Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

opowiadacie bajki, że po ciąży się jest szczuplejszą niż przed :)

Polecane posty

Gość gość

Baju baju byłem w raju, co nie? W cuda nie wierzę. Wierzę, że można wrócić do dawnej wagi dośc szybko, jeśli przybrało się na wadze tylko to, co jest podręcznikowo dozowolone, czyli jakieś 10 kg do 12-14. Ale w to, że "minęły dwa miesiące a ja jestem szczuplejsza niż przed" to nie uwierzę. Po pierwsze jakim cudem? Od kiedy to ciąża jest cudownym sposobem na odchudzenie się do rozmiaru mniejszego niz sprzed ciąży? Oj ktoś tu baje opowiada ;) Prawda jest zuepłnie inna: prędzej ci zostanie 3 kg po ciąży niż ci ubędzie. A skoro nic nie jecie i chudniecie, to jak wy dzieci karmicie? przecież pokarm zanika, poza tym nie karmiąc piersią się tego nie zrzuci do rozmiaru mniejszego niż przed ciążą. Po co wy takie bajki bajdurzycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bajdurzą bo chcą się dowartościowac...to tak jak z tymi laskami na fejsie ktorym sie związek sypie a dają po 30 zdjec z ukochanym misiem, a kazdy wie ze tam jest patologia i klotnie... to takie odklinanie slabej rzeczywistosci. zostalo jednej czy drugiej kilo czy dwa (czyli prawie nic) ale ona napisze na kafe ze spadlo jej jeszcze bardziej niz miala przed ciaza. idiotki po ciazy sie tyje jesli juz, albo wraca do wagi a nie chudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez uwazam ze to bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż, ja akurat po pierwszej ciąży byłam w ciągu 2 miesięcy chudsza. Ale to dlatego, że miałam mnóstwo stresu, bo leżałam z córką w szpitalu po urodzeniu miesiąc. W czasie ciąży przytyłam 13 kg, córka ważyła prawie 4, do tego waga łożyska, wód, nie miałam aż tak dużo do zrzucenia. Ale stresy mnie zjadły... I szczerze wolałabym być grubsza, ale bez tych stresów. Poza tym po pierwszej ciąży, jeśli się nie przytyło 20 kg i nie miało się skłonności do tycia (w sensie przed ciążą miało się wagę w normie) powrót do wagi sprzed to żaden wielki wyczyn. Gorzej po 2 ciąży, lub jeśli się zawsze miało lekką nadwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie bajki kobieto?? Jak karmisz piersia masz niemowle, ktore ma kolki i nie spi w nocy czyli jestes niedospana, nie majaca czasu zjesc to wiesz mi to nie problem uzyskac wage nizsz niz przed ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja wlasnie taka uzyskalam wage po 3 miesiacach od porodu. Zmecznie daje takie efety i karmienie piersia to jest naprawde wielki wysilek dla orgaznizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży przytyłam 14 kg , wyszłam ze szpitala z 4 kg na plusie. Teraz 2 miesiące po zostały jeszcze 3 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jakie bajki kobieto?? Jak karmisz piersia masz niemowle, ktore ma kolki i nie spi w nocy czyli jestes niedospana, nie majaca czasu zjesc to wiesz mi to nie problem uzyskac wage nizsz niz przed ciaza. X Może autorka z tych, co jak spać nie mogą, to się objadają;) Albo zawsze miała problemy z wagą, a teraz ma dobre wytłumaczenie "bo w ciąży przytyłam" ;) i nieważne, że dziecko ma już 5 lat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:16 nie moja droga, ja ptrzytyłam 12 i miesiąc po miałam juz wagę sprzed ciąży ale jakoś dziwnie nie wierzę, że ma się 5 kg niższą, bo to już brednie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteriapl
Mamy Dla Was PREZENT. Bony o Wartości 1500zł! bonyodziezowe.lnfo.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaila
A co kogo obchodzi w co ty wierzysz? Ja przytyłam 20 kg, nawet na oddziale położniczym dzień przed porodem znajdłam torbę czekoladowych cukierków. Po 3 mcach miałam wagę wyjściową (czyli ok 2 kg od mojej wagi idealnej); po 6 mcach miałam niedowagę. Nie mam obwisłej skory ani żadnego rozstępu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że da się schudnąć szybko - to wszelkie efekty jo-jo pokazują. x Mnie ciekawi tylko stan skóry- bo każda tu opowiada jak szybko wróciła do poprzedniego rozmiaru (czasem i z ogromnej wagi ciążowej) tak jakby nie istniało coś takiego jak rozciąganie skóry. Moim zdaniem lepiej dłużej chudnąć a dbać o skórę niż mieć szybko ten sam rozmiar za to wiotki brzuch, cycki itp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży 9 kg, na porodówce zostawiłam 7 kg, po dwóch miesiącach -3 jak przed ciążą. Druga ciąża 7 kg, nie zostało mi nic, 5 miesięcy po porodzie -4 jak przed ciążą. Obecnie waga tyle co przed dwoma ciazami. Noszę spodnie zakupione wiele lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, kogo obchodzi w co Ty wierzysz? Myślisz, że skoro Ty zrzuciłaś wagę do swojej wyjściowej to ktoś inny nie może być szczuplejszy niż przed ciążą? To masz mocno ograniczony umysł, skoro nie potrafisz sobie tego wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ani jednego rozstępu. Jedynie pępek ze ślimaka zrobił się dziurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:25 Zapewne u każdego wygląda to inaczej, w zależności od skóry i predyspozycji. Ja akurat dość szybko schudłam po ciąży, skórę na brzuchu mam tak samo jędrną, natomiast moim mankamentem są rozstępy na piersiach (które pojawiły się już w czasie ciąży) i jeden rozstęp na brzuchu. Natomiast kompletnie nie rozumiem idei Twojego pytania, bo odpowiedź na nie (według mnie) jest oczywista: Różnie bywa. A mam wrażenie, że Ty swoim pytaniem próbujesz zdyskredytować wszystkie te, które szybko schudły, doszukujesz się dziury w całym i szukasz jakiś ukrytych wad, że niby schudły, ale wcale piękne nie są, bo mają obwisłą skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie bajki moja mama tak akurat ma. Przed ciążą można określić była ładna pełna waga w normie po ciąży wyglądała naturalnie ale zaczęła palić i mało jeść. Teraz ma nawet miesiączkę co 2 tyg. prawie anoreksja. Zależy jak kto ma. Są różne przypadki. Moja mama przed i po ciąży wyglądała dobrze a teraz "kostucha"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Bo jest coś takiego jak optymalne i zdrowe chudnięcie na tydzień. Zależne od wagi wyjsciowej. Ktoś kto waży 150kg może i próbować schudnąć 10kg w miesiąc i pewnie mu się uda bez większego uszczerbku, ale jak kobieta 65kg w 4tyg schudnie 10kg to zwyczajnie odbije się na jej organizmie. Chyba, ze lekarze się mylą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli się jadło tyle samo co normalnie to po porodzie można być szczuplejszym, bo jednak dziecko to dodatkowe zapotrzebowanie na kalorie ero, dzieciak wyjada ci żarcie i chudniesz ;d Jak ktoś utyje w ciązy 8-9 kilo to pewnie krótko po porodzie będzie szczuplejszy. Na szczęście nigdy w ciąży nie byłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak kobieta 65kg w 4tyg schudnie 10kg to zwyczajnie odbije się na jej organizmie. Chyba, ze lekarze się mylą? X Ale standardowe normy chudnięcia mają się nijak do chudnięcia po ciąży. Zakładając, że w ciąży przytyłaś 12-14 kg. Dziecko 3.5 kg, do tego łożysko, do tego wody płodowe. Potem zmniejsza Ci się ilość krwi, tracisz wodę (która powodowała obrzęki pod koniec ciąży) i masz kolejne kilogramy. Do tego zrzucasz tkankę tłuszczową, która się nagromadziła w czasie ciąży (na zapas). Serio uważasz, że zrzucanie wagi ciążowej to to samo co zrzucenie zbędnych kilogramów takich "normalnych". Oczywiście, w wielu przypadkach (predyspozycje genetyczne, przytycie 30 kg w ciąży) szybki powrót do wagi wyjściowej może skutkować zwisami skóry, ale bez przesady. Próbujesz się doszukiwać dziury w całym, w przypadku normalnego przyrostu wagi w ciąży (i normalnej wadze wyjściowej) nie ma co przesadzać, że pojawią się jakieś problemy ze skórą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba głupie prowo Ja w swoim otoczeniu mam mnóstwo wręcz chudych młodych mam, nawet po 2 ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:41 BRAWO! Ja z tych 20 9 straciłam zaraz po porodzie 2 kilka dni po 9 przez 6 mcy stopniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez autor to facet :-) jakie to rozkoszne gdy facet zaklada temat,o ktorym nie ma zielonego pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dziwne bo mnie po porodzie zostalo 5kg na plusie, nie mialam czasu na jedzenie czy nawet picie wody a waga nie spadala wcale a wcale. Dopiero dieta i cwiczenia mi pomogly i po 10 miesiacach od porodu jest szczuplejsza niz przed ciaza. Kosztowalo mnie t mnostwo wysilku. Wiec nie..karmienie piersia czy zajmowanie sie high need baby nie spowodowaly u mniw utraty wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem mamą trójki dzieci.waze 48 kg.najmlodsze ma 15 ms.po drugim moja waga wskazywała 45-46kg. Nie stosowalam żadnej diety,jem to na co mam ochotę.jako panienka wazylam 52-53.mam tylko 163cm i teraz jestem zadowolona ze swojego ciała,bo wazac 45 kg byłam jaj szkapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dwójkę dzieci i ważę ok dwa kg mniej niż ważyłam przed ciążą z pierwszą córką. Nie trzymalam nigdy diety,ćwiczyć zawsze lubiłam ale to nigdy nie było regularne,wiec myślę że jestem akurat szczęściarą z dobrymi genami :P Ale co do skóry po ciąży to pierwsza ciąża śladu m pozostawiła,druga niestety już tak,skóra nie jest na brzuchu juz taka jędrna i ładna,choć nie wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:52 no o tym mówiłam. Ściemniają i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja osobista siostra miesiąc po porodzie była 5kg chudsza niż ważyła przed ciążą. Tak jej mała dała w kość, że wyglądała jak śmierć na chorągwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga13
Etam. Każda ma inaczej. Urodziłam 10 mscy temu i ważę 47 kg czyli 9 mniej niż przed ciążą. Wyglądam brzydko. Jem i się wysypiam. Za 2 msce skończę karmić i wszystko wróci do normy. Tak samo było z pierwszym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno są kobiety którym po ciąży ubyło tych kilogramów i nie ma tutaj co przesadzać że wszystkie którym ubyło to ściemniary i kłamczuchy i że to nie możliwe. Ja moją kumpelę widziałam 2, 3 miesiące po porodzie i była autentycznie chudsza niż przed. Ale nie wiem jak to tam z kilogramami u niej było. ale ona wogóle była chuda jak patyk zawsze. Ogólnie słyszałam że jak kobieta spędza ciąże aktywnie, np wykonując regularnie proste ćwiczenia dla ciężarnych, spacerując itp. to później jest jej łatwiej i szybciej tą wagę zgubić po ciąży, bo ma dotlenione mięśnie które lepiej spalają. Kiedyś słyszałam takie krążące opinie że to matki nie karmiące piersią szybciej mogą wrócić do wagi bo mogą przejść na diety itp. a ostatnio jak jestem bardziej w temacie bo też jestem w ciąży to czytam że jest zupełnie odwrotnie i że to matki karmiące piersią łatwiej gubią wagę po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×