Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Obłoki Magellana
kora Nieciekawa sprawa z tą hemoglobiną - postanowiłam przycisnąć z burakami i cytrusami, żeby ją poprawić. Podobno nie tylko niedobory żelaza, ale również kwasu foliowego mogą wpływać na obniżony jej poziom. Z tym, że ja kwas foliowy również suplementuję... Dziewczyny (zwłaszcza te, które mieszkały w UK), czy miałyście styczność z ubrankami patpat? Facebook zarekomendował mi dzisiaj ich stronę i muszę przyznać, że niektóre ubranka mają prześliczne, ale zastanawiam się, jak to wygląda jakościowo i czy nie ma problemów z odesłaniem i zwrotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja mam połówkowe 28.03, ale chyba nie wytrzymam i zrobię sobie dodatkowe za tydzień :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Zdrówka dla przeziebionych. Ja mam polowkowe dopiero początkiem kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na połówkowe idę na początku kwietnia. Mama26, mam w rodzinie Kaję, super z niej dziewczynka. Obłoki Magellana, dlatego warto wykonać sobie dodatkowo badanie poziomu żelaza we krwi, gdyż przyczyną niskiej hemoglobiny nie musi być wcale żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Cześć dziewczyny :) czy Was też tak czasami boli głowa, mnie tak co trzeci dzień dopada wieczorami i boli kilka godzin, pomaga tylko trzymanie jej w bezruchu na leżąco....masakra aha ..u mnie w mieście jest szkoła rodzenia, za darmo od 20 tygodnia. Chodziłyście lub zamierzacie chodzić??? Warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastka212
Tak mnie te boli głową a i teraz doszło jeszcze przeziębienie. Chodziłam do szkoły rodzenia w pierwszej ciazy ywiscieplacilam za nią ale nie żałuję. Można sie dowiedzieć o nowościach które występują na rynku no i wszytko o dziecku. Jak trzymać, kąpać, karmić itd. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny! szkoda, ze dopiero teraz, ale ciesze sie, ze Was znalazlam! Ja tez sierpniowa, 18.08 (ponoc) ;) w swoje ciuchy - spodnie - przestalam miescic sie juz w grudniu, takze chwala temu, co wymyslil jeansy ciazowe ;) ogolnie trace ochote na zakupy ubraniowe, bo we wszystkim, co przymierzam wygladam jak beczka! Az sie boje, co to bedzie w wakacje... ;) to moja pierwsza ciaza, jestem strasznie podekscytowana i w koncu trafilam na kobietki, ktore przechodza to samo i mozna sie radzic siebie nawzajem. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Witam dziewczyny ja dopiero we wtorek odbiorę wyniki od pani genetyk po prenatalnym. A na połówkowe lekarz daje skierowanie czy umawiam się odrazu u pani genetyk ja chodzę NFZ i prenatalne mam że względu na wiek. Dzisiaj zaczęłam 15tc ale czuję ruchy od paru dni wieczorem i rano są one bardzo delikatne sama byłam zaskoczona że tak wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Kretka 41 To super, ze czujesz już ruchy, ale faktycznie szybko. Ja wieczorem też coś czuję, ale nie wiem czy to przypadkiem nie są ruchy perystaltyczne jelit :):) chyba muszę jeszcze poczekać na takie silniejsze doznania, ale dziwne, ze zawsze wieczorem gdy kładę się spać hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Justyna ja najpierw czułam tylko wieczorem a chyba od wczoraj i rano też myślałam na początku że to jelita ale nie to są takie delikatne muśnięcia ciut poniżej pępka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Justyna, dzięki :) Nie wyglądają źle, ale też nie urzekają szczególnie. Gość, witamy! Ale wymyślcie sobie jakieś pseudonimy, dziewczyny, bo jest tu już parę "gości" :) A ja jutro idę na usg! :) Umówiłam sobie dodatkowe - może wreszcie dowiem się, jaka jest prawdopodobna płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sowa25
Kredka41 Ja jestem teraz w 16tc, a od ok tygodnia rano czuje te smyrania rybki. Tez nie moglam uwierzyc, ze to juz tak szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sowa25
U mnie na prenatalnych powiedzieli, ze na polowkowe wystarczy to pierwsze skierowanie i nie trzeba kolejnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
Witam mamusie.Ja jestem w 15 tc i tez juz czuje delikatne ruchy.Na polowkowe ide 7 kwietnia i jestem ciekawa czy potwierdzi sie płeć dzidzi (podobno jest synus)ale mi jest bez różnicy.Co do wielkości brzucha to mam juz go sporego choć jeszcze się mieszcze w swoje ciuszki.A stosujecie cos na rozstępy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastka212
W 1 ciazy stosowalam z gerbera przeciw rostepom i bylam bardzo zadowolona zero rozstępów. W drugiej kupilam bioil bo był szał i nowość i żałuję bo mam rozstępy i na piersiach i na brzuchu, nie wiele ale są. A teraz znowu kupiłam gerber i muszę zacząć smarować bo brzuszek rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuka3
Ja chcę już wiosnę. Od tej pogody to tak człowiek bardziej zmęczony i wszędzie ktoś smarka i kaszle. Do tego dalej męczą mnie mdłości. Połówkowe też mam dopiero w kwietniu. O pracy polskich lekarzy i gin się nie wypowiem, ale powiem wam, że w Polsce mamy dużo dobrze wykształconej kadry tylko zepsutej i leniwej. No tu gdzie mieszkam nie ma w ogóle czegoś takiego jak leki podtrzymujace ciążę . Zęby w ciąży trzeba leczyć koniecznie bo to źródło infekcji cła całego organizmu! Na anemię to warto jeszcze poczytać które produkty zaburzają wchłanianie żelaza. No i znów nie mogę dokładnie poczytać i odpisać bo dzieci wzywają. Nie wiem jak ja się ogarnę z 3 bez pomocy dziadków :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuka3
Ja chcę już wiosnę. Od tej pogody to tak człowiek bardziej zmęczony i wszędzie ktoś smarka i kaszle. Do tego dalej męczą mnie mdłości. Połówkowe też mam dopiero w kwietniu. O pracy polskich lekarzy i gin się nie wypowiem, ale powiem wam, że w Polsce mamy dużo dobrze wykształconej kadry tylko zepsutej i leniwej. No tu gdzie mieszkam nie ma w ogóle czegoś takiego jak leki podtrzymujace ciążę . Zęby w ciąży trzeba leczyć koniecznie bo to źródło infekcji cła całego organizmu! Na anemię to warto jeszcze poczytać które produkty zaburzają wchłanianie żelaza. No i znów nie mogę dokładnie poczytać i odpisać bo dzieci wzywają. Nie wiem jak ja się ogarnę z 3 bez pomocy dziadków :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja używam póki co Palmersa bo podziałał na mnie marketing. Nie wiem czy to dobrze i czy tak ma być ale jak się natrę wieczorem to całą noc i jeszcze rano jestem od niego tłusta. Ubrudziłam nim ścianę wokół włącznika światła świeżo pomalowaną. Mąż się zastanawia czym to oplamione. No tłuste i gęste to okropnie do tego pachnie tak gorzko kakaowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja mam Elancyl - krem przeciw rozstępom. Zasugerowałam się opiniami na wizażu - zobaczymy... Dodatkowo, smaruję całe ciało masłem kakaowym Ziaja i balsamem ujędrniającym "Sexi mama" z Bielendy. Muszę przyznać, że ten ostatni fajnie nawilża. Ziaja raczej natłuszcza. Kupiłam też olejek z Musteli, ale zupełnie go nie używam - stoi na półce, bo jest zbyt tłusty pod ubranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuka3
Generalnie to chodzi o to z rozstępami, żeby dobrze skóra była chroniona przed utratą wody. Warto też ja trochę masować i "szczypać", żeby poprawiać ukrwienie. Po pierwszej ciąży jak mi wysadziło takie rozstępy, że cały brzuch pokryły, walczyłam z bliznami i teraz są takie jasne i niewidoczne z daleka. O taki https://www.yliopistonapteekki.fi/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/0/2069490.jpg Taki fajny olejek kiedyś kupiłam i tylko on tak naprawdę mi pomagał, na te blizny też. Teraz olejkami smaruję, z nasion truskawek i z kiełków pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Dziewczyny, u mnie będzie raczej chłopak (lekarz zauważył dzyndzla), ale jest to do potwierdzenia na 100% na USG połówkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Ja stosowalam Bio oil I nie wyskoczyly, ale fat nie mialam duzego brzuszka.. ale ogolnie skore man Mega such a :/ wktualnie to niczym sie nie smaruje bobzapominam, zaczne mocniej o tym myslec, gdzies pewnie za miesiac... obym nie zalowala potem! Obloki- gratulacje!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Obłoki Magellana - gratuluję chłopca. Po cichu marzę o chłopcu, mam już 2 córy. Ja smaruję się olejem kokosowym. Tak już mi się chcę wiosny...2 dni było około 10 stopni, a teraz ciągle deszcz i max. 4 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja miałam jednak cichą nadzieję na córeczkę, ale może następnym razem się uda :) Grunt, że jest zdrowy. Tylko że, tak jak pisałam, nie mam pomysłu na imię kompletnie - muszę przysiąść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obłoki - dobre podejście masz, najważniejsze że jest zdrowy, kolejna będzie córa:-) A imię się znajdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
Obłoki ... gratuluję synka choc wiem ze chcialas miec córe. Ja tez mam 2 chłopców i tez chce miec córeczke ale lekarz w 16tc powiedział zeby raczej sie nie nastawiac na córke ale o nie jest na 100%. Na 100 bede wiedziec 16 marca. Wiec tez moze byc tak ze bedzie kolejny syn. To juz 6 wnuk moich tesciow i ani jednej dziewczynki :) A jaki krztałt brzuszka masz bo ja taki rozlany na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
http://www.ciazowy.pl/kalkulator,plci-dziecka.html Kiedys mi sie nie udało jakos tego wkleic mam nazieje ze teraz sie uda wam w to wejsc i zobaczyc czy to sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×