Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiurek86

Gyncentrum i nie tylko, nowy wątek

Polecane posty

To dziwne z tym fragminem jedyn lekarz przypisuje a innym nie dlaczego. Mi nawet immunolog nie chciał przepisać a będę musiała brać przez całą ciążę. A Ty Peonia też będziesz musiała brać przez całą ciążę? a ja ciagle planie w czoraj nawet tak mocniej :/jeszcze dzis mnie brzuch pobolewa jakby na @ :/Jutro mam wizytę u dr.M ciekawe co mi powie ..czy bede mogla zaczac w tym cyklu czy nie..od 1dc zaczyna sie brac leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak Peonia, mam mutację MTHFR co oznacza ze: Występowanie mutacji MTHFR może mieć związek z trombofilią wrodzoną, czyli uwarunkowaną genetycznie skłonnością do tworzenia się zakrzepów żylnych i tętniczych. Ma szczególne znaczenie dla kobiet starających się o dziecko, ponieważ obecność którejkolwiek mutacji w genie MTHFR może utrudniać zagnieżdżenie się zarodka i prowadzić do przedwczesnych porodów. Istnieje też ryzyko innych powikłań, np. wystąpienia u matki choroby żylno-zakrzepowej. Szczegółowa diagnostyka zapewnia jednak możliwość wprowadzenia odpowiedniego leczenia i wyeliminowania zagrożeń. Wydrukujcie to sobie i pokażcie lekarzowi.......Cholerne MZ;/// Peonia, nie dziękuję ale zdam relacje. W wolnej chwili wstawie stopkę i opiszę mój przypadek. Pozdrawiam Milena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja niewiem co robić. ..;''( ciagle pod gorke..;'''( miałam mieć crio na naturalnym cyklu ale pecherzyk juz duzy a endo 6 mm...za małe. ..ale nasz zarodek to 4a w 3 dobie wiec ogólnie słabo. ..ustalone jest ze mamy go rozmrozić i chodowac do blastki (wydaje mi się ze niema abdolutnie szans skoro lepsze w bruchu nie daly rady.. .)a szkoda mi kolejnego miesiąca po to żeby teraz odpuścić ten cykl przygotować się na sztucznym tylko po to żeby otrzymać telefon od embriologa ze zarodek się zatrzymał...a z drugiej strony upre się na transfer teraz endo niby bardzooo kiepskie a on da rade i powstanie dobrej jakości blastka (poprostu zdarzy się cud )to będę zła jak się nie uda...ze endo było nie odpowiednie ;'''( Czuje że jaka decyzję nie podejmę to będę żałować. ..bo u nas ciągle pasmo nieszczęśc..i wszystko dzieje się na odwrót Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
Madzia a ktory masz dc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny zarówno duphaston jak i utrogestan to sztuczny progesteron nie wyjdzie wam w badaniu krwi! MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena, a ty juz dostałaś ta receptę z refundacja na fragmin, czy jeszcze nie? Ja fragmin tez bede musiała brac przez cała ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaBo, czyli nie podniosę poziomu progesteronu we krwi? Tzn, ze moj progesteron jutro tez bedzie 9? Myślałam, ze teraz urośnie, po to biorę te leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża trwa 280 dni. Zakładając, ze 1 fragmin kosztuje 12 zł, to wychodzi 3360zl przez cała ciaze bez refundacji. Akurat na wózek dla dziecka by było, jakby nam lekarze bez problemu wypisywali recepty z refundacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, każdy zarodek ma szanse. Nie wolno skreślać tych słabszych, bo sa przypadki, ze piękne ciaze dają. Trzeba wierzyć w każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaBo...a nie jest tak, że progesteron dowcipny nie wyjdzie w krwi a ten duphaston wyjdzie? Ja tak przynajmiej słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gośckasia 11dc pecherzyk 20 mm endo 6 mm..czyli ovitrelle trzeba by jutro wziąść wiec endo juz nie urośnie. .; ( Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasia1989
Mnie sie wydaje ze nasz organizm musi sam zaskoczyć i produkować progesteron ja przy drugiej becie miałam większy progesteron i dr powiedział ze jest ok bo rośnie razem z betą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co normalnie nie ma słów na lekarzy... :( ostatnio Vicky opisywała a dziś ja.. była u mnie kumpela i jej siostra miała na jutro termin cc, dostała skurczy ale lekarz stwierdził ze to tylko takie przepowiadające i wczoraj nie zrobili jej cesarki... skończyło się dziś na pękniętej macicy:( z dzieckiem na szczęście jest dobrze ale Wam powiem ze coraz częściej się słyszy takie historie z porodowek a te j****e doktory se chodzą bezkarnie i ciągle te same błędy robią!! oczywiście nie wszyscy, nie chce broń boże nikogo obrazić. Musiałam sie wygadać, oby tylko żadnej z nas taka historia się nie przydarzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia poszukaj lekarza który Ci wypisze Fragnin na zniżkę.ja miałam takich dwóch wiec nie jest to niemożliwe żeby ci dali na zniżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia, mi dr M tez mowil, ze progesteron rośnie razem z beta. A ile ty bierzesz progesteronu? I ile ci wyszło? Dr M w ogóle nie panikował jak widział moj niski progesteron. Dr Cz lubi straszyć człowieka. Mi mówiła, ze NA PEWNO bede miała hiperke, a hiperki nie miałam. Ale biorę te 3x3 utrogestanu i cały czas leżę, bo sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy pierwszej becie miała 11 a przy drugiej 17 cos i dr stwierdził ze wszystko jest ok wiec więcej nie robiłam. Biorę utrogestan 3x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że Utrogestan wchłania się i można go wykryć w krwi. Poza tym są to środki, które zabezpieczają przez poronieniem. Dopiero teraz w 13 tyg zmiejszyli mi dawkę na 3x2. Linkaa tacy ludzie nie powinni być lekarzami :-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny poczytałam trochę i z tego co widziałam to przy mutacji mthfr nie ma refundacji heparyny. Jak macie wyniki że macie trombofilię to wtedy jest refundacja. Mi jak wyszedł v leiden to SP dr Gryga powiedział ze przysługuje, o mutacji mthfr nic nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny poczytałam trochę i z tego co widziałam to przy mutacji mthfr nie ma refundacji heparyny. Jak macie wyniki że macie trombofilię to wtedy jest refundacja. Mi jak wyszedł v leiden to SP dr Gryga powiedział ze przysługuje, o mutacji mthfr nic nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia jestem po tej histeroskopi i mam cały czas plamienia w czoraj z krwią ..od jakiegoś czasu przed okresem też mam takie plamienia ale na @ to za wcześnie jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec u mnie był progesteron od początku niski dlatego się zagłębilam w temacie przy in vitro nie ma ciałka żółtego które na samym początku wytwarza progesteron dlatego bierzemy sztuczny jak dupaston i utrogestan dopiero jak zaczyna wytwarzać się łożysko organizm zaczyna sam produkować progesteron.wiadomo będzie on pomalutku coraz wyższy u mnie rósł co jakieś 2-3 tygodnie także spokojnie nie martwcie się MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr. P przy endo o takich wymiarach (6mm) by nie robiła transferu. Musi być co najmniej 7,5mm ale najlepiej jak jest ok. 8mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
Ciekawe jakie bede miala w pn i co dr Cz powie.... Narazie czuje jakies klucie...gdybym byla stymulowana to bym sie cieszyla ze jajka rosna,ale do crio???czwarty dzien biore estrofem i encorton i cos mnie po lewej stronie kluje...mialyscie tak moze?,to moje pierwsze crio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy decyzje o crio moze podjac dr G czy tylko dr M i Cz? <> Kciuki za jutrzejsze bety!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
Olusia myslisz o Grettce?,mysle za kazdy z nich moze podjac decyzje o crio,On tez,tymbardziej ze transfery robi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowi strona????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×