Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gressa

Jaki makaron do rosołu?

Polecane posty

Gość gressa

Mam ostatnio problem z makaronami do rosołu. Jakoś nie umiem trafić na dobry, a zależy mi na tym żeby był lepszej jakości. Wszystkie wydają się takie rozmiękłe i bez smaku, a pamiętam jeszcze makaron, który robiła moja babcia i który był taki fajnie jajeczny. Jaki sprawdza się u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak tęsknisz za takim domowym to szukaj przepisu i zrób sobie sama ;) to chyba nie jest aż tak dużo roboty, zresztą nie wiem bo nigdy nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko domowy, zrobienie to żadna filozofia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tapatapa
Ja pamietam ze moja babcia miala taka specjalna maszynke do robienia makaronu. Bez tego to chyba trudno sobie poradzic. Poza tym kto ma na to czas. Sprawdzic mozesz sobie w kazdym razie makarony czaniecki. Do rosolu masz chociazby niteczke walcowana, ale jak lubisz grubsze to jest tez ewentualnie nitka walcowana. Sa 5 jajeczne wiec powinny Ci pasowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gressa
Testowałam już kiedyś nawet jakieś makarony z jaj przepiórczczych i chociażby orkiszowe żeby było trochę zdrowiej ale to jednak nie jest to. Skoro polecasz, przetestuję. Zobaczymy jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tapatapa
No jasne, spróbować możesz. Chodzi mi konkretnie o te http://www.sklep.makaron.pl/produkt/niteczka-walcowana/ . Swoja droga moze popelniasz jakis blad przy gotowaniu, np. trzymasz ten makaron za dlugo w cieplej wodzie. Rob dokladnie tak jak pisza na opakowaniu bo taki cienki makaron do rosolu latwo rozciaprac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gressa
Może rzeczywiście za bardzo ten makaron rozotowywałam. Kupiłam ten czaniecki, gotowałam tak jak piszą na opakowaniu i wyszedł taki jaki chciałam. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka_00
Ja ogólnie makaronów nie gotuje tzn. zagotowuję wodę wrzucam makaron i jak się zagotuje przemieszam dwa razy i odstawiam z gazu przykrywając pokrywką. W przypadku makaronów do rosołu dosłownie po 3-4 min próbuje i wlewam na cedzak. W przypadku innych grubszych makaronów trwa to chwilę dłużej. Zgadzam się z opinią, że czaniecki jest najlepszy. Co do makaronu z własnej roboty robiłam latami i nie jest to trudne, teraz lenistwo wzięło górę i rzadko robię. Maszynka nie jest konieczna jak dobrze wysuszysz makaron to pokroisz nożem bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi najbardziej smakuje czaniecki. Zawsze jak mam w planie rosół to go kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trollkaa
ja kupuję tylko makarony z primo gusto, są srawdzone, smaczne i mają bardzo dobrą konsystencję po ugotowaniu więc śmiało możesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sindbadka
te makarony z primo gusto mają dobry skład, pszenicę durum a takie makarony lubię najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gressa
Właśnie zastanawiałam się kiedyś nad tym żeby zrobić ramen ale w końcu się za niego nie zabrałam. Przepis w każdym razie fajny i chętnie wypróbuję w wolnej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DO rosołu nitki, fajny włoski makaron z primo gusto kupiłam, dobrze mi sie gotuje, nie skleja. No i jest z pszenicy durum. Rosół to ulubiona zupka moich dzieci i często ją robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też lubię primo gusto bo to smaczne włoskie makarony z semoliny, mają sporo witamin, minerałów, niski indeks glikemiczny. Tylko takie makarony kupuję, u nas w domu na prawdę sporo ich jemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miedzybrodzki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuję zawsze makaron nitki http://makaronyanna.com.pl/. Jest naprawdę najlepszy! Nie rozgotowuje się i jest w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo lubię makaron czaniecki. Ale jeżeli mi się chce to wolę zrobić makaron domowy, to nieprawda to co napisała tapatapa (jeśli przekręciłam nick to z góry przepraszam), że do tego jest potrzebna specjalna maszynka. Przecież dawniej kobiety nie dysponowały takimi wynalazkami, a makarony robiły. Maszynka ułatwia krojenie, bo za jej pomocą wychodzą równiutkie niteczki, co nożem trochę ciężko wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babbinka
Włoski makaron, który się w tym rosole nie rozpadnie. A jesli o kształt chodzi, to co kto lubi... Nam odpowiadają wstążki arrighi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może warto zainwestować w siebie- i zapisać się do szkoły na kierunek Specjalista do spraw dietetyki. Poznać tajniki jedzenia, jak łączyć by schudnąć i wiele więcej.. facebook.pl/novacebydgoszcz ul.Krasińska 2 w Bydgoszczy tel.790400178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jebut
reklamowanie dietetyki pod wątkiem o makaronie do rosołu, pozdro XDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jebut
moja babcia zawsze daje takie cienkie niteczki do rosołu, ale ja nie lubię tego cholerstwa, bo większość spada z łyżki po drodze do buzi :P już wolę nawet makaron świderki, śmiesznie się je ciumka z rosołkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makaron gotuje się al dente i przykrywa.Pęcznieje i nie jest rozgotowany ani rozmiękły jak ktoś tu napisał przed dwoma laty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sollka
mi najbardziej podchodzi makaron Lubella, nie skleja się podczas gotowania, jest smaczny dlatego najlepiej się sprawdza u mnie w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rosołu idealne sa nitki cięte też lubella, delikatny, cieniutki makaron, moje dzieci do rosołu tylko ten chcą mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dobrego rosołu muszą być dobre kluski, własnej roboty. To nic trudnego. Warto takie robić, bo żadne inne im nie dorównują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odkryłem cienkie nitki rosłowe z razowego orkiszu. Niebo w gębie 😉 Dużo lepszy smak niż klasyczne nitki 🙂 Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2019 o 12:12, BartoZ napisał:

Serio. Jaki makaron kupić? Dzizys. Jak sobie kiedyś ludzie radzili przed erą internetu? To dziw bierze, że do ery cyfryzacji dożyli. 

Ciekawe, c'nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienka

Tylko i wyłącznie cienkie nitki.  Lubie także lane kluski :) albo kaszę mannę. :) Mniam aż chyba sobie dzisiaj zrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×