Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie do osób które noszą soczewki

Polecane posty

Gość gość

Witam. Ostatnio mój wzrok się mocno pogorszył, i zapewne też mam astygmatyzm. Często boli mnie przez to głowa, i w ogóle mam przez to życie codzienne utrudnione. Chciałabym iść do okulisty i wyrobić okulary, ale problem w tym że nie stać mnie na to (straciłam pracę) :(. Pomyślałam o tym że może taniej wyjdą mi soczewki kontaktowe. Tylko proszę doradźcie mi czy również okulista zajmuje się wydawaniem recept na soczewki, czy tylko na okulary? I jakie soczewki polecacie? Jednodniowe, czy miesięczne, czy jeszcze inne? Z jakiej firmy i ile $ miesięcznie mnie to może kosztować? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie stać Cię na okulary, ale na jednodniowe soczewki już tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm soczewki wyjda drozej niz jednorazowy zakup okularów. Ja za miesięczne place okolo 50zl za pare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja autorka. Chcę przynajmniej na razie nosić soczewki, wiem że w skali iluś miesięcy wyjdzie ta para okularów. Ale jednak na chwilę obecną łatwiej mi wydać 50-100 zł na miesiąc niż naraz 500 czy 1000 zł. A z moim wzrokiem jest bardzo źle :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale okulary nie kosztują 1000 zł, tylko 250. No, chyba, że koniecznie musisz sobie kupić raybany i szpanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustisone
W moim regionie okulary kosztują średnio 500 zł - przynajmniej wiem to z opinii znajomych jak i z własnego doświadczenia. Skoro autorka wyraźnie pisze że nie stać ją na to, to czemu Haze zamiast konstruktywnie odpowiedzieć na pytanie autorce to jej jeszcze dogryza. Gardzę takimi panienkami :s. Skoro powyższa jak paniusia uważa się za najmądrzejszą i taką co wszystkie rozumy pozjadała to proponuję pierw czytać ze zrozumieniem, paniusia najwidoczniej opływa w luksusach i nie potrafi zrozumieć że zwyczajnie kogoś NIE STAĆ na coś. P.S. Autorko, myślę że na razie opcja z soczewkami byłaby dla Ciebie najlepszą opcją ale niestety nie pomogę Ci, bo nie używam ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie to wychodzi 50-60 zeta miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszyscy okuliści zajmują się doborem soczewek kontaktowych dlatego warto o to zapytać przed badaniem. Miesięczny koszt noszenia soczewek kontaktowych zależy od tego jakie to będą soczewki: jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. Na stronie https://www.szkla.com/ można znaleźć informacje na temat wszystkich rodzajów soczewek wraz z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź może, czy nie masz też jakiś uczuleń. Często to jest powodem. Ja się przebadałam, okazało się, że chodzi o połączenie suchego powietrza podczas okresu grzewczego. Zakraplam oczy starazolinem imitującym łzy, biorę tabletki i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soczewki są bardzo tanie, koszt ze 20 zł na m-c, z tym, że nie dotyczy, to torycznych (na astygmatyzm, bo są o wiele droższe i na zamówienie. Okulary są drogie- koszt szkieł jest duży jak jest duża wada plus astygmatyzm. Poza tym zapewne przesadzasz z tą wielką wadą- nie może byc ogromna, bo byś sobie nie radziła. Soczewki dobierze ci prawie kazdy okulista- nie bądź sierota, zadzwoń zapytaj, są tacy co zrobią to "bezplatnie" jak kupisz u nich soczewki. Niewielki astygmatyzm niekoniecznie wymaga korekty, więc może się obejdziesz tanimi siczewkami. Ja mam astygmatyzm i akurat glowa to mnie boli wtedy, gdy noszę toryczne szkła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio robiłam okulary i płaciłam 250 zł oprawki całkiem fajne, czasem noszę soczewki no ale koszt około 50 zł miesięcznie i nie mogę nosić zbyt długo bo bardzo mam wrażenie piasku pod powiekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy soczewki, czy okulary, musisz zacząć bardziej dbać o wzrok codziennie. Sprawdź jak możesz uzupełnić dietę o odpowiednie dla oczu składniki, ćwicz oczy i daj im odpocząć od ekranów, zakraplaj nawilżającymi kroplami (Starazolin - nie martw się, jest w atrakcyjnej cenie). I głowa do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No raczej trzeba wyrobić okulary albo soczewki. Ja ostatnio kupiłam niedrogie soczewki w http://www.euro-optyk.net/. Bardzo mi podpasowały nic się nie dzieje złego po aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również chodzę do tego salonu www.euro-optyk.net po soczewki miesięczne i stwierdzam, że soczewki które kupuję u nich są najlepsze i najwygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko noszę okulary. Jakoś nie umiem się przekonać do soczewek. Na szczęście dobrze wyglądam w wielu oprawkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie osobiście soczewki są bardzo wygodne i mogę zdecydowanie polecić wszystkim www.Optyk.Lublin.pl mam do nich duże zaufanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×