Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama kuby

Ile jedzą wasze 4 miesięczne dziecko?

Polecane posty

Gość Mama kuby

Hej. Bardzo sie martwię bo moj 4 miesięczny synek od kilkunastu dni nie chce pic mleka. Do niedawna zjadal spokojnie 120 -150 ml co 3.5 godziny. Syn urodzil sie z waga 3200 i przybrał juz do7 kg, bo do tej pory byl takim malym glodomorkiem, wrzeszczal gdy tylko spiznilam sie z mlekiem. Obecie je 60-80 ml co 4 -5 godzin. Wiecej i czesniej nie chce. Po 4 mcu zaczęłam mu podawać rozne nowe rzeczy do zjedzenia ale nie jest zachwycony . wiec to nie dlatego ze cos innego mu smakuje a mleko juz przestało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek jak skończył 4 miesiące dostał jakiś kryzys. Wcześniej jadł co 4 godziny 150ml. Zawsze co 4 godziny i zawsze 150. Zjadał chętnie i bez marudzenia. OK 4 miesiąca coś mu się pokręciło i zaczął odmawiać niektórych posiłków oraz zredukował ilość wypijanego mleka. Wiec tak, jadł o 6:00,10:00, 14:00,18:00, 22:00, 2:00 . Po 4 miesiącu całkowicie zrezygnował z porannego karmienia o 6:00 i o 18 tez nie był chętny żeby jeść. Dodam ze stało się tak zanim zaczęłam rozszerzać mu dietę. Poprostu wyglądało to tak jak by mu mleko przestało smakować. Zaczęłam wiec kombinować i próbowałam rano zamiast mleka podawać mu kaszki np bananowa lub jabłkowa. Zawsze coś tam ,,dziabnął,, ale bez większego entuzjazmu. Poza tym wprowadziłam deserki owocowe i zaczęłam wprowadzać zupki , które wręcz pokochał i w krótkim czasie zjadał OK 150-200ml zupki. Za to deserów owocowych wręcz nienawidzi. Testuje różne smaki i konsystencje. Obecnie ma prawie 7 miesięcy. Wazy ok8kg. Dziennie wypija OK 750ml mleka i zjada zupkę OK 200ml. Owoce tylko łyżeczkę lub dwie. Myśle ze każde dziecko wie ile zjeść i jeśli dobrze przybiera na wadze to nie ma co panikować. Ma pewno nie staraj się mu wciskać nic na sile , bo to największy błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby
Dzięki za odpowiedź. Właśnie staram sie mu nic na siłę nie wciskać. Zresztą to co on teraz wypija, to i tak jest na spiocha. Jak nie śpi i widzi bialą butelkę to zaciska usta i koniec. Podobnie jest z łyżeczka, gdy próbuje mu podac jakąś kaszkę owocową lub jakis owoc lub jakis "obiadek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka jest na piersi. Je co 3 - 4 gidzinki. Wazy prawie 8 kg ale urodzila sie jako 4 kilogramowa panna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×