Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość małagonia_

jakie ogrzewanie domu jednorodzinnego

Polecane posty

Gość gość
A słyszeliście moze o ogrzewaniu sciennym? Ja dowiedziałem sie o nim z tej strony https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje i muszę przyznac, że wygląda to na prawdę interesująco. Co wy o tym sądzicie? Według was to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baczyk
Z piecem na opał stały to też należy uważać. Nawet najnowsze potrafią nas zaskoczyć. Wiem, że to najtańsze ogrzewanie ale to jednak ogień. My mieliśmy już przypadek cofnięcia się dymu do środka (coś z kominem było nie tak) i dopiero jak dym rozszedł się po domu, to zauważyliśmy. Dobrze że nie spaliśmy wtedy. Od tego czasu mamy u siebie czujnik dymu. A właściwie dwa, bo w kuchni też. Mamy takie bezprzewodowe https://jbpartner.pl/czujniki/759-bezprzewodowy-czujnik-dymu-jbp-101l.html Fajne w nich jest to, że jak włączy się jeden (np. ten w piwnicy przy piecu) to i drugi będzie aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novelity

Elektryczne, podłogowe.

Zachęcam do odwiedzenia Novelity.pl - w ramach bloga fachowca opisujemy różne rodzaje ogrzewania wraz z ich wadami, zaletami. Ważne, aby odpowiednio dobrać sposób ogrzewania do potrzeb i warunków. A w razie potrzeby na Novelity istnieje też możliwość skorzystania z pomocy ekipy fachowców, jeśli już zdecydujecie się na konkretny rodzaj ogrzewania i przystąpicie do planowania prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olek225

Ja grzeję prądem. Jeśli się ma do tego dobrze dostosowany dom to wychodzi całkiem korzystnie. Jedyne co to na wypadek awarii zabezpieczyłem się kupując agregat kruzera. Sprzęt nie jest jakiś mega drogi, za to jakościowo bardzo dobry, pomaga w pracach przydomowych a ja przynajmniej śpię spokojnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadex

Najlepsze ogrzewanie to kominkowe i do tego podłogowe. Oszczędność miejsca i energii. Ale niestety troche pracochłonne i kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaSałacka

U nas w domu 125m2 grzejemy kominkiem plus podłogówką. Podłogówka położona pod panele winylowe (u nas Arbiton), które super przewodzą ciepło. Jesteśmy zadowoleni z wybranych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisty

Mamy 130 metrowy dom i ogrzewanie kominkowe oraz dodatkowo tzw. podłogówkę. Wybraliśmy panele winylowe z http://www.arbiton.com, które dobrze przewodzą ciepło dzięki bardzo niskiemu oporowi cieplnemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy w każdym sezonie spore oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikka

Fajny, ekologiczny sposób ogrzewania to promienniki na podczerwień. My mamy  Ecosun od Rotal www.rotal.pl/produkty/ i w praktyce to ogrzewanie idealnie się sprawdza, wychodzi niedrogo a do tego nie szpeci jak tradycyjne kaloryfery, może fajnie wyglądać - panele mogą mieć m.in. formę obrazu i u nas właśnie tak jest. Jestem zachwycona tą metodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majaka33

My z mężem dom 120 metrów bardzo dobrze ocieplony ogrzewamy klimatyzacją. Efekt bardzo dobry, w domu ciepło i czysto, bo nie ma opału. Zakładała nam instalację firmą Klimamika. Fachowcy, których mozna polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwesterKrK

A jak w takie upały dajecie radę? Macie klimę? U nas po ostatniej burzy cały czas problemy z dostawą prądu, ratujemy się agregatem kruzera,, na szczęście mamy swój, ale mimo wszystko wesoło nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolko

nu nas z powodzeniem wykorzystujemy kocioł na pellet od witkowskiego Toret Pellet. Ma bardzo dobry obrotowy palnik kipi. Solidnie wykonany. Sprawdza się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się może nad pompami ciepła? Jest to bardzo nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie. Sama z niego korzystam i generuje dla mnie spore oszczędności. Możesz przejrzeć ofertę firmy www.ogrzewaniepoznan.pl. Myślę, że będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się może nad pompami ciepła? Jest to bardzo nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie. Sama z niego korzystam i generuje dla mnie spore oszczędności. Możesz przejrzeć ofertę firmy www.ogrzewaniepoznan.pl. Myślę, że będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna z Arbiton

Wybór ogrzewania do domku jednorodzinnego zależy od kilku czynników, między innymi wielkości domu, jego ocieplenia i budżetu. Na pewno dobrą formą dogrzania jest ogrzewanie podłogowe, które dodatkowo świetnie wpływa na jakość korzystania z pomieszczeń, Na ogrzewanie podłogowe bardzo dobrze sprawdzają się natomiast panele winylowe, np. Arbiton, bo winyl bardzo skutecznie przewodzi ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc91

polecam http://itgas.pl/pl/nasza-firma/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol

W domu mamy ogrzewanie mieszane, tzn. część podłogowe, część kaloryfery. Ogrzewamy całość gazem, a dodatkowo w salonie zamontowaliśmy kominek wolnostojący, też gazowy, z Kratki.pl, bo zależało nam na czymś solidnym i estetycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alan

Mamy promienniki od Rotal i to rzeczywiście super metoda ogrzewania. Taki typ ogrzewania jest niedrogi, łatwy w montażu no i promienniki są ozdobne, to zupełnie nowa jakość ogrzewania, krok w przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najlepiej rozejrzeć się za odpowiednim kotłem. Ja zdecydowałam się na kocioł olejowy, który jest ekologicznym rozwiązaniem a jednocześnie nie ma problemów z ogrzaniem całego domu. Polecam wam zapoznać się z ofertą firmy www.tec.com.pl Od nich zakupicie świetne kotły olejowe w niezłych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opał

Najlepszy opał we Wrocławiu kupisz na ołbińskiej - https://skladnaolbinskiej.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walicki

bardzo dobre kotły ma w ofercie Witkowski. Szukalismy kotła na pellet i taki kupilismy. Miniwit z ich oferty bo jest niewielki, można zamontowac podajnik z tyłu kotła i super mieści się w naszej małej kotłowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurinka

hmm a ja mam kominek z rozprowadzeniem ciepła. i zdecydowałam sie na kratki.pl - mają świetną ofertę i bardzo ładne wykonanie! jestem bardzo zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian

U nas świetnie spisuje się piec na pellet i drewno ze sklepu https://tanieogrzewanie.pl/pl/c/Kotly-dual-drewno-i-pellet/122. Wychodzi dużo taniej niż ogrzewanie gazem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola2600

Słyszałam, że promienniki podczerwieni to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych systemów. Chodzi mi o coś takiego, jak tutaj proponują: http://promiennik.pl/produkty. Czy ktoś ma doświadczenie z takim systemem w praktyce? Jestem bardzo ciekawa, jak to się sprawdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdaas

Kupon na 50 zł na zakupy w sklepie AVON

 

bit.ly/31pAyaP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ligawski

My mamy kocioł na pellet,l jak ekologicznie to pelletem. Takiego zdania jestem, na pewnio lepiej niż weglem czy olejem opałowym. Wybralismy nowoczesny kocioł Toret Pellet od Witkowskiego z obrotowym palnikiem Kipi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forestos

U nas też jest kocioł do palenie pelletem , 5 klasa niskoemisyjny kocioł ale z Piecbud. Taki kocioł nam doradzono do naszych potrzeb, bardzo dobra współpraca z firmą, doradzają takę polecam jak najbardziej https://www.piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturrmetyr

W tej kwestii tylko i wyłącznie www.twmtermo.pl . Korzystałem z ich usług montażowych kilka miesięcy temu i złego słowa powiedzieć nie mogę. Konkretnie, sprawnie i rzetelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podhalka

ja mam ogrzewanie ekogroszkiem i dodatkowo kominek z płaszczem wodnym. Wybraliśmy z mężem z kominek z kratki.pl i szczerze mówiąc doskonale się spisuje. No i jest pięknie wykonany. firma jest bardzo rzetelna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy ogrzewany dom pompą ciepła termoplus od wentor. Mąż uznał, że nie będziemy podkładać i kupować zwykłego pieca. T była dobra decyzja. Obsługa pompy nie sprawia żadnej trudności. Zajmuje niewiele miejsca, także w kotłowni można było zrobić mały magazynek z różnymi bibelotami. Na pompę można dostać dofinansowanie, więc trochę pieniędzy się zwraca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas kocioł na eko groszek, zimno na dworze trzeba już opał zakupić. Gzie zamawiacie? Nam polecono skład Sobianek, mają dobre ceny, duży wybór opału no i z certyfikatami. Z pewnuch źródeł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×