Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Magicznyczassss
1 godzinę temu, kora1987 napisał:

Magiczny Czas,niestety tez podejrzewam u małej astme. W rodzinie duze obciążenie (z obu stron). Kiedy Ci zdiagnozowali. Na alergie kazali mi czekać do 3 lat.. ale dobija mnie to ciagle czekanie i to ciagle zapalenie oskrzeli 😕 Tobie tez mega wspolczuje!!! Powtarzajmy sobie,ze wyrosną 😉

Wspolczujmy sobie Bo jest czego.

A wiec 01.2019 trafiliśmy do szpitala z dusznosciami,dużymi, po wywiadzie, lekarz wypisujący powiedział że to prawdopodobnie astma, ilu konowalow u nas jest to masakra.  Po wyjściu poszłam prywatnie do pediatra i alergolog, dobra-trudno dostępna.  Znów wywiad (u ojca astma ,rodzice alergicy) zapalenie oskrzeli raz w miesiącu, dwa razy juz na płuca-od razu dała opis ze astma(bez wątpienia), mam teraz tańsze leki o wiele 👏👏👏.

Pulmicort i ventolin inhalacje plus antybiotyk przy zap pluc. Plus Montelukhast brała do kwietnia, saszetke dziennie.

Alergia '-robiliśmy z krwi nic nie wyszlo,ale kazała zrezygnować z mleka, nabiału itp. 

Daleka droga  do zdrowia, bo musi wyrosnąć, naj lepszy scenariusz do 3lat naj gorszy 8-lat😥😥😥😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

Testy u nas tez do 3 roku, nie robi sie wcześniej nie wychodza, miałam czarne na białym, a tanie to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Dziewczyny ja wiem, że to nie panaceum, ale jak mała miała katar, to do nebulizatora, albo do gorącej wody (jak spała) wkraplałam olejek z drzewka herbacianego, tylko taki 100%. Do inhalatora 1 kroplę, a do gara z wodą 3 krople i tak sobie spała wdychając nieopodal to powietrze. Efekty były widoczne niemal od razu. Nawet bez stanu zapalnego można ze dwa razy w tygodniu pooddychać. 

I super są groty solne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss
14 godzin temu, kora1987 napisał:
1 godzinę temu, Gość Ibiz napisał:

Dziewczyny ja wiem, że to nie panaceum, ale jak mała miała katar, to do nebulizatora, albo do gorącej wody (jak spała) wkraplałam olejek z drzewka herbacianego, tylko taki 100%. Do inhalatora 1 kroplę, a do gara z wodą 3 krople i tak sobie spała wdychając nieopodal to powietrze. Efekty były widoczne niemal od razu. Nawet bez stanu zapalnego można ze dwa razy w tygodniu pooddychać. 

I super są groty solne.

 

Groty tak, ale u astmatykow nie można podawac żadnych kropelkow takiego typu jak piszesz:-/ a u nas jak jest jeszcze alergia to tym bardziej. U dzieci z astma to wygląda tak, przynajmniej u nas, zaczyna sie katar a po 12/14 godzinach jest juz zapalenie oskrzeli 😥

Ibiz nie wiem czy czytałaś wcześniejsze wpisy, ale tez znam j.biale🤣😋😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Hej dziewczyny. 

 

Wspolczuje  dziewczyny 😕

 

Nigdzie nie pojechalismy bo pogoda jest do d*py 😕 Od jutra mamy gosci  do konca tyg. i na miejscu  cos wymyslimy. 

 

Wasze dzieci maja rowerki biegowe, hulajnogi ?

A tak sie pytam bo corka ma dostac rowerek biegowy i ciekawe czy to bedzie trafiony prezent. Po kuzynach ma trojkolowy rowerek i spodobal jej sie 😄

 W piatek bylismy pierwszy raz na Wesolym miasteczku. Corcia z tatusiem jechala ciuchcia,fajnie bylo 😄 

Podajecie dzieciom tubki z owocami ?

Bo ja tak i w sumie codziennie je je bo owocow nie chce jesc 😕 Odmienilo jej sie 😕 

 

Milego dnia  😄 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Cecysia, moja na razie ma jeździk odpychany 🙂 Owoce w tubce też daję, bo nie pluje aktualnie z owoców jedynie bananem i jabłkiem w kawałkach. Chyba kubki smakowe jakieś chwilowo nadwrażliwe są 🙂

Magiczny, a więcej niż jeden lekarz Wam zalecił eliminację nabiału na wszelki wypadek? Co do olejków, to teściowa ma astmę, ale używa - widać u dzieci jest inaczej. 

aha, widziałam wpis o j.Białym. Co, sugerujesz domek holenderski na weekend? 😉😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Moj ma rowerek biegowy i jezdzik. Fajny prezent. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

Moja mala ma ,rowerek,samochodzik,motorek wszystko to sa takie pchacze, jezdziki itp, u starszej sie sprawdziło, mlodsza nie koniecznie zadowolona🤷‍♀️ chętnie siada na samochód, a reszta starsza jeździ 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Czesc wszystkim 😄

 

Wiecie,ze zaraz sa wakacje 🙂 ....alez ten czas leci.

 

Corka dostala rowerek biegowy i spodobal sie  ale bardziej spodobal sie tunel 🙂  Strasznie duzy i tlyko na ogrodzie moze stac ale jest mega super 😄   U Nas juz byl Dzien dziecka  😄 I ostatnio kroluje ciastolina 🙂 

 

Ibiz - haha domki holenderskie sa calkiem, calkiem fajne  ...do tego nad jeziorem Bialym 🙂 

Przegladalam zdjecia i trafilam na fotki z zeszlego roku z maja. ojjj ale wtedy bylo goraco 🙂

 

Milego dnia 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Jeszcze zapytam sie o szczepienie. W zeszlym tyg.mialysmy oostatnie. Nastepne w 5 r.z ale pediatra zalecila szczepienie przeciw Memingokokom - jedno szczepienie bo corka ma prawie 2 lata, czy szczepilyscie przeciw memingkokom ?  I chce zaszczepic przeciw KZM - Kleszczowe Zapalenie Mozgu. Czy przeciw KZM ktoras z Was szczepila dziecko ? Pediatra mi powiedziala zeby poczekac do jesieni badz zimy bo wtedy najklepiej zaszczepic dziecko i zeby corka byla starsza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Cecysia, nie szczepiłam i w tym momencie nie zamierzam. Podobnie na meningokoki. Rozważam za to przeciw ospie.

Aga RATUJ, obejrzałam na netflix już wszystkie skandynawskie kryminały. Zaczęłam ze dwa amerykańskie i jeden brytyjski i beznadzieja. Coś polecisz?? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Nie poratuje. Przechodze powoli na aktywnosc, zamiast tv, rower, czasami bieganie. Zreszta nie mam czasu teraz na tv. I w sumie to mnie nawet nie ciagnie. Ale zazdroszcze troche ze wszystkie juz zobaczylas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz
3 godziny temu, Gość Aga83 napisał:

Nie poratuje. Przechodze powoli na aktywnosc, zamiast tv, rower, czasami bieganie. Zreszta nie mam czasu teraz na tv. I w sumie to mnie nawet nie ciagnie. Ale zazdroszcze troche ze wszystkie juz zobaczylas. 

Aktywność to ja mam cały dzień z maluchem 😄 Oglądam jak śpi, albo jak mąż zabiera dziewczyny na rower, bo ja nie lubię. Wolę biegać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejo, u Was tez ciagle pada? U nas w końcu zdrowo!jakie to miłe! Ja ostatnio sherlocka holmsa oglądałam na netflixie :) zreszta,jak już oglądam to tylko netflixie.. ale tez bardzo niewiele oglądam i jestem w tym temacie do tylu,wiec tez nie doradzę. Ci do szczepień,my jesteśmy mega do tylu ale pediatra tez sugerowała mi meningokoki (bo często choruje i ze niby ma to pomoc) ale chyba sobie daruje. SZczepie przeciw ospie. Na to kleszczowe zapalenie nie. Justyna,jak synek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Witajcie 😄

 

Hmmm ja to w ogole nie mam czasu na tv. Corka jak w ciagu dnia nie spi to kladzie sie okolo 20-21 a jak spi w ciagu dnia to pozniej idzie spac po 22 a jak spi w ciagu dnia to gotuje,sprzatam itp....wiecie o co chodzi.

 

kora - u mnie raz pada a raz grzeje slonce.Dzis np.pada , siedzimy w domu i  przypadkiem znalazlam artykul o buncie dwulatka, ktory zaczyna sie okolo 18 mca a do kiedy trwa,nie pisze. Czy Wasze dzieci przechodza przez taki bunt ? Hmmm bo ja sama nie wiem czy u Nas jest ten bunt 2 latka........corka czesto krzyczy ale ale chyba testuje moc glosu bo smieje sie z tego , biega jak szalona, a jak nie dostanie tego co chce to wpada w szal....to jest ten bunt ? 😛 

 

Ibiz - nie lubisz jezdzic na rowerze ? 😮  Ja kocham a roweru nie mam 😕

 

Na nowym mieszkaniu mamy taryfe 😕 Niby wszystko ok ale od 13 do 15 trwa taryfa i pozniej od 22 do 6 rano i klapa bo czesto te godz.mi nie odpowiedaja ...czy ktoras z Was ma taryfe i widzi nizsze rachunki za prad ? 

 

Jeszcze chce zrobic pare kursow ale on - line bo nie mam z kim zostawic corki i czy robilyscie kurs on - line albo ktos ze znajomych robil ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Milego dnia   :classic_love:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

Co to ta taryfa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Cecysia, nie lubię za bardzo roweru, choć czasem jeżdżę, bo kiedyś powiedziałam mężowi, że będę jeśli dostanę taki miejski, miętowy, z koszem i pudrowo-różowymi oponami i taki dostałam, więc nie mam wyjścia 🙂

 Z dodatkowych szczepień rozważam właśnie ospę, tak jak u starszej.

Taryfy nie mam, ale dobrze rozumiem, że chodzi o to, że w pewnych dniach i godzinach prąd jest tańszy? Teściowa ma coś takiego, ale nie pytałam jak to finalnie na rachunku wygląda.

Buziaki! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Czesc 😄 

 

MagicznyCzas , tak jak pisze Ibiz chodzi o to,ze w pewnych godz. prad jest tanszy. 

 

Jak Wasze i dzieci samopoczucie w te upaly ? Lubie a nawet kocham ale ten upal to przesada.

 

Juz okolo 8 rano wychoszimy i wracamy okolo 11.Obiad i corcia idzie spac.Jak nigdy spi o tej godz. ale co sie dziwic  😉 

 

Czy ktoras z Was juz  odpieluchowala dziecko ? 🙂 Od 2 badz 3 mcy stoi nocnik i sluzy jako zabawka  albo corcia kaze mi tam sikac  😅

 

Milego dnia i weekendu 😘 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

Hejka. 

O matko zmora u nas nocnik.

Moje dzieci miały rok i 4 mc i juz bez pieluchy chodziły, tylko na spanie a tak piekucha to byla beeee.

A ta, nocnik to zmora,naj gorszy strach, wszytsko co zle, muszę wypróbować nakładkę na sedes i wiać sie za to porządnie bo to juz 22mc leci🤷‍♀️🙈🙈🙈maskara, tak nam zle idzie,

Całuje  a upały lubie ale wczoraj myslam ze wyokończę ,34° lekka przeada. 3-majcie się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

Sorka za błędy, za szybko pisałam 🥰😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Cecysia, starsza odpieluchowała się w ciągu kilku tygodni w wieku 2,5 roku. Młodszą na nocnik sadzamy, ale widać, że jeszcze nie jest ten moment, że czuje nadchodzącą potrzebę 🙂

Upały uwielbiam i czekam aż wrócą 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

U starszej nocnik pozegnalismy tydzien przed 2 urodzinami, a synek w sierpniu dopiero bedzie mial dwa. Czasami pokaze, ze chce siku. Bo nie mowi niestety siku. W ogole prawie nie mowi. Teraz grzejemy doopki w sloonecznym brzegu. Ale nam dobrze, od kiedy skonczylismy kp synek spi c cale noce a ja przypomnialam sobie smak drinka. Jest cudnie. Nic nie musze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Witajcie 😄

 

Hmmm a jak u Was ze smoczkiem ? Corka czesto upomina sie o smoka i wie,ze mama poda hehe ale staram sie odzwyczaic ja od smokala . 

 

Aga  - fajnie jak dziecko pojdzie spac a Ty mozesz sie zrelaksowac   🙂 

Magicznyczassss - to jak to jest u Was z ta pielucha ? W ciagu dnia nie nosza ja dzieci i nocnik jest zly , tak ? 

 

Czy Wasze najmlodsze dzieci chodza do zlobka ? Zastanawiam sie kiedy dac corke do przedszkola bo na zlobek, chyba, bedzie juz za mala......

 

Milego week. 🙂  A  moze ktores z Was ma  dlugi weekend  ?  🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

ktoras*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

My nie korzystalismy ze smoczka wcale. Najstarszy syn chodzil ze smokiem. Jaj mial 2, 5roku  to go obicielam nozyczkami i powiedzialam ze go wirus ugryzl. Powiesilam na szafce. I koniec historii. Lamentu nie bylo, wszystkim pokazywal ze mu wirus ugryzl. Co do zlobka to moja srednia nie chodzila ale musiala do zlobka jak miala 2,5 roku bo dziadek dostal udaru i trzeba bylo szybko jej opieke zorganizowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelkaa

Dziewczyny, tez mam dziecko z sierpnia 2017. Czytam Was ale nie udzielam sie 🙂

moglybyscie napisac co jedza Wasze dzieci, ile nabialu itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Aga - super,ze corka jest nie smoczkowa 😄 A z synem poszlo sprawnie i bez placzu 🙂 Mysle,ze u Nas jeszcze nie nastala chwila na rozstanie sie ze smoczkiem bo byl by wielki lament 😮 ...a moze myle sie ? 

 

Amelkaa - witaj 😄

Nabial ? a co to jest nabial ?  hehehehe....corka od moze 3 mcy nie chce jesc jogurtow, sera bialego, nawet zoltego nie tknie 😕  A od tygodnia nie chce patrzec na kaszki 😕 Mleko nie je krowie a mm.....mam nadz.ze szybko jej to minie.

Owocow nie zje w kawalku, nawet w formie musu ,ktory ja przygotuje.Musi byc mus z tubki i koniec!

 

Od kad byla chora i musiala pi elektrolity (pila je przez rurke)  wode pije przez rurke 😕 Sama nie wezmie kubka i nie wypije jak normalny czlowiek a kiedys pila.

Soku i herbaty  tez nie tknie a kiedys pila...w ogole kiedys pieknie jadla i pieknie pila.Teraz to tylko woda przez rurke, musy z tubki (musze w koncu zamowic tubki i samemu robic musy) , suchy chleb, aaaa no wlasnie od 2 tyg.nawet nie zje chleba z serkiem bialym typu Bieluch albo maslem bo zaraz ma brudne palce i krzyk zeby je powycierac to robie taka skladana kanapke,jak do szkoly czy pracy i wtedy zle ale z wielki bolem, najlepiej smakuje postna.

Mlodych ziemniakow tez nie zle. maslanka bleeee.....ech.....najchetniej to jadla by chrupki kukurydziane albo jaglane - okragle z tym,ze tam jest sol morska ale w takie upaly to chyba dobrze 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Diodam,ze lubi jajka pod kazda postacia i rybe na parze mogla by jesc codziennie takze chyba tragedii nie ma 😉 

 

Milego popoludnia  😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Cecysia, starsza córka, bez bólu, ze smoczkiem pożegnała się jakoś po 2 r.ż., mimo że był jej stałym towarzyszem. Młoda używa go jedynie do zasypiania 🙂

Amelka, staram się żeby Młoda jadła wszystko (czyt.różnorodnie), bo je degustacyjne ilości 😄 Ale bardzo lubi nabiał (Cecysia 😜), placki, kasze, kilka owoców i warzyw, pasty z nasion i orzechów i oleje wszelakie 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×