Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gratuluje gosciu, ja bym poczekala jeszcze przynajmniej do 7 tyg zeby uslyszec bicie serduszka, bez tego moze nawet karty ciazy nie zalozyc (choc moze, zalezy od lekarza) a skoro zalezy CI na oszczednosciach to dobra opcja. chyba, ze cos dolega: plamienie czy cost to trzeb pedzic :) ja z 1 ciaza polecialam w biegu w 5 tyg, z drug a dopiero w 9 :) jak masz zaufanego NA nfz to pewnie, ja chodze prywatnie Bo nie mam I balabym sie. W temacie wyprawki, ja man lzej Bo wiekszosc bedzie PO corci. Skoro drug a corcia to juz w ogole :) jezeli move doradzic to ciuchow NA 56 nie kupujcie za duzo, ja w ogole zrezygnowalam. NA poczatku troche rekawki podwijalam NA 62, moze z 2 tyg. Mega szybko dzieci rosna. Obloki w sierpniu moje dziecko w bodziaku I pampersie popitalo, wrzesien tez ladny. Wstrzymaj sie z kupnemmkombinezonu dopiero NA jesienm:) mama26, co do placzu synka w nocy,moze zly sen?moze przezywa cos co bylo w dzien. moja ma rok i tez sie budzi z placzem, ale cyca jeszcze je Nie umiem jej odstawic, musialabym w ogole nie spac. wiecie Co robie? Zasuwam prazynki bekonowe, nienjadlam ich chyba z 20 lat! Ta a mialam NA nie ochote, ze koniec swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
hejka kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13luty
chyba poczekam jeszcze wlasnie do 7 tygodnia i jednak pójdę prywatnie :) nie mam żadnych plamien, czuję się ok, jedynie wczesniej pobolewało mnie podbrzusze no i piersi a tak jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Oj, Kora, ale mi zaserwowałaś wspominki :) Prażynki bekonowe to był mój przysmak przez całe liceum i pół studiów! Ja się z kolei zajadam kanapkami z boczkiem w plasterkach (więc smaki podobne :D ). Wiem, że teoretycznie nie powinno się jeść boczku surowego wędzonego, bo listeria, itd., ale czytałam sobie statystyki dotyczące listerii i naprawdę istnieje minimalne, graniczące z żadnym, prawdopodobieństwo, że wędlina ze sklepu będzie nią zarażona i tym się usprawiedliwiam :) :) :) Przez dwa dni miałam GIGANTYCZNE bóle migrenowe (ciśnienie 105/55), ale dziś mi trochę przeszło. To ciekawe, bo nigdy w życiu nie bolała mnie głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też od jakiegoś czasu męczą bóle głowy, zwłaszcza wieczorami... :( ciśnienie mam w normie i może to od tego, bo zazwyczaj miałam podwyższone ok 140/90 a nawet ponad a teraz w trakcie ciąży mi spadło i nie przekracza nawet 130, więc może już się przyzwyczaiłam do tego wyższego i przy niższym mnie boli głowa... Znów lekarz mi powiedział, że jak mnie głowa boli to mam sobie wziąść kostke czekolady, bo dziecko bierze duże ilości glukozy z organizmu matki, a jeśli ciśnienie jest w normie to głowa może boleć właśnie z powodu nie wystarczającej ilości glukozy w organizmie, a ja też całkowicie odstawiłam słodycze z obawy przed cukrzycą, więc coś w tym może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka212
Ja w czwaretek zaczynam 16 tydzien bardzo szybko leci czas, az sie nie chce wirzyc. Wymioty i mdłosci niby odpuscily jeszcze tydzien temu a wczoraj i dzis znowu sa. Nie wiem dlaczego i to z samego rana. Jezeli chodzi o cieplejsze ubranka na sierpien wrzesien to ja napewno zakupie nawet na chłodniejsze wieczory jak gdzies sie wybierzemy. Mamuśki a wy juz znacie plec swoich dzieciaków mieszkajacych w brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć sierpnióweczki :) Bierzecie jeszcze kwas foliowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Ja mam szczęście, bo wszystkie ciążowe dolegliwości mi ustąpiły i czuję się super. Życzę Wam aby i Was już opuściły i żebyście w pełni cieszyły się ciążą. nastka212, jeszcze nie znam płci maleństwa. Na usg prenatalnym maluch zasłonił się nóżką. Też będę miała polarowy kombinezonik, bo pogoda może być różna w sierpniu i we wrześniu, a wieczory już są chłodne. Córki rodziłam w lipcu i się przydał...Wspomniałaś, że Twoi synowie urodzili się 5 tyg. przed terminem...Czy w 35 tyg. dzieci takie zalicza się do wcześniaków? Pytam, bo szwagierka urodziła wcześniaka i w związku z wcześniactwem do 1 roku życia mieli mnóstwo wizyt u różnych specjalistów, pomimo tego że stan dziecka był bardzo dobry (zero oznak wcześniactwa). Szwagierka twierdziła, że każdy wcześniak musi mieć te wszystkie kontrole jakby z "automatu". gościu, ja cały czas biorę metafolian. Gin kazała mi go brać do końca ciąży. Mama32, przesyłam pozytywne fluidy. Myślę, że każdemu zdarza się raz gorszy raz lepszy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
a ja dziś wieczorem mam wizytę :):) oby wszystko było dobrze, może jest nawet szansa dowiedzieć się jaka to płeć, ale nie nastawiam się na to. Najbardziej mi zależy na tym aby powedział ze wszystko prawidłowo się rozwija, takie słowa uspokoiłyby mnie do nastepnej wizyty. Czy wy też macie stres przed każdą wizytą o to czy wszystko w porządku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja przed USG prenatalnym prawie w ogóle nie spałam... I pomimo tego, że wszystko jest dobrze, nadal się czasami denerwuję - i testem PAPPA i tym, że poronienia mogą się zdarzyć praktycznie na każdym etapie ciąży... Ale staram się te niepokoje od siebie odsuwać i skupiać bieżących sprawach. Hmm, może jak też kupię jakiś welurkowy kombinezon na 62. Szkoda, że nie da się przewidzieć, jak szybko dziecko będzie rosło, bo z kolei zimowe kombinezony teraz można na wyprzedażach kupić nawet 60-70% taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastka212
Reox tak musiałam z dzieci przejść badania dodatkowe. A najlepsze z tego wszystkiego jest to ze dzieci urodzenie poniżej chyba 36 tyg ciazy mają szczepionki pneumokoki za darmo. Więc 1000zl w kieszeni. Jak się e czwartek dowiem jaką płeć to też już coś kupie. W tej ciazy nie dużo będę kupować bo to już 3 dziecko i trochę rzecZy już mam. Chyba ze to bedzie dziewczynka to kupie kilka sukienek ;) już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ech, a ja się dowiem dopiero na połówkowym w marcu, jaka to płeć... :( Chyba że nie wytrzymam i zrobię wcześniej USG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć dziewczyny...strasznie sie zmartwiłam :( Lekarz podejrzewa u mnie trombofilie wrodzona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
hejka i mój post się nie pokazał. a więc tak głównym powodem dla którego podałam się amniopunkcji były zle wyniki z krwi i zły wynik z usg . podejrzewali zd w stosunku 1:62. w pon. otrzymałam telefon ze szpitala że mam zle wyniki i jeśli chce wiedzieć jakie są wady genetyczne to w środę miałam zrobią amnio. i tak zgodzilam się. czy bolało raczej tak a nawet bardzo bo jeszcze igła się zapchala i kluli 2 razy. w piątek dostałam wyniki tak tylko 2 dni oczekiwania mieszkam w Reykjaviku. i jest mamy zdrowa corke. a teraz został mi uraz psychiczny chodzevna psychologa bo sama nie mogę sobie z tym poradzić. boję się że coś pójdzie nie tak odejdą mi wody dostanę zakażenia tragedia . ale nic muszę wierzyc że będzie ok tylko to tak strasznie trudne. trzymam kciuki za każdą z Was . pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
maanwa, rozumiem Cię. Mnie z kolei od początku ciąży wszyscy straszyli (głównie rodzina), że z chorobami autoimmunologicznymi (celiakia i hashimoto) ciąże są bardzo trudne, że organizm może zwalczać płód, traktując go jak ciało obce, że znacznie częściej dochodzi do poronień, częściej zdarzają się wady wrodzone, itd... Wszystko przebiega prawidłowo, nigdy nie miałam nawet żadnych plamień, które świadczyłyby o tym, że coś jest nie tak, usg wyszło dobrze, a ja i tak mam ustawione myślenie na najgorsze, które staram się ciągle od siebie odpychać. I tak, jak napisałam - skupiam się na bieżących rzeczach: co kupić do wyprawki, czy robić czy nie robić usg 4D, jakie nadać imię, co przekąsić, żeby dostarczyć organizmowi wartościowych składników. Mimo wszystko, lęk z tyłu głowy pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
gość - grunt, żeby tę trombofilię zdiagnozować, jeśli rzeczywiście na nią cierpisz, i rozpocząć odpowiednie leczenie. To dobrze, że lekarz postanowił przebadać Cię w tym kierunku. O niebo lepsza jest choroba znana niż nierozpoznana :) Ja cały czas się leczę na niedoczynność tarczycy i gdyby nie stała kontrola w tym kierunku i dobieranie w ciąży właściwych dawek leków, też mogłoby być różnie. Najważniejsze, żeby wiedzieć, co Ci dolega i przeciwdziałać potencjalnym negatywnym konsekwencjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
Obłoczku ja właśnie dziś byłam u psychloga . tak nie wstydzę się bo lepiej korzystać z pomocy niż dalej spadać w czarną dziurę. najgorsze u mnie jest to że w środę robili mi zabieg a w czwartek kazali wracać do pracy. według lekarzy ciąża to nie choroba . i już calkiem popadlam w depresję . ja się boję iść do toalety a co dopiero wrócić do pracy i udawać bóg wie co . dlatego teraz najważniejsze jest to abym czuła się dobrze psychicznie a reszta musi się ułożyć. co do wyprawki nie wiem jak to będzie mam 2 synów 12 i 6 lat także trzeba zaczynać od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Wróciłam z wizyty, wszystko dobrze, ale w następnym tygodniu będę miała USG prenatalne...hm ciekawe dlaczego? Powiedział, ze chciał dziś wszystko pomierzyć i sprawdzić ale tak się ułożyło, że nie dał rady zrobić tego dokładnie tak jak chciał i że to dlatego te prenatalne hmmm myślałam ze to są badania tylko dla starszych kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abisiowa
Justyna teraz każdy kto chce może sobie zrobić prenatalne ale chyba prywatnie?i test pappa z krwi tez Ci będzie robił?który masz tydz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pappa nie tylko mowil o usg prenatalnym. Mam 13 tydz. Tak to tylko prywatnie się robi i kosztuje przynajmniej u mnie pomiędzy 200 a 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Z 7.38 to ja Justyna tylko zapomniałam wpisać nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
maanwa, z tytułu samej depresji (bez ciąży) może przysługiwać nawet do pół roku zwolnienia chorobowego. Na Twoim miejscu umówiłabym się na wizytę do neurologa lub psychiatry, zdała sprawę z sytuacji i poprosiła o zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Mam wyniki PAPPA - wszystko OK :) wygląda na to, że stresuję się coraz mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Justyna czyli pewnie dla pewności chce sprawdzić czy wszystko ok. Widzę wiele młodych dziewczyn u mojego dr na prenetalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
u nas w Reykjaviku ciaza to nie choroba .dziś byłam u lekarza rodzinnego i tak owszem po 40 min .płaczu tłumaczenia łaskawie dali mi zwolnienie na 2 tyg. a później mam wrócić do pracy. po........e ale cóż będę walczyć jak lwica . aaa właśnie mam pytanie bo moja 3 ciaza jest wyjątkowa i coś poprzestawiane 16 tydz. a mnie dopadły mdłości. wcześniej było bezobjawo. masakra mdłości okropne . też tak któraś z was miała lub ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
a może macie jakieś patenty na ból gardła i katar :( jak na złość, zaczęło mnie boleć wczoraj, a gdyby to było przedwczoraj, zapytałabym lekarza co mogę zażywać. Jak ja juz czekam na wiosnę, czy Wy też tak macie???? Chciałabym kupować juz te świeże warzywa na targu, takie pierwsze, młode, rzodkiewka, sałata zielona itd ;):): i chcę ciepły poranny wiatr i pić herbatę na tarasie :):) kurczę, ale sie rozmarzyłam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×