-katolik z rodziny mieszczańskiej Moshe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bander. Roza, typowe żydowskie imię, czyż nie? Matka: Mirosława Głodzińska – polska żydówka, takich żydów nazywa się jeszcze halachicznymi, czyli, że są po matce. UWAGA! Pytanie: SKĄD u Słowianina, jakoby, może pojawić się nazwisko „BANDERA”. Jeżeli nie od Rumunów to co najmniej od słowa „bander(sza)”, to znaczy żyd(ówka) – właściciel(ka) burdelu. A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest proste. To jest włóczęgowskie przezwisko kobiety, która posiadała burdel. Takie kobiety na Ukrainie były nazywane „BANDERSZAMI”. Według zwyczaju narodu żydowskiego narodowość przekazuje się po matce a nie po ojcu, i ona przekazała swoje bezwstydne nazwisko któremuś z męskich przodków Stepana Bandery. Portret samego Sztefana Bandery nie pozostawia wątpliwości co do jego genetycznego żydostwa. Przy wzroście 159 centymetrów i przy przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma pytań.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz musztardowy
Shatyn to kogo ukraińcy czczą u siebie ma dla nas znaczenie dlatego , że to nasz bezpośredni sąsiad a koleś któremu budują pomniki nas mordował. A więc nie jest to dla nas obojętne tak długo jak długo chcemy utrzymywać stosunki dyplomatyczne z Ukrainą i ich wspierać. Napisałeś o różnicach dot. Bandery i Hitlera, inne różnice napisał Myrevin więc de facto obaj powinniście Halickiego skrytykować za zrównywanie tych spraw ze sobą ( zakładam że relacja Myrevina jest dokładna ). Jak możemy udawać "Polacy nic się nie stało" w obliczu takiej zbrodni jak na Wołyniu i tylko i wyłącznie stosować pragmatyzm polityczny... ś.p Kaczyński się do tego pragmatyzmu odwoływał mówił że sprawa jest skomplikowana , obecnie rządzący także wykazują pewną wstrzemięźliwość ( podobnie PO wcześniej ) a ja w tym przypadku konkretnym żądam konkretów a nie lukrowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona_snem wczoraj ciebie Shatynie moze nie interesowac,a mnie interesuje z jakiej paki polski podatnik doklada sie finansowo do bydla,ktore czci oprawce Polakow,dla mnie moga i czcic mrowki faraonki,ale w takim razienn iech sie Nam nie wmawia milosci i przyjazni do nich i nie sprowadza do PL,by tutaj sie szarogesili i psuli rynek pracy,oraz moze zrorganizowali i dali w leb w niedlugim czasie jak na Wolyniu,a ty dalej bedziesz bredzil,ze Bandera walczyl z okupantem pechowiec.gif przerazajacy jestes w tym maniakalnym uporze bronienia za wszelka cene tych chamkow z pelo >> Co do chamków i bydła, "dali w łeb w niedługim czasie jak na Wołyniu" oraz "bredził" zgłaszam votum separatum. co do reszty w zasadzie ZGODA :classic_cool: Bandera pewnie walczył z okupantem ale mord na Polakach nie jest niczym uzasadniony jak każdy mord zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Turcji to po pierwsze już na drugi dzień kiedy zdławiono pucz pomyślałem że sprawa mogła być inspirowana a inspiracja poprzez służby specjalne mogła doprowadzić do ujawnienia się przeciwników i teraz łatwego ich namierzenia i zneutrealizowania. Nie wierzę w tak nieudolny pucz. Po drugie to chciałbym żeby Obama krytykował nie tylko Polskę za niedemokratyczne postepowanie w pewnych sferach ale także miał jaja i skrytykował członka NATO i Rady Europy jakim jest Turcja. Tego oczywiście nie zrobi .... Turcja to stabilizator regionu i druga armia NATO oraz pomocnik w kwestii uchodźców stąd festiwal hipokryzji w wydaniu UE czy Obamy it. Gdyby pucz się udał i nie byłoby wojny domowej ( katastrofa dla regionu i świata ) i wprowadzono tam demokracje to pół biedy, ale tam jest masa obywateli o radykalnie islamskich pogladach... więc może lepiej że jest tam Erdogan niż jakiś słaby demokratyczny rząd , widać co dzieje się po arabskiej wiośnie czy w Iraku gdzie jak nie ma dyktatury to dzieje się tam bardzo źle. To jest inna kultura i na siłę nie ma co nikogo do demokracji zmuszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaśmiecam forum wy k****y piertolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze ta kwestia gdzie shatyn pisałeś o daleko idących "represjach " co do Islamu w Europie. Nie zacytuję bo to chyba na starszym topiku było ale otulona i inni się z Tobą zgodzili. Wg mnie im więcej muzułmanów po naszej zachodniej stronie w sensie krytyki zamachów itd. tym lepiej. wielu muzułmanów zintegrowało się w Europie i oni powinni być dla nas przymierzeńcami w walce z radykalizmem bo oni sami też często są ofiarami tych zamachów i ich nie popierają. Jeżeli skłócimy się również z tą częścią świata muzułmańskiego która nas popiera to otworzymy jeszcze szerszy front i pole działania dla ISIS które powie " widzicie ? głosili tolerancję a są pełni nienawiści". Wówczas ta część świata muzułmańskiego która nas popiera stwierdzi może że rzeczywiście coś z tym zachodem nie tak. Tak więc uważam że nie powinniśmy udeżać w religię , ale twardo egzekwować prawo i tworzyć nowe sprawniejsze prawo. A więc Francuzi powinni zająć się meczetami w których to głoszone sa nienawistne hasła a takich mułłów czy muftich zwyczajnie wywalać z kraju. Powinni pokazać że postawy umiarkowane są tolerowane a radykalizm traktowany z całą surowością. Francuzi płacą za kolonie. Zło jakim było zniewalanie innych narodów po latach się "zwraca". Oczywiście nie chcę w Polsce meczetów na masową skalę i wielkiej fali uchodźców , ale też postawy agresywne z naszej strony i skrajnie ksenfobiczne też nie są żadnym gwarantem że u nas nic się nie zdarzy. Nie ma prostych recept. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za idioci wszystko sie niby kręci wokół Turcji tak? To dupa wołowa śmieć śmieć śmiech:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz musztardowy
oczywiście, że nie. Za cienki bolek z niego i wyżej wała nie podskoczy. >> Ostatnim "dobrym " prezydentem USA był Clinton . Republikanie mają zasługi w rozprawieniu się z ZSRR w latach 80tych kiedy to Reagan narzucił takie tempo wyścigu zbrojeń że ruskie się posypały , ale od wielu lat nie mają dobrego kandydata ani prezydenta . Obama dla mnie zawsze był słabym prezydentem już na etapie kandydowania miałem poważne obawy. Obawa Obamy ... jak widać była uzasadniona 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
shatyn (niech bedzie pochwalony jarosław zawsze dziewica) czemu ty lubsz tak bardzo pis? on cie w konia robi co do faktów na temat polityki tk sie moglby rozprawić ale pis go przejął popierasz pis jestes nienormalny ps tu jest polska nie turcja nie powinny cie obchodzic tureckie zamachy mam racje zobacz https://www.youtube.com/watch?v=7Zfs8geB5pE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaz musztardowy dziś Shatyn to kogo ukraińcy czczą u siebie ma dla nas znaczenie dlatego... x x Z Myrevinem pisaliśmy o tym samym, z tym, że ja wykazałem braki w wiedzy Myrevina...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_iftar_ dziś Ktoś, kto ze względów poliytycznych chce usprawiedliwiać Banderę i mordy banderowców, niegodny jest miana Polaka. x x A tu zgoda w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaz musztardowy dziś I jeszcze ta kwestia gdzie shatyn pisałeś o daleko idących "represjach " co do Islamu w Europie. Nie zacytuję bo to chyba na starszym topiku było ale otulona i inni się z Tobą zgodzili. Wg mnie im więcej muzułmanów po naszej zachodniej stronie w sensie krytyki zamachów itd. tym lepiej. wielu muzułmanów zintegrowało się w Europie i oni powinni być dla nas przymierzeńcami w walce z radykalizmem bo oni sami też często są ofiarami tych zamachów i ich nie popierają. x x Widzisz... Uważam, że tak naprawdę muzułmanie nie integrują się z tubylcami. I stąd moje wywody i moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona_snem dziś ( Bandera pewnie walczył z okupantem ale mord na Polakach nie jest niczym uzasadniony jak każdy mord zresztą. ) oo Shatyn "okupantem",z ktorym"walczyl" Bandera nazwal,wlasnie rdzennych Polakow mieszkajacych na Wolyniu i w innych szesciu wojewodztwach,ktorych ten kat Bandera mordowal-chlopow,kobiety,starcow,dzieci,niemowleta cale wioski naszych Rodakow plynely krwia w imie walki z "okupantem Polskim" x x x No wreszcie. Doszło do ciebie i zrozumiałas o czym napisałem. Brawo! Lepiej późno niż wcale...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr Bączek, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, zdegradował do stopnia szeregowca płk. Krzysztofa Duszę. Powód? Kontakty z "Wyborczą", TVN, TOK FM, Radiem ZET i RMF. To pierwszy taki przypadek w historii służb specjalnych. x Orzeczenie o degradacji zostało wydane 14 czerwca. Jak napisał w nim szef SKW Bączek, przestępstwo płk. Krzysztofa Duszy polegało na tym, że „działając z zamiarem bezpośrednim i nieposiadając [pisownia oryginału] upoważnienia Szefa SKW w zakresie kontaktów z mediami, przekroczył swoje uprawnienia”. Tu następuje wyliczenie wypowiedzi płk. Duszy udzielonych mediom 18 grudnia 2015 r. Tego dnia, a dokładniej: w nocy z 17 na 18 grudnia Bączek z ekipą zaufanych ludzi wkroczył siłowo do pomieszczeń Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, którym kierował płk Dusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czapę może nie ale mam nadzieję, że jak wróci demokracja to takie Bączki posiedza solidnie za to co zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz musztardowy
Jeżeli rzeczywiście tak jest jak piszesz otulona... to solidaryzuję się z oburzeniem Twoim czy też orange które tweierdziło iż jego przodkowie ledwo uszli z zyciem uciekając przed UPA. Nie ma tu znaczenia czy owe orange głosuje teraz na PIS na przykład , bo na najbardziej podstawowym poziomie Polacy powinni czuć wspólnotę, a zbrodnia wołyńska to mniej więcej ten sam kaliber co mordy w Birkenau. Przechodzenie do porządku dziennego nad tym że Ukraińcy wywyższają Banderę i uważanie że jest to obojętne ( shatynowi to obojetne ) uważam za kuriozalne , głupie w zasadzie i nie dające się obronić. Trudno się dziwić potem tak wielkiej niechęci do autora tego tematu jaka ma miejsce od lat ( w wielu przypadkach nieuzasadnionej ale tutaj dość zasadnej jednak). Wyobraźmy sobie że matka chłopaka który kiedyś nas pobił prosi nas o chleb. Co robimy ? Jeżeli ona uważa że jej chłopak to bohater to mamy potężny absmak i niechęć aby jej tego chleba uzyczyć prawda ? Podobnie w naszych relacjach z Ukrainą chociaż przykład jaki podałem jest pewnym uproszczeniem. Oczywiście jeżeli MY chcemy jako kraj domagać sie od Ukrainy "tego i owego" w związku z Wołyniem, to sami tez powinniśmy stanąć w prawdzie a nie kluczyć jak minister Zalewska niedawno u Moniki :classic_cool: ps. a min. Błaszczak ( to tak na marginesie) chwilę po tragedii w Nicei powinien raczej wyrazić współczucie a TYRADY zostawić sobie na inne okazje. Gdyby coś miało wydarzyć sie u nas obawiam się że nasze służby mogłyby dać jeszcze bardziej ciała bo nie mamy żadnego doświadczenia z terroryzmem. znikam na czas jakiś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×