Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLisa

Starania o dziecko 2016, 2017 cd.

Polecane posty

Gość Martka10
gośćLisa gratuluję, czekam na wieści, gdy wrócisz od lekarza. Dbaj o Was :) wioloochna - jest to możliwe, jeśli masz nieregularne cykle. Mam koleżankę, która zaszła w ciążę po stosunku, który odbył się w 3 dniu cyklu :) Kate śliczny brzusio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna1111 - to skoro prolaktyna wychodzi zazwyczaj w normie, a po tabletce za duża większości wychodzi, to czemu od razu lekarze nie proponują zrobić bez i po obciążeniu, tylko robią bez i po sprawie? nie lepiej od razu zrobić dokładnie? skoro bez wychodzi w normie, to skąd niektórzy mają wiedzieć, że np mają hiperprolaktynemie... tak jak ta lekarka, co mi dzisiaj krew pobierała, powiedziała, że nie muszę jeszcze raz pobierać, chyba, że wynik będzie zły, to wtedy. A jak większości wychodzi dobry wynik bez obciążenia, to już nie potrzebne jest z obciążeniem? nie rozumiem tego, bez sensu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioloochna
KateA92 ostatnie cykle 34 34 31 i ostatni 28. Po @ śluz miałam jak na płodne a od tygodnia mam gęsty biały ale i jakąś infekcja mbie dopadła i idę do gina w pt. Po pierwszej ciazy mialam regularne cykle a od ok roku mam miz maz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioloochna
KateA92 ostatnie cykle 34 34 31 i ostatni 28. Po @ śluz miałam jak na płodne a od tygodnia mam gęsty biały ale i jakąś infekcja mbie dopadła i idę do gina w pt. Po pierwszej ciazy mialam regularne cykle a od ok roku mam miz maz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Martyna czytalam że zdrowa para ma tylko 30 % w kazdym cyklu ze sie uda. Także wiele czynnikow się na to składa. Myślę że głównym problemem jest blokada psychiczna która jak na złość im szybciej i bardziej chcemy to ona nam to uniemozliwia. Zbytnie przykladanie się do tego. Wieeeele przypadkow jest ze gdy się "luzuje" i odpuszcza to wtedy sie udaje bez niczego. Ale gdyby to było takie łatwe Lisa gratulacje:-) duzo teraz podwójnych kreseczek mamy :) Jeśli ktoś ma bardzo krótkie cykle to mozliwe jest zajscie w ciążę. Owu wystepuje wczesniej a plemniki tez kilka dni moga przezyc także szanse sa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martka10 fajnie gdyby się udało chociaznjuz widzę na nam z mężem dłużej schodzi niż przy pierwszej ciąży gdy zaszlam za drugim podejściem. Chociaż teraz nie Many parcia na dziecko i nie wspolzyjemy tak często jak kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLisa
Dziękuję dziewczyny :) Nam się udało w pierwszym cyklu :) Teraz trzymam kciuki za Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośćLisa a miałaś jakieś objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Wiolochna, co masz na myśli pisząc ze masz nieregularne ? Wahania jakie podałas czyli od 28 do 34 są jeszcze w normie i takie cykle uważa się za regularne. Do 7 dni rozbieżności uważa się za regularne cykle. Jeśli nie masz krotszych cykli jak 28dni to moim zdaniem są nikłe szanse na ciążę. No chyba ze nagle ni stąd ni z owad owulacja Ci się przesunęła i cykl się skrócił - wtedy jakieś szanse są. Ale ja na Twoim miejscu nie panikowalabym - moim zdaniem większe prawdopodobieństwo, że w ciąży nie będziesz. Tutaj jest wiele kobiet, które obserwuja się, mierzą temperaturę, robią testy owulacyjne, były na monitoringu i kochają się idealnie w okolicy owulacji a i tak dwóch kresek na teście jeszcze nie zobaczyły... także jak widać zajść w ciążę nie jest wcale tak łatwo jakby mogło się wydawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
GośćLisa gratuluję i ja ! :) nam też udało się za pierwszym podejściem - szkoda, że inne nie mają tyle szczęścia :( trzymam straaaaaasznie mocno za wszystkie staraczki kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateA92 miewalam cykle nawet co 38 dni.. Chcieć a móc to dwie różne rzeczy i to rozumiem ale jednak jakąś tam nadzieję sobie robię - durna ja.. Zwykle obserwowałam siebie i śluz w połowie cyklu i nici więc może zaraz i @ poskutkuje? Będę u gina to z nim porozmawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kateA a jakie miałaś objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Proszę pomóżcie od 5 dni boli mnie głowa po prostu pęka ciśnienie mam raz niskie a raz wysokie puls 97 . Biore luteine ale nim ją brałam to też już mnie bolała głowa jestem też trochę chora ale ból i tak był wcześniej ;/ na test jeszcze za wcześnie .. jest mi zimno poce się i po prostu rozsadza mi głowę. Nie chce się nakręcać ale czy któraś z pań tak miała? Owulacja była potwierdzona boje się wziąć jakikolwiek lek bo nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam już wyniki - prolaktyna: 13,40ng/ml, a obok pisze: 6,00-29,90, to dobrze, czy źle?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Onaaa mi mowili ze powinno byc do 10 a ty masz 13 , wlasnie ciekawe ile bys miala po obciazeniu. Ja mialam 215 okolo a to przeliczajac jest lekko ponad 10. A mowilas ze chcesz badanie bo starasz sie o dziecko czy ze po prostu prolaktyna? Wiesz oni nie wiedza na co ty to robisz. Jak badasz inne rzeczy to tez czasami lekarze kieruja na bardziej rozszerzone badania w kierunku konkretnie czegos. Niby masz w normie, ale nie jezeli starasz sie o dziecko. Osoba majaca tsh np. 3,5 tez ma w normie ale jesli stara sie o dziecko to za wysokie. S992 dokladnie, ale ciezko niestety tak w ogole o tym nie myslec :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
To tak samo jak z badaniem krwi, moeisz ze chcesz to robia ci podstawowe, a sa przeciez rozne i wkierunku roznych rzeczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Onaaa ale ja oczywiscie nie wiem jak to dokladnie wyglada, mowie tylko co mowila moja ginekolog :-) ja sie na tym nie znam. Wiem ze mi powiedziala ze jest za wysoka i biore leki :-) moze cos w tym jest bo 3 miesiace die nie udawalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaJaa
ojejku następne kreseczki gośćLisa gratuluję ja czekam na @, niby ma być w sobotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Aha kurcze onaaa my tu sobie gadu gadu a nie powiedzialas w ktorym dniu cyklu jestes? Bo to tez wazne. A i widzisz mi wyszlo ponad 10 prolaktyna po przeliczeniu , a i tak po obciazeniu za wysoka. Wiec taka mozesz miec w normie, a i tak mozesz miec hiperblabla. Ja robilam badanie miedzy 3-5 dc bo tak mi kazala isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becik29
Hej. Ja odpadam w tym cyklu.... właśnie dostałam @ ;( nic następny cykl przed nami. x x kate śliczny brzusio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska_88
i co i d....a:-(rozczarowanie. poł miasta zleciałam aby znaleźć test o czułości 10 i oczywiście musiałam go od razu zrobić. i 1 gruba krecha. ehh niby starania bez parcia ale rozczarowanie jakieś jest... ostatnia próba testu w piatek rano w urodziny meza. Lisa gratuluje!!! a test robiłaś którego dnia po owu? domniemam że z porannego moczu nie ja jak ja z popołudniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodit
toska88 nie martw się może jeszcze nie wszystko stracone, może jeszcze test wyjdzie pozytywny w urodziny męża, właśnie łatwo się mówi ja też niby bez spiny, a próbuję zauważyć jakiekolwiek objawy ciąży, to jest trochę chore, muszę zmienić nastawienie, a Ty głowa do góry będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska_88
dzięki Afrodit:-) umysł ludzki działa cuda jak tak się człowiek wkręci to ozami wyobraźni widzi cień 2 kreski której tak naprawde nie ma:-) no cóż to dopiero 1 cykl jak się okaże że @ przyjdzie w sobote to dzialamy na wakacjach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małła
Ja z prolaktyna sie bujalam jak wiecie rok temu...chodzę prywatnie do endokrynologa i lekarka nigdy nie kazała mi robić badań z obciążeniem. Wizytę ponownie powinnam mieć we wrześniu dopiero, to jeszcze dopytać. U mnie lekarze stwierdzili, ze wynik pierwszy był przekłamanych bo złe dzień cyklu to po pierwsze i byłam nad czczo...a nie dokonać trzeba byc (tak lekarz mi powiedział), wiec jak wyszły w normie to daliśmy sobie spokój z prolaktyna;). Z Katea uspokoiłam mnie złym śluzem;) dzięki za opd. Piękny brzuszek;) X Lisa gratuluje;) potwierdziłeś Beata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Becik szkoda ze @ przyszla!!!! Lisa gratulacje ! Afrodit to jestesmy w jednym wieku. O pierwszego maluszka sie staracie, my piec lat przeryw są nt i nic się nie przytrafiło a co mowa o gumkach hehe :( tez czasem po cichu liczyłam :) Kate ladny brzuszek , coraz większego życzę! Dziewczyny a jak wasze brzuszki? Zapisalam sie do gin ale dopiero na srode na nfz nawet tak szybko się udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLisa
Becik a już myślałam..:( gościu ja nie miałam żadnych objawów ciążowych i nadal nie mam. tośka wczoraj robiłam dwa testy, z czego jeden pokazał jedną kreskę, a drugi dwie. to był mój 30dc i 14 dzień od owulacji. no i dzisiaj 31dc zrobiłam dwa testy i wyszły oba z dwiema kreskami 15 dzień po owulacji. testy, które robiłam wcześniej były negatywne. no i robiłam je rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodit
Caroline tak staramy się o pierwsze dziecko. Moje wczorajsze przeziebienie bylo jednodniowe. Dzisiaj jakby mnie jajnik kuł i ciągnął, ale to chyba działa moja psychika niz prawdziwe objawy jesli chodzi o brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna, wiem, że niby to nic nie szkodzi. Ale mam jakąś blokadę i nie potrafię pić alkoholu przed @, pomijając fakt, że baaaardzo rzadko piję. Piwa w ogóle nie lubię, chyba że jakieś smakowe i słodkie, ale najbardziej to drinki i wina. Od święta. Caroline, nadal nic? :) S992, nieważne gdzie, ważne że razem? :) Mi strasznie brakuje wolnego czasu, odpoczynku, tak chociaż kilka dni... Ja mam umowę na czas określony i niedługo mi się kończy, albo dadzą mi na czas nieokreślony albo będę musiała się z nimi pożegnać.. :) Może jest u Ciebie szansa na przedłużenie umowy? KateA92 - ale ładnie Ci dzidziuś rośnie :)) a pamiętasz może swoje pierwsze objawy? Przed zrobieniem testu coś przeczuwałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Darla, ja mierzyłam temp także od 8dpo temp wzrosła o 1-2 kreseczki i od tego samego dnia mniej więcej zaczęły mnie piersi bolec. mam małe piersi i nigdy mnie przed @ nie bolały, odczuwałam tylko sporadycznie nadwrazliwosc sutkow na dotyk i to nie zawsze. Także jak zaczęły mnie piersi bolec to już dały mi nadzieje :) i cały czas utrzymywał się biały mleczny sluz - było go więcej niż zwykle (zwykle przed @ było sucho a tu tym razem nie wysychalam) był, a w sumie jest bo mam taki caly czas do dziś, taki dość rzadki, wodnisty. Tyle chyba z objawów przed terminem @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×