Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Abisiowa
Otrzymałam już wyniki z prenetalnych. Są super i usg i z krwi. Gdzieś położyłam kopertę i nie mogę znaleźć jutro Wam napiszę co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny jestem misia mam 27 lat i drugi raz zostane mama. Ciesze sie ze znalazlam takie forum gdzie sa inne mamy wkoncu mozna z kims pogadac:-) Test zrobilam w polowie stycznia byly dwie wyrazne kreseczki teraz w pon bylam w swojej pani dokto i pow ze to 10 tydzien:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja też mam wizyte u gina 14 lutego, to będzie 13 tydzień, myślicie, że jest szansa na poznanie płci? Chciałabym wiedzieć tak samo jak nie chciałabym heheh to dziwne ale boję się tej wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Jeszcze się Wam tak zwierzę, ostatni tydzień bardzo uciązliwie boli mnie głowa, nie jest to ból o dużym nasileniu, ale gdy boli jednostajnie staje się nieznośny, do tego ta zgaga i ciągle mi niedobrze, wprawdzie nie zwymiotowałam ani razu ale cały czs mi niedobrze. Jakie macie dolegliwości? i Czy z waszych doświadczeń one znikną z czasem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Pocieszę Cię, że mi powoli ustępują mdłości. I jak nie mogłam od początku ciąży nawet spojrzeć na mięso, bo od razu biegłam do toalety, tak dzisiaj naszło mnie strasznie na hamburgera wołowego i usmażyłam sobie kawał mielonego mięsa :) Mmmmm. Mdłości zero. Więc jest nadzieja :D Senność też powoli odchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Witam dziewczyny ja też od paru dni nudności mam minimalne a dzisiaj nawet nie tak źle spałam tylko do łazienki wstawałam. Mam pytanie czy macie bulgotania w brzuchu bo ja tak raz są mniejsze a czasem duże takie plum czasem się zastanawiam co tam się dzieje przeważnie po nocy tak jest. Czy wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Gość witamy Cię w naszym gronie :-) Bulgotanie to i ja mam,my chore jesteśmy a ból głowy to mam prawie co dziennie od prawie początku ciąży ehhhh tylko ja jak nie wezmę paracetamol to zdycham z bólu przez cały dzień więc gdy już zaczyna boleć muszę za raz brać.Ja wizytę u ginekologa mam teraz 10 i może dostanę skierowanie na USG .Bolą mnie nerki od wczoraj ale na szczęście nie mam temperatury bo już wesoło by nie było biorę nospe forte i muszę kupić furagin by dotrwać do piątku mam nadzieję że mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja się cieszę że ma usg co wizytę :):) przynajmniej wiem, co tak słychać za kazdym razem, myślałam ze Wy tez tak macie... a jeszcze mam takie pytanko do Was, czy czasami pozwalacie sobie zjeść coś niezdrowego??? Pytam bo jeste ciekawa, ja nigdy nie jadłam chipsów, ale wczoraj miałam taką ochotę że kupiłam sobie małą paczkę, zjadłm, a potem miałam wyrzuty sumienia, bo nic dobrego tym nie zrobiłam dla siebie ani dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Justyna33 jedź na co masz ochotę ;-) nic złego nie robisz ;-) kurcze ale Ci dobrze że na każdej wizycie masz USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też już bym chciała, żeby mdłości przeszły. Już na jedzenie patrzeć nie mogę czasami. Teoretycznie od 12 tygodnia można zobaczyć płeć, ale zależy od sprzętu no i na jakim etapie rozwoju jest maleństwo. Do jakiegoś 24 tygodnia chyba chłopak ma czas na pokazanie swojej płci. Idę w piątek na prenatalne, ale nie liczę na podejrzenie płci. Chipsy w ciąży :) Nie słyszałam, żeby komuś zaszkodziły jeśli jedzone sporadycznie. W pierwszej ciąży musiałam codziennie zjeść hamburgera. Nic innego mi nie podchodziło. Nie było to zdrowe, ale ani mi ani dziecku nic nie było. Najważniejsze słuchać własnego organizmu. Jak ma się chęć na coś to jeść. Uważajcie dziewczyny na nospę w ciąży. Niby lekarze przepisują, ale najnowsze badania pokazują, że przyczynia się do zaburzeń napięcia mięśniowego u niemowląt. To samo panadol. W Polsce to przepisują jako bezpieczne, tu gdzie mieszkam już nie. Do mam rodzin 3+. Jakimi samochodami jeździcie? W liście wyprawkowej mamy niewiele rzeczy, głównie nowy samochód większy. I tak oglądamy i oglądamy i jakoś te samochody rodzinne mało rodzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Ja za 2 dni skoncze 12 tydzien a jestem ciagle okropnie zmeczona i senna a w domu dwu latek ktory chce sie bawic :-( Dzie wstalismy po 7 a ja juz o 9 lezalam i przysypialam na lozku a synek mnie szturchał. Cos strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
No ja w nocy czesto się budzę, średnia też teraz potrafi wstać 5-6 i budzi mnie i ta 4 letnia a w dzień drzemki robię bo bym nie dała rady inaczej i mimo że przespie się w dzień to na noc idę szybko spac a to też przez to że chore jesteśmy :-( Ja przez to przeziębienie nie mam na nic ochoty już moj na mnie krzyczy że mało jem i nic tak konkretnego jak nie mam ochoty. Dziś rosół dziewczyny moje za zyczyly sobie i do tego jeszcze coś im zrobię.Dbajcie o siebie Kochane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Jestem już po badaniach prenatalnych, usg w porządku, wszystkie narządy ok, wyniki z krwi mają wysłać za tydzień. Nie udało się podejrzeć płci. Mi już prawie wszystkie objawy ciążowe zniknęły, oprócz senności, spać bym mogła wszędzie i często. Kuka3, słyszałam o tej nospie, o panadolu mniej. Ja biorę luteinę i teraz robiłam badanie poziomu progesteronu, mam nadzieję że będę miała zielone światło by go odstawić. My mamy fiata multiple, wygląda nieciekawie (podobno w rankingu wyglądu wszystkich samochodów uplasował się na ostatnim miejscu), ale jest niesamowicie funkcjonalny, jest 6 osobowy, ma dosyć spory bagażnik. My jesteśmy z niego zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Aneczka 6 co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Reox super że z dzieckiem wszystko ok :-) Trzymam kciuki by wyniki były dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Byłam dziś na prenatalnych, wszystko OK :) Uff! Dziecko ma 73mm, zgodnie z USG to 13,3 tc. "Główna masa trofoblastu na ścianie przedniej" - głupie pytanie, ale czy jest ktoś, kto miał dziecko ułożone inaczej? Pytam z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero patrzę, że się nie wysłała cała wiadomość... Byłam u lekarza po 5-cio tygodniowej przerwie... Zestresowana wchodzę z mężem do gabinetu, pełna lęku, czy z dzidzią wszystko w porządku... Robił mi USG już przez brzuch - 12tydzień 6dzień według USG, tak patrzymy z mężem na ten monitor, na dzidzie i coś jest nie tak, z jednej strony widać główkę, z drugiej tułów, i sobie myślimy czyżby się tak dziwnie wyginala w tym brzuchu...? obraz był trochę nie wyraźny... Lekarz przybliża obraz i mówi: "nie wiem czy zeszłym razem już mówiłem i czy było już wtedy coś widać ale tu jest dwójka :)" A my w szoku :" jak to?!?!?!" Będziemy mieć bliźniaki jeszcze to do nas nie dociera, niesamowity szok Podwójne szczęście A zarazem ogromne wyzwanie przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
O MATKO!!!! Gratulacje!!! Bliźniaki to dopiero wyzwanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Gratuluję bliźniaków choć będzie to duże wyzwanie. Cieszę się usg prenatalne wszystkim wyszło dobrze i jesteście mega zadowolone ja jeszcze muszę poczeka ale już niedługo do 16 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow wow wow! Gratulacje :) bedzie dobrze, ja to mialam jakiegos ogromnego stress przed blizniakami, jestesmy obciazeni z obu stron. man juz core I jak powiedzial, ze ciaza pojedyncza-matko jak mi ulzylo! Chyba jestem nieogarnieta ale balam sie. przy jednym wymiekam, a jeszcze Tera w ciazy to kondycja mi padla, sapie PO wyjsciu PO schodach...a moja corcia odkryla, ze ma no I zaduwa jak perszing wszedzie.. Super dziewczyny, ze prenatalne OK! Jezeli chodzi o le I, ja ogolnie mam fiola I w ciazy nie biore ale musze podkreslic, ze tez nie man jakiejs potrzeby.. pewnie, jakby mna szarpnelo to bym lyknela.ja ide w czwartek NA usg, ja tez man NA szczescie cobwizyte, czyli Co 3 tyg ;) 14 tydz, ciekawe czy cost pojaze ;) wiecie, ze ja czuje juz ruchy? Mama mi mow I, ze glupia jestem... ale serio czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, jakie bledy, to moj glupi slownik w tablecie..wybaczcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Aneczka to ogromne gratulacje he ale musieliscie mieć śmieszne miny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Aneczka to nie zła mieliście niespodziankę ;-) teraz musisz jeszcze bardziej dbać o siebie i swoje maleństwa :-) Gratuluję podwójnej radości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - gratulacje podwójnego szczęścia! Czy są dwujajowe? Od razu mi się przypomniała moja historia, w sumie podobna do Twojej. Byliśmy z mężem na usg (12 tydz. ciąży) i nagle moja gin mówi, że ciąża jest mnoga: widzi jedno, drugie a z tyłu trzecie dziecko, ja się obsunęłam z fotela, słabo mi się zrobiło. Po czym dodała: nie, jest jednak tylko dwójka:-) W szoku byliśmy przez pierwsze tygodnie. Bliźnięta są fajne, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie z USG wygląda to tak jakby były jednojajowe, ale lekarz mówił, że są 2 łożyska i 2 kosmówki, więc już sama nie wiem :D z tego wszystkiego zapomnieliśmy zapytać, co to znaczy :D Ale w piątek jadę na badania prenatalne, więc myślę, że już się dowiem czegoś więcej :) I może już pokażą, co tam mają między nóżkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy w tak ogromnym szoku, że to do nas jeszcze nie dotarło :) zaskoczeni bardzo, ale oczywiście pozytywnie :) niesamowita niespodzianka :) mama mojej babci była z bliźniaków, więc ja jestem trzecie pokolenie i akurat na mnie wypadło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka, jeśli są 2 jajowe to dobrze, bo to rodzaj ciąży bezpieczniejszy. Przy ciąży 1 jajowej maleństwa mają jedną owodnię i jedną kosmówkę i może dojść do ryzyka podkradania tzn. jedno dziecko "zabiera" sobie składniki odżywcze, a drugie gorzej rośnie. No i bliźnięta dwujajowe powstają z zapłodnienie dwóch komórek jajowych przez dwa plemniki, więc mogą być rożnej płci i nie są identyczne, podobne do siebie jak zwykłe rodzeństwo. Bliźnięta jednojajowe powstają poprzez podział zygoty, są identyczne, zawsze tej samej płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dość długo mnie tu nie było.Ja zaczęłam 12 tc i 10 lutego ide na usg,mam nadzieję że z dzidzią jest wszystko ok.Mi strasznie dokucz ból w krzyżu który jest spowodowany tym że mam tylozgiecie macicy.Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reox Bardzo Ci dziękuję za informację, według tego co lekarz mówił to wychodzi na to, że będą dwujajowe, bo są tej samej wielkości i mówił, że na szczęście to nie jest ciąża patologiczna, byli bezpieczna :) Super, w takim razie jest nadzieja na parke he he bardzo bym chciała, ale zobaczymy :) Najważniejsze, żeby były zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×