Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość Jola1982
Dodałam posta i go nie ma.... Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja po 4 h niejedzenia zjadła tylko polowe. Teraz sobie usypia ciekawe czy juz idzie spac na noc.obawiam sie ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Sierpniowa jeżeli nie ma biegunki Twoja mała to jest ok, nie masz sie czym martwić. Nie przejmowałbym sie tez rozwojem, każde dziecko jest indywidualne, daj jej jeszcze czas :) moj tez nie łapie jeszcze zabawek i nie wyciąga po nie raczek i jakos sie na to nie zanosi. Przewraca sie na bok bo jest silny. Odnośnie męża to moj ma ciężka i odpowiedzialna prace i jak wraca wieczorem do domu to wierze mu ze jest zmęczony ale w weekendy to juz bez przesady...tak jak mówisz ja sie wcale bardziej od niego nie wysypiam. Zajmuje sie małym, nie mogę powiedzieć ze nie ale wiecznie mu jestem do czegoś potrzebna. No i wszystko trzeba powiedzieć bo domyślanie sie to jakiś dramat! Ja dzis zostawiłam małego z moja mama i wlasnie wracam z zakupów. Oczywiście poszłam po coś dla siebie a wylądowałam na dziale dziecięcym w HM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Sierpniowa mały śpi w swoim łóżeczku które jest u nas w sypialni. A Twoja gdzie śpi? Jola to jest taki otulaczek gdzie nie można wyciągnąć raczek? Jeżeli tak to nie kładź go na boku bo moze sie przewrócić na brzuch. Ja jak kupowałam otulaczek to bardzo uczulali ze dziecko moze spać w nim tylko i wyłącznie na plecach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia to ja obudź kolo 19 wykąp albo wacikiem wytrzyj. Moze z godzinke nie będzie spać i dluzej w nocy pośpi. I ile macie czekać na szczepienie? Sierpniowa maly podnosi glowke ale jeszcze kiepsko choc z dnia na dzień jest lepiej. Żeby ładnie trzymal musze mu sama jego lapki pod klatkę podlozyc. O trzymaniu glowki na wyprostowanych nie ma mowy. Dzis mielismy usg przez ciemiaczko i wszystko ok wg lekarza. Ale mały tak bardzo ruszal główka ze dziwie sie ze lekarz tam cokolwiek wiedział. Spacerek zaliczyliśmy krótki. Piekna pogoda dzis u nas byla. Sierpniowa a myślisz ze te kupki to od tego szczepienia? Juz by się unormowalo chyba. A co do twojej choroby to chyba kilka dni po chorobie wirus jeszcze jest w organizmie. A co do spania w nocy to maly od czterech nocek budzi sie o 5.30 a dzis wstal na karmienie o 4.30. Gdzie te czasy gdy spal do 7. Oczywiście po tych karmieniach dalej śp do 8 co mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Sierpniowa mój jeszcze nie chwyta zabawek. Owszem ma raczki wyciągnięte do góry jak leży na macie ale tylko je nieświadomie puka. Jego ulubiona zabawką jest na tą chwile pielucha. Nadal mu daje 150 ale juz co 4 godziny. Boje się ze jak mu zacznę dawać 180 to go utyję. A ty ile dajesz swojej córci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika w co ubierasz synka na chrzciny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosiwa za tydzień idziemy sie szczepić. Chyba jeszcze za wcześnie by podpieraly sie nasze dzie na wyprostowanych przedramionach. Rzodowa to postaram sie ja tak obudzić mam nadzieje ze nie będzie płakać. Mnie to aż szkoda budzic z tego najgłębszego snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1982
Monika mi położna pokazała jak układać do snu dziecko w otulaczu na boku żeby było bezpiecznie. Zabezpiecza się go z tyłu i z przodu takimi walkami z kocyka i on się sam nie przewróci na brzuszek. A na boku musi spać bo ma problemy z brzuszkiem a na plecach jelitka gorzej działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia ja bardzo często budzę małego do kapania. Biorę na przewijak a on jak kocie skulone dalej śpi. Zaczynam rozbierać imowic do niego by wstał. Budzi sie i owszem często placze aż do momentu jak dostanie butle. Ale potem usypia znowu. Ze smoczkiem albo bez i po chwili albo po kilku chwilach. Oj kazda z nas ma juz swoje wypracowane nawyki i kazda inaczej wychowuje. Ważne by dzieci czuły sie bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
W co ubieram? Spodnie, białe body, mucha i szelki :) Ja dzisiaj wyrwałam sie do kosmetyczki i jedna pani opowiadała ze jej dziecko do 4 miesiąca super spało i szybko zaczęło przesypiać noce. Kładła małego o 20 i spał do 6 a teraz ma 10 miesięcy i potrafi wstawać 4 razy. Przeraziłam sie bo ja myslalam ze z tym spaniem nocnym to z biegiem czasu jest tylko lepiej a tu takie niespodzianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No obudziłam ja ale i tak całego mleka nie zjadła i szybko usnela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia to taki niejadek z tej Twojej małej :) ale chyba prawidłowo przybiera na wadze co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia po prostu dzis tak ma. Przeciez każdy z nas nie ma zawsze takiego samego apetytu. Na ogol wszystko zjada po 150. Od ostatniego ważenia przybrala 1100 g i jest na 90 centylu wiec chyba jej to nie zaszkodzi. Sama nie lubię jak mam jesc na sile wiec jej tez na sile nie wpycham tego mleka bo wiem ze zdrowe dziecko nie da sie zaglodzic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Moja córa jest "rewelacyjna" ze swoim spaniem:O Karmimy o 23:00 to budzi się w granicach 5:30-6:30, a wczoraj mąż miał coś do roboty na laptopie i stwierdził, że nie budzimy jej o 23:00 na ostatnie karmienie tylko jak skończy robotę to ją nakarmi no i skończył o 0:30, nakarmił ją i sobie myślę, że będzie spała do minimum 7:00, więc jak rano będzie tak smacznie spać to ją mój mąż obudzi jak się będzie do pracy szykować. Oczywiście martwiłam się niepotrzebnie bo mała obudziła się o 5:20! Byłam taka wkurzona, że nie macie pojęcia:O monia - moja śpi u siebie w łóżeczku RZsowa - moja nadal je 150ml co 4,5h, bywa, że beczy po jedzeniu bo głodna, ale to wypada raz na 7-8 karmień, więc póki co nie dajemy 180ml, jeszcze troszkę poczekamy:) Nie wiem co jej się dziś dzieje, ale zostawiła połowę przy dwóch posiłkach:O Mnie takie coś zawsze bardzo martwi bo ona nie jest niejadkiem, więc jak zostawia to cos znaczy:( Mam nadzieję, że to nie początki przeziębienia:( Widzę, że tu jakieś anomalia dziecięce, moja idzie spać na noc po 23:00, a muusi o 16:00:D Ja to bym chciała żeby szła spać jak wasi synowie monia i RZSowa jakoś o 20:30, ale ona wtedy najbardziej spać nie chce:O Z drugiej strony nie powinnam się dziwić bo w dzień nie jest cały czas aktywna, dziś np. spała 8:00-12:00, 13:00-15:00 i 16:00-17:00 i 19:00-20:00 i jak dostała mleko o 20:00 to nie umiała zasnąć tylko dosłownie wyła:O a jak już zasnęła to co chwile zasypia i się budzi z płaczem:( Nie wiem, ale chyba jej się nigdy nie zakoduje, że trzeba iść spać po 20:00:p Idę już do lóżka bo mnie mąż od 19:00 cały czas goni pod kołdrę żebym się wygrzała, więc pewnie zaraz jak tylko przyłożę głowę do poduszki to padnę:) A w ogóle to ile h śpicie dziewczyny i mniej więcej w jakich godzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Jola ty masz problem z rączkami a u mnie jest problem z nogami. Maly juz urósł na tyle ze podnosi nogi jak leży w łóżeczku i uderza w przewijak. Jesli nie jest na tyle śpiący by usnac od razu to wyładowuje energie właśnie w ten sposób . Wszystkie macie przewijak na lozeczku? Bo mnie juz to denerwuje tym bardziej ze maly się odkopuje. Poza tym coraz częściej jak wyjmuje go z łóżeczka to jesli nie jestem ostrozna to maly udeza nóżkami o przewijak. Dodam ze przewijak jest drewniany tj. z płyty na ktorym leży taki ceratowy materacyk. Myślałam by kupic taki typowy sztywny przewijak. Ten drewniany jest w komplecie z łóżeczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Sierpniowa ja późno chodzę spać. Miedzy 23-24. Małego wykapiemy potem coś w tv obejrzę i idę się myc. W łóżku jestem kolo 23 i siedzę jeszcze na necie. Wstaje przed 8. Nie śpię w dzień. Mój dzis po kąpieli lezal jeszcze godzinę w łóżku zanim zasnął. Tymek nigdy jeszcze nie zostawił mleka zawsze plakal jaksie konczylo. Ale ostatnio jest inaczej. Od poczatku jak byl na butli to nie dopuszczalam do tego by maly wypijal cale mleko tzn by przypadkiem nie pociagnal piowietrza z pustej butelki i wyjmowalam mu butle jak bylo jeszcze odrobinkę mleka w smoczku. Teraz od kilku dni pozwalam mu by sobie pociągnął wszystko i jeszcze to powietrze jednocześnie wyjmując powoli butle. W ten sposób maly "orientuje sie" ze mleka juz nie ma. Po prostu gorzej znosil to ze mu zabieralam jak jeszcze ciągnął niż jak mu zabieram jak juz nic nie leci. Monia twój to ulewa na tym pepti ? Bo tymek często. Po każdym karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1982
U mnie oczywiście budzenie na karmienie i od razu jak wyjęłam z otulacza to szorowania po głowie, płacz, podkulanie nóżek.... To poszła w ruch rureczka windi którą polecił nam pediatra nad odgazowywanie maluszka i.... aż swiszczalo.... I od razu spokój.... i z tym brzuszkiem tak właśnie jest od szczepienia na rota, nie wiem jak przetrwamy drugą dawkę, coraz bardziej się zastanawiam czy nie przerwać tego szczepienia chociaż pediatra uważa że szczepienie i jego wzdęcia i bóle brzuszka to zbieg okoliczności ja uważam że niekoniecznie bo przed szczepieniem był cudownym dzieckiem i nic mu nie dolegalo. Szczepienie dziewczyny na rota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Sierpniowa a ja bym chciała zeby moj spał tak jak Twoja, w sensie tyle czasu. I to tak zawsze jest ze nigdy nie mamy tego co byśmy akurat chcieli :) ja chodzę spać godzinę po małym czyli gdzieś tak 21;30/22 Muusia kojarzyłam poprostu ze nie raz pisałaś ze mała zostawia. Moj to głodomor, zawsze chce więcej niż w butelce. No ale skoro przybiera na wadze to pewnie ze nie ma co wciskać na sile. A wlasnie jak to jest z tymi centralami? Jak na to patrzeć i co to dokładnie oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa zazdroszczę ze twoja mala tyle w dzien spi! Ja dzis zaś pobudka przed 6 . W nocy o 3 i do 4 usypiala. Jaspie z 6 h . Gdyby to bylo ciągiem bez karmienia to bylo by ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec jestem juz bardzo rozdrażniona przez to nie wysypianie sie. Nawet w dzien choc bym mogla to nie da rady bo ostatnio nie śpią o jednym czasie bo jak maly u SX nie to lilka zaraz się budzi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sierpniowa ty jesteś nienormalna? Masz dziecko aniołka które śpi prawie cały dzień i wkurzasz się na nią że obudziła się o 5? Zastanów się co piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia znam ten ból, ja tez bym chciała wlasnie zeby to było spanie ciągiem 6godzin. Z jednej strony bardzo sie cieszę ze jest tylko jedno karmienie w nocy a z drugiej go wstawanie co 15 minut...masakra Dzisiaj mały nie śpi od 5 ale chyba go brzuch bolał bo jak puszczał baki to płakał. RZSowa moj po tym mleku tez bardziej ulewa, ale przeważnie nie od razu tylko np po godzinie dopiero jak go juz odłożę na kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Znowu sie zacięło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram gościa wyżej.kilkakrotnie już zauważyłam irytuje na maluszka o to że nie śpi bez przerwy bo to takie męczące jak się trzeba własnym dzieckiem zająć.przykre naprawdę. Inne mamy nie śpią,lulaja, kołysza i złego słowa nie powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×