Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiurek86

Gyncentrum i nie tylko, nowy wątek 1

Polecane posty

Dziewczyny czy Wy wiecie czy można brac w ciazy pastylki do ssania Prenalen gardlo? Drapie mnie okropnie. A najlepsze jest to że pisze na opakowaniu jak byk dla kobiet w ciąży i karmiących piersią a ja się waham. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak, dziękuje :) bardzo mocno wierze, ze bedzie serduszko. Taka bete moj kropek naprodukował, ze musi byc silny. Ciagle mam mini nadzieje, ze może beda nawet 2 serduszka :p na innym forum jest dziewczyna, która na 1 wizycie miała 1 pecherzyk, a na 2 juz biły 2 serduszka. I to dzieciaczki dwujajowe, bo jeden pecherzyk sie schował na 1 usg. Wiec rożne cuda sie zdarzają :) byle do poniedziałku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym mizianiu brzucha, to tez słyszałam, ze może to wywołać przedwczesny poród. Lepiej tylko trzymać sie za brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaBo, gratuluje synusia, ciekawa czy drugi maluszek to tez chlopczyk... :P ale najwazniejsze ze wszystko jest dobrze :) <> Dorciak gratuluje dwoch coreczek, piekne imiona wybralas :) tez tak bym chciala nazwac :) <> Peonia kciuki za serduszko :) <> Ania to teraz trzymam kciuki za pozytywna bete :) kiedy betujesz? <>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak śliczne imiona :)ja dziewczynkę bym chciała nazwać Emilka a chłopczyka nie wiem jeszcze..:).. Peonia napewno zobaczysz już serduszko ;) super że rodzina Ci kibicuje..moja nawet nie wie że miałam transfer... bardzo chce aby się udało mogłabym to wykrzyczeć całemu światu :)...no zobaczymy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak.. ja mam termin na 10.01 ale moja gin mi mòwi, że na 20 grudnia może mi już zrobić cesarke. A co Ci mówią??? Ile ważą Twoje kruszyny??? Ja cały czas myśle nad imionami ale coś tak powoli przemawia do mnie Marcel i Oliwier. A odnośnie tej szyjki macicy-to co powoduje, że ona się przedwcześnie skraca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu planuje betowac w przyszły wtorek no zobaczymy jak to bedzie..strach jest przeogromny..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, bo czasem lepiej nie mowić... u mnie o ivf wiedza tylko moi rodzice i moja siostra i jedna para z która sie przyjaźnimy, bo ma ten sam problem co my i tez sa juz po ivf. Zdecydowaliśmy z M, ze jego rodzicom nie będziemy mowić, moga sie jedynie domyślać, bo wiedza, ze sie leczymy. Mieszkamy na wsi i roznie to może byc. Tez nie pytam sie ludzi, w jaki sposób/pozycji dziecko zrobili. I nie chciałabym tez, zeby pózniej ktos mi zarzucił, ze to wina ivf, ze moje dziecko np. bedzie miało problem z nerkami, albo bedzie miało słaby wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny mamy nadzieję że drugi bobas to dziewczynka i będzie wymarzona parka! Ja czuję się bardzo dobrze a brzuch juz widoczny chociaż mały bo bardzo nisko noszę niewiem czy to się zmieni czy tak zostanie nisko.Peonia napewno zobaczysz serduszko w poniedziałek powiedz o tych skurczach może dostaniesz duphaston ja też tak miałam przed serduszkowa magne b6 naprawdę mi pomogło.Kurcze biedna karolcia! pozdrawiam MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaBo, ja biorę 3x3 utrogestanu i 3x1 duphaston. To juz więcej progesteronu mi chyba nie dołożą. Życzę ci tej parki :) myśle, ze brzuszek ci jeszcze wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Peonia kup sobie magne b6 i zacznij brać 3x2 napewno będzie dobrze! MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ☺Tak jak pisała DOROCIAK niestety od wieczora jestem w szpitalu i czekam do poniedziałku na założenie pesara dzięki temu krażkowi podobno mozna normalnie funkcjonować i nie trzeba leżeć. Mam nadzieję ze moją szyjka już się nie skróci Pani dr mówiła że gdyby to nie była ciaza blizniacza to można byłoby jeszcze szyjka poobserwowac a w wypadku ciazy mnogiej nie ma co ryzykować Wizyte miałam późnym wieczorem gdyby była apteka czynna to dr G założyła by mi to wczoraj a tak muszę poleżeć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta Ty się pytałaś o wagę chłopczyk wazy ok 800 g a dziewczynka 750g . Długości Pani dr mi nie powiedziała . Sunshine Sil kiedy macie transfer? Ania trzymam kciuki za Twoje maleństwo żeby zostało już z wami na zawsze ☺ Peonia powodzenia na wizycie serduszkowej moze akurat beda 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia wiem co czujesz i jestem z Toba myślami. Ja też w tym tyg bylam 2 dni w szpitalu z powodu krótkiej szyjki. A który tc u Ciebie?? U mnie 35/36. Lekarze nie chcieli zakladac krążka. Bo to juz za późno. Teraz musze odpoczywać i więcej lezakowac. Ciężko jest ppwiedziec czemu szyjka sie skraca. Jest to naturalny etap do porodu. Moze za dużo wysiłku moze genetycznie tak jest. Nie ma reguły.. Jaka długość u Ciebie ma szyjka Karolcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem w sumie nie zapytalam ale lepiej za dużo się nie przemeczać przy blizniakach podobno jest wieksze ryzyko Na badaniu szyjka wyglądała bardzo ładnie i na długą dopiero na usg było widać że się skróciła... Ogólnie czuję się ok nie miałam żadnych skurczy w poniedziałek się dopytam to dam Ci znać Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez na badaniu reka wyszlo ze super zamknięta itp dopiero po usg dopochwowyn wyszlo ze na 18 mm a na moim etapie powinna miec min 25 mm. A w którym tc jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia...to odpoczywaj tylko szkoda że w szpitalu. MaBo... kiedy masz 2 prenatalne? Może się rzeczywiście druga będzie cora:-) Peonia...byle do poniedziałku i czekamy na dobre wiadomości:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia a bylas wczoraj w Bytomiu u dr G jak pisalas? To prywatnie czy jak? I gdzie lezysz w szpitalu? Tez czytalam ze z pessarem mozna w miare normalnie funkcjonowac. Trzymaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia, to odpoczywaj. Założą c***essar i do domku? Czasem lepiej sie położyć na chwile niz pózniej żałować. Wszystko dla dobra maluszków. Ja myśle, ze punkcją tez może mieć jakiś wpływ na szyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil, bardzo Ci dziekuje, znalazłam aptekę, która miała Gonal. Justkrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey tu Ala powtorzylam be te poniżej 0.1.Ech...Ale mam do Was pytanie:ja w dniu crio miałam Endo ok 17 mm i tak sobie myślę czy nie było za grube?zawsze mam takie no i 6 lat starań. Wszystko inne bez zarzutów. Ale mega bolacy @ no i 7 dniowy.Może u mnie to Endo nawala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak byłam na wizycie u dr G w Bytomiu leżę w Świętochłowicach Ewela ja jestem w 25 tc a szyjka ma 2.89mm teagedi nie ma ale 4 tygodnie temu miała 3.70 wiec skrociła się sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia nasza forumowa Fif też tak miała, jeden pęcherzyk na pierwszym usg, a na drugim – dwa i dwa serduszka  MaBo gratuluję jednego chłopca, czekamy na info o drugiej dzidzi  Dorciak ja bym wzięła. Ale jak się wahasz – nie masz kontaktu do swojego lekarza by napisać/zapytać? Gratuluję parki córeczek – moje marzenie  karolcia885 trzymaj się w tym szpitalu, pesser na pewno pomoże. Alu ja nie wiem, czy endo może być za duże. Wiem, że może być za małe, ale w drugą stronę? Nie mam pojęcia… Jeśli chodzi o mnie, to lekarz dziś już bardziej pozytywny był, napisał że zarodki rozwijają się dobrze i bardzo dobrze i jak jutro tak będzie dalej, to widzimy się we wtorek o 9:30 na transferze. Oczywiście dopytywałam co ma na myśli z tymi opisami. Napisał, że nie pamięta dokładnie ilości, ale że część zarodków jest 4a a część 4b. Więc jest dobrze. Nie wiem tylko, czy te niezapłodnione wczoraj ruszyły. Może jutro będę wiedzieć coś więcej. U mnie coraz większy ból brzucha (takie mega wzdęcie mam). Lekarz powiedział że to od jajników, mam dużo pić, obserwować płyny wydalane, zażywać espumisan (mąż właśnie po niego pojechał). I że na transferze zobaczy w jakim stanie jest organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martirybka
Ja rownież mam jeden pęcherzyk, tak ze z bliźniaków nici, choc mój twierdzi ze jeden sie schował na pewno :) następna wizyta na początku października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas bylo zaskoczenie z drugim pecherzykiem. Dr M na wizycie pecherzykowej i serduszkowej mowil o 1 dziecieciu. Po tyg o wizyty serduszkowej pojechalam do gina prowadzacego ciaze a on mi bliznikow gratuluje. Myslalam ze padne. No i po wizycie z wrazenia autem w plot wjechalam. :) Od 2 dni brzuch sie napina. Juz nie wytrzymlam i pojechalam do lokalnego szpitala. Pewnie jak bym do Dr dzwonila to kazala by jechac na Slask. A tak to TT dzieciakow pika. Dr zrobila usg i wyjsc z szoku nie umiala bo szyjka ma 6cm. Sprawdzala 2x. Jak na 32tc 4d. To jak u zyrafy ;) Wzielam sobie magnez a Dr kazala dorzucic Nospe. Powiedziala ze patrzac na brzuch to dzieci duze i napinanie brzucha jest normlne. Czekam do czw na wizyte u swojej gin. Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martirybka
Tola ależ sie uśmiałam zarówno z płotu jak i z żyrafy :) życie widzę figle płata. Zobaczymy, nie skreślam wobec tego tych bliźniaków. Dobrze ze sprawdziłaś co z dcieciaczkami, przynajmniej masz spokojna głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martirybka gratuluje pęcherzyka :) ważne że jest choć ten jeden :) a może się Wam dziewczyny pokaże jeszcze jeden tak jak u Fif (Sil też od razu o niej pomyślałam :) ) Ala przykro mi że się nie udalo :( Małami jak tam się czujesz? wziełas jedno maleństwo czy 2? Peonia to może w gyn się zobaczymy w pon choć ja będę coś ok 9. Ciekawa jestem tej p. dr G i czy wizyta będzie jak u innych po 2 min, bo mam całą listę pytań i nie zamierzam wyjść bez odpowiedzi :) Karolcia trzymaj się w tym szpitalu Sil cały czas trzymam kciuki za Twoje zarodeczki, żeby były silne jak ich Mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to co u fif? Chyba na początku jak Was poznałam to sie wypowiadała ale jakoś mi zniknęła dawno temu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×