Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
Muusia a co robi jak nie śpi? Bo mój jak nie śpi albo nie je to płacze. I nie pomaga bujanie ani noszenie na rękach :( martwię sie o niego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika twój jeszcze jest to moz tak często jesc wiec chyba tego potrzebuje. A przemawiasz jakos do niego? Śpiewasz mu? Moze mu sie nudzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Pewnie musia, nosze, śpiewam, opowiadam. Ciagle sie łudzę ze jest za malutki i ze mu to minie. Po tej chorobie jestem przewrażliwiona. Dałam mu dzisiaj mm, zjadł 60ml, wzięłam go zeby odbić a on ulał nosem i zwymiotował buzia :( dzis mu sie to dwa razy zdarzyło, do tej pory nie robił tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia troche poleży i jak juz jej się nie podoba to tak pokrzykuje to jeszcze jej nie biorę a jak za dlugo jest to taki placz jest ale w miare delikatny. To ja nosze w koncu. Ale wtedy to tez w kazdej pozycji jej zle. w kuchni lubi gapić sie na zegar i zyrandol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuNa1456
Rzsowa chrzest tak wczesnie wlasnie ze wzgledu na siotre meza ktora urlop dostala na wrzesien. Na razie czekamy do srody jak sie sytuacja rozwinie. Najwyzej przeniesiemy to na kolejna niedziele. Na razie zdrowko malego najwazniejsze. Przez caly dzien wydawalo mi sie ze jest z nim lepiej. Teraz znow jakos ciezko mu sie oddycha. Ale lekarze mowiq by sie nie martwic, ze choroba sie nie rozwija i najwazniejsze ze apetyt mu dopisuje Monika skoro karmisz piersia to chyba nie mozna przekarmic w ten sposob dziecka? Moj na mm wypija 90ml co trzy godziny, czasem 60ml co dwie. Jezeli chodzi o spanie to przewanie rano budzil sie kolo 8 i nie spal tak do 12 (wiec czesto dopiero wtedy jadlam jakies sniadanie), pozniej od ok. 17 do 20 nie spal. W nocy przewaznie mial jedna przerwe 4godzinna a tak to co 2-3h pobudka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia najpierw przez chwile kwili a potem ryk. Czasem ma tez tak ze śpi i nagle budzi sie z głośnym płaczem jakby sie czegoś przestraszył. Luna odciągamy mleko i małe je około 120ml co dwie i pół godziny, pewnie z piersi sam by sobie tyle nie wyciągnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika to po tych dwóch h pewnie juz śpiący i dlatego wyk. Moja częściej placze bo spiaca niz dlatego ze glodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Hej. U nas ciag dalszy problemow z kupką. Tymek nadal sie meczy. Właśnie podalam duphalac syrop na zaparcia. Teraz zostalo nam czekanie. Jak się doczekamy to przywitamy ja z honorami jak drużynę pilkarska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuNa1456
Monika ale tez Twoje mleko sie szybciej trawi u niego w organizmie niz mm. Ciezko jest nie nakarmic maego jak widac ze sie o to dopomina. Moj dzis w nocy wypil o 12 110ml pozniej nie chcial zasnac wiec lezal mi na kolanach, o 1.30 znow byl glodny i wypil kolejne 60ml. Tutaj w szpitalu musze podawac poelegniarkom ile wypija maluch i w jakoch godzinach. Na razie nie mowili mi nic by pil za duzo. Swoja droga dziewczyny szpital wojewodzki a ja drugi dzien musialam grzac wode w czajniku by okapac malego. Pielegniarki mi powiedzialy ze czasami nie ma cieplej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia do tej pory nie korzystałam z pomocy mamy ani teściowej bo maź miał wolne. Niedługo wraca do pracy wiec zobaczymy jak to będzie. Łuna zgodzę sie ze mleko sie szybciej trawi wiec jak chce co 2 godziny i niczym innym nie mogę go uspokoić to mu daje. Tyle tylko ze on w dwa tygodnie przybrał aż pół kilo i to mnie martwi bo inne dzieci aż tak nie przybieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Wczoraj rwali mi ósemkę bez znieczulenia bo nie chciało dziać. Biorąc pod uwagę ból to poród wspominam przyjemniej. Nie wiem ile Kacper śpi, nigdy nie liczyłam. Mam pytanie skończyła się wam macica już oczyszczać? Bo u mnie już ponad trzy tyg po porodzie i nadal jeszcze końca nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Agnieszka wspolczuje :( u mnie tez jeszcze się oczyszcza, juz duzo mniej ze mnie leci ale jednak nadal bez podpasek się nie obędzie moj dzisiaj w nocy dosyc ladnie spal, budzil się co dwie godziny, a raz udalo mu się trzy przespac, wiec jak na moje dziecko to duzo. i od razu mama bardziej wypoczeta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny kiedy dziecku mozna zaczac podawac herbatki?jakis koperek czy rumianek? bo moja znajoma juz podaje, a mi sie wydaje ze to jeszcze za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Aga u mnie juz 4,5 tyg po porodzie. Od jakiś 2,5 tyg używam wyłącznie wkładek hig. Jeszcze tydzień temu chwilami miałam jakies skromne krwawienie ale to przy karmieniu piersia. Teraz jedna wkladka na caly dzień wystarczy. Brudze na zolto/ pomarańczowo ale b. skromnie. Monia ale ty piersa karmisz tak ? To nie przepaja sie przy piersi chyba ze w upaly. Owszem sa herbatki dla tygodniowych ale ja sama mojemu zaczelam podawać w zeszłym tygodniu i wode i herbatke. Ale to bardziej na te zaparcia. Nie mam pomysłu na szybki obiad. Co gotujecie? Nie liczyłam ile śpi w ciagu dnia. Musialabym chyba stopera używać bo ciągle sie budzi po chwili spania. O 7 daliśmy mu syrpo na przeczyszczenie i jeszcze nie zadzialal:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika a ile twój wazyl jak sie urodził? I tak jak rzodowa pisze jak karmisz tylko własnym mlekiem to nic poza nie podajesz. Ja używam wkładek ale z 3 na dzien i podobnie mam jak rzosowa z tymi barwami. Moja w dzien różnie śp. Dzis chyb odsypia za wczoraj bo tylko 3 godziny raz wczoraj spala. Ja mam na obiad.gplabki bo tesciowa mi wczoraj zamrożone dala ale musza sie dlugo gotowac. Moja dzis miesiąc konczy. Moja teściowa ma urodziny i niby ona o moich nigdy nie pamięta bo ona bardziej jest.za tym zeby imieniny jakoś swietowac to kupiłam maly torciki rafaello bo sama mi poniekąd powiedziala ze ma tego dnia ur n ok i.troche mi pomaga. Wziela no dzis dyna troche do siebie żebym mogla się zdrzemnąć ale dzis nawet wyspana jestem wczoraj bylo gorzej. Moja większe przerwy w jedzeniu ma za dnia niz w nocy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj wazyl 3,5kg a teraz wazy 4,1kg karmie z butelki swoim pokarmem i wydaje mi sie, ze gdyby ssal piers to by tyle nie wyciagnal bo przyrost wagi ma spory zastanawiam sie czy nie zaczac karmic go na przemian, raz moim, raz mm, moze sie wtedy bardziej naje i usnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Z małym dzieckiem to taka ciągła sinusoida, przynajmniej z moim:O Wczoraj mała była grzeczna, ładnie jadła i spała mi w sumie 18h przez całą dobę, za to dziś jakiś sajgon, co ona wyprawia przy karmieniu to przechodzi ludzie pojęcie:O Dziś o 7 karmiłam ją 1,5h bo tak się przeciągała, naprężała albo przysypiała:O jak już cudem skończyła jeść to zasnąć nie umiała, fikała jak koza w tym rożku, jak zasnęła to spała 45 minut:O Przy karmieniu o 11 wcale lepiej nie było i jeszcze po jedzeniu położyłam ją na brzuszku i zasnęła od razu, więc się ucieszyłam, jednak nie na długo bo po 10 minutach Lencia zaczęła mlaskać jakby jej się coś zaczęło cofać i nagle tak chlusnęło z niej mleko, caluśkie, które wypiła:( Poszło buzią i nosem:O To już 4 raz jak nosem jej się ulewa, oczywiście dusić się zaczęła, a ja znowu mini zawał miałam:( Monia wcale tak dużo Twój mały nie przybrał jak pół kg w 2 tygodnie, więc się nie przejmuj tylko go karm jak chłopak głodny:) Moja przybiera średnio 400g w tydzień:P Monia, biedaczku piszesz, że Twój mały ładnie spal bo budził się co dwie godziny i cieszysz się z przespanych trzech:( podziwiam Cię bo ja już chyba wyszłabym z siebie:) dzielna jesteś! Co do połogu to w środę byłam na kontroli i ponoć wszystko się już obkurczyło, szwy na macicy się rozpuściły i już po wszystkim u mnie. Zresztą ja od początku używałam wkładek bo miałam lekki połóg:) RZSowa no jak już kiedyś pisałam mnie to mleko pierwsze kilka dni wypływało, sutki szczypały kilka razy dziennie, ale z dnia na dzień coraz mniej, aż po tygodniu przestało, ale się grudki pod wieczór robiły, więc masowałam i trochę mleka wyciskałam. To może z 4-5 dni tak wieczorem rozmasowywałam to i wyciskałam tak żeby piersi nie bolały aż w końcu piersi stały się miękkie, już nie twardniały. Teraz już nic się nie dzieje, ale jak w kąpieli nacisnę sutka to mleko wypływa, ale to pewnie jakieś minimum tego mleka w nich jest bo tego w ogóle nie czuję. Mam to tak zostawić czy wyciskać? Ale chyba jak będę mocno wyciskać to produkcja mleka się rozkręci, więc nie wiem czy te resztki mleka same jakoś się wchłoną czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Czytałam na forach że dziewczyny opisywaly że po kilku miesiącach jeszcze mleko im lecialo! Jak nacisnely oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa nic z tym mlekiem nie rob! Samo mnie. Jesli pierś miękkie to jest ok. Skonczylam prasowa . Nogi mnie bola hak.nie wiem:/ a tu jeszcze zmywarkę i zlew muszę ogarnac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
A u nas kupa!!!! Akurat na spacerze z Tymkiem bylam. No ale najważniejsze ze zrobil. Wieczorem spokojnie lezal 4 godzinki i dopiero teraz zasnął. A ja przed tv. Prasowanie czeka i opróżnienie zmywarki tez ale jakos mi się nie chce juz dzis. Monia ja jednego dnia przeszłam z kp na mm. Tez myślałam ze wiecej zje to i więcej będzie spal. Ale to chyba u mnie przynajmniej w parze nie idzie. Tyle dobrego ze wiem ile zjadl i na ile powinno mu to wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja nie sala od 5:30 do 11 Dodatkowo syn te wyjątkowo marudził i tez chcial na raczki i wyk. Już nerwy mialam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny czybwasze dzieciaczki te powyżej mca( mój jutro będzie miał 5 tyg) zaczynają gugać. Bo ja u swojego od jakiś dwóch dni zauwazylam takie właśnie guganie jak ma dobry humor oczywiście. Fajnie ze pogoda dopisuje . Można jeszcze fajnie pospacerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
Hej może mi pomożecie a raczej mojej córce ma 3 tyg i połówki na buzce i głowie i do tego ten trądzik niemowlęcy. Myślę że przez to jest nie spokojna i często marudzi. Jak jej mogę pomóc przemywam woda nie przegrzewam jej kupiłam olejek Ziajke do kompania na problemy dermatologiczne ma działać kojąco nawilżająco itp. Stosowalyscie to,może macie inne sprawdzone sposoby Pomóżcie bo mi jej szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×