Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Egzamin higienistka stomatologiczna czerwiec 2017

Polecane posty

Gość gość
Jaka metodę szczotkowania miały do opisania obydwie grupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwie grupy miały metodę Fonesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie uczono popieranie się palcem serdecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie ile razy powtarzamy pokazywane ćwiczenie Rogersa i Skolouda egzaminatorowi wystarczy raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam jeszcze spytac o szczoteczkę. Dziewczyny piszą, ze miękka. W zeszycie mam napisane, ze miekka, no ale miekka nie usunie plytki bakteryjnej, to bardziej pasowalaby średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hscsijxsjxjscj
Czy któraś z dziewczyn pamięta jak wyglądał ten lakier fluorodose czy był zapakowany razem z pędzelkiem w opakowaniu jednorazowym? ?? Bo szukałam informacji o tym lakierze i znalazłam na yt po ukraińsku czy tam po rusku i tam właśnie jest coś takiego i zastanawiam się z Wy też tak miałyście? ? I w takim razie gdzie wywalić opakowanie do niebieskiego czy czerwonego worka? ??O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opakowanie do czerwonego worka bo jak nakładasz np. tym pędzelkiem to później znowu nabieram odrobinkę i nakładasz to już jest skażone, bo miało kontakt z pacjentem, ale nie jestem pewna. Mogłaby któraś z dziewczyn napisać na jakiej pozycji ustawić pacjenta? na 9, 12, czy 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy dzisiaj dziewczyny miały to samo co było wczoraj i we wtorek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tobie wygodnie możesz używać lusterka i z nim pracować ,ja jak będę mieć grupę z zębami 31,32,41,42 usiądę na 12 i będę pracować z lusterkiem jeśli trafię na grupę z zębami 46,44,34,36 siądę na 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko jak będziesz pracować z lusterkiem to jak wtedy przytrzymać sobie te wałki z ligniny? Czy tylko pokazać że tu się je wkłada i odłożyć żeby było wiadomo, bo zabraknie rąk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to jest dziecko ! przyjmujemy je w pozycji siedzącej , my zawsze na godz. 9.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo pamiętam że uczyli nas że siedzimy na 12 i zmieniamy położenie modelu zębów tzn. odwracamy go na 9 albo np. na 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wałeczki ligniny mogą spokojnie leżeć tam gdzie powinny się znajdować nie musisz ich trzymać przecież to jest model egzaminator rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Model na godzinie 9. Uważacie, ze mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko przyjmuje na siedzaco. Wiec siadamy na godzinie 9.... Jak myslicie moga zmienic nam arkusze na innego pacjenta, zeby zalecenia? Oni pewnie wiedza ze sa przecieki w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hajakahshs
Pytanie do dziewczyn które juz mają ten cały stres egzaminu za sobą; ) czy w dokumentacji było coś z ortodoncji,opisać wadę, albo coś w tym rodzaju ..? Czy tylko ta metoda fonesa i ogólne zalecenia jak to się zawsze wypisuje. ..; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Model na godzinę 9 czyli po rozłożeniu żuchwa po prawej a szczęka po lewej, mam rację? I czy w zębach siecznych jak lakierowałyście to po jednym po kolei czyli np. 41 powierzchnia językowa i wargowa i do następnego czy najpierw wszystkie wargowe a później językowe? Po kilka czy po jednym zębie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mieszacie .... jak model moze być na godz 9 ? Pacjent siedzi,tak? więc niech sobie siedzi ,ustawiasz go bokiem do siebie i siadasz na 9 i robisz zabieg,nie wydziwiajcie dziewczyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość: dziś to na ktorej trzeba ustawic model? wedlug mnie na 9, bo to tak jak pacjent siedzi w gabinecie, a my nie jestesmy na przeciwko niego tylko z boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 003
Moim zdaniem na 9 będzie okej ,a przy niedostatecznej widoczności zęba/powierzchni używasz lusterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Model na 12stej , czyli po otworzeniu szczeka po lewej , zuchwa po prawej . Ja mialam zeby 46'44'34'36 i siedzialam na 9tej , najpierw zrobilam cwiartke 3 wlozylam waleczki ,potem 4. Nie ma oczyszczania zebow , bierzecie tyljo waleczki , kulki z waty, zestaw , lakier, tacke no i srodki dla pacjenta i dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem model tak, ze szczeka jest po lewej stronie, a zuchwa po prawej, mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dokumentacji przeciwskazania z ulotki przepisac , metoda fonesa opisac ,i bylo wymienione szczoteczka : i trzeba bylo wpisac jaka , pasta : ..., dodatkowe przybory : ..ile razynmyc zeby ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a slinociag wlozyc do ust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczoteczka miekka, prawda? w pasta to pisze ze tylko z fluorem, czy mam napisac ilosc fluoru? plukanka bez alkoholu pod nadzorem rodzicow, nitka niewoskowana, czy moze nitka z fluorem? czyscik do jezyka. mycie zebow 2 razy dziennie czy 3? cos jeszcze dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak , potem wlozylam waleczki i przetarlam kulka waty i wczesniej przed waleczkami zglebnikiem pokazalam ze ogladam zab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w wytycznych jest żeby mieć kalkulator.czy sa jakieś obliczenia? np. wskaźniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma , kolorowych dlugopisow tez nie ma . Dokumentacji jest malo i naprawde szybko mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie proszę kiedy otwieralyscie pakiety zestaw+kulki i ukladalyscie na tacce dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×