Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gość
Mama26 Do tabelki Mama26, lat 26, termin porodu 25 sierpień, płeć nie znana, w domu synek 2,5 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuka3, na jakie auto się zdecydowaliście? Pamiętam, że pytałaś kiedyś o dobre rodzinne auta... Mama26, ja tez się cieszę, że już takie ciepełko, więcej czasu na dworze można spędzać, aż chcę się żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Kuka3 dzieki za opdpowiedz, może faktycznie wzbogace dietę o Mg. Co do wagi to i ja przytyłam jeśli licząc od wagi sprzed ciąży to prawie 6 kg, w pierwszym miesiącu jednak spadłam o 3 kg. Wiec od grudnia przybrałam aż 8 kg. Fajnie mi sie to rozłożyło po ciele i nie widzę tych kilogramów na sobie. Mam pełniejszą twarz, biust mi się zaokrąglił i chciałabym aby taki pozostał jednak to pewnie nie jest możliwe. Mam jeszcze takie pytanie czy badania prenatalne są obowiązkowe?? chodzę prywatnie i usg mam na kazdej wizycie ale nic prócz zdjęcia nie wynoszę z tego badania ultrasonograficznego. Nie podaje mi wagi, kiedyś też na zdjęciu miałam podaną długość dzidziusia w cm a teraz mówił że tak nie mierzy bo dziecko jest juz inaczej ułożone. Teraz idę do niego za równe 2 tygodnie i co mam sie upomnieć o to badanie? Na czym ono polega? Teraz jestem w 20 tyg ale lekarz zawsze mówi że mam tydzień poślizgu bo za kazdym razem to zauważa, więc w rzeczywistośc***ewnie 19tydz, gdyż miałam długie cykle, 35 dniowe i dłuższe. No i za te dwa tyg to bedzie 21 lub 22 tydz, czy on wtedy mi to badanie wykona??? Nic nie wspominał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
przepraszam napisałam wyzej badania prenatalne a miałam na myśli badanie POŁÓWKOWE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Justyna, badania prenatalne, połówkowe to jest takie dokładniejsze usg wtedy sprawdza się dokładnie wszystkie narządy, sprawdza wszystkie pomiary. Twój lekarz powinien to zrobić ale mozesz również iść do innego lekarza i wykonać to usg w 3d/4d bo na takim podobno lepiej wszystko widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
"Badanie USG połówkowe to termin, który odnosi się do badania przeprowadzanego w 20 tygodniu ciąży, czyli w połowie ciąży. Badaniu USG połówkowemu rutynowo poddawane są kobiety spodziewające się dziecka, ponieważ to nieinwazyjne badanie pomaga ocenić, czy płód rozwija się prawidłowo. Badanie to pozwala również określić wielkość dziecka oraz ułożenie płodu, łożyska oraz pępowiny."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Rozumiem tzn skoro ja mam na kazdej wizycie usg to można uznać ze było to badanie połówkowe, miałam w sobotę ostatni raz usg a teraz 11 kwietnia. Czy ono trwa dłużej niz normalne usg? czy nie pytac go nawet o żadne połówkowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
3Justyna33 uwazam ze nie mialas tego zrobionego pewnie 11 kwietnia tobie to zrobi twoj lekarz lub juz powinien skierowac cie do innego lekrza na takie badanie. U mnie trwało to ok 30 min i lekarz przy badaniu o wszystkim mi mowil zaczynał od głowy mózgu itd. Przeczytaj sobie tutaj o usg połowkowym dziewczyna bardzo fajnie to opisuje bo jest ginekologiem. Polecam https://mamaginekolog.pl/usg-polowkowe-ciazy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Nastka mam nadzieję że zrobi mi 11 kwietnia chciałabym się trochę wiecej podowiadywać a jeśli nie zrobi to zapytam najwyżej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Nastka, a tobie połówkowe robił lekarz do którego zawsze chodzisz czy bylas u innego? Ja ostatnia wizytę miałam w 18 tygodniu kolejna będzie w 22 i na tej w 18 moja pani doktor powiedziała tylko ile waży, że to raczej chłopak bedzie i że wszystko jest w porządku. Teraz w czwartek mam 4d u innego lekarza mam nadzieje że on mi powie więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Karola a dlaczego idziesz teraz do innego? Twój prowadzący Cię tan skierował czy sama idziesz bo chcesz więcej wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Chcieliśmy z mężem zrobić usg 4d żeby mieć większa pewność że wszystko jest dobrze a też będzie to pamiątka bo lepiej wszystko widać a tam gdzie chodzę tego nie robią :( a w czwartek przyjeżdża do mojego miasta bardzo dobry lekarz z Łodzi i do niego się zapisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
Wiecie co dziewczyny dla mnie ci "wasi" lekarze sa dziwni. Ja do mojego chodze juz 3 ciąże a przed ciązami tez chodziłam. Nie widzę lepszego profesjonalisty tym bardziej jezeli słysze co u was sie dzieje. Ja do mojego chodze moi wizyty wygladaja tak. Wchodze do połoznej ona mi mierzy cisnienie, waga i wpina w teczke karte ciaze i aktualne badania co przyniosłam. Czekam az mnie lekarz zawoła, ide do niego siadamy na kanapie on sprawdza wszystkie moje wyniki zadaje mi pytania jak sie czuje, czy nie krwawie i czy nie puchnę (oczywiscie tonie sa standardowe pytania na kazdej wizycie pytania sa rozne ale pyta), daje mi skierowanie na nastepne badania ktore wyniki przynosze na nastepna wizyte, a takze informuje mnie jakie usg bedzie na nastepnej wizycie naprzyklad polowkowe. Nastepnie powie mi przygotowac sie do badania. Jak mnie bada wszystko mi mowi ze macica naprzykład jest 2 palce ponizej pępka, ze szyjka jest twarda kanał zaknięty itd (juz dokladnie tego nie pamietam). potem idziemy na usg bo ma w innym pomieszczeniu i na zwykłej wizycie mam powiedziane ze jest akcja serca i mi wlacza mikrofon gdzie ja słysze ze serce dziecka bije i ile wazy i mierzy. A na USG połowkowym wygladało to tak. Zaczał od głowy zmierzył ja i zobaczyl czy w mózgu jest odpowiednia ilość płynu, potem przeszedł do karku, wargi, klatka piersiowa czyli serce czy jest 4 komorowe, potem płuca, zoładek, trzustka, nerki i nawet powiedzial mi ze w pecherzu ma troche moczu. Rece i czy ma wszystkie palce, potemmiednica kregłosup, nogi, stopy no i na samym koncu plec (teraz nie powiedział bo dziecko lezało jak zabka czyli widzielismy plecy i kolana wystajace po bokach. Widac było cały piękny kregłosup. Wszystko to komentowal i pokazywał i strzałka cały czas co gdzie jest itd. On ma przed soba monitor a ja lezac mam przed sobą telewizor gdzie wszytko widze a takze widze lekarza twarz powiem wam uwielbiam to uczucie jak on sie skupia na tym co robi i widac jak wszystko dokladnie obserwuje. Badal na polowkowym tez mi dlugosc szyjki macicy ktorej robi tez zdjecie ale zdjecie zachowuje dla siebie. Wychodzimy z gabinetu i sie zegnamy ja wchodze ponownie do poloznych gdzie dostaje cały osip z usg czyli waga dziecka, cm dziecka na ktorej scianie jest łozysko i ze prawidłowa wod płodowych, umawiam sie na kolejna wizyte i idę do domu ze spokojem. Tak wygladaja moje wizyty. Nie zamienilabym tego lekarza na zadnego innego, jest profesjonalista w tym co robi i jestem poprostu spokojna. Mam 2 siostry rowniez chodza do niego i zadna z nas i naszych znajomych co chodza do niego nie narzeka on kazda pacjentke traktuje indywidualnie. Jaz zamykaja sie drzwi do gabinetu a na korytarzu moze byc 10 pacjentek to nigdy nie odczuwam ze sie spieszy czy nie ma dla mnie czasu zawsze pelen profesjonalizm :) ale sie spisałam :) radze was o wszystko sie pytac swoich lekarzy i wymagac oni musza odpowiedziec na wasze pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Moje wizyty wygladaja jak u nastki z tymze cisnienue, wage... mierzy tez mi lekarz. Ja swojego lubie za to, ze nawet, jak o 2 w nocy do niego zadzwonie, to jest Mega spokojny I zawsze mi pomoze. WA a: chodze prywatnie a nieraz siedze w kolejce PO 2 godziny, Bo style ma kobiet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Nastka, moje wizyty wyglądają podobnie tylko teraz to połówkowe nie wiem czy nie robiła tego usg tak dokladnie bo bylo za wcześnie czy po prostu jak jej powiedziałam ze ide dodatkowo na 4d (co sama mi tez proponowała) to stwierdziła że tam wszystko sprawdza. To jest drugi lekarz do którego chodzę od poczatku ciąży. Pierwsza do której chodziłam brała 160 zl za 2 minuty na wizycie, nie badała a usg w 8 tygodniu zrobiła mi na brzuchu przez chwile nawet nie pokazała niczego :( Teraz jestem bardzo zadowolona z moich wizyt :) Nie wszędzie można trafić na takich lekarzy jak wy, nie mając żadnych zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka 212
karola1994 tak moze byc ze jezeli powiedzialas jej ze bedziesz miala 4d to ona juz odpuscila bo wie ze specjalista powie ci wszystko dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. W niedziele zaczal mi sie 20 tydzien ciazy, dzisiaj mialam usg polowkowe i jestem zalamana :( Lekarz zauwazyl u mojego synka na w prawej nerce zmiany drobnotorbielowate z zaznaczona miedniczka szer. 5,0 mm ( powiekszona, lewa miedniczka 3,0 mm) czy ktoras z was miala taki problem w ciazy ?? Co dalej ???? Jestem w rozsypce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Gość mojej przyjaciółki syn miał torbiel na nerce i za raz po urodzeniu został operowany nie martw się będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Witajcie dziewczyny.jestem w mojej kochanej Polsce.wczoraj jak byłam w sklepie to brzuch mi tak stanął dęba było to mega wzruszające i poczułam ogromnego kopniaka.po locie fatalnie się czułam brzuch twardy ale w końcu ból ustał.to mój ostatni lot do polski przed porodem.zastanawialismy się z mężem czy wracać do kraju i rodzić w PL ale jednak wszystko stoi za tym aby nie zjezdzac jeszcze choć bardzo tęsknię!ja przytyłam 8kg dzisiaj stanęłam na wagę z ciekawości i wynik mnie rozbawił.nie mogłam w to uwierzyć że już 62kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
ucięło mojego długiego posta Już nie będę pisać drugi raz. Gość nie martw się o torbiel miałam podobna sytuację i mojemu synkowi wchłonął się do roku czasu.byl stres płacz prawie miesiąc na patologii noworodków.ciezki dla mnie okres ale wszystko skończyło się dobrze. Ja nie mam ginekologa tylko położna która mierzy ciśnienie waga itp nikt mnie nie bada nie dotyka to też komfort że się nie muszę rozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dzień dobry Kochane :-) Dziewczyny Wy piszecie że Wasze USG trwało nawet 30minut a moje znów 5 i tyle przez chwilę było słychać bicie serca ehhh martwi mnie takie olewajace USG i podejście. Muszę iść prywatnie gdzieś zrobić bo tak to nie może być.Aaaa spotkałam dziewczynę która też jest w ciąży i na tym polowkowym też powiedział jej że dziecko ma pępowinę między nogami a jak poszła kolejnym razem to wyklucal się że na pewno jej mówił co będzie miała.Jutro mam wizytę u swojego ginekologa a już jestem po pobraniu krwi :-) Milego dnia dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama32 może jutro w końcu się uda podglądnąć, kto się tam tak ukrywa PG też nie mieszkam w Polsce i u mnie tak samo wyglądają wizyty, dodatkowo w trakcie CAŁEJ! ciąży przysługują mi tylko dwie wizyty u lekarza - uwaga - rodzinnego :D Ja bym nie narzekała na lekarzy w Polsce, bo jest wybór ogromny. Ja nawet jak prywatnie to do wyboru mam ze 4 lekarzy, a żaden usg 3d. A mieszkam niby w wysoko rozwiniętym kraju europejskim :). gość torbiele na szczęście mają to do siebie, że często same się wchłaniają, czasem jeszcze przed porodem, trzeba czekać, może się uda i będzie ok. karola1994 po prostu też myślę, że lekarka zasugerowała się twoim usg 3d. Na tej wizycie zgłoś, że nie miałaś jeszcze połówkowego i ci lekarz zrobi 3Justyna33 na połówkowym powinni sprawdzić ci przepływ krwi w pępowinie i serduszku dziecka, wtedy pojawiają się na monitorze takie kolory czerwony i niebieski, po tym to najłatwiej odróżnić, przypomnij się na następnej wizycie, żeby nie przeoczyli. reox szukamy VW Tourana albo forda S-maxa, inne odpadają, albo za mało miejsca z tyłu, albo dużo większe jak busy. Gdybyśmy kupowali nowego to może padło by na Citroën Grand C4 Picasso bo też wygodny, ale używany to skarbonka bez dna. Ja dalej czekam na wyniki badań, bo musiałam powtórzyć, bo coś im nie pasowało, że mocz był niby zanieczyszczony ???? To jak była bakteria w moczu to chyba nie z kosmosu ani laborantka nie nakichała... Wkurzona jestem, bo dalej nic nie wiem, co mam w ogóle robić, na dodatek to bardzo rzadki przypadek i nawet w anglojęzycznych tekstach ciężko coś znaleźć. Pisze, że to zagraża dziecku i powinnam leżeć i mieć dokładne badania w kierunku zakażenia wewnątrzmacicznego, a tutaj głupi mocz tydzień badają. :( W poniedziałek idę prywatnie, chociaż nie liczę na wiele, bo tutaj taki styl mają, zawsze ważne jest tylko życie matki, nie podtrzymują ciąży zagrożonych :( Póki co leże ile mogę, ale spać z nerwów nie mogę. Piła któraś melisę w ciąży? Ile tego można i czy można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Kuka, ja piłam melisę w ciąży najczęściej z miętą. Napewno ci nie zaszkodzi. Moja siostra przed obrona miała zalecone przez lekarza żeby wypic nawet potrójną, bo to łagodnie ją uspokoi. Bylam dzisiaj na usg połówkowym. W końcu jestem spokojna :) Wszystko jest w porządku, badanie trwało 15 minut. Dostałam dokładny opis i zdjęcia dla mnie oraz dla mojej pani doktor. Płeć jest potwierdzona na 100% co nawet ja zobaczyłam - duży piękny chłopak. W 20t4d wazy 348g :) termin z ost. miesiączki na 13.08, z USG 14.08 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PG
Ja polowkowe mam 20kwietnia. Co do lekarzy ja na tych w Polsce nie mogłam narzekać wszystko starannie rzetelnie tylko ten jeden ostatni ginek mi podpadł nie wiem co mnie podkusiło aby iść do niego. Co do auta szczerze mogę polecić peugeot 3008 mamy jeden właśnie z samochodów rodzinnych.duzy bagażnik, tani w utrzymaniu dużo miejsca. Nogi mnie strasznie boli i kręgosłup dokucza a wy jak się czujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc, trzymam kciuki, zeby wszystko by lo OK. Ja juz man 6 kg, 22 tydz, dzis bylam u lekarza... Mega zaczela mi leciec w gore, no ale trudno. Corcia way 480 gram ;) I wszystko jest OK, to dla mine najwwzniejsze. Kuku, ja mialam akcje z moczem wvpoprzedniej ciazy, wychodzila jakas bakteria, lekarz nie dal wiary I kazal powtorzyc I dzwonic z wynikiem. Okazalo sie, ze wszystko OK. Stwierdzil, ze w lab moga za dlugo trzymac mocz, nieodpowiednie warunki i potem cuda wychodza. Dla pewnoscinpowtarzaja, oby u Ciebie wynik okazal sie dobry. PG ten peouget fajny jest, ale juz drozszy ;) maz ostatnio mi go pokazywal, Bo general ie ja to sie nie a am NA somochodach w ogole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peugeot 3008 fajny, ale nie do kupowania jak używany, chyba, że góra 4 letni. Tylko my potrzebujemy samochodu na trzy foteliki z tyłu :) Nie jest łatwo znaleźć coś "zgrabnego" i przestronnego. kora1987 u mnie podejrzewają zakażenie wewnątrzmaciczne, szukają od jakiej bakterii mogło się zrobić. Na razie nie dzwonią ze szpitala, więc chyba nic im w moczu nie wyszło. A wizyta dopiero 13.04 :( I tak czekać i się denerwować. Bo jak już pisałam oni tylko o zdrowie matki walczą, ciąża to ma się "naturalnie" rozwijać. Nawet głupiego magnezu na twardnienie brzucha mi nie zalecili, bo przecież to mi nie zagraża, jak mnie boli to apap sobie wziąć albo prysznic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczkaaa6
Cześć dziewczyny! :) W końcu jestem już po badaniach połówkowych, ale niestety muszę w poniedziałek znowu jechać bo jedno dziecko jest bardzo nisko ułożone i nie udało się ocenić twarzoczaszki i serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! :) W końcu jestem już po badaniach połówkowych, ale niestety muszę w poniedziałek znowu jechać bo jedno dziecko jest bardzo nisko ułożone i nie udało się ocenić twarzoczaszki i serca Ale cała reszta jest prawidłowa, więc myślę, że w poniedziałek też wszystko wyjdzie w porządku :) Nareszcie poznaliśmy płeć naszych maleństw Noszę pod sercem 2 dziewczynki Jedna ma 388g a druga 373g :) Lekarz mówił że nic tam nie wisi Jestem przeszczęśliwa :) bardzo chciałam, żeby była chociaż jedna dziewczynka, a są aż 2 Miłego Dnia Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Hej! Jestem po połówkowych, wszystko wyszło OK, poza tzw. "jasną plamką" w lewej komorze serca. Facet od USG nastraszył mnie porządnie, mówiąc, że to wysoko koreluje z Zespołem Downa i pytając, czy na USG genetycznym wyniki były OK. Uspokoił mnie dopiero mój ginekolog, podkreślając, że na PAPPA miałam prawdopodobieństwo wystąpienia trisomii 21 równe 1:12450, czyli tyle co żadne, no i USG genetyczne wyszło świetnie. Poza tym, "jasne plamki" na ogół nie przekładają się na patologie. Trochę mi ulżyło. Nie piszę ostatnio dużo, bo żyję na wariackich papierach. Toczę bój prawny z pracodawcą o zaniżenie podstawy zasiłku chorobowego i macierzyńskiego. Prawo jest po mojej stronie, ale wiadomo - trzeba się trochę namęczyć, żeby odebrać swoje. Wczoraj moje dwie sunie przeszły sterylizację - kolejny powód do stresu, nie spałam dobrze od jakichś trzech nocy. Czuwamy przy nich na zmianę z moim mężem i mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Większa gorzej zniosła narkozę i gorzej funkcjonuje po zabiegu. Gdyby coś im się stało, chyba pękłoby mi serce. Dziś po raz pierwszy w ciąży dopadła mnie zgaga (i to jaka!), a o dziwo niczego bardzo ciężkiego nie jadłam. Kawałek pieczeni z gęsi i naleśniki z białym serem... Przerażają mnie koszty wyprawki i remontu, bo 3 lata temu wprowadziliśmy się do nowego mieszkania i żyliśmy w nim trochę "po kawalersku", więc teraz musimy to nadrobić i np. wstawić porządne drzwi wewnętrzne, dokupić kilka mebli (fotel do karmienia, komodę, itp.). Wybrałam już wózek - będzie to ostatecznie Anex Sport, ten rudy :) http://anexbaby.com/upload/good/10/1/frame_1.jpg Obiło mi się o uszy, że do żółtego i pomarańczowego zlatują pszczoły, więc nie wiem do końca, czy ten kolor to dobry wybór, ale bardzo mi się podoba :) USG połówkowe potwierdziło na 100% chłopca :) Najprawdopodobniej będzie miał na imię Tadeusz, po dziadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×