Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość kredka 41
Mama32 to super że wszystko dobrze życzę ci syna ale najważniejsze że dziecko jest zdrowe ja czekam na córkę mam dwóch synów i mój partner też ma syna ale jak będzie syn też się będę cieszyć bo czekamy na zdrowe dziecko i chyba każda z nas na to czeka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Obłok jakoś tej energii u mnie nie widać. ....może to przez pogodę. ...... Czyli narazić tylko ja wiem ze będzie panienka :) ale to na 90 % wiec 10 pozostaje........ Czekam na wyniki tego testu i czekam i czekam.Narazie nie dzwonią wiec to dobrze.Dziewczyny kiedy zaczynać kupować wyprawkę ? JA mam córkę 3 latka a ze byłam pewna że ona już ostatnia jest to oddawałam wszystko i teraz nie mam zupełnie nic dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Nastka witaj miło ja mam na 6.08 :) Takie były właśnie moje marzenia i się spełniły az z nawiązką. Chciałam mieć 2 dzieci odchowanych i na "starosc"trzecie.Mam 2 synów a 3 lata temu urodziłam córkę. I teraz tez będzie córa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnastka 212
Abisiowa dzieki. Powiedz mi czy twoi dzieci byli planowani? Moi synowie byli planowani i tez mowiłam ze na starosc postaramy sie o trzecie ( aktualnie mam 32, a chciałam tak po 35), a tu niespodzianka jestem w ciąży, nie wiem jak i kiedy. Mimo nieregularnych miesiaczek zawsze mialam wszystko pod kontrola, a tu niespodzianka (lekarz mowi, ze owulacja byla 2 tygodnie po tej co miala byc z okresu no i jest ciąża) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
czesc Mamusie :) Mama32 -najwazniejsze,ze zdrowe :) podcaytuje Was ale nie zawsze man czas cost napisac. ja man za tydz usg, tez mam nadzieje, ze sie dowiem, to tam w brzuszku mieszka. Czuje sie naprawde OK, moze z wyjatkiem wydolnosci, szybciej sie mecze, w 1 ciazy tez take mialam. wspolczuje Wam wymiotow, mdlosci I innych przykrych dolegliwosci. Co do star an, ja o core staralam se 4 lata! O drugie dziecko w ogole I pach.. wyskoczylo 9 miesiecy PO. Zdalam sie NA Los, znajac swoj przypadek. Ja man end ale chyba u mine glownym problem em by la glow a, za bardzo z mezem chcielismy, gdy odpuscilismy I zaczelismy myslec o in vitro.. zaszlam. dbajcie o siebie dziewczyny I duzo duzo odpoczywajcie. moje dziecko mi daje ostatnio tqk popalic, zasypia dopiero PO 23 I Co 2 godz budzi sie NA cyca... czuje ze zeby Ida. spijcie ile mozecie, ja of 11 miesiecy nie przespalam ciqgiem dluzej niz 3 godz :-) ale ponarzekalam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dzień dobry Kochane :-) Oczywiście że najważniejsze by dziecko było zdrowe dlatego poszłam wczoraj prywatne na USG po ten co robił mi na NFZ to pozal się Boże nawet dziewczynie która jest w 24 tc nie powiedział co to za plec,moim zdaniem ginekolog powinien mieć usg w gabinecie a nie zapisy i w innym pokoju jest robione ehhhh Mojej córki chrzestna zaczęła kupować w 16 tc więc ja to jeszcze sobie poczekam a też muszę cała wyprawkę robić od początku bo nie spodziewaliśmy się że znajdę w ciążę za raz po laparaskopi.Pierwsza córkę mam z byłym mężem a o drugą staraliśmy się z partnerem pół roku i miał mieć badane żołnierzyki a ja oczywiście torbiel na prawym jajniku i dostałam leki ale coś mi do głowy przylo by poczekać na okres i po nich za część brać a tu bach okres nie przyszedł ;-) Lekarz mi powiedział że nie które kobiety to powinny leczyć się na głowę a nie na bezpłodność bo to wszystko w głowie siedzi i to jest prawda. Moja druga ciąża planowana 3 to Kinder Niespodzianka jak i tak ;-) Ja życia bez dzieci sobie nie wyobrażam są dla mnie wszystkim i na 1 miejscu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dziewczyny sorry za byki bo piszę z telefonu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Mama32 a jakie miałaś usg dopochwowo czy brzuszne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kredka41 w tym tygodniu to już przez brzuch się robi :-) we wczesnej ciąży to dopochwowe lub gdy jest problem zrobić USG przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Witajcie, Mama32, ale ci fajnie że jesteś już po usg i wszystko w porządku. Szansa na synka jeszcze jest:-) Nie trać nadziei, jednak najważniejsze, że maleństwo jest zdrowe. gośćnastka212, witaj w naszym gronie i pisz jak najwięcej....w jakim wieku masz synków? Pracujesz czy jesteś na zwolnieniu? Widocznie los tak chciał, że macie mieć wcześniej dzieciaczka niż za kilka lat. Ja po córkach (mają 7 lat) chciałam jeszcze jedno dziecko mieć, zaczęliśmy starania jakieś 1,5 roku temu, 2 razy poroniłam w międzyczasie, oby teraz udało mi się donosić ciążę i urodzić zdrowe maleństwo. kora1987, współczuję Ci tych pobudek częstych i niewyspania. Czy będziesz próbowała odstawić córkę od piersi?3maj się dzielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Mama32 sorki że tak się dopytuje ale nie lubię usg dopochwowego a usg na wady będę miała w 13tc i jestem ciekawa czy już będzie robione przez brzuch bo partner chce iść że mną na te usg i nie wiem czy będzie mógł wejść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kredka41 będziesz miała przez brzuch więc bez obawy może wejść z Tobą i nie będzie żadnego problemu :-) na kiedy masz tą wizytę? Pytaj o co chcesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Mama32 mam na 16 lutego za dwa tygodnie. Trochę się denerwuje czy wszystko jest dobrze bo trzy lata temu poroniłam dwie ciążę z byłym ale wtedy robiłam prześwietlenie i brałam silne zastrzyki i nie wiedziałam że jestem w ciąży a drugą dość mocno uderzyłam się w pracy i zaraz zaczęłam krwawić .Wiem że maleństwo żyje bo widziałam i słyszałam jak serduszko maleństwa bije ale po takich przejściach zawsze jest jakaś obawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kredka41, mam tak samo jak Ty, z racji tego że poroniłam 2 ciąże, to mimo że teraz jest wszystko w porządku, zostają te obawy i człowiek boi się tak naprawdę cieszyć. Minie pewnie jak urodzimy:-)Ja sobie cały czas powtarzam, że teraz musi być dobrze, tym bardziej że powód moich poronień został odkryty - niedobór progesteronu, teraz biorę luteinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama32, ja mam pytania odnoście badań prenatalnych: ile trwa to badanie? Czy wszystko dokładnie widać, w sensie każdy narząd? Czy dostałaś płytkę z nagraniem (czytałam że jest taka możliwość), kiedy są wyniki badań z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Reox prenatalne miała chrzestna mojej córki bo była po lyzeczkowaniu bo serduszko nie biło. USG trwało długo bo jest bardzo dokładne i wszystko jest sprawdzane a z krwi na wady i czeka się na wynik 2- tygodnie.Ja miałam wczoraj propozycje zrobienia takiego USG ale nie zdecydowałam się ponieważ po tym było już wszystko jasne i wszystko widocznie i zdrowe dziecko :-) Takie badanie się robi jeśli dziecko ma nie więcej niż 8,4cm i do 14tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dziewczyny fajna zabawa mi się sprawdziło ;-) Co do dzieci to wychodzi mi 3 córki a 4 syn ;-) więc się okaże ;-) Witam kobitki:* każda chce znac pewnie swoją przyszłość na temat ślubu i dzieci...;) Proponuje zabawe w e wróżenie, choć częste przypadki mowią o sprawdzalności tej wróżby,sama nie wiem czemu tak sie dzieje...Mnie nauczyła wróżyć mama,jej się sprawdziło, zreszta wielu osobą się sprawdza...jest to stara wróżba, mogą ja robic młode niezamęzne ,ale i męzatki, dla sprawdzenia i dla informacji o ilości i płci dzieci. Magia Tłumacze zasady: 1. Wróżba na ilośc i płeć dzieci zawieszasz obrączke na nitce wkładasz ja trzy razy miedzy kciuk a reszte palcó lewej dłoni, obracasz dłoń i nad nią trzymasz nitke z obrączką(nie bujaj nią). Ruch na około symbolizuje dziewczynke, ruch pionowy-chłopiec. pwtarzamy to samo, czyli obraczka trzy razy między kciuk, znowu obracamy dłoń i patrzymy jak się rusza, robimy tak do momentu gdy obraczka stanie nad nasza dłonią i ani nie drgnie. Tyle razy ile musiałyśmy wykonać te czynnośći tyle będziemy miec dzieci, o wskazanej wcześniej płci 2.Wróżba na wiek wyjścia za mąż Podnosimy nitke z obrączką pięć razy nad lewą dłonią(dłoń wewnętrzną stroną do góry) następnie wkładamy nitke do szklani i liczymy liczbe stuknięc obrączki o brzegi szklanki, gdy obrączka zatrzyma się w miejscu przestajemy liczyć i mamy wiek wyjścia za mąż. W momencie gdy obrączka przez dłuższy czas się buja, możemy odczytać wiek w którym spotka na s wielka miłośc 3. Wróżba na ilość partnerów i imie wybranka serca wkładasz obrączke do wody i zadajesz pytanie : ilu partnerów będę miała w swoim życiu wyjmujesz i liczysz ilość uderzeń obrączi o ścianki szklanki gdy obrączka zatrzyma się już na dobre wkładasz ja spowrotem do szklanki i zadajesz pytanie jak będzie miał na imie ten jedyn hehe i liczysz abc..pyrzypuśćmy że liczysz abc.. i obrączka wystukała k ona na chwilke zatrzyma się wkładamy znów do wody wyjmujemy i liczymy dalej ABC ... aż wjdzie nam całe imie i obrączka już się nie poruszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Na ilość dzieci nie obracam oni cały czas jest zewnętrzna strona do góry jak wrozylam wielu osobą i się sprawdziło ;-) Fajna zabawa dajcie znać co Wam wyszło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Reox ja obecnie nic nie biorę na podtrzymanie ciąży lekarz powiedział że jest wszystko dobrze i nie ma takiej potrzeby brać leków na zaś. Jak już pisałam prenatalne usg mam 16 lutego że względu na wiek mam skończone 41 lat a we wrześniu 42 skończę Nie wiem ile masz lat czy też idziesz na takie usg prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endorfina106
Kredka ja miałam usg robione przez brzuch najpierw ale maluch tak skakał że nic prawie się nie dało zrobić więc lekarka zrobiła dopochwowo. I wtedy lepiej było widac i dopatrzyla się przepukliny pepkowej u dziecka i dostałam skierowanie na badania do szpitala i na test pappa. Partner był jak było przez brzuch a potem wyszedł. Przy rejestracji kazano mi przynieść pendriva i mam tam nagrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama32, nie wiem dlaczego myślałam, że miałaś usg prenatalne. Kredka41, ja biorę luteinę dopochwową gdyż w badaniach wychodził mi zbyt niski progesteron. Po tygodniu 14, kiedy będzie już łożysko mam odstawić lek. Na badania prenatalne jestem zapisana 6 lutego, ze względu na wiek, mam skończone 35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Reox to ci zostało parę dni i będziesz spokojniejsza ja niestety będę musiała trochę poczekać ale myśli mam różne obecnie jest dobrze nie krwawię brzuch mnie nie boli. Usg robiłam w 8 tc i było wszystko ok nie tak wtedy ale mimo wszystko to będzie 5 tygodni ale mam wielką nadzieję że jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Cześć Nastka pierwsza 3 planowana a teraz niespodzianka :) ja prenatalne tez miałam robione ze względu na wiek (39) Coś mnie dziś pobolewa po lewej stronie.Jak nie urok to ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastka212
Część. Chłopców mam 6 i 3 lata. Więc jak by nie liczyć bede mieć dzieci co 3 lata. Ja pracuje mam własną działalność wiec na chorobowe narazie nie idę,mimo że do 12 tygodnia byłam na dufastonie ( duphaston) bo ciagle krwawilam. Ale dzieki czujnosci mojej i mojego lekarza jest wszystko dobrze. I juz 2 tyg jak nie biore. W poprzednich ciazach nie miałam z tym problemu. Moja teściowa nie może się doczekać płci bo ma 5 wnuków ;) a tu może być 6 i to dopiero będzie niespodzianka ;) Od początku ciąży ma katar czytałam ze jest to normalne ale mam już powoli dość. Roma wstaje mi zaraz muszę się wysmarkać no inaczej wymiotuje strasznie. Podwale wam zaraz super artykuł o rozpoznawaniu płci we wczesnej ciazy. Ja dopiero wczoraj co przeczytałam wiec nie byłam jeszcze u lekarza aby zapytać po której stronie jest Kosmowka, ale może komuś się przyda. Tylko nie odczytujcie z aktualnych zdjęć ust bo to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuka3
Ja już dwa razy miałam prenatalne. Usg takie dokładniejsze plus czas na wklepanie wyników pomiarów do komputera i wyliczenia komputera. W sumie nie tak strasznie długo, zależy od osoby wykonującej i ułożenia dziecka. Lepiej dwie godziny przed nie sikać, to łatwiej pomierzyć. No a jak się dzidziuś pupą wypnie to trzeba czekać :) albo innego dnia. Fajny ten artykuł. Ciekawe co u mnie. Na razie 2 chłopaków w odstępie 2 lat równo, teraz tez 2 lata różnicy. Coś mi się wydaje, że będzie trzech muszkieterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastka212, fajny ten artykuł, szkoda że wcześniej o tym nie przeczytałam , miałam usg w 8 tc, zapytałabym lekarza i zobaczyła czy się sprawdziła płeć:-) Kuka3, jest dobra strona małej różnicy wieku między Twoimi pociechami, będą się super dogadywać i tworzyć zgrana paczkę. U mnie będzie 8 lat różnicy, obawiam się trochę czy dzieciaki będą miały ze sobą dobry kontakt. Dużo nas, mamusiek po raz 3, 4, fajnie ja uwielbiam wielodzietne rodziny, panuje w nich niesamowity klimat. Sama mam tylko brata, a sąsiadów mieliśmy z 6 dzieci, zawsze do nich biegaliśmy się bawić, bo u nich zawsze się coś działo, było wesoło i przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Hej. Troszke sie nie odzywalam ale nie mialam sily. Grybsko nas zlapalo,potem zolty katar i kaszel okropny. Skonczylam z antybiotykiem ale jeszcze mam katar. W sumie prawie miesiac choroby a moj synek 2,5 tygodnia chory ze mna. Mam nadzieje ze z dzieckiem od lekow wszystko w porzadku, wizyte mam 14 lutego. Ja sobie robilam wrozbe i wyszedl mi synek a potem coreczka. Chcielibysmy zeby sie sprawdzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Fajnie ze juz nie ktore z was znaja plec. Ja bede musiala pojsc prywatnie bo choc ufam swojej ginekolog co do zdrowia dziecka to niestety ona nigdy nie mowi jaka plec. Wiec albo pojde na 3d albo zrobie jedno prenatalne kolo 20tygodnia tylko nie wiem czy tyle wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×