Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Gościu dlaczego ma być nienormalna??? Skoro dziecko poszlo pozniej spać to chyba można miec nadzieje na późniejszą pobudkę! A to ze wstaje o 5 a sierpniowej to i tak za wcześnie to mnie nie dziwi. Bo moj tez wstaje o 5.30 i bez bym chciała by wstawal jeszcze pozniej. Bo skoro moze o 5 to dlaczego nie mógłby o 6 itd. Zapewne twoje dziecko wstaje co chwile w nocy stad taka uwaga. Zazdrościsz? Dzieci sa różne i matki tez. I nie twoja brocha by to komentowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby moje dziecko tak spało jak sierpniowe to bym się cieszyła a nie wiecznie narzekala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Moj mały wlasnie usnął bo juz był taki padnięty a jak zwykle nie mógł zasnąć. Najchętniej bym tez polezala ale muszę wstawić pranie i zacząć nas pakować bo na weekend wyjeżdżamy do rodziców. Dałam mu przed spaniem mniej mleka 12l bo wcześniej wypił aż 80ml herbatki. Dziewczyny jak to sprawdzić na którym centylu jest dziecko? I co to dokładnie oznacza? Jak jest na 90 tzn ze 90% dzieci jest takie jak on czy 10%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Mojego małego chyba dzisiaj brzuch boli bo budzi sie z płaczem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika siatki centylowe masz w książeczce zdrowia. Jeżeli dziecko jest na 90 centylowe to znaczy że 10% dzieci jest większe od niego a 90% mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Dzięki! U mnie w książeczce nie było tych procentów napisane tylko mediana i reszta do niej dostosowana, różne linie, ale juz znalazłam sobie w internecie, zaznaczyłam w ksiazeczce i będę miała odniesienie. Jak narazie u mojego małego wychodzi sam środek. Tak sobie myśle ze średnio to miarodajne bo przeciez jedno dziecko rodzi sie 2,5kg a drugie 4kg to juz na starcie znacznie sie roznia wiec chyba cieżko na podstawie tego sprawdzić czy dobrze przybiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie jest to miarodajne tym bardziej dla dzieci karmionych piersią a mm też powinny być inne siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Rzosowa ale twój tymek zaraz potem przecież usypia i spi do 8 sierpniowej chyba twz jeszcze usypia. Ja nie narzekam bo wiem ze są dzieci co śpią jeszcze mniej. Jak m jest to jest mi lżej bo jakos się dzielimy tymi karmieniami i dziecmi:D Bo mój syn co noc sie budzi bo cos mu sie sni:/ A dzieci to juz maja tez cos takiego taki zegar wewnętrzny ze o które by spac nie poszly to budza sie o swojej godzinue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia tobie to ja współczuje na maxa. Dość ze masz jeszcze Kacperka w takim wieku ze chyba czasami potrzebuje więcej uwagi niż niemowlak. No i jeszcze czasowy brak męża. Ze ty to ogarniasz to szacun! Ale właśnie tak to jest ze czym się ma więcej obowiązków to i jest sie bardziej zorganizowanym i ułożonym. Moja starsza corka to mnie co dzień wyprowadza z równowagi. A pyskuje ze hoho. I nie wiem co ona w sobie ma ale jak podejdzie do małego i cos tam do niego mówi lub go glaszcze to on zaczyna płakać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Dziewczyny ja to w ogóle Was podziwiam bo dwójka to juz nieładną wyzwanie. Jak moj mały tak non stop płakał na początku to w ogóle sobie tego nie wyobrażałam...teraz juz bardziej :) tak w ogóle to chciałabym mieć trójkę dzieci :) a Wy? Koniec czy jeszcze planujecie? RZSowa przypomnij w jakim wieku jest Twoja starsza cora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny chyba zawsze tak jest ze jak ma sie jedno to chciałoby sie miec drugie. Jak sie ma dużo to chciałoby sie miec więcej. I tak jest z tym spaniem. Mój kilkakrotnie wstawal dopiero kolo 7. Ale juz nie zasypial. Teraz wstaje 5.30. i jeszcze zasypia do 8. Wiec co lepsze? Nie wiem! Monia mój strasznie ulewa po pepti. Czasem nie zobaczę kiedy a bluzka cala mokra ma brzuchu i na plecach. Ze 4razy miedzy karmieniami mu sie ulewa. Jutro szczepienie. Oby nie bylo niespodzianek po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia 6lat różnicy jest miedzy nimi. Ona jest z konca lipca a maly z poczatku sierpnia. My juz nie planujemy trzeciego dziecka. Zaczelam brać leki z którymi musze przyjaźnić sie do konca zycia. A wykluczają one ciążę. Jak bylam mloda i zdrowa to chciałam miec trójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa no powiem ci ze dobrze ze malutka taka grzeczna ze dzis rano to nawet godzine na nacie leżała spokojniutka i sobie grzechotala. Syn taki nie byl! I nadal bardzo dużo uwagi sie domaga i taja przylepa jest. A i tez jyz czasami tak sie zlisci. Krzyczy i cos popyskuje. Ale to przez bas bi my krzyczelismy i on tez teraz krzyczy ale juz teraz staram sie spokój zachowac i na niego nie krzyczeć i jego tez oduczyć tego krzyku. Ty rzosowa masz jeszcze luzil bo mala do przedszkola pojdzie na pare h. Dzis w pns bylo o zazdrości o mlodsze rodzeństwo i mówili ze jak się maluch pojawia to starszemu trzeba okazać dwa razy więcej uwagi . I u mnie często tak jest . Rzosowa mnie obie opcje spania by odpowiadaly:D My dzis do moich rodziców przyjechaliśmy to troche odpocznę. Podziwiam wszystkie samotne matki! Monia może jeszcze na trzecie sie zdecyduje chociaż jak teraz po cc znieczulenie przestalo działać to sie zarzekalam ze juz nigdy więcej ciazy i cc:D No ale zobaczymy co los przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
U nas kiepski wieczór, co bąk idzie to mały bardzo płacze. I skąd ten ból brzucha? Je cały czas tyle samo, dostaje cały czas probiotyk i espumisan. Co wieczór mąż robi mu masaż Shantala na brzuszek i kilka dni było dobrze a teraz go boli, nie mam pojęcia dlaczego Idę go kapać, moze chociaż troszkę mu to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia moja tez chyba dzis bolał brzuszek. I mnie tez to nic przyjemnego wiec nie ma co się dziwić ze dzieci aż placza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Myslalam ze im bliżej 3 miesiąca tym bardziej ten układ pokarmowy rozwinięty i juz nie będzie bolał. Kupa była wiec nie wiem czemu go boli, ale nawet w kąpieli popłakiwał. Kiedyś czytałam ze dzieciom moze sie kojarzyć bąk czy załatwianie z bólem i czasem płaczą bo sie boja tego co nadejdzie, wiec płaczą ze strachu a nie z bolu, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia moja to rzadko ma takie problemy ale jak ma to noszenie bokiem do siebie jej pomaga. Moze twój za dużo herbatki sie opil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten układ pokarmowy do pol roku chyba się kształtuje przynajmniej tak długo moze się ulewac. Mój na pepti tez ulewam bardzo aż chlustalo i konieczny byl zageszczacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Jego rana juz ból brzucha obudził bo podkurczał nóżki i wcześnie wstał. Był niespokojny i nie mógł spać. W dzien było ok i na wieczór wróciły problemy. Przyznam ze przez to boje sie nocy, ze nie będzie spał tylko płakał. Moj niestety dość czesto ma problemy z brzuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Dziewczyny a w jakim wieku w ogóle jesteście? Ja położyłam małego spać, zaraz sie wykąpie i tez idę. A z tym zegarem biologicznym to coś jest. U mnie tez nie ma znaczenia czy położę małego koło 19 czy 21 to w nocy obudzi sie o tej samej godzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia to kladz się i spij bo jak maly bedzie się budzik to nic n i e pospisz. Tez jyz leze. Srednio się czuje. Dalam malej mleko na spikj o 21 i ciekawe di której wytrzyma. Przeważnie budzi sie po 7 h to powinna o 4 sie obudzić ale pewnie bedzie wczesniej wstawanie. Kilorowych:) Pa Rzosowa ja cie podziwiam ze tak późno sie kladziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
A dzieki muusia. Właśnie oglądam azja expres. Jak sie skończy to idę spać. Co wieczor cos tam ogladam. A ze wstaje przed 8 to chyba sie wysypiam. Od dziś kilka samotnych nocek mam bo mąż na noc do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Dawno nie miałam takiej nocy...aż sie martwię o małego bo musi go bolec skoro sie budzi co chwile :( nie wiem co mu moze być :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja mam 32 lata w styczniu bede miala juz 33 wiec nie wiem czy nie bede juz za stara na 3 dziecko bo teraz to min z trzy lata bym przerwy chciała. Mój takie wielkie kupami zrobila. Mleka za wiele nie wypila bi za krótka przerwa . Teraz strasznie dyskutuje zamiast spac i to glosno. Zaraz mi syna zbudzi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mały wstaje co godzinę, płacze a potem bak. Myslalam ze jest zagazowany wiec użyłam rurek windy ale nic nie odeszło, żadne gazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×