Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
dziewczyny czy wasze dzieci maja wzmozone napiecie miesniowe?bo moj maluszek ma, bardzo mocno odchyla glowke do tylu, poza tym podejrzewalam to po jego zachowaniu, a polozna na wizycie potwierdzila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodowa ja tu juz ostatnio pisałam ze moja tez agu robi. Moja dzis tylko raz spala Nie mogla usnac. Do rodziców przyjechalam a tu byla siostra ze swoimi córkami. Ogólnie wysiadam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Edyta ja bym tego nienatłuszczała niczym. Zamykasz wtedy doplyw powietrza i sie nie goi. Choć wysypka o której kiedys pisałam u małego zniknęła po jakiś 2 tyg a smarowalam bepantenem i kąpałam w emolium. U nas chyba zaczela sie kolka. Od 18 do 21placz! Przestawał na chwile i nawet potrafił usnac na kilka minut wiec mam cichą nadzieje ze to nie to. Bo właśnie nie wiem czy płacz przy kolce jest non stop czy z takimi właśnie przerwami tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia mysle ze taka diagnozę powinien postawić lekarz. I z tego co kojarzę to często jest stawiana niesłusznie. Mam na nadzieje ze u ciebie tak będzie. Poczytaj na necie jak możesz "ćwiczyć" z maluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Moje dziecko w wieku dwóch tygodni położone na brzuchu potrafiło główkę z jednej strony na druga sobie zmienić. Poza tym odchyla bardzo głowę do tylu, układa sie w literę C...poza tym polozna sprawdziła jakieś inne odruchy ale zapytam jeszcze lekarza. Ponac to samo mija niektórym do 2 miesiąca a jak nie minie to trzeba masować samemu albo iść do fizjotaerapeuty. Mam nadzieje ze to niczym innym nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa moze to nie kolka tylko jak u mnie nie mogla usnac? Albo u mnie tez kolka? Ale jakos sie nie prezyla ani nic. Monika moja tez troche glowa odchyla a to ze gliwe przeklada to bardzo dobrze! Ulozenie w literke c moze byc jeszcze nawykuem z brzucha jesli ne to musisz pilnowac by na obu bokach ukladac. Moj syn to wszystko mial i od 3 m-ca mielismy rehabilitacje. Ide spac. Oby jutro lepiej byli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Monika mój też przekręca główkę z boku na bok leżąc na brzuszku i właśnie w takie c się układa. W ogóle bardzo dźwiga główkę ale nie przyszło mi do głowy wzmożone napięcie. Może dlatego że córka miała osłabione napięcie mięśniowe i wszystko robiła później. Wracamy do kp. Dziś synio non stop na cycku wisiał. Przerwy między karmieniami 1-2 godz i godzina karmienie. Nic się bardzo zrobić nie dało. Teraz we końcu usnął mocniej to może trochę dłużej pośpi. Spokojnej nocki mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Dziewczyny pomóżcie bo wysiadam z moją małą! O jedzenie drze się jakby rok nie jadła, a jak już dostanie to ze 120ml wypije 60ml i zasypia i nic jej nie jest w stanie obudzić. Efekt tego taki, że siedzę z nią po 40 minut i wpycham kolejne ml mleka i jak mi się uda do 90ml dopchać to jest dobrze, ale to jest droga przez mękę:O budzę ją, łaskoczę, mówię trochę głośniej, staram się ją jakoś tą butelką dobudzić tzn.smoczkiem z butelki to wpije 2 pociągnięcia i znowu muszę jakoś ją "ruszyć" żeby kolejne łyki wypiła:( Potem jest jak dziś, że przy ostatnim karmieniu przed nocnym spaniem wielce zasypia i nie pije, a potem mi się budzi po 4,5h bo głodna:O Wczoraj za to zrobiła mi prezent urodzinowy i spała od 11:30 do 18:00:) Monia moja ma wzmożone napięcie. Od urodzenia głowę mocno podnosiła, przekładała z boku na bok, ale pani doktor mówiła, że to akurat nie wynik napięcia, a po prostu jest bardzo silna, a wzmożone napięcie swoją drogą. Ma je ponoć, ale lekarka mówiła, że delikatne no i że trzeba pamiętać, że to wcześniak. Poza tym ma lekką asymetrię i odr****moro, ale znowu podkreślała, że trzeba pamiętać, że jest wcześniaczkiem i i tak ma to wszystko ponoć w małym stopniu, co nie zmienia faktu, że mamy rehabilitację:O Dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
wysłał mi się post za wcześnie :P Chciałam jeszcze napisać, że dziś na 12:30 idziemy na szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa mamusia: ja mam ze swoim podobnie. Czasami w ogóle nie wiem, jak go uspokoić. Zazwyczaj te jego okrzyki są słodkie, ale w niektórych sytuacjach :-P zresztą sami wiecie. Ja go głaszczę, wtedy mówię do niego i czasami się upokoja. Chyba nie ma takiej jednej, uniwersalnej i skutecznej metody dla wszystkich brzdąców :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Sierpniowa a może jej to mleko nie smakuje? Zmienialas jej? A może zmień butelkę albo smoczek większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Słuchaj jesli ona po 60 ml śpi aż 4,5 godziny to najwyraźniej tyle jej odpowiada i wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Sierpniowa jak ja Ci zazdroszczę tego spania...mój dzisiaj budzi sie co pół godziny. Tez pomyslałam o tym żebyś zmieniła smoczek na większy. Mój niestety je duzo więcej i krócej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
padam na twarz po dzisiejszym dniu i az sie wzdrygam na mysl o nocy :( plakac mi sie chce dziewczyny…to straszne kiedy niemowlaki zaczynaja dluzej spac?przeciez na dluzsza mete sie tak nie da pociagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia a mnie sie wydaje ze niemowlaki śpią z tygodnia na tydzień coraz krócej. Ale jeszcze chwila i będą zwracać uwagę i bawic sie grzechotkami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny które karmią tylko mm- jak często wasze dzieci robią kupki? I czy jak sa pryki to brudzą pieluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
Kupę robi co dwa dni lub codziennie ładna rzadką i zolciutka.a jak pruta to nie brudzi pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Edzia a na jakim mleku jest twoje dziecko? Ja dzis kupiłam hipp bio combiotic. Mój zrobil dzis kupkę jeszcze zanim dostal nowe mleko. Wczesniejsze byly we wtorek i sobotę. Wszystkie takie gliniaste, plastelinowe, gęste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa to mnie nie pocieszylas z tym spaniem...mam nadzieje ze mimo ze potem śpią mniej to za jednym razem będzie w stanie dłużej pospać. Ja narazie daje małemu około dwóch butelek mm w ciagu doby, resztę udaje mi sie ściągać. Mały dostał skierowanie na podcięcie wedzidelka. Prawdopodobnie dlatego nie umiał utrzymać brodawki w buzi :( teraz podejmiemy ale to juz będzie miesiąc jego życia wiec pewnie juz za późno na zaczęcie karmienia piersią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia ja tez w pierwszych tygodniach podejzewalam krótkie wedzidelko. Bo mam dziwnie ssal. Naczytalam sie na necie i wystawilam diagnozę. No ale widocznie potrzebowal czasu bo potem bylo juz ok. Ale jeszcze o tym mysle jak slysze jak on mlaska podczas picia z butelki. Wczoraj o 21ej dostal mleko hipp i poszedl spac aobudzil sie o 3:45 :) znów mleko o podudka o 7.30. Nie wiem czy to kwestia mleka czy zbieg okoliczności. Ale jakby tak zostalo byloby fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
Moja pije nan pro 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa a wyciaga jezyk poza buzie?bo moj niestety nie, wizyta jest dopiero na polowe pazdziernika ;/ polozna mowila ze podcieliby mu w szpitalu jak sie urodzil ale od miesiaca juz tego nie robia i tym sposobem zmarnowali troche szanse na moje karmienie podzwonie, moze uda sie gdzies prywatnie podciac w przyszlym tygodniu, tylko pytanie czy miesieczne dziecko jest jeszcze w stanie przystawic sie do piersi skoro je butle caly czas zastanawiam sie czy cos jest nie tak z moim dzieckiem skoro Wasze dzieci tyle spia a moj noworodek maksymalnie po 2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Krótkie wedzidelko będzie mu później przeszkadzac w mówieniu tzn moze miec wade wymowy. Wiec teraz czy później trzeba będzie je podciąć. Czytałam ze jak jest krótkie to język jest w kształcie serduszka na czubku i czasami wydaje mi się ze mój tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia mój watal o 7.30 i od tego czasu łącznie spal może z godzinkę. Przysypia na chwile albo leży grzecznie. Poza tym jeszcze poplakuje i marudzi. Co chwile musze wkladac mu smoka i bujać. Zaczelam tez z nim gugac i prowokowac go do tego. I ladnie mu to wychodzi. Zaczyna tez chyba sie świadomie uśmiechać. Ale i tak w tym wszystkim najwięcej jest placzu i matuszenia. Popołudniu wyjdziemy na spacer to mam nadzieje ze pospi. Wiec u mnie nie jest w dzień tak ładnie jak w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Monia - bardzo Ci współczuję, że Twój mały tak krótko śpi, ale może przynajmniej zje i od razu idzie spać na 2h? Czy po każdym zjedzeniu jeszcze się kręci i płacze? Bo jak je i śpi na okrągło to fajnie:P Moja wczoraj tak ryczała na szczepieniach, taki miała ton tego płaczu, że aż mnie serce bolało, potem jeszcze w domu płakała takim tonem jakby się żaliła i po 15 minutach jej płaczu miałam dosyć i wtedy pomyślałam sobie o Tobie jak kiedyś pisałaś, że Twój maluch jak nie śpi i nie je to płacze i wkurzyłam się sama na siebie, że moja płacze tylko 15 minut i już nie mam do niej cierpliwości, a inne dziec***ewnie więcej ryczą:( W ogóle wczoraj miała 37,5 stopnia, ale nic jej nie dawałam bo na necie wyczytałam, że od 38 zaczyna się gorączka, ale w sumie to nie wiem czy dobrze zrobiłam:O Monia a Twój mąż już poszedł do pracy? Jak mój miał iść do pracy to byłam tak mega zestresowana, że muszę sama z Lenką zostać, że miałam ochotę uciec z domu:p Serio:) Fghjasd - nie bardzo rozumiem jak Twoja wypowiedź odnosi się do tego co napisałam, ale dzięki za fatygę:p Byłam ostatnio kupić inne mleko i brałam pod uwagę Hippa, Nan i Enfamil, kupiłam Enfamil, a wczoraj jak byłam na szczepieniu to położna i dwie lekarki stwierdziły, że to bardzo dobry wybór i to mleko jest najlepsze, ale to się okaże "w praniu" co będzie mojej małej po nim bo póki co kończymy Bebilon i dziś po porannym mleku przechodziła katusze, tak się naprężała i robiła czerwona, że ciągle mleko ulewała z tego napinania się:O Myślałam, ze taki już mnie dziś dzień czeka, ale spała potem od 8:30 do 11:00 i od 11:30 do 14:00:) teraz miałam jej dać mleko przychodzę żeby ją nakarmić, a ona zasnęła i śmieje się przez sen:) W ogóle jest ostatnio jakaś bardziej kumata mam wrażenie, jak słyszy dźwięk płyty grzewczej to od razu głośniej płacze jakby już kojarzyła dźwięk płyty z jedzeniem, jak biorę ją na ręce tak "normalnie" to trzyma zawsze smoczka w buzi, a jak czuje że zaczynam ją sobie sadzać na kolana to momentalnie wypluwa jakby kumała, że zbliża się mleko:p ale to może moja wyobraźnia tylko:O Poza tym jak jej się mocno uleje to bardzo się po tym we mnie wtula i wydaje takie dźwięki a la guganie jakby mi się żaliła i opowiadała, dziwne to jest:) no i ostatnio śmiała się głośno przez sen czego nigdy wcześniej nie robiła. A Monika z tym pytaniem o spanie niemowlaków to chyba nieźle pofatnazjowałaś:p Maluchy z tygodnia na tydzień śpią mniej, więc ja Twoim miejscu nie liczyłabym, że Twój mały zacznie dłużej spać, ale pewnie za to będzie się umiał zająć sam sobą i nie będzie płakać w chwilach czuwania:) Zastanawiałam się właśnie kilka dni temu kiedy przychodzi taki okres, że maluch już sobie sam potrzyma zabawkę czy nią pomacha i się zajmie sobą. W ogóle dziewczyny co robicie ze swoimi dziećmi jak nie śpią? RZSowa - moja to kupy co dzień nie robi, zdarzyło się to raptem 4 razy, a tak to i 3 dni nie robi nieraz:O Jak ma gazy to pieluchę ma czystą:) Kupa jest raczej rzadka w kolorze żółtawym:P nazwałaś kupę swojego gliniastą, mojej na pewno jest rzadsza:O w sumie nie wiem jaka naprawdę być powinna:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuNa1456
Moj na mm robi z 2 kupki w dzien i jedna w nocy. My jeszcze w szpitalu :/ na szczescie z malym jest jiz lepiej, mozliwe ze w poniedzialek wyjdziemy. Jezeli chodzi o spanie to w dzien moj budzi sie co 2,5h wypija 90ml mleka i czasem spi dalej a czasem kolejne 2,5h nie spo i domaga sie naszej uwagi :) w nocy to karmie go ostatni raz o 20 i przewaznie spi do 1 a pozniej do 4 i o 7 pobudka. Zalatwialyscie juz moze becikowe? Bo wyczytalam w necie ze strasznie duzo zalatwiania z tym jest. Trzeba pisac jakies wnioski do skarbowki o wysokosci dochodu , a nastepnie do zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×