Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ggoośśćć

Holandia życie i praca

Polecane posty

Gość gość
Ja słyszałem, że są uprzejmi, ale ostro gonią, podobnie jak Flamandowie. Choć od polskiego szefa to chyba każdy lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nauczyłam się języka i żałuję. Teraz wiem co o nas myślą Holendrzy..rasiści chce zmienić mój emigracyjny kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Holendrzy nie sa uczciwi. Jeśli mają okazję żeby wydymać cię na kasę, to zrobią to bez skrupułów. Są skąpi i nietolerancyjni. To, że usmiechna się na dzien dobry i zapytają sie jak sie masz, nie znaczy, że są uprzejmi i cie lubią czy akceptują. Po prostu przestrzegają oficjalnych norm zachowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy są tacy sami a nawet jeszcze gorsi. Tak jak Polak wydyma rodaka to nie można sobie nawet wyobrazic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok., może i tak jest. Napisałam o Holendrach to co napisałam, bo nie mogę słuchać tych zachwytów przy jednoczesnym mieszaniu Polaków z błotem. Jak ich nie znasz prywatnie to można się tak zachwycać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dobrze znamn Polaków. Podlejszej nacji niż Polska nie ma na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam na mysli, ze jak nie znasz Holendrów rywatnie to mozna się nad nimi zachwycać. Polacy są jacy są, ale Holendrzy nie lepsi i w niczym od nich nie odstają (pod względem cwaniactwa, obłudy i fałszu)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
Witam po długiej przerwie. Na początku roku wyjeżdżam tylko dopełnienie formalności i spakowanie się. Boje się ale nie żałuje. Nigdzie nie jest idealnie ale kasa lepsza. Nie znam osób co w Polsce utrzymuje się z pensji z produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W NL możesz liczyć na te marne 2.000€ /mc albo więcej. Więc nie panikuj. Szybko staniesz na nogi. Rok pracy w NL to pięć lat w PL. A może nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoośśćć
te marne 2.000€ /mc i dobre na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emigrantka NL
Ciekawe gdzie te 2000E haha polusy, szkoda mi Was. Nie wciskajcie innym kitu. Bo potem jak widzę tych Sebiksów pracujących przez agencję pracy, w piątkę albo i więcej osób mieszkających w jednym domu, to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Pracują dwa dni bo tyle im agencja zapewnia i jeszcze zabiera za mieszkanie i ubezpieczenie. Najgorzej takich przy kasie w AH czy Dirku spotkać, ten ich angielski albo totalny brak języka i ta mina zażenowanej kasjerki. Tylko piwo, najtańsze żarcie kupują. Z plecakiem i obowiązkowo z kolegą na zakupy. Z kilku metrów takich można poznać. Przyczajeni obok coffee shopów proszą żeby im zioło kupić. Mieszkam obok coffa więc widzę co robią. Jak słyszę język polski od tych Sebiksów to bez k*rwa się nie obejdzie. Ale mieszkają tutaj też normalni Polacy, mówiący po niderlandzku. Ale na sto to się góra dwóch się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam nikogo w NL kto by pracował za mniej niż 2.000€ na poczàtek. Chyba że jest bez zawodu i bez języka. 2.000€ to dziś minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzbanie powyzej, skoncz peerdolic te swoje glupoty o zarobkach w kazdym watku. Jak nie £2,000 to 2,000€ nie sluchajcie debila. Pisac glupoty to kazdy potrafi, gorzej znac zycie w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2.000€/mies w NL to zarabia nowoprzybyły Polak, Rumun czy inne barachło. Jak zna angielski i chociaż ma prawo jazdy to zarobi więcej. Holendrów taka stawka w ogóle nie interesuje bo zarabiają w każdej pracy dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, bo oficjalne min to 1500 z hakiem BRUTTO. Przy 40sto godzinnym czasie pracy. Przestancie wciskać kit, ze mozna na poczatek dostac 2000 euro Aha i nie jest to stawka przez agencję, a bezposrednio przez firmę. 2000 e to masz jak zasuwasz po 60siąt godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
P.S. Pracowalam z Holenderskiej firmie a Holendrami i mieli taka samą stawkę jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy może mi ktoś realnie napisać jak wygląda życie w Holandii . Wybieram się początkiem lipca do pracy i mam miesiąc na to aby zdecydować czy ściągnąć dziecko i zostać na stałe czy polska lepsza . Pozdrawiam i czekam na normalne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasada Holandii w Warszawie
@Agata8602, Holandia to przyjazny kraj, nie tylko ze względu na atrakcyjne oferty pracy, lecz także to dobre miejsce do wypoczynku i rekreacji. Jest również odpowiednim miejscem na wychowywanie i edukowanie dzieci. Obowiązek szkolny w Holandii dotyczy dzieci od 5 do 16 roku życia. Dziecko można jednak posłać do szkoły już kiedy skończy 4 lata. Obowiązek szkolny może zostać wydłużony do 18 roku życia (w zależności od szkoły, jaką wybierze dziecko). Zanim poznasz uroki swojego nowego miejsca zamieszkania, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat życia w Holandii, które znajdziesz na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie: http://wholandii.pl/zycie-w-holandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasada Holandii w Warszawie
@Agata8602, Holandia to przyjazny kraj, nie tylko ze względu na atrakcyjne oferty pracy, lecz także to dobre miejsce do wypoczynku i rekreacji. Jest również odpowiednim miejscem na wychowywanie i edukowanie dzieci. Obowiązek szkolny w Holandii dotyczy dzieci od 5 do 16 roku życia. Dziecko można jednak posłać do szkoły już kiedy skończy 4 lata. Obowiązek szkolny może zostać wydłużony do 18 roku życia (w zależności od szkoły, jaką wybierze dziecko). Zanim poznasz uroki swojego nowego miejsca zamieszkania, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat życia w Holandii, które znajdziesz na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie: http://wholandii.pl/zycie-w-holandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasada Holandii w Warszawie
Różnice w zarobkach w Holandii zależą głównie od wieku pracownika i branży, w której pracuje. Na takich samych stanowiskach wynagrodzenia są podobne. Wysokość pensji może się różnić w zależności od wieku czy obowiązującego CAO, ale nie może być niższa niż wynagrodzenie minimalne dla określonego przedziału wiekowego. W tabeli na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie przedstawiono orientacyjne zarobki w niektórych zawodach: http://wholandii.pl/praca-w-holandii/wynagrodzenie/rednie-wynagrodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasada Holandii w Warszawie
Formularze rozliczeniowe są wysyłane przez urząd podatkowy. Jeżeli jesteś zameldowany i posiadasz numer DigiD możesz się rozliczyć elektronicznie (przez stronę internetową). Ze strony internetowej holenderskiego urzędu podatkowego – pobierz specjalny program, który umożliwi Ci wypełnienie i przesłanie rozliczenia online Szczegóły dotyczące rozliczenia podatków w Holandii możesz znaleźć na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie: http://wholandii.pl/zycie-w-holandii/obowiazki/podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podatki W Holandii są niższe niż w PL a zarobki pięciokrotnie wyższe. Ponadto Holandia to centrum Europy a PL to obrzeża które ani za 50 lat nie będą normalnym europejskim krajem. W NL wszystko jest lepsze a ludzie bez porównania sympatyczniejsi niż Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nertynka
Czy wyjazd do Holandii to dobry pomysł? Bo ja właśnie mam taki w planach, ale na razie jestem na etapie szukania pracy. Codziennie przeglądam oferty pracy, np. na tej stronie: http://zagraniczneofertypracy.pl/ . Myślcie, że warto tam jechać, a czy może lepszą opcją wyjazdu będzie praca w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Decydując się na pracę w Holandii trzeba mieć świadomość, że należy rozliczać zwrot podatku. Nie każdy o tym niestety pamięta, a potem mogą być problemy. Chyba najlepiej zlecić to firmie takiej jak www.ecpodatkowe.pl albo www.euro-punkt.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja pracuję w Holandii sezonowo i dzięki temu zwrot podatku z holandii mam dość spory :) Rozliczam się przez serwis http://zwrotpodatku.eu/ i nie narzekam :) Wszystko wypełniają poprawnie i nie trzeba długo czekać na zwrot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anhelina75
Zachęcam wszystkie osoby, które współpracowały z https://www.eurabota.ua/jobs-in/netherlands/jobs-offered lub nadal współpracują do dzielenia się z zainteresowanymi pracą w tej firmie użytkownikami forum wszystkimi swoimi spostrzeżeniami, np. na temat warunków zatrudnienia, atmosfery i zakwaterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałem wypowiedzi na temat zarobków w Holandii i dochodzę do wniosku, że ci którzy to pisali nigdy tam nie byli. Od 01,01,2018 najniższa stawka brutto wynosi 1578 euro, żeby zarobić 2000 euro do ręki trzeba mieć co najmniej 2700 brutto. Takie są realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również pracuję i żyję w Holandii ale często jeżdżę do Polski. Korzystam z usług firmy www.rysbus.pl, która zajmuje się przewożeniem osób i towarów z Polski do Holandii i powrotem. Mają dobre ceny i doświadczonych kierowców, więc polecam ich wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×