Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Jest co robić w Toruniu, nie ma dnia żeby jakiś koncert nie był grany, a w weekend roi się od różnych festiwali. Ostatnio czytałam na temat Festiwalu Pasji na facebooku – www.facebook.com/FestiwalPasji . Żadnych gwiazd i celebrytów tam w planach nie ma, ale za to różni ludzie o konkretnych pasjach – naukowcy, artyści czy sportowcy. Mnie akurat najbardziej z uwagi na pracę zawodową interesuje kategoria – nauka, jestem ciekawa pokazów jakie mają w programie festiwalu, także może się wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDK
Cześć dziewczyny! Widzę, że dzieciaki rosną jak na drożdżach, jak ten czas niesamowicie leci! U nas też już lepiej, kryzys minął. Wiadomo są lepsze i gorsze dni. Noce nam dosyć ładnie przesypia, budzi się tylko raz na jedzenie. Jak przypomnę sobie początki to teraz jest super ze spaniem. Mój synek 13.09 skończy 3 miesiące. Jest długim dzieckiem. Nosi rozmiar 74 a czasem nawet 80. Na szczepieniu 14.08 na pneumokoki ważył prawie 7kg więc teraz pewnie już waży ponad 7 kg. Jest co nosić i bujać i ciągle to robię. Ma spory apetyt. Na szczęście nic nie ulewa, problemy brzuszkowe też powoli się kończą. Zazdroszczę Wam, że karmicie piersiami swoje dzieci. Strasznie żałuję, że tak szybko się poddałam. Mam do siebie niesamowity żal, że dałam mu tak mało swojego mleka. Caroline29 robiłaś mu jakieś badania konkretne na tą witaminę d? Jakie miał objawy niedoboru i anemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Hejka mamuśki widzę ze wszystkie wasze kruszynki pięknie rosną moja Lila śpi juz od około 23 do 9 ale w dzień w ogóle czasami na dworze ciągle próbuje siadać głowę trzyma sztywno już zawsze jak jest na pół leżąco buja się aż usiądzie tylko siedzieć jeszcze nie siedzi bez podpórek na szczęście bo tak wszystko szybko chce robić i zaraz się denerwuje .... gurzy bardzo głośno bawi sie zabawkami tz chwyta i do buzi wszystko pcha hehe nie chce zostać sama w łóżeczku tylko najlepiej na rekach żeby wszystko widziała my chrzciny planujemy w grudniu jeśli ksiądz przyjmie do chrztu bo my bez ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDK
GoscPaula ile ma Twoja córka, że tak już dużo potrafi? Mój na brzuchu jak leży to ładnie trzyma głowę, dużo też gaworzy i głowę trzyma coraz sztywniej jak się go na rękach nosi, zabawki obserwuje, ale jeszcze bez własnej inicjatywy. My chcemy ochrzcić dopiero po nowym roku luty/ marzec. Mama moja mówi, że za późno, ale nie chcemy wcześniej jak wtedy jak będzie przyjmował też inne posiłki niż tylko butle. Też w sumie bez ślubu, ale u nas to raczej nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Gość paula to fajnie ci się rozwija mała. Mój tez chciałby siedzieć ale na rękach. Dużo się śmieje i gawożyć zaczyna;) my chrzciliśmy 3 września i nasz proboszcz się nie zgodził (mamy tylko cywilny) a właściwie zgodził ale jak będzie nas widywał co niedziela w kościele przez pół roku to może nam ochrzcić to dziecko tak mnie tym zdenerwował że szok. Poszłam do mojej poprzedniej parafi i ksiądz sie zgodził tylko proboszcz miał zgode wypisać to też nie dał. Ale ten drugi mimo braku zgody ochrzcił. Przez naszego proboszcza zwątpiłam w wiarę. Nie żałuję że się ten nie zgodził bo chociaż miałam piękny chrzest dla syna a nie byle jaki na odwal się ( a taki miał mój drugi syn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
My chrzcimy za 3 tyg . Juz sie stresuje ... Gorzej niz własnym slubem :) Co do anemi to jadl normalnie, poprostu pani doktor kazala mu zrobić kontrolne badania , dzis jedziemy tez na krew spr czy wyniki sie poprawily, będziemy robic morfologię i żelazo. Ogólnie jest blady i ma strasznie jasne powieki, nie wiem czy to przez anemie czy dlatego ze ja jestem strasznie blada ... A tak to nie bylo żadnych oznak . Co do niedoboru Wit d to mial miekka glowke wydaje mi sie ze juz mies jak zwiekszylusmy dawkę Wit d i jest lepiej, i tez mu chyba zrobię te badanie zobaczymy czy się poprawilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Moja maluda ma 3 miesiące i 2 tygodnie katarek złapała wczoraj byliśmy u pediatry i wazy juz 7,30kg . O chrzest byłam się zapytać bez problemu tylko chrzestni muszą oświadczenie napisać ze to oni będą w wierze kościoła wychowywać dziecko a i ksiądz nie ma prawa odmówić chrztu tak ponoć papierz zarządził jeśli odmówi skargę do kurii . Konowaly jedne żyją sami w grzechu dzieci maja na prawo i lewo na które kuria płaci alimenty w wysokości 3000zl na jedno dziecko i jeszcze mają czelność odmówić chrztu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NamiTami
Moja Mała ma prawie 3 msc i wazy 6300 ;) Tylko na piersi. Poki co zadnych kolek, w nocy spi od 21 do 11 rano (budzi sie na karmienie co 4h), w dzien w sumie tez ladnie spi. Np ma 1,5h aktywnosci i zabawy a potem ma godzinna drzemke, potem znow np 2h zabawy i 2h drzemki. Na spacerach jak nie spi to podziwia swiat, ogolnie malo placze, naprawde nie moge narzekac... Jedyny minus to ze zle znosi zmiany otoczenia - jak pojechalam do rodzicow to nie spala ciagiem 12h i marudzila, u tesciow to samo. Spokojnie spi tylko "u siebie". ;) Hm, moja natomiast juz duzo gluzy, glowke juz nawet niezle trzyma, probuje chwytac zabawki, natomiast przezywa fascynacje swoimi piastkami i pakuje do buzi. Przewraca sie z pleckow na boczki, skupia wzrok na zabawkach. Usmiecha sie :) A i bylismy z nia nad morzem - przekonalismy sie, ze da sie z takim malym dzieckiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDK
Cześć dziewczyny co tam. My 13.10 kończymy 4 miesiące. Niesamowicie ten czas leci jestem pod wrażeniem. Juz jesień! Jak tam wasze dzieci? Jak tam Wy? Ja mam jakieś wahania nastroju ostatnio. Byłam u rodziców półtora tygodnia, bo mamy remont w domu, wczoraj woricilismy i ciągle płaczę i tęsknię za domem rodzinnym. Moi rodzice oszaleli na punkcie wnuka. Jakoś w domu rodzinnym jest mi łatwiej znosić trudy macierzyństwa i w ogóle. Jak mieliśmy wrócić to poszłam do łazienki popłakać sobie. Nie wiem co mi się dzieje. Synek rośnie jak na drożdżach. 72cm długości i waży już 8,5kg. Nosi rozmiar 74/80. Niestety jak nie śpi to chce być na rękach, a ja już rąk nie czuje. Chusty młody nie akceptuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mój synuś 04.10. Skończy 4 miesiące jest drobny waży 6600g nosi rozmiar 68;) ostatnio trochę przychorował ale już jest ok. Ja też mam jakiś spadek nastroju to chyba ta jesień;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Hey. Gdzie sie podziewacie? Nas tez dlugo nie bylo :) Jej my jutro kończymy 6 mies z waga 6 kilo i 60 cm :) Staś to kruszynka ale nie wygląda, i tak ładnie bo potroił swoja wagę od urodzenia . Mieliśmy jyz chrzciny i pierwszy katarek zaraz po ale obeszlo sie łagodnie. My juz po 3 szczepueniu, wyniki sie poprawily ale żelazo nadal podaje . ... Nadal karmimy sie piersią, ale powoli zaczynamy rozszezac dietę, zaczęliśmy w tym tyg od kaszki na śniadanie a wczoraj dodatkowo juz na obiadek marchewka. A wy czekać do 6 mies czy jyz po 4 zaczynacie , my sie nie śpieszyliśmy bo tak naprawde Staś niedawno by skończył 4 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Witaj Caroline;) to faktycznie Staś drobniutki;) mój synek 04.11 skończy 5 mies waży 7 kg a długość nie wiem jaką ma ale nadal nosimy rozm 68;) my także tylko na piersi. Wszyscy sie pytają czemu jeszcze nie daję zupek itp a mi się nie spieszy po prostu kiedyś i tak przyjdzie na to pora;). Mój synek jest dosyć *****iwy bez problemu przewraca się z brzucha na plecy i na odwrót ładnie trzyma zabawki przekłada z rączki do rączki, w pozycji na brzuchu sięga po nie sam i podnosi sie wysoko na prostych rączkach, a i pełza do tyłu i w koło;). Ostatnio zaczyna się dźwigać do siedzenia ale nie za wysoko;). My mamy za sobą 2 szczepienia (ostatnie w zeszłym tyg dopiero bo chorował dosyć dlugo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NamiTami
Co tam dziewczyny u Was, macie juz zabkowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Hej moja Lili 29.10skończyła 5 miesięcy nadal nie była drugi raz szczepiona bo ciagle katarek ja łapie jak ma mieć szczepienie waży juz ok 8,5 zjada juz zupki ze słoiczków ale nadal karmie piersią. Musiałam łóżeczko obniżyć bo sie chwyta za szczebelki i próbuje siadać ząbków jeszcze nie ma ale okropbie sie slini raz miała stan podgoraczkowy chwyta nóżki przewracai się z plecków na brzuch i odwrotnie nie chce leżeć nawet chwile sama ciężko cokolwiek zrobić w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDK
Hej, mój syn 13.11 będzie mieć 5 miesięcy. Waży 10kg i ma 76cm długości. Strasznie dużo gaworzy i dużo się śmieje i tym nadrabia swoje lenistwo małe, bo mu się nie spieszy, żeby się przewracać z brzucha na plecy i odwrotnie. Zdarzyło mu się kilka razy z brzucha przejść na plecy, ale to chyba przez przypadek. Leżąc na brzuchu potrafi pełzać, ale też robi to rzadko. Wczoraj dostał pierwszego ziemniaka i coś tam pociamkał, dziś to samo. Tak to od dwóch tygodni dodaje mu do butelki trochę kleiku kukurydzianego, albo kaszy jaglanej z Holle i pięknie zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszazabawka.pl Kontrastowe zabawki. Każda stworzona tak, aby od pierwszych chwil pomóc w stymulowaniu wzroku u maluszka, a to za sprawą biało czarnych kolorów, które są najbardziej rozpoznawalne. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami na stronie pierwszazabawka.pl oraz na black&white baby stuff na fb i instagramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDK
Hej, co u Was słychać czerwcowe mamy? Jak tam wasze półroczniaki? My się musimy ćwiczyć niestety, bo ma asymetrię. Od miesiąca rozszerzamy dietę i apetyt dopisuje na nowe smaki. Przesypia całą noc bez żadnej pobudki i w dzień też w końcu unormowały się drzemki. Teraz, po pół roku tak naprawdę macierzyństwo staje się dla mnie przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NamiTami
Hej, moja mloda za tydz skonczy rowno pol roku. Turla sie, chwyta, jak ma chec to i pelza, duzo sie smieje, duzo guga, zupelnie inne macierzynstwo jak dziecko juz takie kontaktowe. Wazy 7600 i myslalam ze to sporo ale widze inne bobasy wieksze hehe. :) U nas zadnego zabka jeszcze, siedza juz wasze maluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDK
Mój syn dużo też gaworzy, ciągle się śmieje i płakał ostatnim razem tydzień temu jak byliśmy u rehabilitantki i trochę go ćwiczyła. Tak to nawet nie płacze jak go przebieram po jedzeniu milion razy. Niestety, ale musimy mu pomagać z rozwojem ruchowym, bo nie turla się, ani nie przekręca z brzucha na plecy i odwrotnie. Potrafi sobie jednak pół stopy do buzi włożyć. O siedzeniu nawet nie marzę, chciałabym żeby się turlał chociaż. Jest duży i długi. Ma prawie 80cm i waży 10,5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NamiTami
Moja z plecow na brzuch przekreca sie od 4 msc ale z brzucha na plecy rzadko. Stopy tez zjada. :) Nas na poczatku nastraszyl pediatra ze ma wmozone napiecie miesniowe ale neurolog popukal sie w czolo i powiedzial ze wszystko ok i teraz kazde dziecko by rehabilitowano a mozna wiecej zaszkodzic niz pomoc. Jaka macie rehabilitacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Hej mamusie;) mój synek ma 7,5 mies. Wazy 8 kg ale nie jest jakiś duży. Ładnie siedzi sam nawet potrafi sie podnieść tylko jakoś tak bokiem;) ma już 5 ząbków (2 wyszly mu w tym tyg) a 6 juz wkrótce się pojawi;) nadal karmię piersią ale mały zjada też zupki i kaszki;) ostatnio nauczył się czągać bo raczkowaniem tego nazwać nie mozna, potrafi bić brawo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×