Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLisa

Starania o dziecko 2016, 2017 cd.

Polecane posty

Gość S992
Ja dzisiaj juz po wizycie u gina. Trochę podbarwilam ze staramy sie od poczatku roku ( tak naprawdę od kwietnia) no i zrobil mi usg i zbadal i wszytsko jest ok. Dostalam skierowanie na tarczyce, morfologie cukier i mocz. Zapytałam prolaktyne to mówi ze jesli ktos ma regularne @ a ja mam to nie ma sensu jej badać.chyba ze chce to moge ale platnie. Mowil ze dobrze by bylo zrobic badania nasienia meza. Jeśli jessczew pare cykli się nie uda to tak zrobimy. Jutro rano pojade zrobic badania i w środę znow do gina z wynikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska_88
dzieki dziewczyny ale obawiam sie że chyba powinnam czekać na @ niż na te kreski... dopadła mnie migrena- jak co miesiąc przed @"-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Wiecie ze mi sie znowu zawiesiło forum a jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
s992 na poczatek dobre i to pirob badania dla pewności i zobaczysz co ci lekarz powie dalej ja tez ma gin dopiero w środę a @ nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
W niedziele mam chrzciny a brzuch jak balon jak by się w środku wszystko zatrzymalo wkobcu w sukienkę sie nie dopne buuu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Caroline mi tez nie dodawalo postow. Dokladnie jestem spokojniesza ze nic niepokojącego nie zobaczyl:) jutro przed praca pojde na te badania. Teraz 4 cykl z wiesiolkiem. O pierwszy bez mietrzen temp i badan szyjki :-) takze troche większy lajt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam 28 lat i od 13 cykli staramy się z mężem o dziecko. Już od piątego miesiąca starań zaczęłam chodzić do ginekologa bo wiedziałam, że coś musi być nie tak... Biorę Bromergon na podwyższoną prolaktynę (tą pierwszą), mąż nasienie OK, owulacja ładnie występuje regularnie, pęcherzyki same wzrastają, zawsze jest ładny dominujący; moje hormony poza PRL super, lekarz nie mógł się nadziwić jaki ładny estradiol przed owu. Miałam robione różne badania min na markery nowotworowe, wymazy z kanału szyjki, na chlamydię, mycoplasmę i ureaplasmę, na wrogość śluzu, wszystko OK poza tym, że mam paciorkowca, ale podleczyłam antybiotykami; w czerwcu miałam zabieg hydrotubacji (wykazało prawy jajowód niedrożny, lewy ponoć podczas zabiegu przetkany). Po zabiegu na kontroli wykazało, ze owulka się odbyła ( ciałko żółte, płyn w zatoce już wchłonięty- 3 dni po owulacji) ale nadal nic... Minęły dwa cykle i dalej nic... Niebawem mam wizytę, nie wiem co mnie dalej czeka... Może ktoś ma dla mnie słowa pocieszenia? I powiedzcie jak nie zwariować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małła
kurka! zaraz oszaleje :(. Byłam u tej dermatolog i na koniec się jej zapytałam, czy 2 miesiące od tego półpaśca wystarczą,czy lepiej 3 odczekać? A ona mi na to, że nie ma potrzeby, bo półpasiec jest najgroźniejszy dla dziecka jak są pęcherzyki, a ja już ich dawno nie mam i żebyśmy nic nie czekali tylko działali. Nawet do mamy zadzwoniłam by zapytać co robić? Mama mi powiedziała byśmy sami podjęli decyzje. eh...Pierwszy ginekolog powiedział zęby odczekać do wyleczenia (wyleczona już jestem), kolejny kazał poczekać 2 miesiące, a dermatolog że już jestem wyleczona to można się starać .Podsumowując 2:1....ale jednak jakby się udało to pewnie przez większość ciąży będę chodzić i się przejmować. Mam mętlik w głowie, czek mnie mega dyskusja z mężem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
S992 to chyba nie do konca prawda, ze jak sie ma regularne miesiaczki to nie trzeba badac prolaktyny. Ja mam idealne co 26 dni i prolaktyna podwyzszona. Z ciekawosci wyczytalam, ze prolaktyna odpowiada w 30% za właśnie problemy zajścia w ciąże, że wiele osób nawet o tym nie wie, a teraz młodzi się stresują itp. Wiem, że już zanudzam z ta prolaktyną, ale może lepiej zamiast w testy ciążowe to zainwestuj jutro w badanie na prolaktynę, przynajmniej będziesz miała pewność. Po co ma sie okazać za 3 miesiące, że masz za wysoką. Ja to badanie zrobiłam już po dwóch miesiącach starań, bo wyczytałam właśnie, że głównie należy zbadać tsh, ft4, prolaktyne i progesteron. Bo sa one w najwiekszym stopniu odpowiedzialne za caly proces zachodzenia w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Małła jeśli wczesniej nie bylo latwo ci zajsc w ciaze, bo nie pamietam ile sie staralas, to ja bym nie czekala. Poczekasz 3 miesiace a potem znow beda problemy no ale to wasza decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka10
Małła poszperałam w necie i spotkałam się z opiniami ginekologów, aby ze staraniem o dziecko poczekać miesiąc od zakończenia leczenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2605
Również uważam jak Martyna ze pomimo regularnych @ prolaktyna moze byc za wysoką. Ja mam też regularne @ co 29-30 dni i też miała za wysoką. Ja na Twoim miejscu też bym zainwestowala w zrobienie prolaktyny. Caroline Ty jeszcze nie masz @ ? Australia 28 a może to jakaś blokada psychiczna bo wyniki masz ok maz też. Czasami jak coś mocno chcemy to nie wychodzi. Uda Ci się musisz w to wierzyć może jakis urlopik z mezem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLisa
Dziewczyny nie uwierzycie. Zaczął mi się okres :( Morał z tego taki, żeby nie robić testów przed @, tylko poczekać. ehh.. Już nigdy nie zrobię testu przed @, nawet poczekam na niego kilka dni jakby się spóźniał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLisa
nick_________ wiek______ termin @ Aifoz__________33_______19-21.06 Martka10______35________22.06 Viola999_______29________13.06 Iwona25lat____ 25_________03.07 KasW91_______25_________15.06 Mila__________27_________13.06 Lisa__________31__________4.08 ost. @ Paula_________24_________26.07 Bluebell1984___32________22-23.07 SmutnaJaa ____36 _________10.07 toska_88______28__________6.08 Małła_________29_________19-23.08 gawronkowa _____25______ 2.07 ost. @ Karolcia06_______25_______08.07 onaa124_______21_______04.07 ost. @ caroline29_______29______23.06 Martyna1111_____25______15.07 Ewelina2506_____30______21.07 nic_____wiek_____tydz,ciazy____termin___które dziecko Angelowa11____34_______14____26.01.2017 BasiekKk____26_____......._5___....19.12.2016____2 Kushina______29_____......4______25.12 KateA92___ 24___...............17___...10.01.2017___...1 Mila____27____.................._9_____22.02.2017___..2 Villemo84 ____31____........6_____..21.03.2017____1 Różowy_Kordonek___27__6___.......06.04____.........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małła
Porozmawiałam z mężem i ustaliliśmy ze dziecko to poważna sprawa i czekamy te 2 cykle. Lepiej poczekać niż płakać ze mamy niepełnosprawne dziecko. X Myśle ze prolaktyne warto zbadać nawet na własna rękę, to nie są duże pieniądze...podejrzewam ze więcej wydajemy miesięcznie na testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLisa
tośka na początku nie było za lekko, ale teraz jest fajnie. super jest obserwować relacje między dziećmi. mała różnica wieku jest jak najbardziej ok :) dlatego chcielibyśmy, żeby kolejny nasz maluszek też nie odbiegał za bardzo wiekiem od pozostałej dwójki. może za miesiąc się uda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malła
Australia jak prolaktyna po tym leku? Już w normie? Może problem z tym jednym jajowodem ? Czy jest szansa by i jego udrożnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLisa
Małła dobra decyzja. też bym tak postąpiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Australia28 mam pytanie do ciebie gdyż chodzi o niedrożność, czy byly jakies objawy które wskazywaly na niedrozny jajowod prócz tego ze nie można zajść w ciążę martwię sie gdyż lekaz ostatnio burknął ze w moim przypadku warto zbadac drożność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Bylam na pierwszej wizycie u gina od czasu kiedy się staramy i tak mi powiedzial ... Mowilam tez o bolacych piersiach od 11 dc i mowil ze to nic. Jesli wyniki z jutra beda dobre to zrobie prolaktyne. Czy myslicie zeby kupic ma wlasna rękę costangus? (sorki jesli zle napisałam nazwe) i czy mozna go dostać w zwykłej aptece? W sumie skoro u mnie wszystko ok i owu jest bo temp w cyklu się podwyższa po owu to czy blokada psychiczna checi posiadania dziecka moze tak dzialac? X X I czemu inni maja tyle dzieci choc nie chcą i nie planowali???!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małła
Wiem,ze odpuszczamy ale ja sprawdzam czy dni płodne występują mimo to i tak...dziś śluzu prawie nic ;( szyjka otwarta test owu (rossmanoski) negatywny. Eh według kalkulatora owulacyjnego jutro owulacja. Pisze o tym wszystkim bo dopiero od tego cyklu sprawdzam teperature, śluz i szyjkę...przygotowuje sie na październik;)...biorę wiesiołka, od wczoraj pije len i co ciekawe smakuje mi a podobno to takie obrzydlistwo;) martwi mnie ten śluz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
S992 a ktory u ciebie dzien cyklu? Prolaktyne bada sie miedzy 3-5 dniem. Naprawde idz i ja zbadaj , lepiej wiedziec i juz sie leczyc, i to obojetnie czy tamte badania sa dobre czy zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Malla dobra decyzja ja bym opinia dermatolog sie nie sugerowala na pewno kontrolka wam zaswiecila ale dobrze ze jednak odkladacie starania a obserwacje na pewno nie zaszkodza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Lisa szkoda ze nadeszła @ . Nowy cykl nowa szansa dla każdej z nas. Witaj Australia28 fajnie ze do nas dolaczylas. Trzymamy kciuki aby się szybko udalo. A prawy jajowod miałaś udrazniany czy tylko lewy warto je czesto badać gdyż szybko zarastają ale się nie martw wkrótce na pewno pojawi się malenstwo . skad jesteś? Dobry lekarz prowadzący ze tyle badan porobilas niektorzy dopiero na podstawowe badania wysyłają po roku staran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Lisa moglabys wstawic tutaj te testy z dwiema kreskami? Nie rozumiem, az tyle tutaj poronien lub wadliwych testow? Moze wam sie wydaje tylko, ze ta druga kreska jest? Albo moze Lisa to tylko plamienie a nie okres? Oj dziewczyny, dlatego ja dalej nie rozumiem po co sie tak spieszyc. . Ja wiem, ze nie mozecie sie doczekac, ale mamy swoj termin miesiaczki i robmy test przynajmniej w dniu spodziewanej @. Jak ciaza jest to bedzie. Tyle gratulacji i co teraz :-( u mnie miesiaczka w srode, kusi mnie test tez, ale czekam cierpliwie do czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małła
Lisa dopiero teraz przeczytałam, bardzo mi przykro ;( może to tylko plamienia? Oby to nie był @ uważam ze test i od razu Beata dla potwierdzenia, tak dla własnego spokoju i 100 procentowej pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Martyna u mnie juz jest 4 dc wiec w tym cyklu się juz nie zalapie na prolaktyne bo jutro ide do pracy... Trochę sie uspokoilam po usg ze wszystko u mnie tam w porządku wiec teraz tylko luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLisa
Martyna testy wyrzuciłam. Były na nich dwie kreski, bo pokazywałam je mężowi i przyjaciółce i byliśmy pewni, że się udało. Kreski były słabe, ale były na 100% :( Małła to na pewno @, nie plamienia :( Tak jak pisałam wcześniej, nie zrobię już testu przed @. Mam bolesną nauczkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLisa
Martyna testy wyrzuciłam. Były na nich dwie kreski, bo pokazywałam je mężowi i przyjaciółce i byliśmy pewni, że się udało. Kreski były słabe, ale były na 100% :( Małła to na pewno @, nie plamienia :( Tak jak pisałam wcześniej, nie zrobię już testu przed @. Mam bolesną nauczkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×