Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Ibiz

Dziewczyny, fajną zupę ostatnio zrobiłam dla Małej. Ten niejadek zajadał aż miło! Z pora, marchwi, zielonego groszku, kaszy jaglanej i soczewicy czerwonej. I masło. Polecam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

Ibiz obecnie jestem juz na feriach u mamy :))) duzoooo snieguuu :))) brak smogu;-)

ale łapie mnie chyba angina jakiegoś pecha mamy:((( do chorób syn tez ma angine , dziewczyny odpukac-zdrowe.

A gdzie lecicie. Tak zazdroszczę, ale tak pozytywnie: -) moj M. Bedzie mial taki nawal pracy ze nie damy rady gdzieś polecieć, a firmy nie zostawi za duzy kontrakt :(( a mielismy plan Tajlandia lub Zanzibar:-((( a teraz to jedynie będziemy marzyc 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

A i podaj przepis zupki, czy maslo mozna czymś zamienić? Moja mala nie moze mleka. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Magiczny, ja będę na weekend z mężem tak, gdzie sporo śniegu, w środku lasu, no ale nie całe ferie! I masz mamę, więc masz do kogo usta otworzyć 🙂 

Starsza leci na Teneryfę, a my gdzieś za miesiąc, jak się uspokoi u mojego męża w pracy, bo teraz też mają zachrzan. A gdzie, to nie wiem jeszcze. Chcemy znaleźć coś, żeby być prawie spakowanym i co będzie nam odpowiadało, to wziąć (byle nie Egipt i nie Tunezja).

Ja miałam raz w życiu anginę. Jak byłam dorosła. Przecierałam sobie je patyczkiem z olejkiem z drzewka herbacianego i o dziwo, obyło się bez antybiotyku. 

Mała ma alergię, czy po prostu taką dietę stosujecie bezmleczną z wyboru? Do zupy wzięłam: 1 por, 2 spore marchewki, opakowanie groszku zielonego mrożonego (bo świeżego obecnie brak), na oko kaszy jaglanej i soczewicy czerwonej (tak, żeby była gęstawa) i potem zmiksowałam na zupę krem. My takie zupy lubimy w domu 🙂

A dzisiaj będę robiła ciastka owsiane z kokosem i jabłkiem 😄   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Zapomniałam dodać, że oczywiście możesz dodać oleju roślinnego do zupy, np. oliwy z oliwek lub rzepakowy (tak z 15 minut przed końcem gotowania) 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My w czarwcu wybieramy sie do bulgarii, nie jest to szczyt moich marzen, ale na chwile obecna jest to szczyt moich mozliwosci finansowych. Mam nadzieje, ze bedzie fajnie. Z raju dla ubogich wole chorwacje ale tam wczasy w opcji all inclusive sa za drogie dla nas a organizowanie posilkow dla 5 osob w tamtym roku mnie strasznie wkurzalo. Chociaz wyjazd byl cudowny. W tym roku wybralismy czerwiec bo maly bedzie ponizej 2 roku wiec jeszcze nie liczony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Aga, Bułgaria jest bardzo przyjemna, zwłaszcza Święty Włas 🙂 A może przejrzyj bilety lotnicze? Teraz do 19go maja LOT ma bardzo atrakcyjne ceny. Może coś wypatrzysz ciekawego? 🙂 

Ja z mężem muszę złapać trochę energii, bo za chwilę trzeba będzie pomyśleć o większym mieszkaniu, albo o domu. Myślę nad zmianą pracy, bo uwielbiam to miejsce, w którym jestem, ale finansowo nie jest to szczyt moich oczekiwań więc cóż zrobić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna3333

Ja ze swojej strony z tłuszczów polecam olej lniany. Dodajemy go na zimno lub po prostu nie do wysokiej temperatury dania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy w Nessebar, ponoc perelka bulgarii, zobaczymy. Oferta jak na 5 osob tania, przegladalam oferty od czerwca ubieglego roku i ta jest ok. Last minute mogloby byc tansze ale trudno byloby nam sie wstrzelic, mlody kolonie, pozniej jeszcze spedza dwa tyg z rodzinom nad morzem a pozniej mamy wesele bratanicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc 😄

 

Ciesze sie,ze tez mysliscie,ze metody Tracy sa do dupy .Mam nadz.ze po porodzie kolezanka zmieni tok myslenia.

W sumie dzieki kolezance kupilam poradnik bo nigdy nie myslalam aby jakis kupic.Wczoraj bylam kupic pare ksiazeczek corci i natrafilam na taki "Moje dziecko zegna sie z pieluszka" 😄 Dopiero zaczne czytac 🙂

 

Magicznyczassss - wiadomo dlaczego corka ma astme ? Angina Cie dopadla? Syn wyszedl z choroby ? 😄 "tysiac"  pytan na raz 😉 

 

Ibiz - hahahaha to jak dziecko chce isc na spacer to trzeba,nie ma wybacz...chociacz,czekaj,czekaj ciekawe co na Tracy,pewnie kazala by powiedziedziec,ze nigdzie nie idziecie i co tam,niech sie dziecko wyplacze  😕 

Zupe z zielonego groszku robilam nie raz i corka uwielbia 😄 Robie podobnie jak Ty Ibiz,podobnie bo dodaje jeszcze pietruszke.

 

Aga - Bulgaria,nie bylam ale pracowalam z Bulgarami i opiwiadali ,ze tam jest pieknie ale zalezy gdzie bo kraj jest biedny...ale dla turystow w sam raz 😄 Oby w czesrwcu pogoda byla cudowna  😄

 

Milego dnia 🙂

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna3333

Fajnie, że Wasze dzieci lubią być na zewnątrz. Mój tak średnio. Idziemy dwa razy dziennie sobie pochodzić i tylko da się ubrać jak powiem, że idziemy zobaczyć pieski. Nie chce Na sankach, nie chce w wózku ewentualnie chodzi sobie i obserwuje. Nawet wynosiłam różne zabawki żeby się pojawił ale nie. Jest na dworze bo jest ale nie ma z tego frajdy no chba, że jest posadzony w samochodzie to może i pół dnia siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

A więc tak:

Ja u mamy z córkami-mam angine alr jest juz duzooo lepiej biore antybiotyk.

Syn u cioci tez ma angine ale jest juz lepiej i to duzo lepiej. Wiec skorzysta jeszcze z feri.

Kruszyna ma astme: 

To juz genetycznie, ojciec astmatyk, miala juz 3 zapalenia oskrzeli plus zapalenie pluc. Mamy diete bezmleczna, po wizycie u alergologa i po badaniach i po przeprowadzonym wywiadzie i po ostatnim zapaleniu oskrzeli trafilismy do szpitala z dusznościami z bardzo niska saturacja-Masakra nie polecam i wtedy wyszlo w badanich ig bardzo podwyższone:-( alergolog powiedziała ze to jest astma i alergia. Po wykluczeniu mleka i podowaniau lekarstw odpukac jest ok. 

Spacer: 

Moja jak siw ubieramy to az piszczy tak sie cieszy i tylko na plac zabwa nie gada jeszcze ale po swojemu powie "usiu usiu usiau" to ja matka ja rozumiem ze to na huśtawke 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Justyna - powaznie nie lubi byc na zewnatrz ? Jak to mowi moja mama "na polu"  😉 Wszedzie nie lubi przebywac poza domem ? Np.corka uwielbia jak idziemy do rynku bo tam sa ludzie,dzieci,golebie,auta...dzieje sie cos.Park tez lubi ale jak ostatnio poszlysmy to szybko sie znudzila, ja zreszta tez. Moze synkowi nudzi sie ?Za to jak wracamy do mieszkania to czesto corka placze,wyrywa sie  i chce jeszcze isc na spacer ! 

 

Dzis to w ogole tylko chodzila po domu ! Wczoraj jeszcze raczkowala.Mialysmy isc na spacer ale w trakcie pakowania torby corke wsadzilam do lozezka,wczesniej ziewala i zasnea hehe. Jak zasypiaja Wasze dzieci ?Macie problem zeby poszly spac ?

Bo ja np.w dzien robie tak, widze,ze corka ziewa,dopiero po kolejnym ziewniecie np.3 klade do lozeczka, daje mm ,zje corka,wlacze muzyke uspokajajaca przy ktorej czesto zasypia,wychodze z pokoju i moment corka spi albo dam jej zupe,poloze do lozeczka i chwila moment spi.Wieczorem jest podobnie. 

Bywa,ze na spacerze zasnie to wtedy szybko wracam do domu, zosatwiam wozek w wozkarni,szumiac do ucha  corki,po cichu wyciagam ją z wozka i powoli wychodze na pietro,przewanzie uda sie ją polozyc i spi a czasami obudzi sie.W koncu musze ja rozebrac z kurtki itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

Ibiz jeszcze prosze o przepis na ciastka😁😁😁😚😚😚

Ps mialam odpisac juz dwano, niestety nie kręcę sie w tamtych regionach😞 daleko mam ,ja  obecnie Białołęka ☺pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss


5,00
(5626)
 
21,99 zł
dostępny
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły - Faber Adele, Mazlish Elaine
DOSTAWA OD 3,99 ZŁ
Poelcam Wam ta ksiazke jest naprawdę super, nie mam zadnych poradnikow itp wrecz nie lubie tego, bo kazda z nas mogłaby poradnik napisać, ale ta książka uczy nas rozmawiać, jak ja czytam to mysle caly czas- to ja tak rozmawiam,  robie takie bledy głupie bledy.😞

Jest tez jak rozmawiać z maluszkami.

Chyba tez ja kupię 😊😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz
4 minuty temu, Gość Magicznyczassss napisał:


5,00
(5626)
 
21,99 zł
dostępny
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły - Faber Adele, Mazlish Elaine
DOSTAWA OD 3,99 ZŁ
Poelcam Wam ta ksiazke jest naprawdę super, nie mam zadnych poradnikow itp wrecz nie lubie tego, bo kazda z nas mogłaby poradnik napisać, ale ta książka uczy nas rozmawiać, jak ja czytam to mysle caly czas- to ja tak rozmawiam,  robie takie bledy głupie bledy.😞

Jest tez jak rozmawiać z maluszkami.

Chyba tez ja kupię 😊😉

Stara książka z wąsami i brodą do ziemi 😄 Jeszcze na pierwszych studiach miałam 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Justyna – to masz piecucha małego! 🙂

Cecysia – moja ma aż do znudzenia stały rytm (starsza była zupełnie inna). Ta wiadomo o której zje, o której pójdzie spać itd. Śpi od ok. południa tak ze 2,5h. Bierze swój kocyk, przytula go i zaczyna głośno chrapać i wtedy siadamy i czytamy książkę i tak zasypia. W wózku nie śpi nigdy…

Magiczny – 1. To trzeba się spotkać gdzieś „pośrodku” 😉

2. Te ciacha robię tak, składniki: 350g płatków owsianych, 1 jabłko, 200g masła (ale masło możesz zastąpić olejem rzepakowym lub kokosowym, 100g wiórek kokosowych (lepiej te eko, jakieś bardziej aromatyczne są), czekolada gorzka pokrojona w drobną kostkę (wegańskie też są), 4 łyżki mąki pszennej (może być też owsiana, ale jakoś lepiej mi ta zwykła łączy składniki), 3 jaja, ekstrakt migdałowy.

Przygotowanie: Tłuszcz topię. Żółtka oddzielam od białek i ubijam pianę. I to tyle zachodu, bo resztę wszystkich składników mieszam ze sobą. Na koniec dodaję pianę, żeby masa była puszysta i nakładam na papier do pieczenia łyżką (wielkość dużego orzecha włoskiego). 12-15 minut w 170 stopniach. Tyle 🙂

3. Faktycznie po odstawieniu mleka jest lepiej? Bo wiesz, ja mam kumpla, który zrobił sobie testy i wyszło, że prawie na wszystkie zwierzęta jest uczulony, a czego to on nie miał już w życiu i było ok 😉

Kozich przetworów próbowaliście? Bo czaaasem bywa tak, że krowie nie przejdą, a kozie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magicznyczassss

Ibiz 

Ksiazka stara , ale jara dla mnie bomba, jest tez o maluszkach 🙂 na pewno kupię. I tez POLECAM. 

Uczulenie: 

Jest od 3 tyg na diecie, zobaczymy jest narazie ok. Ale jest też na lekach.

Kolega:  Zalezy jaki stopień uczulenia mu wyszedl, bo jak troszkę poza norma to luz, nie bierze sie tego pod uwagę. Trzeba na dobrego alergologa trafić a nie na naciagacza.

Moje dzieci uwielbiają chodzic na spacer 😃 wszędzie, a place zabaw kochaja💗

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny.Zaraz przeczytam co na[isalyscie ale musze najpierw cos napisac....POMOCY !

Dzis zdarzylo sie cos strasznego 😕 Ubieralam corce kurtke,corka stala nie trzymajac sie niczego i nagle poleciala do tylu ! Upadla 😞  Az byl huk ! Chyba uderzyla glowka o sciane, o dol sciany laczacy sie z podlaga i akurat tam byl kant od kafelki 😕 Az mi sie rece zaczely trzesc ;/ Facet,ktory to widzial od razu podszedl pomoc,kobieta widzaca to powiedziala aby nie dac dziecku spac,nie w najblizszej godzinie....rozmasowalam glowke,nie bylo rozciecia,nie bylo krwi, nie ma guza.....corka poplakala z minute moze dwie i wszystko wrocilo do normy...matko 😮Po powrocie do domu zachowywala sie normalnie a teraz od  30 minut spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolezanka,o ktorej pisalam,ze polubila ksiazke Tracy dwa dni temu urodzila.12 godz.trwala akcja,Podobno az 16 razy wymiotowala.dwa razy mdlala wstajac z lozka 😮 az 3 zastrzyki na zatrzymanie krwotoku 😮 matkooooo ale udalo sie urodzic silami natury.O 16 urodzila a o 18 miala wypis do domu, tak wlasnie jest w Holandii. 

 

Magicznyczassss - kiedys slyszalam o tej ksiazce.skoro polecacie to musze kupic,nie ma wybacz 😄  😉 

 

Tez Wam tak jak mi znudzila sie ta zima ? Od kad mieszkam w bloku,na pietrze gdzie mam do pokonania trylion schodow nie cierpie wychodzic na spacer, corka  juz troche wazy,do tego toboly 😕 ale czego nie zrobi sie dla dziecka no i sama lepiej sie czuje jak wyjde z czterech scian :] 

 

 

Milego dnia  😘 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, sasiedzi obok wyprowadzili sie i dzis wstawili ogloszenie o wynajem mieszkana. Jest cudowne ! 2 pokoje plus salon z kuchnia  😄 59 metrow ale ceny nie ma.....kurcze,nabralam smaka na to mieszkanie ale musze poczeac na narzeczonego jak wroci z pracy zeby porozmawiac bo w tym mieszkaniu co wynajelismy zaczynamy trzeci miesiac.......glupio bylo by JUZ wypowiadac umowe ale co tam 😄 Trzymajciu kciuki 😘 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar butow na wiosne planujecie kupic maluchom?  Trzewiki za kostke czy raczej adidasy? W tamtym roku prawie od razu zrobilo sie cieplo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak,przynudzam 😕

 

Aga - nie mam bladego pojecia jakie kupic buciki.Corka zaczyna swoja przygode z chodzeniem.Pojde do sklepu i licze,ze kobieta w sklepie mi doradzi.

Rzecz jasna Wasze doswiadczenie jest wazne i chetnie dowiem sie jakie buty planujecie kupic 😄

 

Dobrej nocy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Cecysia, jak mieszkanie? Przenosicie się? 😄

Jak córcia po tym upadku?

Aga, ja jeszcze nie wiem jaki będzie rozmiar, ale wiem jaka firma 🙂 Mojej świetnie się chodzi w Aurelkach. Mam pod nosem fantastycznie zaopatrzony sklep i przymierzałam latem Małej kolka firm, a tych zachwytów nad Emelami nie rozumiem. Kiepsko się trzymają, ale może to kwestia nogi. Nie wiem. Aurelki są super. I jeszcze Geoxy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My na jesien mielismy takie sportowe za kostke na rzepy, rozm 22. Mysle, ze teraz bedziemy kupowali 24. Tylko nie wiem czy jest sens za kostke. Pewnie szybko zrobi sie cieplo. Moze lepiej adidasy tylko takie nie te przewiewne tylko takie ze skory. No te przewiewne tez bo musi byc kilka na zmiane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny.

 

Ibiz - odpokac wszystko ok ale .... zastanawiam sie czy cos sie nie stalo w srodku w glowie.Tak to normalnie zachowuje sie.Dalej szaleje hehe.Kochane zywe srebro 😄 

 

A my mamy rozmiar bucika 19.Na zime kupilam jej 21 a jak poszlam do sklepu gdzie sie znaja na swojej pracy to kobieta mi doradzila aby kupila buciki do domu rozmiar 19,przymierzylam corce i sa idealne.

 

Noooooooo zima jeszcze nie odchodzi 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Corka od pewnego czasu nie zje zupy,ktora jest zblendowana.Nie moze byc najmniejszej grudki bo wypluwa 😕 Wasze dzieci tez tak mialy badz maja ?Podobno to taki etap .......podobno.

Drugie danie, kanapki,chrupki je normalnie.

 

Ibiz - tak,tak przeprowadzamy sie.W sobote podpisujemy umowe wlasciwa bo dopiero mamy przedstepna. Obecni wlasciciele juz wiedza....takie zycie.Nie bede sie gniezdzic skoro jest szansa na wieksze mieszkanie i tylko o 200 zl.drozsze.. Minus,ze musimy lodowke kupic  😕 

Moze kiedys kupimy mieszkanie....najpierw musze znalec prace.Beda fajne szkolenia,chce startowac bo moze uda mi sie zalapac ale nie wiem co  z corka  😕 

 

Jeszcze narzeczony pod koniec  lutego ma egzaminy w pracy  😕 ciagle COS.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przewidywaniami u synka zaczela sie ospa. Dobrze, ze na ferie zadnego wyjazdu nie zabookowalam. Czekam az mi kolejny kryminal przyjdzie, jak maly w poludnie spi to ja do ksiazki. Moze za tydzien starszych na dmuchance wezmiemy takie zadaszone chociaz a my z jeden dzien do kina. Stary mlody dzis do auaparku pojechal i na miszmasz. Ferie od pon ale w szkole luz i wycieczki. Na razie walczymy z krostami. Maly na szczescie sie nie drapie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×