Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gośćmalgo
Ja dziś mała ubrakam w nocy na długi rękaw rajstopy i polarowy pajac. No i cieplejsze czapeczka Ale jechaliśmy tylko do kościoła samochodem. Do spania zakładam przeważnie body na krótko rękaw i pajaca; przykrywam kocykiem grubszy. Czy Waszym dzieciom zdaza się ze przelatuje przez pieluszke ? Mojek dosyc często mimo iż ma regularnie zmienionego palmersa i pilnuje żeby był dobrze założony i zapiety. Soku przelatuje jej przeważnie jak leży na boczki kopa aż na plecy . Jakiej firmy pieluszek używacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Miało być body a nie w nocy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Jutro rozpoczecie roku. Huurrrra. Cale dnie bez mamowania. Tylko ja i maly ssak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Gośćmalgo i nas to samo, na poczatku co chwila mokre plecy juz myślałam ze źle cos robię i tak zakładałam i siak i przelatują siki nie wiem którędy ale teraz juz mniej. Zdarzy się raz na dwa dni tak srednio. Ale tak jak pisze wcześniej kilka razy dziennie. Ja używam pampers no i jak zakładam to wyżej z tylu i te rzepy tak poziomo zaklejam a kiedyś zaklejałam pod ukosem. I zawsze patrzę czy z tylu się cos nie zagięlo nawet minimalnie i pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Hm jako mama dwoch chlopcow obecnie i jednej corci moge powiedziec tyle ze u corki ciagle przesiakalo na plecy i to jest normalne. Dziewczynki sikaja do dolu wiec leci pod plecy i bez wzgledu na rodzaj pieluch tak bedzie bywalo. Przy chlopcach mam inny problem, jestem ciagle zasikana. Armatka sie podnosi i jest strzal hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
11 lat temu uzywalam tylko pampersow oryginalnych, syn na inne mial uczulenie, do bani byly tylko pampersy sleep and play, nie wiem czy nadal sa. Tansze ale beznadziejnie niechlonne. Przy corce uzywalam dady z biedrony ale tez papmersow. Dady troszke sztywniejsze sa ale jakosc porownywalna, cena tez. Teraz tez uzywam pampersow ale tez dady. Nie polecam najtanszych marketowych cerat typu tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
maanva, o matko ja bym zawalu dostala! jak dobrze, ze wszystko dobrze sie skonczylo! Jedynek uzywalam z pampersa a 2 lece juz z daddy ;) teraz juz nie przesikuje, ale na poczatku to i owszem. Starsza corka tez, wiec noworodki tak maja ;) moja circia jest zmarzlakiem spi w body, pajac i owinieta w rogal. Na spacer, chociazby przed dom mam zamiar wychodzic. chyba, ze jest niefajnie nawet dla mnie, to odpuszczam.Reox, ladna szkole przetrwania mialas ;) nam juz minal miesiac, czas szybko ucieka... za szybko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
My używamy pampersów, ale planuje popróbować pieluch innych firm... U nas też przesikane plecy... Ja na dwór zakładam body, pajac,bluza i spodnie. W domu body z krótkim rękawkiem i pajac. Przykrywam rożkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
A u nas kolejna przelakana noc. Maly krzyczal od 22 do 2 w nocy. Czuje sie jak zombie. Nic na niego nie dziala. Od jutra czeka mnie wstawanie o 7 i pelne obroty od rana. Po poludniu lekcje, treningi, baseny. Nie wiem czy zombie da rade. Pogoda tez tragiczna. Na razie nie wychodzimy na spacery, leje i wieje juz 3 dzien. Moze u was pogoda lepsza. Nasza nie zacheca do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
moja Laura złapała katar . Boże pomocyyyyy. Nie wiem jak jej ulżyć skoro stosuje wszystko co mam i nic nie pomaga . U nas na wyspie też brzydka pogoda . Nie wychodzę póki katar nie minie . Bo jeszcze na uszy pójdzie lub oskrzela. Macie jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
U nas też brzydka pogoda i siedzomy w dpmu od 3 dni. Wczoraj byliśmy tylko w kościele i pralni Ale to samochodem. Bez tych spacerów jakos się dluzy czas. Dobrze ze urodzilysmy w lato to chociaż troszkę skorzystaliśmy ze spacerów i pogody :-) u nas dziś też kiepska noc. Mała budziła się co 1,5h w tym usypialam ja prawie godzinę. W sumie watawala 7 razy i stekala i prezyla sie. Mam nadzieje ze dzis bedzie lepsza noc bo jestem padnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na katar odciągałam fluczki i nawilżałam nosek nic więcej po paru dniach samo przechodziło. Do lekarza szłam jak kaszlał i gorączkę miał. Tak to tylko pediatra tyle zalecał. Ważne żeby nie zalegały fluczki. Z główką wyżej kładłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
No to bardzo ciepło ubieracie dzieci albo ja za cienko. Ja w domu w dzień body z długim i spodnie a w nocy pajac i śpi w rozku. Nie wydaje mi się żeby bylo mu zimno. Może się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3justyna33
A ja byłam dzisiaj na usg bioderek. Na szczęście wszystko dobrze ale trzeba powtórzyć za okolo 3 miesiące. Mal pytanie do mam wierzących. Kiedy chrzcicie swoje dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
My mamy chrzciny za 2 tyg. Mała będzie wtedy miała 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gośćmalgo a myślałaś juz nad strojem dla dzieciątka??? W co ubrac to juz zimno będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Właśnie wiem że zimno :-( mamy sukienkę na krótko rękaw pod spód body na długi rejaw rajstopy i sweterek . Kupiłam też gruby biały kocyk Ala futerkowy w który mala będzie zawinieta. Tak naprawdę to tylko tyle co z samochodu do kościoła i z kościoła na sale więc myślę ze będzie ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Kurczę bo my planujemy w ostatnią sobotę września i faktycznie trzeba jakis kocyk. Jeszcze sobie tego nie wyobrażam i do tego to polewanie czoła w kościele. Ja się od tego nabawiłam zapalenia ucha bo mi poleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Kurczę bo my planujemy w ostatnią sobotę września i faktycznie trzeba jakis kocyk. Jeszcze sobie tego nie wyobrażam i do tego to polewanie czoła w kościele. Ja się od tego nabawiłam zapalenia ucha bo mi poleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Ja też sobie tego nie wyobrażam :-/ boję się ze jak mała się rozplacze to nie będę mogła jej uspokoić (tak było np. Po usg bioderek ze po tym zimnym zelu tak sie rozdarla ze nie dalo sie jej uspokoic). My dlatego robimy chrzciny teraz bo przyjedzdza moja siostra z zagranicy bo gdyby nie to to poczekalabym do jakiś 4 miesięcy bo moim zdaniem teraz to trochę za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Ja tez cieniej ubieram. Na noc sam pajac. W dzien body z dlugim i polspiochy. My chcimy dopiero blizej pierwszych urodzin. Ale starszaki byly chrzczone majac 4 miesiace. Wtedy to bylo lato. Teraz nie chce jesienia czy zima a teraz maly czesto ulewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Przepraszam za to, że odzywam się tak z doskoku, ale mam przygodę za przygodą. Okazało się, że wysięk z rany i obrzęk (do tej pory mi się utrzymują i chodzę podklejona jałowym gazikiem) to kwestia zakażenia w szpitalu bakteriami Coli :/ Dopiero w ostatni piątek odebrałam wyniki posiewu i wiecie co jest najlepsze? Że lekarz szpitalny "nie widział wskazań do antybiotyku, bo nie gorączkuję powyżej 38,5 st."!!! Masakra jakaś. Poszłam prywatnie do mojego lekarza rodzinnego z Medicoveru, złapał się za głowę i przepisał Augmentin. W środę mam umówioną dodatkowo wizytę u chirurga. W dodatku mały ma kolki, więc nie bardzo mam kiedy spać, a co dopiero pisać :) Próbowałam chyba już wszystkiego. W ruch poszły krople probiotyczne (Dicoflor, BioGaia), katetery rektalne, ciepłe okłady, suszarka, masaże... Do tego wymiotuje i ulewa strasznie - w ogóle ma sporo gastrycznych dolegliwości. Suszarka rzeczywiście pomaga :) Ale na krótko niestety. Raz udało mi się uspokoić go czopkiem Paracetamolu, ale nie nie chcę go faszerować takimi lekami. Złamałam się, bo płakał i męczył się nieziemsko... Odpowiadając na pytania, Tadek urodził się niemal dokładnie w terminie, tj. w 40t1d. Był hipotroficzny, ale całkiem zdrowy, teraz waży już 3900, a ma 3 tygodnie :) Karmię piersią, ale nie starcza mi pokarmu na całą dobę i 1-2 razy dziennie muszę dokarmiać MM. gośćaga83 - ja suszę suszarką aż zaśnie i wychodzę z pokoju. Na chwilę może się obudzi, ale kiedy widzi, że mnie nie ma, śpi dalej. Justyna, my na szkole rodzenia przerabialiśmy pierwszą pomoc przy zakrztuszeniach. Poleca się położenie na przedramieniu głową do dołu, jak już ktoś napisał, i klaps w pupę albo w plecki pod kątem 45 st., tak, żeby "odblokować" maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Mam pytanie, wiem ze na piersi dzieci sie nie przepaja, chociaz te zalecenia co kilka lat sie zmieniaja. Syna przepajalam koperkiem ale to bylo daaawno i wtedy tak polozna radzila. Czy teraz przepajacie dzieci karmione piersia? Ja nie, ale maly kolejna noc od kapieli placze, puszcza baczki i co chwila jest kupka, szukam sposobu zeby mu pomoc. Espumisan cos slabo sobie radzi. Przepajacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Aga ja nie przepajam i pediatra zabronila. Magdalena znam ten ból kolek. I nas od tygodnia spokój. Spróbuj przed każdym posiłkiem podawać 5 kropli bobotic forte ( taka dawkę kazała podawać mam pediatra jak mała miała 3 tyg choć na ulotce jest mniejsza dawka). U nas trochę to zlagodzilo kolke Ale mala miała bardzo silne i długie ataki i tak naprawdę to pomógł nam Debridat tylko ze to już na receptę. Lekarka powiedziała że ten lek pomógł jej wnukom. Podawałam go 5 dni i póki co u nas kolek nie ma już prawie tydzień a wcześniej były dzień w dzień także polecam i współczuje bo wiem co przychodzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Obłoki tak mi się przypomniało ... moja mała też urodziła się z hipotrofia i bardzo szybko przybierają na wadze- prawie 1,5 kg w 5 tygodni. Lekarka powiedziała że to może być powód kolek bo ona jadła co 3h i jadła dużo i od tego mógł boleć ja brzuch. Postanowiłam karmić ja częściej, mala zjada mniej i to tez dało duży efekt. A Twoje dziecko co ile je? I ile przybiera na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
gośćmałgo, u mnie jest dokładnie tak samo. W wieku równo trzech tygodni ważył już 3900, czyli przybrał 1200g... Je co dwie-trzy godziny, jest strasznie łapczywy, dużo ulewa po posiłkach. Być może to rzeczywiście jest przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
gośćmałgo, dokładnie tak jest. Mały je jak opętany, często i łapczywie. Zawsze połowę z tego uleje po posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Aga83 - ja nie przepajam niczym, zarówno położna jak i pediatra twierdzi, że nie ma potrzeby przepajania dzieci karmionych piersią. Współczuję Wam dziewczyny tych kolek, przerabiałam z bliźniaczkami, odechciewa się wszystkiego. Mój mały płacze czasami, napina się, ból mu sprawia puszczanie bąków, ale to szybko mija i zasadniczo dużo nie płacze. Słyszałam o debridacie dobre opinie od koleżanek, gośćmalgo też poleca, może wypróbujcie... Obłoki Magellana, fajnie znów Cię czytać:-) Z tym zakażeniem bakterią to jakaś masakra, dobrze że znalazłaś się pod fachową opieką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maanwa - na katar polecam podłożyć pod przód łóżeczka jakieś książki, by mała miała główkę wyżej, odciągać gile, maść majerankowa pod nos, kropelki cebion. Do odciągania polecam katarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×