Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość PG
Hahaha faktycznie u ciebie babiniec jak mąż to wszystko wytrzymuje?musi mieć złota cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Napisałam wiadomość i jej nie wyświetliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
...czasami z jedna babą ciężko wytrzymać :-P u mnie jak będzie kolejny chłopak to chyba zwariuje :-) liczę na te sukieneczki warkoczyki i połamane szminki ;-) starszy chce siostrę a młodszy brata a najlepiej psa hahaha ale najważniejsze aby było zdrowe.ja jestem po trzech usg i nic nie wiadomo jest bardzo tajemniczy :-D kolejne mam 20 kwietnia i jeśli będzie wszystko pozytywnie z diagnoza może tym razem odsłoni rąbek tajemnicy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
PG- witaj serdecznie. 3 mam kcuki, aby z Twoim maleństwem było wszystko w porządku. Oby tym razem była córeczka, życzę Ci tego. nastka212, super że wszystko ok z dzieciątkiem. Oby na następnej wizycie udało się poznać płeć.. Mama32, u nas w domu też babiniec, 2 córy, 2 suki. Przydałby się synek, córki też chciałyby braciszka... Dziewczyny, czy Wy czujecie wyraźnie ruchy dziecka tzn. lekkie kopniaczki? Bo ja jestem w 19 tc i czuję bulgotanie, przelewanie tak jakby, to nie są kopniaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Reox dziękuję ja też w to wierzę i dziękuję za przywitanie! Co do ruchów ja czuję od jakiegoś czasu takie muskanie i delikatne motylki.wiem że to dzidzius szaleje i daje o sobie znać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Mnie to kopię i czuję to bardzo dobrze lecz to nie są oczywiście takie kopniaki jak w 30tc ale czuję je ;-) śmieje się że będzie piłkarzem. No to trzymam kciuki byśmy miały tych synów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Reox ja jestem w 17 tc na początku czułam takie przesuwanie pod skóą i było to rano i wieczorem a teraz takich typowych mocnych kopniaków nie czuję ale dziecko tak się kręci ale to dobrze i są to coraz mocniejsze ruchy i są czasem w dwóch miejscach rączki nóżki a jak się obraca to momentem jest tak twardo i mała górka. PG głowa do góry często zdarza się że drugi wynik jest dobry ja wiem że łatwo jest napisać komuś kogo problem nie dotyczy bezpośrednio ale ja jestem po dwóch promieniach i też się martwię bo przeżyłam tragedie rok mi zajęło zanim doszłam do siebie więc po części wiem co czujesz ja jak urodze to we wrześniu skończę 42 lata i też jestem w grupie ryzyka że względu na wiek ale muszę myśleć pozytywnie usg wyszło ok a 10 kwietnia mam połówkowe i będzie wszystko wiadomo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Ja takie muskanie czułam po 16tc a teraz jestem prawie 21tc i pomyśleć że jeszcze dwa tygodnie i już będzie 6 miesiąc ciąży masakra jak ten czas szybko leci a ja jeszcze nie wiem co będzie i muszę zbierać teraz wszystko po woli . Mój to jest najlepszy on myślał że dziecko pojawi się we wrześniu ha ha ha ha a jak uda mi się wszystko po załatwiac to pod koniec lipca już będzie z nami ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Mama 32 mi lekarz w 13 tygodniu na prenatalnym powiedział że coś odstaje między nogami i powiedział że jeśli chcemy dziewczynkę to będziemy musieli sprubować jeszcze raz i myślę że połówkowe to potwierdzi. Ja mam o tyle dobrze że siostra urodziła w styczniu syna więc powoli już mi oddaje ubranka jak jest oglądam to chyba już zapomniałam że te pierwsze są takie malutkie. Mi termin porodu z usg wychodzi wcześniej niż z miesiaczki może urodzę wcześniej bardzo bym chciała urodzić do połowy sierpnia a termin z wyliczenia lekarza mam na 24 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kredka 41 mi chrzestna mojej najlepszej zbiera już ciuszki nawet już koleżankę po informowała żeby odkladala a ona tylko czeka by jej powiedz co będzie i pakują mi wszystko w kartony ;-) Mam nadzieję że 27 już się dowiem miejmy nadzieję :-) PG w UK jest plus taki że do 3 roku dziecka kupujesz wszystko bez VAT a ja uwielbiam Primark bo tam można na prawdę bardzo fajne rzeczy trafić i za grosze. Może założyć kartę do Rossmann bo z kartą można kupić taniej papmersy itp a często mają fajne promocje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Ja jestem w 19 tygodniu i też czuje już ruchy zwłaszcza rano i wieczorem. U nas raczej tez potwierdzi sie chłopak ale to dobrze bo siostra urodziła w listopadzie i odkłada mi wszystkie ubranka :) ja mam termin na 13 sierpnia :) Czy któraś z was bedzie miała planowane cesarskie cięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja też już czuję ruchy czasami :) Zwłaszcza wieczorem. Cesarskiego cięcia boję się jak ognia i wolę go uniknąć. Będę starała się rodzić naturalnie, ale wiadomo, że może wyjść różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Dziewczyny pytałam się lekarza czy jak mam mięśniaka to będę miała cesarke powiedział że nie bo ten mięśniak nie będzie przeszkadzał przy porodzie samego porodu się nie boję ale jak dziecko będzie się rodzić to tak chociaż dwa poprzednie porodu były ok ale drugiego syna rodziłam miesiąc wcześniej i wazył 2700 był mały i obyło się bez cięcia ale to było prawie 17 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Moja ciotka urodziła w wieku 42lat zdrowego syna, koleżanki matka w wieku 48lat i też wszytko ok.na to nie ma reguły.moze się okazać że kobieta dba o siebie dmucha i hucha a są problemy... Ja rodziłam dwa razy naturalnie bez nacinania szybko bo pierwszy 2,5h drugiego 45min.Uslyszalam że jestem stworzona do rodzenia więc tego się będę trzymać :-) Co do ubranek póki się nie wyjaśni moja sytuacja nic nie kompletuje.dostalam śliczna kołyske i łóżeczko też na mnie czeka od znajomej.W UK nie ma problemu z zabawkami i ciuchami bo tu jest wszystko takie tanie,ze można popaść w zakupoholizm :-D 7Primark jest najtanszy to prawda może jakość nie bije na kolana ale takie dziecko nawet nie zniszczy więc jestem na TAK!tu jest mnóstwo targów z używanymi rzeczami za przyslowiową złotówkę więc wszystkie polskie sklepy z "tania odzieza" robią na tym dobre interesy bo w UK można kupić na promocji nowe ciuchy gdzie w Polsce używane kosztują czasem nawet więcej. dzieci do 16lat mają wszystkich lekarzy specjalistycznych za darmo,wszystkie leki.moj młodszy nosi okulary więc dostaje za darmo dwie pary i nie szkoda kiedy połamie,bo dostaje kolejne.ja też mam leki za darmo i wszystkie badania gdzie w Polsce są odplatne.w szkole obiady za darmo żadnych plecaków do szkoły (idą z teczka w której jest książeczka i zeszyt)stale godziny lekcji od 9-15 więc można sobie cokolwiek zaplanować lub nawet iść do pracy na pół etatu nie kombinując z kim zostaną dzieci.Pampersy '1' dobra jakosc z Aldi kosztuja na polskie 7zl (pampersy z pampersa drozsze ale te z aldi niczym się nie różnią wszystkie moje koleżanki zadowolone więc po co przepłacać)wszystkie te licytacje na allegro angielskich zabawek tak samo robią interes życia,bo zarabiają trzykrotnie więcej niż sami zapłacili na targu.niestety taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
mój pierwszy syn urodził się w 37tc więc ważył 2950 drugi natomiast punktualnie 40tc i ani dnia dłużej i już miał więcej 3700 ale tak jak pisałam obyło się bez nacinania i pęknięcia, bo ja jak głupia nie bałam się samego porodu jak później tego szycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Najstarsza w 40tygodniu ważyła 3060,średnia w 37 tygodniu 2900 a najmłodsza 38/39tygodniu 3160.Tylko z pierwszą byłam nadcięta bo ona utknęła i musieli ja wyciągać prurznociagiem ale ostatni porób był dla mnie trauma więc już psychicznie nie dam rady urodzić normalnie i wolę się męczyć po cesarce niz przeżywać ten horror jeszcze raz a dotego mam jeszcze zrosty po laparaskopi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
A jak u was z zachciankami?bo ja bym cały czas siedziala w lodówce.nie mam nic wymyślonego ale mam ochotę na żurek to zaraz robię na gołąbki albo ogórkową :-D jem dużo owoców najwięcej jabłek i pomarańczy i lody truskawkowe i słodycze gdzie nigdy nie byłam zwolennikiem słodkości :-D przy pierwszym jadłam cały czas kurczaka z grilla z frytkami i rozne deserki mleczne przy drugim znów nie miałam żadnych kaprysow ale nie mogłam znieść zapachu mięsa a teraz znów inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Mama32 nie wiem co to znaczy mieć trudny poród ale koleżanki opowiadaly jak miały ciężko i wcale ci się nie dziwię.to twoja decyzja nikt nie jest gorszy czy lepszy jaka podejmie decyzje.ty masz mieć komfort psychiczny a skoro były komplikacje to tym bardziej.najgorszy poród to dwa w jednym meczysz się 18godzin a i tak lądujesz na cesarce.ja osobiście nie odwazylabym sie ciąć ale jakby bylo jakieś zagrożenie nie widzialabym innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam cc w 39 tc, waga dziewczyn: I - 2830 g, II - 2780 g. Cesarkę miałam ze względu na wysokie ciśnienie, które pojawiło się w ostatnich 2 tygodniach ciąży i choleostazę. Teraz mam prawo wybrać czy chcę cc czy sn, jeszcze nie zdecydowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Cześć. Dawno nie pisałam ale czytam na bieżąco. Ja juz jestem w 18 tyg za tydzień mam wizytę o jak zwykle się stresuję. Wy wszystkie prawie czujecie już ruchy a ja tylko wieczorem mam przelewane w brzuchu i trochę mnie to martwi choć może jeszcze nie powinno. To juz prawie połowa a brzuszek mam bardzo niewielki praktycznie ja go nie widzę. Do tego wszystkiego wieczorami i czasem w trakcie dnia cos w brzuchu dołem mnie zakłuje albo zaboli i to trwa ułamek sekundy ale jest bardzo bolesne czy któraś z Was tak ma? Czy w ogóle boli was brzuch lub jakies inne dolegliwości??? Jeśli chodzi o smaki to nie mogę się oprzeć słodyczom i jak zawsze cos miałam w domu tak teraz od kilku dni nie kupuję nawet bo to nic dobrego a gdybym miała pod ręką nie mogłabym się oprzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastka 212
Właśnie dziewczyny pochwalić się ile ważą wasze skarby. Ja wczoraj zaczęłam 20 tydzień I wczoraj miałam usg mój maluszek waży 455g. Wydaje mi sie ze dużo, a jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Justyna33 a to twoje pierwsze maleństwo?przy pierwszym zdecydowanie pozniej się wszystko odczuwa a te bóle brzucha jeśli trwają chwilę to nic niepojacego.twoja macica się rozciąga bo przygotowuje do porodu więc to normalne.jesli bóle się nasilają i masz twardy brzuch lub Krawisz to wtedy biegiem do lekarza.ja leżałam przy pierwszym na podtrzymania bo bóle jak do porodu rozwarcie brzuch jak kamień a to dopiero początek 8mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
U mnie wstręt do słodyczy jak mogłam jeść w poprzednich ciążach to teraz mi za słodko i nie mogę.Ja jak pojechałam do szpitala z najmłodszą to miałam skurcze a na izbie przyjęć Pani Dr. powiedziała że zostaje nie mówiąc mi czemu a to była środa więc dopiero w piątek dowiedziałam się że małej serce nie równo biło i nawet na żądanie mnie nie wypuszcza mimo że skurcze przestałam mieć więc w niedzielę w nocy skoczyło i ciśnienie 160/110 i mdlalam co chwilę po chwili udało mi się iść do położnej i dostałam leki w poniedziałek rano obchód i decyzja że będę mi wywoływać poród na porodówkę i idnukcje trafiłam o 16 leżałam tak do 19 aż w końcu decyzja że przekuwaja mi wody udało się im za 5 razem dalej leciała oxytocyna, przeszlam do sali porodowej o 20 skurcze i bóle nie z tej ziemi chce znieczulenie a oni że już za późno że rodze położna w pospiechu czopi i krzyczy że ona za raz mnie po rozrywa itp.urodzilam 20:40 ale płakałam i prosiłam Boga by to się skończyło i że nie chce już więcej rodzic dzieci.Jestem wytrzymała osoba ale wtedy przeżyłam szok i ból nie z tej ziemi nikomu tego nie życzę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PG tak to moja pierwsza ciąża i bardzo to dla mnie wszystko nowe i trochę jestem jak dziecko we mgle. Tak ten ból trwa sekundę i np mija a za godzinę lub pól znowu ale tak jak mówię zazwyczaj wieczorami. Burczy mi też w brzuchu jak nigdy. Mama32 ale przeszlas przy porodzie, mi do tego daleko a juz myśl mnie przeraża. Najgorzej czytać historie z neta dlatego koleżanka obiecała że pożyczy mi swoje książki o porodzie i ciąży mówi że uspokajające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ten gość wyżej to ja z 17:46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Justyna33 najgorzej jest właśnie czytać czy oglądać o porodach.wiadomo trzeba się przygotować ale straszenie przez koleżanki jaki poród jest okropny to głupota. ja chodziłam na szkole rodzenia przy pierwszym i nie miałam żadnych obaw.znajoma była w ciąży to na kawce druga znajoma jej opowiadała że ma się przygotować na najgorsze a ja mówię że ja swój poród wspominam dobrze ból jak ból kazdy musi to przejść ale skoro tyle kobiet rodzi to ona też da radę!nie ma co straszyć i dodawać kolejnych stresów.sam fakt wielkiej niewiadomej jest dość stresujący.ja na porodowke sama jechałam autem na luzie i jeszcze do apteki wstąpiłam a później dostałam opieprz że tak późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Justyna33, nie jesteś sama, ja też jestem w pierwszej ciąży i wszystko jest nowe. Tez czasami czuje lekkie ukłucie w dole brzucha trwające dosłownie sekundę. Ja w niedziele zaczynam 19 tydzień a dopiero od kilku dni czuje delikatne ruchy rano i wieczorem albo jak cos zjem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dziewczyny ja nikogo nie strasze pierwszy poród jest najlepszy bo nie świadomy ja pojechałam z rozwarciem na 4cm i na lajcie przy 6 cm wizelam znieczulenie a że za dużo mi podali znieczulenia to zatrzymali mi akcję porodu do tego ja mam jedno biodro wyżej drugie niżej i mała się zablokowała ale jako poród wspominam bardzo miło a na drugi dzień siedziałam po turecku.U mnie są zmiany w kręgosłupie itp.i poród ostatni był z oxytocyna i bez znieczulenia więc chartkor a że ja tak miałam to nie znaczy że ktoś tak będzie miał a drugi poród to już mój był ze mną od samego początku i było na prawdę miło i super położna i lekarz który prowadził moja ciążę co chwilę za glodal do mnie i pytał się czy mnie boli jak tak to za raz był anestezjolog i znieczulenie lecz mi znieczula jedna stronę wszystko było pod kontrolą ;-) Życzę Wam Kochane lekkiego porodu :-) Moja koleżanka mówi że ona rodzić może bo to dla niej jak pierdniecie ha ha ha ha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Powiem tak: Na dzień dzisiejszy sobie tego nie wyobrażam i może to i lepiej hehe a cieszę się że tu można się wygadać i czegoś dowiedzieć oraz wymienić informacjami. A jeśli chodzi o wagę to dużo przytyłyście? Ja ostatnie kilka tygodni obserwuje wagę i co tydzień kilogram do przodu...za dużo chyba co.... Tego u mnie póki co nie widać ale szybko mi przybywa. Między innymi dlatego odstawiam słodycze. Jem zdrowo i dużo owoców i warzyw tylko te słodkości to taki mój grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Mama32 Ja nie mówię kochana że ty straszysz mialas taki przypadek że poród nie przebiegł pomyślnie i się z nami tym dzielisz.Chodzi mi o to że są dziewczyny które miały źle wspomnienia i twierdzą że wszyscy będą mieli taki zły.duzo zależy od budowy ciała od wielkości dziecka stanu zdrowia ułożenia i innych czynników.ja całe życie trenuje więc mój organizm też inaczej reaguje podczas takiego "wysilku" niż organizm innej kobiety.jestem szczupła mam wąskie biodra więc powinnam zle znosić poród (cały czas mówili mi że mi współczują itp) a ja sie tym nie przejmowałam i wszystko sprawnie poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×